matura

Gniadata   my own true love
03 listopada 2014 17:13
No ja właśnie miałam 66%, a jak mi nie wyjdzie nauczenie się do bioli i chemii żeby pójść na wete to chcę mieć większe szanse na biotechnologię na polibudzie (bo drugi raz na ichip nie chcę! :hihi🙂, zastanawiałam się nad napisaniem rozszerzenia ale przejrzałam sobie arkusze i tak... Trochę za cienka w uszach na to jestem, a iść po 20% nie ma sensu  😂 Pewniej się czuję z tą matmą na podstawce, to to wiem, że na ~85-90% jestem w stanie się wykuć jednocześnie ryjąc bio i chem.

Kurde ale nie wiem jak to będzie wyglądało - co, na tej samej sali co cały rocznik 96? To by mogło być zabawne  😁

btw, zoriczkowa też wypełniasz deklaracje na vulcanie? Gdzie wpisałaś tą matmę podstawową, w dodatkowych czy obowiązkowych?

edit: i cały czas mam zagwozdkę czy jak napisze na powiedzmy 50% to mi to zastąpi te 66? znaczy w teorii nie powinno ale to jest ten obowiązkowy przedmiot... wiem, wiem, męczę ale muszę się upewnić żeby nie świrować 😁

edit2(przepraszam! to już ostatni): czy jak teraz złożę tą deklarację(niby ostateczną, z drugiej strony piszą że dopiero od 8 lutego nie ma opcji zmiany) to już nie będę mogła jej zmienić?
Gniadata, jeszcze żadnej deklaracji nie wypełniałam, można do lutego cnie? Ale chyba w dodatkowych, bo poprawiasz, obowiązkowe przedmioty napisałaś i zdałaś. A co do wyniku - liczy się wyższy, więc jeśli nie poprawisz, cały czas masz te 66.

Ja też właśnie napisałam koło tego i nie ukrywam że wolałabym znacznie wyżej, a i tak w tym roku biol zamierzam pisać (pierwszy raz) także nie zaszkodzi mi napisać jeszcze raz matmy.

A odnośnie tego jak to ma wyglądać: nie zastanawiałam się nad tym, ale b.możliwe bo nie będzie dużo osób poprawiających/szkołę, a piszemy chyba w naszych starych placówkach.
Gniadata   my own true love
03 listopada 2014 17:42
zoriczkowa no ja z biologii miałam 68 (więc jeszcze w miarę znośnie) ale chemie położyłam - 50, jakieś totalne zaćmienie umysłu 😁

Do lutego do lutego :P Ale ja znając mój zapłon boję się że do lutego się nie zbiorę (w końcu ile zostało? 3 mies? a ja mam refleks szachisty :P). Dobra, to wpisuję w dodatkowych - w środę pójdę z tym do szkoły, najwyżej mnie poprawią i będę robić kolejną pielgrzymkę do LO.

O kurde słabo.. :P Za dużo ludzi znam z młodszego rocznika, czuje, że będą się ze mnie mocno śmiać.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2014 18:36
Gniadata, niech Cię pocieszy, że z chemii miałam mniej. Jestem po biol-chemie  😀iabeł:
U mnie jak poprzednie roczniki poprawiały, to na tej samej sali, co my. Tylko wtedy była taka sama matura, a teraz to nie wiem  😁
Też chciałam poprawiać matmę i z marszu podejść do chemii, ale mi się odwidziało  😂
Gniadata   my own true love
03 listopada 2014 18:44
Facella ja toże, i po roku korków przed maturą  😎
no własnie - inna matura. w dodatku na podstawie z nikim się nie spotkałam z poprzednich roczników... ale byłaby lipa jakby mnie wrzucili do jakiejś sali samą jedną + kilka osób komisji 😂
Gniadata, ja na rosyjskim tak miałam :P. Tzn. były dwie osoby i komisja... Nie ma się co stresować 🙂.
A na pewno nie będziesz jedyną osobą poprawiającą w szkole.
Gniadata   my own true love
03 listopada 2014 19:14
Nie no, stresować to się nie stresuję :P W rzeczy gruncie miałam całkiem spoko ...niektórych nauczycieli więc jak któryś mi się trafi w komisji to może być nawet zbawnie 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2014 19:48
Tylko wiesz, że jakbyś teraz chciała pisać rozszerzenie, którego nie pisałaś w zeszłym roku, to musiałabyś je pisać wg nowej podstawy? Trochę to  🤔wirek: ale ok...
Gniadata   my own true love
03 listopada 2014 19:50
Seerio? 🤔 Dobrze że nic takiego mi nie przyszło do głowy
Nirvette   just close your eyes
03 listopada 2014 21:13
Facella i dlatego jestem szczesliwa, ze pisze to samo rozszerzenie, co w tym roku.  😁
Tzn. nie jestem szczesliwa, ze znowu je pisze, tylko, ze pisze je wedlug starej podstawy.
Tylko wiesz, że jakbyś teraz chciała pisać rozszerzenie, którego nie pisałaś w zeszłym roku, to musiałabyś je pisać wg nowej podstawy? Trochę to  🤔wirek: ale ok...


Nieprawda, sprawdzałam.

dla absolwentów wszystkich typów szkół, którzy ukończyli szkołę w latach 2004/2005–2013/2014, i w roku szkolnym 2014/2015 chcą przystąpić do egzaminu maturalnego po raz pierwszy albo po raz kolejny.Egzamin maturalny dla tych osób będzie przeprowadzany w formule obowiązującej w roku 2014.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2014 12:22
Całą maturalną klasę nam powtarzali "zastanówcie się dobrze nad przedmiotami, bo za rok jak będziecie chcieli pisać po raz pierwszy, to już wg nowej podstawy"  😵 Zresztą chyba nie tylko u mnie tak było, inni re-voltowicze też tak pisali...
No nie wiem, tak jest napisane na stronie CKE, ale może wprost napiszę do nich maila czy coś żeby się upewnić Oo

e: napisałam, ciekawa jestem czy mi odpiszą    🤔
Gniadata   my own true love
05 listopada 2014 13:03
zoriczkowa jakby co matme podstawowa wpisujemy w obowiazkowych, nie dodatkowych przedmiotach 🙂
Całą maturalną klasę nam powtarzali "zastanówcie się dobrze nad przedmiotami, bo za rok jak będziecie chcieli pisać po raz pierwszy, to już wg nowej podstawy"  😵 Zresztą chyba nie tylko u mnie tak było, inni re-voltowicze też tak pisali...


Tak było i im się odwidziało. Po ... wpisywałam tą chemię i popsułam sobie świadectwo maturalne  😤. A i z poprawy nici, odwidziało mi się  😁.
Naturalsi, a kogo obchodzi świadectwo maturalne, co na nim dokładnie jest? Potrzebne tylko, żeby dostać się tam gdzie się CHCE.
Ale to jest taki przypał totalny, przed samą sobą się wstydzę  😡...
Naturalsi, chyba nie masz się za co wstydzić, że ci takie głupoty chodzą po głowie 🤣
No, kiedyś walczyłam, żeby nie mieć żadnej 3 na świadectwie, i gdy jednak wpadła to pewnie wtedy to mnie trochę martwiło 🤔, ale ogólnie to jest zupełnie bez znaczenia, szkoda czasu/energii nawet na pół myśli.
Boże jak ja kocham cke, nie odpisywali mi, napisałam więc jeszcze raz zaczynając słowami "jako że nie otrzymałam żadnego odzewu" i w końcu raczyli jednak odpowiedzieć   😵


UWAGA UWAGA UWAGA - INFORMACJA POTWIERDZONA W CKE

Absolwenci kończący szkołę do 2014 roku włącznie, piszą KAŻDĄ wybraną maturę na STARYCH zasadach niezależnie od tego, czy pisali ją wcześniej czy też nie.


także wszelkie wątpliwości rozwiane, piszę starą biologię  :kwiatek:
Teraz jeszcze pozostaje zacząć się NAPRAWDĘ uczyć 🤣
I jak tam po próbnych? Matma dla mnie masakryczna.  😕
Matematyka próbna z CKE w tym roku była szalenie trudna. Obawiam sie maja z każdym dniem coraz bardziej..
No i wizja ustnego polskiego jest dla mnie równie przerażająca  🤔wirek:
Ja maturkę piszę po raz 3 i ostatni, bo ostatnio zabrakło tych 3 nieszczęsnych punktów.. Tym razem sama chemia. Jak przygotowania u was? Ciągnięcie studiów i powtarzanie do matury no fun, no fun at all . 😵
U mnie próbna poszła nieźle, chemia 83 % biologia 72 % bez większego przygotowania. Teraz mam zamiar systematycznie powtarzać i mam  nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.  🙂
Ja całą mature położyłam. Chemia to juz w ogóle masakra, jedynie z angielskiego jestem zadowolona
A jak sie przygotowywujecie do ustnego polskiego?
Jak to jest z pisaniem matury w innej szkole niż tak, do której chodziłam? Dużo papierów trzeba składać? A tak w ogóle to można jeszcze zanieść deklarację? 👀
Deklaracje ostateczne składa sie z tego co wiem do końca stycznia/pierwszych dni lutego 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 stycznia 2015 07:12
Jak to jest z pisaniem matury w innej szkole niż tak, do której chodziłam? Dużo papierów trzeba składać? A tak w ogóle to można jeszcze zanieść deklarację? 👀

byłam pytałam, sami w szkole nie wiedzą. napisz maila do ock (po co, dlaczego, że masz daleko do domu), bo znalezienie tych informacji na ich stronie graniczy z cudem.
Mam pytanie, wybiera się ktoś na UW na prawo? 😉
Gniadata   my own true love
08 stycznia 2015 08:21
flygirl deklaracja do 7 lutego wlacznie 🙂

nanana, myślałam, że w tym roku się zbiorę ale tak się zaaferowałam ex-kulawym koniem i chorym psem, że... znowu jestem w dupie 💃 od dzisiaj się uczę! 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się