Ogłowia

anai, u pana Andersza
pianissima2003, fajne 🙂
Czy orientuje się ktoś czy można gdzieś kupić nagłówek profilowany, ale nie symetryczny?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2015 22:09
Fokusowa, a daw mag by Ci nie zrobił?
Ktoś pewnie by zrobili, ehh, myślałam, że pójdę na łatwiznę i kupię gotowy  😉
Dzięki  :kwiatek:
Gaga, dzięki. Mam nadzieję, że pomoże, bo jak aktywowałam dzisiaj armex, to tak wali domestosem, że to chyba naprawdę ostateczność. 😁
sei, mały offtop, ale powiesz, co to za środek, którym potraktowałaś ogłowie? W czasie zmiany stajni moje siodło jakiś czas (tak z miesiąc) wisiało nieużywane w poprzedniej stajni, w siodlarni, w której z całą pewnością było wilgotno... Wcześniej też tam wisiało, ale póki było używane i konserwowane na bieżąco, nic się nie działo, a po miesiącu jak pojechałam je zabrać - niestety odebrałam z białym nalotem (miejscami). Potraktowane było szamponem do skór, następnie CDM Belvoir Tack Cleaner (Step 1) i Neatsfootem, po tygodniu znowu Belvoirem i Neatsfootem. Aktualnie wisi w suchej siodlarni (ogrzewanie włączamy tylko, kiedy ktoś jest, ale tam generalnie jest pewnie z 10-15 stopni nawet wtedy, gdy grzejnik jest wyłączony), pakowane w pokrowiec. Siedzisko i tybinki są bez zarzutu, natomiast ciągle wracają plamy pomiędzy tybinkami i trochę od spodu... CDM teoretycznie powinien działać na pleśń, ale najwyraźniej nie wybił zarodników i chyba muszę spróbować czegoś innego (ewentualnie pryskać co 2-3 dni i mieć nadzieję, że je w końcu zamorduję...). Ewentualnie jeszcze przetestuję, czy armex podziała też na sprzęt (oprócz strzałek). 😁


ja na maksa zaplesniałe wyszorowałam szarym mydłem. porzadnie, woda,mydło... płukanie prysznicem... nic nei wywszlo. a wisialo w drewnianej siodlarni ...
Poszukuję jakiegoś taniego(do ok.200zł), wytrzymałego ogłowia z nachrapnikiem szwedzkim. Czy mógłby mi ktoś coś konkretnego polecić?  :kwiatek:
Ktoś pewnie by zrobili, ehh, myślałam, że pójdę na łatwiznę i kupię gotowy  😉
Dzięki  :kwiatek:

raczej trudno bedzie Ci znalezc takui gotowy - profilowane sa symetryczne tez z tego powodu, ze nie byloby jak wsadzic naczolka od jednej strony, ani jak przelozyc gora zwyklego nachrapnika 😉
Windziakowa, może Star? Niegłupio wygląda i wydaje mi się, że może być ciężkie do skatowania.
Windziakowa- ja miałam właśnie Star, było śliczne, miękkie, tylko paski z jednej strony jakby grubsze. Teraz też mam Star tylko hanower i jest moim zdaniem cudne jak na taką cenę. W żadnym nic się nie scieralo, nie mechacilo, tylko albo paseczki powinny być cieńsze albo szlufki troszkę większe.
[quote author=Fokusowa link=topic=39.msg2262103#msg2262103 date=1420755574]
Ktoś pewnie by zrobili, ehh, myślałam, że pójdę na łatwiznę i kupię gotowy  😉
Dzięki  :kwiatek:

raczej trudno bedzie Ci znalezc takui gotowy - profilowane sa symetryczne tez z tego powodu, ze nie byloby jak wsadzic naczolka od jednej strony, ani jak przelozyc gora zwyklego nachrapnika 😉

[/quote]

Racja  😁 Nie pomyślałam o tym, ale horse_art mi zrobi taki jak chcę  😜
Czy ktoś z Was użytkował bądź użytkuje ogłowia FSS? Jak z jakością skóry?
Szukajka nic konkretnego nie wypluła niestety 🙁
Witam,
Mam pytanie czy zna ktoś inny sposób poza sprzedażą ogłowia by jakoś skrócić lub zrobić coś z nachrapnikiem by go unieść; bo jest za nisko. dziurki się skończyły poniewaz nachrapnik jest polączony bezpośrednio z potylicą co za tym idzie nie da się dorobic dziurek 🙁
pierdola, nie jest za nisko, tylko górna część pod żuchwą jest zapięta za ciasno. Kółko nachrapnika powinno być tuż koło kości na paszczy (wyleciano mi w tej chwili z głowy jak się nazywa), z 5 cm bliżej nosa.
halo, jarzmowa? 😉
Halo chyba masz racje. Bo ogladam drugie oglowie i zastanawiam sie Dlaczego to jest jakos inaczej zapiete. Nir wiem co to nacudowalam  🤔wirek:
a ja go chciałam juz obcinac i kupic luzny, dopiac  🤔
dzieki  :kwiatek:

tylko ze to coo idzie do futra od kółek nie da sie skrocic tzn dzwignac skrzyzowania paskow (bo jest to podszyte). Wiec jesli popuszcze pod zuchwa to będę miec chyba to jeszcze nizej ten splot pasków (krzyz). Nir wiem czy rozumiesz o co mi chodzi. Sprobuje to jutro na koniu.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wypada rozmiarówka ogłowia Villa Horse Diva? W szczególności interesuje mnie nachrapnik i naczółek - ciasne, czy na mniejszego fulla wejdą?  :kwiatek:
sumire, no!
Fokusowa - nachrapnik jak cie moge, ale naczolek na arabke jest na styk, o opadaniu nawet nie ma mowy.
faith kurcze no! Ogłowie cob by weszło pewnie, ale naczółek muszę mieć dosyć spory  😵
Dzięki :kwiatek:
Witam, czy ktoś ma fotki ogłowia Daw Mag w kolorze koniakowym już po jakimś czasie używania i smarowania? Chciałam zobaczyć jak wygląda po przyciemnieniu 🙂
czy posiada ktoś Ogłowie Horze SARDINIA ??opinie??
Czy ktoś byłby tak miły i wrzucił zdjęcie dobrze dopasowanego meksykana i napisał "zasady" jego zakładania (typu: w polskim - luz na dwa palce)?  :kwiatek:
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mnie wspomóc?
Jestem w kropce i nie wiem co wybrać:
http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-kombinowanym/oglowie-wembley-x-line-altea.html
http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-kombinowanym/oglowie-solibel-comfort.html
http://www.gnl.pl/dla-konia/oga-owia-i-nacza-a-ki/z-nachrapnikiem-szwedzkim/oglowie-wembley-x-line-arona.html
http://sklep.bergo.pl/p/70/4681/kerbl-shine-on-oglowie-angielskie-oglowia-tranzelki-oglowia-wodze-dla-konia.html
?
Ma być na ciemnogniadą głowę z małym czymś na czole (mój awatar), chciałabym anatomiczny naczółek jak w wembleyach, ale nie wiem jak z jakością u nich?
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Ja bym z tych, co podałaś, brała Busse. Z macania - bardzo fajne, miękko podszyte. I wydaje mi się, że do głowy z taką odmianą najbardziej będzie pasować. Tutaj też miało dobre opinie, o ile pamiętam. Kerbl - nie.
sumire to chyba biorę to Busse, bo sama się nigdy nie zdecyduję  😁
Bardzo Ci dziękuję  :kwiatek:
Fokusowa, Busse!

Czy któryś sklep w wawie może mieć od ręki Fair Play Toscana Double? Chciałam obejrzeć.
Czy wie ktoś gdzie mogę dostać brązowe (bardzo ciemny brąz) paski policzkowe ze srebrnymi sprzączkami, rozmiar cob (w miarę rozsądnej cenie)? Szukam i szukam i nie mogę nic sensownego znaleźć.
Burza, sumire Busse w drodze  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się