Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Lancet- piękny , rusza się niesamowicie ! 🙂 Polecam. Lord Udo też ładny , ma śliczne odmiany ale jest dość niski. Ja ktoś nie chce żeby jego źrebię przerosło ( a matka wysoka) to może być godny polecenia 🙂
eee co znaczy dość niski ?😀 W sam raz 😉 większość ogierów śląskich kreci się koło 164-168 są też 160 jak i 171 i więcej. Np. Nomen 163, Lokan 166, Tabasco 162, Santiago 165 , Jarsen 161, Drab 165 🙂
Nomen 163cm, Jarsen 161cm !!!! Naprawde ciekawe 🏇
Nie mierzyłam go w kłębie, nie wiem ile ma :P Pewnie można to gdzieś sprawdzić, ale po zdjęciach widać, że nieco odbiega wzrostem od typowych ślązaków . Przynajmniej dla mnie, chyba naoglądałam się zbyt dużo ogromnych , wielkich śląskich ogierów  😉

http://pzhk.pl/blog/2014/12/22/lord-udo-uznany-przez-komisje-ksiegi-stadnej-koni-rasy-slaskiej/
ADR w księgach rzeczywiście podana jest  wartość po weryfikacji jarsen 166, nomen 167/170. Mój błąd

edit: Udo ma 165 🙂
O 165 to i tak dużo  🙂
W Księdze podane są pożądane wymiary i tego należałoby się trzymać 🙂
Na kwalifikacji do ZT młode ogiery powyżej 170 cm wzrostu są źle widziane. Potem urośnie 5 cm i gigant, a ślązaki według wzorca nieco niższe mają być.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 stycznia 2015 08:07
mały OT  Small Bridge odczytałaś moje pw? :kwiatek:
Dzisiaj zawiozłem dwie klacze do krycia, jedna po Nomenie a druga po Lokanie do ogiera Jarsen! Jak myślicie mądry wybór czy raczej nie???? 🤔wirek:
Mi osobiście podoba się potomstwo Jarsena, sama wpisałam tego ogiera w liste potencjanych tatusków dla moich klaczek. Moje klaczki dopiero za rok do ogiera więc jeszcze mam dużo czasu do namysłu.
Bardzo podoba mi się z młodego pokolenia http://www.bazakoni.pl/admiraexalbert-tramer-amira
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
16 stycznia 2015 09:18
Znacie jakieś sprawdzone garbonose ogiery pow. 168cm? Mam na oku kilka, ale może ktoś się zechce podzielić informacją  :kwiatek:
Bakszysz, ale on na Mazowszu stoi.
mam prośbe dziewczyny prawdopodobnie w tym roku będę kupowac konia, prawie na 100% ślązaka. Będe szukać karego wałacha. Jestem z łódzkiego i w tych okolicach ewentualnie sąsiednich województwach będe chciała czegoś szukać. Może cie mi na priv  odpowiedzieć na kilka pytań?
-jakiej wielkości sprzęt kupujecie dla swoich coby czy full,popregi?
-gdzie można obejrzeć konie śląskie na sprzedaż?
-czy są to chorowite zwierzęta?
Wiem że pytam jak laik ale nie wiem za dużo o rasie niestety i nie ma to jak opinia użytkowników a nie sucha teoria 🙂  :kwiatek:
anil22 - mam dwie kluski i sprzęt do nich różny. Jeden nosi ogłowie duży cob/mały full, drugi xfull. Jeden popręg 125 lub 60 ujeżdżeniowy, drugi 130. Ochraniacze full, choć ten z większą nogą w mniejsze fulle się nie mieści, to zależy od firmy. Także rozmiar ciężko określić 😉 Nie wydają mi się podatne na choroby, choć jeden jest alergikiem. Drugi złapał jakieś przeziębienie z 2-3 razy, ale to raczej mało jak na 5 lat jak go mam. jednak to wszystko zależy od konkretnego konia, nie cechy rasy.
Mój ślązak nosił cob jak miał pół roku.  😂 Teraz xfull, czasem full na styk, zarówno ogłowia, kantary, jak i ochraniacze. Derki 165, popręg 135, ujeżdżeniowy 80cm.  Jednym słowem mamut. Łęk 35.
Na zdrowie nie narzekamy na szczęście.
lenalena - ja musze wszystkim tłumaczyć, że mój nie ma krwi xx w sobie  😁 Takie mu nienaturalnie suche nóżki i głowa wyszły. Za to łęk 36 i klata szeroka potwornie, derki 145/155, zazwyczaj eskadrony, bo tylko oni kroją na takie zmutowane karki i klatki, a do tego niewiele wzrostu  🤔wirek:
Ze sprzętem typu ochraniacze, ogłowie i popręg będę czekać aż kupię konia, jednak byłam ciekawa czy mieszczą się w granicach full 🙂 dzięki wszytskim za odpowiedzi.A miejsca gdzie można obejrzeć konia??
w łódzkim np. w kęblinach
ładne te konie mają będę miała na uwadze 🙂
Wiem, że ciężka sprawa, ale jest ktoś w stanie powiedzieć co to za ogier i klacz ?? 🙂
bielinka Admirał stoi w tej samej stajni co ja obecnie. Jakbyś potrzebowała jakiegoś info to daj znać  🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
17 stycznia 2015 20:52
Dave Poll, tego ogra to gdzieś mam w swoich foto-zasobach, kiedyś  😉 ci mogę poszukać. Ale tak na oko to bym stawiała na Mundiala.

A na zdjęciach córka Afro.
Ze sprzętem typu ochraniacze, ogłowie i popręg będę czekać aż kupię konia, jednak byłam ciekawa czy mieszczą się w granicach full 🙂 dzięki wszytskim za odpowiedzi.A miejsca gdzie można obejrzeć konia??


Anil22 w łódzkim to akurat nie wiem gdzie, ale jeśli planujesz kupić konia dopiero za np kilka miesięcy to zapraszam w ostatnią sobotę czerwca do Poręby- woj. opolskie. Co roku odbywa się tam takie nasze " święto konia śląskiego " :P a dokładnie czempionat koni rocznych i dwuletnich. Do wyboru , do koloru. Dużo zwierząt na sprzedaż. No i co tu dużo mówić. Gdybyś już przyjechała na śląsk opolski to w co drugim domu, jeśli nie co pierwszym  w którym ktoś trzyma konie są ślązaki.  😉

rex91s może Ty coś powiesz o znajomych hodowcach z pod Łodzi ? :p
Jeszcze jest "Dzień Konia śląskiego " w Pajecznie.
ja mogę się wybrać 🙂 tylko ja szukam konia już ujeżdżonego 🙂
ja mogę się wybrać 🙂 tylko ja szukam konia już ujeżdżonego 🙂


A to przepraszam, nie doczytałam.
Oferta :
[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/16197?q=%C5%9Bl%C4%85ski&plec=2&masc=&rasa=37&lokalizacja=8&przeznaczenie=&cena=&strona=[[a]]
Szukam zdjęć ogiera Atomik po Largis ur 1996r Moze ktoś ma jeszcze jakieś info i zdjęcia potomstwa tego ogiera.
Atomik z kursu powożenia w SO Sieraków. Fajny ogr, spokojny.
O kurcze na tym zdjęciu wygląda super. I widze że skoro chodził w kursie to na 100% jest spokojny🙂 Masz więcej zdjęć. czy moge prosić te zdjęcia na maila
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się