Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 stycznia 2015 15:19
To ja z kolejnym pytaniem- Stajnia Centima? Ktoś kojarzy? Koło Sieradza, stajnia z halą, liczą sobie 650 zł za hotel.

Tak to nie było stajni z halą, a teraz się wysyp zrobił...  🤣
kojarze wszytskie obok sieradza pisz na priv.
ja znam tą stajnię i właścicieli.
stajnia jest kawałek za Sieradzem, czekam na odpowiedź, jak jest z dojazdem od S8 - czy jest stajnia bardzo oddalona. Ale patrząc na mapie, to od węzła będzie z 8 km.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
07 stycznia 2015 17:33
Kahlan zawsze jesteś dwa kroki przede mną.  😁 Jak się dowiesz, to napisz  :kwiatek: Bo jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, to dojazd bardzo dobry 🙂
malinowaa bierzesz udział w konkursie : "kto ma dalej do stajni" ❓  😉
malinowaa, hhehe, tak wyszło. A dojazd dobry jak dobry. Jednak jest to 80 km w jedną stronę i godzinka drogi (bo po zjechaniu na węźle sieradzkim musisz sie przebić przez miasto i opłotkami do stajni.)

Dam znać, jak uzyskam od właścicielki lub od jednej z pensjonariuszek odpowiedź. 🙂

EDIT:

Od węzła jest 12 km. Nie będę Ci pisała nazwami miejscowości, bo Ci to za wiele nie powie, ale drogi są w miarę. 🙂 trener tam do nich dojeżdża, z samej stajni co najmniej 5 koni regularnie jeździ na zawody, też w Łodzi sie często pojawiają. Hala 20x40, plac zewnętrzny ok 30x60. Podłoże wymieszane z trocinami. Karmienie 2x dziennie według zaleceń właściciela konia (chyba, że jest mnóstwo dodatków to szykuje sam i przygotowana porcja będzie zadana). Kwestia karmienia 3x dziennie do dogadania z właścicielem stajni. Pastwiska zielone są i konie są na nie puszczane w sezonie na cały dzień, od śniadania do kolacji. Zimą krócej, powiedzmy od 10 do 16, ale to tez zależne od pogody. Jakieś inne życzenia do uzgodnienia z właścicielem stajni. 😉

Tule uzyskałam. 🙂
Bronka, Stajnia na Chocianowickiej nie prowadzi już hipoterapii (generalnie wydaje mi się, że juz od dawna, po drugej stronie ulicy jest pensjonat tylko). w tej chwili najprężniej w temacie hipo działa Stajnia pod Jodłami w Grotnikach.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 stycznia 2015 00:41
malinowaa bierzesz udział w konkursie : "kto ma dalej do stajni" ❓  😉


😁

Orientuję się w stajniach w łódzkim- tak na przyszłość 😉

Ach, spojrzałam w końcu na mapę, bo czułam, że coś mi się pomyliło i teraz już wiem, że dojazd może faktycznie nie jest taki wspaniały  😜

Kahlan dziękuję za informacje  :kwiatek:
dzięki za info 🙂 co do chocianowic to hipo jest na pewno poniewaz znajoma prowadzi tam zajecia 🙂
no proszę, w takim razie nie wprowadzam zamętu. Wiem też o stajni w Starym Adamowie - tam jeszcze 2 lata temu prowadzona była hipoterapia. A tak z ciekawości spytam, mówimy o stajni na Chocianowickiej? Przejeżdżam tamtędy często, mam dalszych znajomych co stoją w pensjonacie ale wydawało mi się, że to prywatna stajnia i tyle.
Dawno temu po drugiej stronie ulicy była mała rekreacyjna stajenka z zajęciami z hipo, teraz zamknięta na głucho.
... ale wydawało mi się, że to prywatna stajnia i tyle.


A powiedz Ty mi ile jest w łódzkim państwowych stajni? 👀
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
10 stycznia 2015 16:44
W Chocianowicach jest hipoterapia? Tam gdzie kiedyś była stajnia? a kto tam prowadzi zajęcia? Bo jak się wyprowadzałam, to tylko pensjonat po drugiej stronie drogi został.
asio, miałam na myśli, prywatna - bez rekreacji. Może mylnie sie wyraziłam
Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi - Krajowe Towarzystwo Autyzmu NAVICULA, ul.Chocianowicka 198 93-460 Łódź

to jest dokladna nazwa osrodka i adres 🙂 nie wiem czy mowimy o tej samej stajni, ale fakt, jest malutka ponoc.
nymeria , domyślam się  😉
Wiem, że to nie okolice Łodzi, ale ciekawie się wypowiadacie i chciałam zapytać co myślicie o tym http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/40047
Do dyspozycji pensjonariuszy mamy:
- przestronną siodlarnie - plac do jazdy........... jak z ogrzewaniem? (skóra lubi zajść grzybem)/o'k
- piaszczyste padoki - boks rozmiaru 3/3.........o'k/  za mały jeśli stoją większość doby w stajni i jak ze sprzątaniem???
- bieżącą wodę - myjka zewnętrzna.................o'k/o'k
- drągi i stojaki do dyspozycji..........................o'k
- pastwisko....................................................... jaka powierzchnia, na ile koni? 
Konie są codziennie padokowane......................o'k
Karmione są dwa razy dziennie( owies i siano);... za mała częstotliwość- siana powinno być min 3x, a najlepiej max (do woli) czasem zamiast tego owsa- nie wszystkie konie pracują tak by w ogóle go dawać (...) A siano bez pyłu/piachu, powinno być roztrzepane na korytarzu, bez śmieci (dodatkowa praca).

paszę( na życzenie właściciela za dodatkową opłatą).... z tą opłatą bym polemizowała (jak dostarczasz pasze to po co> Za wsypanie kilku łyżek mussli/witamin do żłoba?

Możliwość treningów- trening jazdy konnej prowadzi doświadczony instruktor jeździectwa... o'k- do ustalenia wszystko, co komu "pasi"
Cena miesięczna- 350 zł. .oj taniutko. może to cena promocyjna która za 4 mies wzrośnie, a może stajnię prowadzi ktoś, kto o koniach czytał w książkach- dogłębnie zbadaj temat, bo zostawienie konia pod czyjąś opieką to czasem ryzyko... A czasem miłe zaskoczenie. Bywa różnie. Najlepiej zahacz na miejscu jakiegoś właściciela konia który tam stoi i  wypytaj o wszytsko. Chyba, że idziesz na pierwszy ogień, bo stajnia dopiero się rozkręca, (ja swoją cały czas rozkręcam powoli- nie spieszę sie, to nie biznes, ale 20 lat z końmi...)
A moze jeszcze ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
11 stycznia 2015 17:00
ach to ja wiem gdzie jest ośrodek. nie wiedziałam że mają tam hipo.
Do dyspozycji pensjonariuszy mamy:
- przestronną siodlarnie - plac do jazdy........... jak z ogrzewaniem? (skóra lubi zajść grzybem)/o'k
- piaszczyste padoki - boks rozmiaru 3/3.........o'k/  za mały jeśli stoją większość doby w stajni i jak ze sprzątaniem???
- bieżącą wodę - myjka zewnętrzna.................o'k/o'k
- drągi i stojaki do dyspozycji..........................o'k
- pastwisko....................................................... jaka powierzchnia, na ile koni? 
Konie są codziennie padokowane......................o'k
Karmione są dwa razy dziennie( owies i siano);... za mała częstotliwość- siana powinno być min 3x, a najlepiej max (do woli) czasem zamiast tego owsa- nie wszystkie konie pracują tak by w ogóle go dawać (...) A siano bez pyłu/piachu, powinno być roztrzepane na korytarzu, bez śmieci (dodatkowa praca).

paszę( na życzenie właściciela za dodatkową opłatą).... z tą opłatą bym polemizowała (jak dostarczasz pasze to po co> Za wsypanie kilku łyżek mussli/witamin do żłoba?

Możliwość treningów- trening jazdy konnej prowadzi doświadczony instruktor jeździectwa... o'k- do ustalenia wszystko, co komu "pasi"
Cena miesięczna- 350 zł. .oj taniutko. może to cena promocyjna która za 4 mies wzrośnie, a może stajnię prowadzi ktoś, kto o koniach czytał w książkach- dogłębnie zbadaj temat, bo zostawienie konia pod czyjąś opieką to czasem ryzyko... A czasem miłe zaskoczenie. Bywa różnie. Najlepiej zahacz na miejscu jakiegoś właściciela konia który tam stoi i  wypytaj o wszytsko. Chyba, że idziesz na pierwszy ogień, bo stajnia dopiero się rozkręca, (ja swoją cały czas rozkręcam powoli- nie spieszę sie, to nie biznes, ale 20 lat z końmi...)
A moze jeszcze ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam i życzę powodzenia.



ja to nawet konia nie mam, ale niekiedy przeglądam różne ogłoszenia no to mnie zbiło z tropu xD
Rudosław , przynajmniej wiemy jak spędzasz czas wolny. To czemu Cie to interesuje? ❓
Kto byl na WOŚP ?  😀 Ja tak, bardzo spontanicznie dzieki szybko przeprowadzonej akcji organizacyjnej. Przygoda rewelacyjna, wrazenia nieziemskie !

byłam, ale tylko jako widz. 😉 podziwiałam Was w jedną stronę, ale potem już uciekłam na herbatkę i spoglądałam zza szyby. 😀
ale niestety nie na wszystkie konie było miło popatrzeć. 🙁
Z ekipy końskiej to chyba też Ranczo w Dolinie się pojawiło (a przynajmniej na fb widziałam zdjęcia) 😉

Kahlan, a co się stało? 🙁
było Ranczo, było Zbyszko, była Wiki, Arabika, była oczywiście Straż Miejska, choć zdziwiłam się, że tak mała reprezentacja. A ułani skąd byli? No i tych z czerwonymi czaprakami nie zidentyfikowałam, przyznawać się, kto zacz. 😀

Milla, ale w jakim sensie "co się stało?"
Konie na nioboskłonie też były. Ja nie dotrwałam do szarży i żałuję, odstraszyła mnie pogoda. Współczułam koniom takiej pogody.

edit. dopisek

Milli chyba chodziło o to dlaczego nie wszyscy byli miłym widokiem. Ja też jestem ciekawa.
jeżeli chodziło o konie, to niektóre jednak z zapadniętymi grzbietami, wiszącymi brzuchami (wysokoźrebna kobyła? być może, ale jeśli tak to dziwię się na ciąganie jej na taką imprezę). ale to były ja wiem, ze dwie sztuki? i to też do wychwycenia dla osób "siedzących w koniach".
no i jednak przykrym był fakt, że siwki tak brudne szły. ale tu już nie punktuję tego, bo zdaję sobie sprawę, że zimą praktycznie niemożliwe jest doprowadzenie ich sierści do porządku, a kąpiel i włożenie potem w kilka derek jest problematyczne, więc rozumiem sytuację 😉 (edit: lub, że utytłały się w transporcie 😉)

a, no i Pan policjant ze swoim koniem wyglądali jakby jechali za karę. 😁

ogólnie fajnie, że taka szarża się odbywa. 🙂 widać, że dla ludzi to była duża atrakcja. 🙂 no i ja się dowiedziałam, że mamy sulki w Łodzi, a pojęcia nie miałam. 😀
Pan policjant to z Koni na nieboskłanie chyba jest, oni zdaje się w czołówce szli. Pewnie część koni poszła dla kasy, bo jakieś oprowadzanki w programie były.
Kahlan, czerwone czapraki to były osoby z Ośrodka Szkoleniowo- Jeździeckiego "De La Sens" w Czołczynie - z tego co widziałam na FB.
salkada dzięki! 🙂
jagoda1966 Jest zima, wiec nie ma co oczekiwac tropikow. Nasz konie codziennie sa na padokach, niezaleznie od pogody (chyba, ze jest jakies wyjatkowe ekstremum), sa szczesliwe i dobrze wygladaja. Szarza odbywala sie ulica miedzy budynkami i wiatru  nie bylo czuc w ogole, takze nie ma co wspolczuc  😉

Cala idea bardzo mi sie podoba, pomijacac szczytny cel, to jest to doskonala promocja jezdziectwa !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się