siodło ujeżdżeniowe

ekuss, jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to siodło dobrze leżące na krótkim, szerokim,  mało wykłębionym koniu  to Equipe Olympia. Mam dopasowane bdb to siodło do konia o budowie zbliżonej do twojego. Po odpowiednich modyfikacjach  (m.in krótkie panele i odpowiedni rozstaw łęku 36" leży świetnie i w pełni można wykorzystać możliwości siodła🙂
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2014 17:50
Wlasnie problem z tym,ze Tenór ma klab...co na Islanda jest...dziwne. Ale jest szeroki znowu. I badz tu czlowieku madry.
ekuss, mały off..  😡 Nie chciałaś kiedyś tam u siebie kupić dużego konia? Jesteś wysoka, pewnie byłoby Ci łatwiej niż na kucu. Tak z ciekawości pytam.  😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 grudnia 2014 18:29
lenalena,
ekuss pisała o tym, że na Islandię nie można przywozić żadnych żyjątek 🙁.
Także jeździ na takich, jakie się tam urodziły.
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2014 18:42
ekuss, mały off..  😡 Nie chciałaś kiedyś tam u siebie kupić dużego konia? Jesteś wysoka, pewnie byłoby Ci łatwiej niż na kucu. Tak z ciekawości pytam.  😉


na Islandie nie mozna sprowadzac konie, nawet te ktore wyjechaly juz nigdy nie maja prawa powrotu. Jakbym mogla to bym juz miala w stajni 170 cm w klebie 😀 A tak...no coz- nogi majtaja w powietrzu,ale daje rade.
O kurcze! Nie pomyślałabym. Ciekawe dlaczego mają takie przepisy. A na miejscu nikt dużych koni nie hoduje?
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2014 18:58
Dlatego,ze jeden wirus by zabil wszystkie konie. Uzywany sprzet jezdziecki jest albo zabroniony (chodzi o wwoz) albo ma byc zdezynfekowany. Hoduje sie tylko konie islandzkie- tylko takie tu sa.
🚫
Dzięki za info! 
ekuss, zajrzysz tu? Nie chcę dalej ciągnąć offa, a nurtuje mnie ten temat. 😉
Ronin.   Każdy orze jak może.
25 grudnia 2014 17:58
Mam kilka pytań:

Jakie są wasze opinie o siodłach equipe ?

Czym się różni to siodło:

http://www.siodlaequipe.pl/2/6/dressage_rose

od tego:

http://www.siodlaequipe.pl/2/6/dressage_rose_special

I czy warto wybrać siodło jednotybinkowe- jakie są wady i zalety ?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
26 grudnia 2014 21:54
Ronin. ja posiadam Equipe-a - cudowne siodło, mój koń baaardzo zadowolony, ewidentnie pokazał które siodła mu pasują a które nie.
z Equipów próbowaliśmy Emporio, Oracla, Olimpie i Viktorię 
w pożyczonym Oraclu przejeździłyśmy ponad miesiąc ( to siodło spowodowało, umówienie się na jazdy testowe ) - koń chodził super! 🙂
na testach w emporio ciekawie jednak gorzej niz w oraclu, w olimpi zdecydowanie lepiej   😎 ale w Viktorii  😜
później jak założyłam jeszcze olimpię to nagły spadek rozluźnienia, znów Viktorię - koń guma ;p
czyli Emporio, oracle, olimpia, iiiii Viktoria  💘

Oracle


juliadna, a co się stało z Twoim hbc?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
26 grudnia 2014 21:59
Anaa za HB jest Viktoria  😍
Cześć, czy któraś z Was miała może do czynienia z siodłem Equipe Emporio? Mogłabym prosić o zdjęcie w tym siodle? Mam je obecnie na testach, ale nie do końca wiem, czy moje ułożenie nogi do klocka jest prawidłowe, teoretycznie jest dobrze, ale nie czuje tego do końca, a saddle fitter dopiero w następnym tygodniu nas odwiedzi ponownie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
wie ktos czy moze gdzie dostane ze sklepu na testy kentaura elektre , nigdzie nie moge znalesc wszedzie inne modele , chce kupic nowe ale chciałabym najpierw wsiasc i zobaczyc czy wogole mi przypasuje?
W yard-equites nie ma?
akurat elektry nie maja do testow...
Skąd jesteś?
jeśli ze śląska to zapraszam mogę udostępnic
niestety z lublina... chyba bede musiala w ciemno kupic
Orientujecie się kto w Polsce poszerza Hennigi? Konikowi się rozrosło, a z siodłem rozstać się byłoby żal i to bardzo 🙁
Czy ktoś się orientuje co oznaczają różne kolory znaczków ( spotkałam się z czerwony, zielonym, i pomarańczowym) na siodle Prestige Top dressage ?
Nic, po prostu co jakiś czas zmieniają te pukle. Były także srebrno-czarne.
Dzięki, myślałam, że to może jakieś oznaczenie jakości skóry 🙂
Wlasnie wzielam na testy mega ciekawego Hintermayera i jestem mega ciekawa wrazen z jazdy 😀 poki co wsiadalam na sucho w domu na "koniu" zrobionym z 2ch puf  😁

faith, i jak testy? 😉

mam takie pytanie - mam 17 Prestige (Doge) i mojego cudownego 18 Stubbena Aramis D. Obydwa są do mnie perfekcyjnie dobrane - aż taka jest różnica w rozmiarówce? czy 18 Prestige są aż tak ogromne?
Olson dupa 😉 tylnie panele poszly w gore, dla mnie tez srednio wygodne w praniu.
Mam pytanie, czy ktoś może ma, bądź miał do czynienia z siodłem Equipe Emporio ? Właśnie jestem na etapie poszukiwań i chciałabym poznać Wasze opinie odnośnie tego siodła. Do tej pory jeździłam w Otto Schumacher Dynamic i byłam bardzo zadowolona. Może moglibyście ewentualnie zasugerować mi na jakie inne siodła zwrócić uwagę :kwiatek:
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
10 stycznia 2015 23:10
Ja mam i kocham je miloscia wielka  😍
To siodlo ma wszystko czego od siodla oczekiwałam, bardzo dobrze ustawia noge, dobrze trzyma ale nie zakleszcza, wygodne, mięciutkie, skora bardzo dobrej jakości. Takiego siodla potrzebowałam na mojego młodego, nieco problematycznego konia żeby ulatwic sobie prace z nim a nie zastanawiać się jak mam się w siodlo wpasować. Wszystko lezy gdzie trzeba i jak trzeba.
Mialam okazje jezdzic i w innych modelach Equipe ale ten spelnial moje wymagania a najlepiej wychodzi cenowo jednak, szczególnie ze kon i ja wpasowalismy się w standardy wiec nie trzeba było nic zmieniac. Jestesmy po poszerzeniu leku i tutaj także jestem zadowolona, szczególnie ze sprawnie przeprowadzonej "operacji".
Wczesniej posiadałam siodlo Devocoux i uważam ze Emporio nie odbiega jakościa wykonania i materiałów od tak znanej marki.

szczerze polecam
Dzięki Asik :kwiatek:
[quote author=haruś link=topic=300.msg2263864#msg2263864 date=1420929285]
Mam pytanie, czy ktoś może ma, bądź miał do czynienia z siodłem Equipe Emporio ?
[/quote]

polecam wyszukiwarkę, dużo opinii było - w tym moja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się