Atos - uwaga! Firma nieuczciwa!

Kiedyś miałem takiego klienta, który wydymał mnie na 100 tyś zł. Miał taki system wygrywania przetargów na roboty: Robota warta 2miliony złotych, wygrywał przetarg, oferując 1,5mln, po czym brał podwykonawcę, który życzył sobie za robotę 2miliony. Po robocie nie płacił podwykonawcy, i nic nie robiąc miał 1,5 bańki na czysto. Można? Można. Jak już ogłosił upadłość, miał osiemnaście milionów długu. Upadł i zaraz otworzył drugą firmę. Działał spokojnie w branży śmiejąc się ze wszystkich uczciwych w kułak. Był na tyle bezczelny że pierwsza firma nazywała się "SALGEO" Janusz Sałyga, a druga "SALGEO2" Janusz Sałyga. Czujecie tą bezczelność? Specjalnie podałem nazwę i nazwisko. Nie zależy mi na ochronie danych osobowych złodziei.  Nie przypomina Wam to czasem sposobu działalności pani od Atosa?
Ja współpracowałam z Egersmannem i z Dodsonem.
Na Eggersmanie naprawdę duże było przebicie ! Myślę sobie, pewnie biorą bezpośrednio z Niemiec zaopatrzenie. Ale jak ma się do tego główny dystrybutor na Polskę tej marki? Coś tam musiało śmierdzieć.

Artanis, Eggersmann o którym mówisz nie ma już od kilku lat wyłączności na Polskę. Znam źródło tych pasz dla Atosa , źródło zaś (mój dystrybutor) kupuje właśnie w Niemczech, gdzie Eggersmann duużo tańszy. Oczywiście w niemieckiej hurtowni wskazanej przez producenta.
Zobacz sobie ceny pasz Eggersmanna w galopadzie (galopada.pl) - dodam, że to ceny z przesyłką na miejscu jest sporo taniej... ps. galopada nie jest moim dystrybutorem...
Podsumowując to nie Atos w tym przypadku a polski dystrybutor kogoś robi w jajo z cenami pasz niestety 🙁
Stefanidis też miał swego czasu taniej Eggersmanna w detalu niż Wy w hurcie  🤔wirek:
Misiek69, to chyba popularne w tej branży (budowlanka) oj znam też takie przypadki...  ;/
Gaga
czy czasem nie jest tak, że Galopada jest gdzieś blisko niemieckiej granicy ??? Bo jeśli tak, to koszty transportu do Polski radykalnie spadają.
(edit: właśnie sprawdziłam, że Szczecin.)  😁

Owszem, pasze mają o około 6-7 zł niższe niż w sklepach zaopatrujacych się w Eggersmannie.
Ale już na suplementach sobie nieźle odbijają.
Przykładowy worek Horse Vital Plus 25 kg jest droższy o 25 zł niż w innych sklepach.
Biotyna o 10 złociszy droższa niż gdzie indziej.
Inne suplementy też droższe a z rzadka w podobnej cenie.
Jednak nie ma cudów 🙂 na czymś trzeba zarobić.

Oczywiście dla wielbicieli zakup pasz Eggersmanna w Galopadzie to dobra okazja.
Ale tylko pasz.
Przypomina mi to politykę supermarketów.
Na jednym towarze minimalna marża a na innym wysoka.
I się wyrówna  😁


szemrana, to ceny z przesyłką kurierską, zatem nie liczyłabym że jest 6-7 zł taniej
Jak pisałam na miejscu jest dużo taniej (też jestem ze Szczecina)
Suplementy na miejscu też sporo tańsze - a tu ceny również z kurierem... czekaj sprawdziłam HV+ i jest w tej samej cenie +/- 2 zł z kurierem. Gdzie jest te 25 zł taniej??

Ale sumie nie mam pwoodu aby komukolwiek udowadniać, że w Niemczech mamy tańsze pasze 😉
Gaga, ja nie prowadzę działalności już od chyba 4 lat.
I owszem, wtedy kiedy ja działałam, to Wrocławski Eggersmann miał wyłączność, teraz to nie wiem, bo nie siedzę w temacie.

Stefanidis to jest z mojego doświadczenia firma podobnie działająca jak Atos. A swojego czasu z nimi współpracowałam, ale nierzetelność z jaką się z ich strony spotkałam spowodowała, że szybko im podziękowaliśmy i zaczęliśmy współpracować bezpośrednio z głównymi dystrybutorami w Polsce.
Chociaż Eggersmanna nigdy nie brałam od Stefanidisa. Od początku do końca współpracowałam z Panem Tomkiem.
A przedstawiciele Stefanidis nie raz mnie chcieli swoimi działaniami od tego odwieźć. Bo coś im było nie po drodze do niego.
Ja się nie dałam, a współpracę z Eggersmannem Polska wspominam bardzo dobrze.
[quote author=_Gaga link=topic=92594.msg2261223#msg2261223 date=1420699252]
szemrana,
Suplementy na miejscu też sporo tańsze - a tu ceny również z kurierem... czekaj sprawdziłam HV+ i jest w tej samej cenie +/- 2 zł z kurierem. Gdzie jest te 25 zł taniej??
[/quote]

Zerknij chociażby do Animalii czy mksklep - jest taniej
Nawet z kosztem przesyłki jest się parę złociszy do przodu.
to dlatego kupuje np w gdansku, bo z przesyłką jest taniej (nawet te ich yorki) niż kupić w sklepie dystrybutora - galopadzie 😉
Straszny bałagan tam mają.  Gubią zamówienia albo wysylaja nie to co trzeba ; p
Tak ogólnie dziękuję wszystkim za informacje, dobrze, że zajrzałam na to forum. Z dyskusji wnioskuję, że nikt jeszcze nie złożył doniesienie do prokuratury  w sprawie popełnienia oszustwa. przecież macie tyle dowodów. Policja będzie musiała wszcząć postępowanie bez kosztów z Waszej strony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się