żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Rumbiszon, na obity kłąb będzie lepsza przerwa aż kłąb się wygoi. Następnie pod dopasowane siodło taka podkładka która nie sprawi ze siodło przestanie być dopasowane.
Moon   #kulistyzajebisty
09 stycznia 2015 20:54
Dava, jam w ogóle wychowana tak, że aż mnie drażni jak koń nie ma żadnego żelu, nawet najcieńszego gluta pod siodłem, więc Akton to było jak spełnienie marzenia dla mego pedantycznego, jeździeckiego mózgu  😜
Rumbiszon, na obity kłąb będzie lepsza przerwa aż kłąb się wygoi. Następnie pod dopasowane siodło taka podkładka która nie sprawi ze siodło przestanie być dopasowane.


Kłąb się goi już dość długo. Zastanawiam się jednak czy lepszy glut, czy mattes  🤔
mam prośbę  😀 czy ktoś może się orientuje czy te pady są identyczne czy różnią się od siebie ?? http://sklep.bergo.pl/pad-rozgrzewajacy-dla-konia  http://arcus-konie.pl/pad-back-on-track-p-1347.html będę wdzięczna za odpowiedź  🙂
Mam pytanie.  🙂
Na obity kłąb lepszy będzie mattes, czy jakiś żel ?
Dodam jeszcze, że teraz mamy siodło w miarę dopasowane. 🙂 


mattes
[quote author=Rumbiszon link=topic=77.msg2262867#msg2262867 date=1420835796]
Mam pytanie.  🙂
Na obity kłąb lepszy będzie mattes, czy jakiś żel ?
Dodam jeszcze, że teraz mamy siodło w miarę dopasowane. 🙂 


mattes
[/quote]

Nie będzie za grubo?
Emi tak, to to samo 😉
equi.dream wielkie dzięki za odpowiedź  😀
futerka pod siodło to nie, ale mam pytanie co do futerek pod ochraniacze, mam nadzieję, że nie robię off'a, ale nie mogłam znaleźć odpowiedniego wątku ( może, coś przeoczyłam)

Poszukuję dopinanych futerek pod veredusy olympus i nie wiem czy znajdę takowe w sklepach. spotkał się ktoś z czymś takim ? za każdą odpowiedź, wskazówkę gorąco dziękuję.  :kwiatek:
Mam jeszcze pytania odnośnie Acavallo.
Czy Haxagon nie będzie za gruby pod siodło jeżeli Mattes już mi się nie mieści ?
No i druga sprawa jak z wielkością żeli Acavallo. Czy będzie dobry pod 18 calową ujeżdżeniówkę ? Mattesa miałam w rozmiarze L i był ok. A może ktoś mógłby zmierzyć mi długość "po grzbiecie" żelu (terapeutycznego i Hexagon). Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Terapeutyczny mogę Ci zmierzyć jak dotrę to stajni. Na oko spokojnie pod 18 wejdzie.

Zmierzyłam: 55 cm
Rumbiszon, tańsza  😁 bowiem różnią się tylko ceną.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2015 15:30
A jak te powyższe żele wypadają w porównaniu do Acavallo czy Grand Prix? Faktycznie warto zapłacić prawie dwa razy więcej? Jak z trwałością tych tańszych żeli?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 stycznia 2015 15:59
O! Dobre pytanie. Długo miałam żel Acavallo, sprzedałam go niedawno, ale zawirowania planowo-jeździecko-życiowe spowodowały, że chcę kupić gluta znowu zamiast futra choć pierwotnie miałam na futro plan. Za nowy Acavallo te 200 zł trzeba dać co najmniej. Czy jest sens ? Podbijam.
Dokładnie. CZY SIĘ OPŁACA?  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 stycznia 2015 18:53
A jak te powyższe żele wypadają w porównaniu do Acavallo czy Grand Prix? Faktycznie warto zapłacić prawie dwa razy więcej? Jak z trwałością tych tańszych żeli?

To co, nikt nic ???
Różnią się trwałością.Polecam dotknąć acavallo i inne żele,różnica jest oczywista.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 stycznia 2015 21:12
Dresagelife Jakbym miała taką możliwość to bym dotknęła, a nie pytała tutaj 😉 Miałam GP, koleżanka Acavallo, były bardzo fajne, tych tańszych nie widziałam w realu o macaniu nie wspominając. Dlatego zależy mi na opinii kogoś kto miał obie wersje: droższą i tańszą, w rękach, użytkował je.
Wszystkie wcześniej czy później się rwą... już bym nie pakowała się w gluta znowu za nic.
Ja miałam.Mam też w szafie gluta horze.Acavallo są grube,mięsiste i nie ciągną się tak jak te tańsze,zaczynają się lepić po dłuższym czasie też.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 stycznia 2015 21:21
Burza ja ze swojego GP byłam bardzo zadowolona. Przetrwał ładnych parę lat, z 10 miał, ale przez pierwsze 5 użytkowany intensywnie, potem baaardzo rzadko. Kupiłam praktycznie jak się tylko w Polsce pojawiły, za śmieszne pieniądze pamiętam! Po czasie brzegi zrobiły się miękkie i klejące (te części które wystawały poza siodło) ale środek był cały czas fajny i sprężysty. Sprzedałam go niedawno na pocięcie do podkładki dla kuca. No i szukam teraz jakiegoś fajnego cienkiego żelu i nie wiem czy jest sens kupowania tych tańszych?
Dresagelife Dzięki! Czyli jednak, nie marka stanowi w tym przypadku o cenie.
zembria, według mnie nie. Chyba, że ma być 'na wszelki' i więcej leżeć niż być używany. Ja osobiscie wolałabym zainwestować w klasyczny ew. jakiś Akton, Kieffer, jest też taki cudak w kostkę duży gruby którego nie mogę znaleźc.
http://www.amigo-konie.pl/leo-profilowana-zelowa-podkladka-pod-siodlo-2955.html - to jest bardzo fajny glutek w przyzwoitej cenie 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 stycznia 2015 09:21
To mi wątpliwości rozwiałyście dziewczyny  :kwiatek: .
Ten Akton fajny, podoba mi się, ale kurde cena ... , przy której te 200-250 za nowy Acavallo to ja za darmo 😉.

Jak pisałam miałam z 7-8 lat Acavallo no i chyba do niego wrócę w takim wypadku.
Szukam zamiennika podkładki mattes corection, koniecznie z futrem. Ktoś coś?
Wiem, ze sa york i hkm, chyba Torpol takie robi (?) a oprocz tego jest jeszcze le mieux. Ale czy ktoś używał? Jak wypada w porównaniu do mattesa? Lepiej polować na używanego mattesa, czy kupić nowa podkładkę ale gorszej firmy?
Nikas, polecam Le miux, jedynie ichnie wkładki mnie nie przekonywały i używałam tych od mattesa. Za to sama podkładka bomba, tylko dość spora wypada.
Jest jeszcze Parforce, sprzedają na allegro, przez maila zamówilam sobie taką z kieszeniami na wkładki i zrobią mi na wymiar do mattesowych wkładek za 250 zl. Tu w wątku ktoś chwalił ich futro. Dam znać jak przetestuję.
Ja właśnie zamówiłam Torpola bez futra- z kompletem wkładek kosztuje niecałe 200.
Nikas, polecam Le miux, jedynie ichnie wkładki mnie nie przekonywały i używałam tych od mattesa. Za to sama podkładka bomba, tylko dość spora wypada.


A masz moze zdjęcia? Ciekawi mnie jak futro wypada przy mattesie. Na zdjęciach wyglada jednak "cieniej". Jak w rzeczywistości?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się