Kącik Ujeżdżenia

Guz mózgu
rybka   Różowe okulary..
05 stycznia 2015 21:29
Jak strasznie przykro..
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2015 21:42
😕 wielka strata

Oceniał mnie na zawodach w 2013 i 2012, nawet napisał w uwagach o kobyle "To dobry koń"...
Hej wszystkim mógłby ktoś z Was pomóc😉) Chciałabym prosić o opinie dotyczące siodła :kwiatek: :kwiatek: Euroriding Titan II. Serdeczne dzięki za jakąkolwiek pomoc :kwiatek:
Ja mam to siodełko od ok. 6 lat i nie zamieniłabym go na inne 😍
Przed jego zakupem przetestowałam ok. 30 siodeł głównie Prestige, Stubben, Passier i inne Euroridingi, ale to jak dla mnie było najlepsze. Dobrze trzyma w siodle, nawet przy młodych lub brykających koniach nie da się spaść :P no i przede wszystkim jest mega miękkie 😀
A i bym zapomniała to siodło zdecydowanie dla długonożnych :P
Jest wątek o siodłach, także stricte o ujeżdżeniowych, było sporo o Titanie.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
10 stycznia 2015 09:06
Witam mam pytanie czy można miec napierśnik na konkursie? Oczywiście bez wytoku. Znalazłam tylko ze na wkkw uj można ale oni maja swoje zasady. Szukałam tez na forum ale nic nie znalazłam.
Na zagranicznej stronie znalazłam inny typ napierśnika podpisany jako ujezdzeniowy. Zastanawia mnie czy są jakieś konkretne wytyczne do tego, ktoś coś wie na ten temat?
Na pewno wiedza przepisy.
Moim zdaniem (z tego co pamietam z przepisow) to nie, byc moze L tam sa jakies ulatwienia (pamietam ze sto lat temu wodzialam dziewczynke jadaca z wypinaczami). Ale otworz przepisy dyscypliny i na pewno wie dowiesz.
Napierśnik jest niedozwolony.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
10 stycznia 2015 18:19
Dzięki, nie mogę ściągnąć bo jestem w trasie na płatnym internecie ;p Kurcze ogolilam konia pierwszy raz całościowo (zawsze zostawialam taka "podkładkę" po siodło i teraz czapraki mi wjeżdżają pod siodło  😵 a wczoraj w wszechstronnym po treningu jak poluzowalam popreg to mi całe siodło i popreg zjechał 😂 taki jedwabisty konik.
Gniade, no to, że ogoliłaś po całości to raczej nie jest powód, że czapraki wjeżdżają pod siodło. Wręcz przeciwnie, na ogolonym koniu wszystko lepiej się trzyma, bo sierść "stoi" a nie jest przyklepana i gładka. Proponuję sprawdzić dopasowanie siodła.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
10 stycznia 2015 18:37
Dopasowane 😉 ja uważam że jest bo z początku może i ta sierść była sztywna i stojąca ale teraz kiedy delikatnie odorosła i jest derkowana, zrobiła się super miękka i jedwabista.jest wręcz śliska po przejechaniu ręką jak po super shine.  A czaprakw sumie nie wjeżdża tam gdzie przylega siodło tylko poniżej tybinek (nie mam szlufek do popregu w ujezdzeniowym padzie ) tak czy siak przed ogoleniem (i pierwszy ok miesiąc po) nigdy nie było takiej sytuacji
Gniade jeśli przy dociągniętym popręgu cokolwiek wyjeżdża spod siodła to NIE jest ono dopasowane. Jeśli Ci się wydaje, że jest ok to może to pierwszy moment kiedy przestaje pasować.
Gniade, nie zapomnij, że koń zmienia swój kształt i nawet, jeżeli było dopasowywane przez profesjonalistę, to po paru miesiącach może się okazać za wąskie/szerokie. Do tego panele mogą się uklepać, terlica złamać itp. No i jeszcze jest kwestia tego, że siodlarzy jest sporo, ale tych, co potrafią wykonać swoją robotę dobrze można by było ze świecą szukać...
Mam sprawę. Gdzie pojadę (chodzi dopiero o wrzesień) na jakieś 7 dni z koniem za konsultacje/ treningi ujeżdżeniowe z zakwaterowaniem dla mnie i dla konia? Jesteśmy z kuj-pom, więc chętnie Polska centralna/północ, ale to nie jest najważniejsze. Zależy mi na trenerze z prawdziwego zdarzenia, ale takim, który nie wyśmieje pary rekreantów. Czyli generalnie potrzeba nam fajnego trenera, który będzie miał czas na codzienny trening (bardzo chętnie takiego,który w razie potrzeby wsiadłby na konia, a ideałem byłoby, gdybym mogła raz czy dwa wziąć trening na koniu profesorze), stajni z porządnymi placami i halą  😍, której mi brak  😉, bardzo fajnie, jakby dla konia był trawiasty wybieg/ pastwisko, ale bez też przeżyjemy. Dla mnie warunki nieistotne. Bardzo proszę, polećcie coś. Myślałam o Rakowcu może?
Właśnie przejrzałam przepisy i jest napisane, że nauszniki nie dozwolone...
Rozumiem, że nie można tego przepisu obejść?
Bo doszły mnie słuchy, że ktoś i to w N/C klasie kiedyś w nausznikach jechał i niby pytał sędziego...
Chodzi o zawody regionalne w ujeżdżeniu oczywiście.
Mam sprawę. Gdzie pojadę (chodzi dopiero o wrzesień) na jakieś 7 dni z koniem za konsultacje/ treningi ujeżdżeniowe z zakwaterowaniem dla mnie i dla konia? Jesteśmy z kuj-pom, więc chętnie Polska centralna/północ, ale to nie jest najważniejsze. Zależy mi na trenerze z prawdziwego zdarzenia, ale takim, który nie wyśmieje pary rekreantów. Czyli generalnie potrzeba nam fajnego trenera, który będzie miał czas na codzienny trening (bardzo chętnie takiego,który w razie potrzeby wsiadłby na konia, a ideałem byłoby, gdybym mogła raz czy dwa wziąć trening na koniu profesorze), stajni z porządnymi placami i halą  😍, której mi brak  😉, bardzo fajnie, jakby dla konia był trawiasty wybieg/ pastwisko, ale bez też przeżyjemy. Dla mnie warunki nieistotne. Bardzo proszę, polećcie coś. Myślałam o Rakowcu może?


SKJ Golden Dream na Łodzią  😀 http://skjgoldendream.pl/
lenalenaA myslalas o Czarnym Błocie (pod Toruniem)? :, tylko nie ma tam hali 😉

Edit: jakaś dziwna emotikonka mi się wkradla 😉
BlueHorse, idziesz do sędziego i pytasz. W większości pozwalają. Z tym, że musi być powód - owady itp. Acha, i nie musi każdy iść po zgodę. Jak zobaczysz, że we wcześniejszych jechali to zgoda jest i już nie zawracaj raczej głowy sędziemu 😉
Jedziemy L towarzyskie więc raczej wcześniej nikt nie będzie korzystał a koń jest wyjątkową świnią jak tylko dzieje się coś innego niż jego stajnia jego plac i pierwszy raz wyjedzie na zawody zewnętrzne a u Nas nas parkurach towarzyskich podnieca się dosłownie wszystkim przy tym mega histeryzuje i bryka... Cóż zobaczymy co u sędziów wybłagamy 🙂
Ale w przepisach jak byk, że niedozwolone... 🙁
Julka, myślałam, ale marzy mi się jednak hala, żeby nie było problemu że deszcz więc nie da rady trenować. 😉
BlueHorse, tak, ale jak sędzia zezwoli to można. Tylko nie bardzo można liczyć, że zezwoli na hali w zimie na nauszniki. 😉 Bo to ma być ochrona przed owadami a nie zagłuszanie tego co się dzieje.
Zobaczymy może w L i po znajomości da się coś wynegocjować 🙂 Na pierwszy raz mimo, że zawodniczka twarda psychicznie byłoby to mega pomocne... Bo konik fajny tylko świr :P Obawiam sie, że może siać zadymę za pierwszym razem 🙂 Zobaczymy nienegocjujemyz sędziami 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 stycznia 2015 20:10
Jak L i do tego towarzyskie to mysle, ze spokojnie Ci pozwola 😉 towarzyskie z zamyslu maja byc dla jezdzca mozliwoscia obeznania sie z czworobokami i zdobyciem doswiadczenia, wiec tez sedziowie nie robia duzych problemow o takie rzeczy.
Mam nadzieję bo dziewczyny mi się stresują a małe kare to naprawdę świnka w zachowaniu czasem, musi się nauczyć zachowywać dopiero 🙂
Zobaczymy 😉
Tak czy siak: dzięki za odpowiedzi 🙂
lenalena no chyba, że będziesz mieć szczęście do pogody 😉
Co prawda to nie zmienia nic w obecnej sytuacji, ale dla uściślenia (nie wiadomo kto i kiedy będzie to czytał)...
Na zawodach otwartych (przynajmniej na regionalnych) można startować w nausznikach, na halówkach faktycznie trzeba pytać sędziego o zgodę 🙂
Bacoma, a możesz podać konkretny przepis na poparcie twoich słów 😉
epk artykul 428 w przepisach dyscypliny ujeżdżenia:
7 .1 . Nauszniki . Używanie nauszników wykonanych z cienkiego materiału  jest dozwolone tylko podczas zawodów otwartych. Po zakończeniu przejazdu konkursowego muszą  być  one systematycznie sprawdzane przez Komisarzy, czy są zgodne z przepisami i czy nie przykrywają  niedozwolonych elementów wyciszających hałas . Nauszniki muszą  być  subtelne i nie mogą  zakrywać  oczu konia.
Cytat z przepisów dyscypliny ujeżdżenia znajdujących się na stronie PZJ:
7.1. Nauszniki. Używanie nauszników wykonanych z cienkiego materiału
jest dozwolone tylko podczas zawodów otwartych. Po zakończeniu
przejazdu konkursowego muszą być one systematycznie sprawdzane
przez Komisarzy, czy są zgodne z przepisami i czy nie przykrywają
niedozwolonych elementów wyciszających hałas. Nauszniki muszą być
subtelne i nie mogą zakrywać oczu konia.
W  regulaminie rozgrywania konkursów krajowych chwilowo nic na ten temat nie widzę, przepisów ogólnych nie sprawdzałam.

Osobiście o przepisie dowiedziałam się na zawodach gdy sędzia główny zwrócił uwagę jednej z trenerek, gdy ta poprosiła o zgodę na start w nausznikach swojej zawodniczki, że posiadanie papierów trenerskich zobowiązuje i że Pani trener powinna znać przepisy = wiedzieć że na zawodach otwartych nie trzeba prosić o zgodę.  O ile wiem przepis wszedł w życie w tym samym roku co np. zwolnienie z obowiązku jazdy w ostrogach (14. Na zawodach krajowych we wszystkich konkursach z wyjątkiem MP, PP dopuszcza się jazdę bez ostróg. Z regulaminu rozgrywania konkursów krajowych)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się