Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz 23 już zagrane! Był ktoś na wolontariacie ? Jak wrażenia ?  🙂
Polecam tą akcję jeśli ktoś jeszcze nie widział! Wystarczy dmuchnąć żeby przeznaczyć kasę na potrzebujących!
http://23wosp.play.pl/#start
Po raz 23 już zagrane! Był ktoś na wolontariacie ? Jak wrażenia ?  🙂

Ja jak co roku konno 🙂
jak co roku udało mi się zmylić ulicznych, owsiakowch bojówkarzy i tym tytułem nie straciłem nawet złotówki  🏇
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 stycznia 2015 22:23
A dleczego miałbyś stracić? Pytam poważnie, bo od dłuższego czasu przysłuchuję się tej medialnej wrzawie, żeby " na Owsiaka" nie dawać, dużo krzyku i żadnych sensownych argumentów. Może ktoś mi wreszcie jasno i rzeczowo wyjaśni.
wrotki zrób coś takiego jak on. Pomóż tylu szpitalom, chorym dopiero zabierz się za komentowanie. Bo najlepiej siedzieć i pierdziec w stolek i gadać, narzekać, krytykować.
Owsiaka nie dążę nie wiadomo czym. To czy ma z tego zysk czy nie mnie nie interesuje.  Ale Jego efekty pracy widać. I chwała mu za to.
WOŚP to magdalenkowa "Eintopfsonntag", z koncesjonowanym przez WSI świeckim świętym w roli kucharza... propagandowa, marnotrawna (w ostatnim dziesięcioleciu z 2zł do puszki na sprzęt nie zostaje nawet 1zł) i żerująca na dobrym sercu naiwnych ludzi, impreza.
biorąc pod uwagę, że oWSIak z puszek wyjmuje, a nie do nich wkłada, to te wszystkie sprzęty z naklejkami pojawiają się w szpitalach mimo oWSIaka, a nie dzięki niemu.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
13 stycznia 2015 06:17
Najgorsze jest to że owa akcja czasem nie ma żadnego sensu - jest zakupiony sprzęt ale np. Nie ma na niego kontraktu. I sprzęt sobie stoi 😉 i ładnie wygląda.  Fakt to nie wina Owsiaka że brak kontraktu  ale czasem to mi się zdaje większy sens miałoby wybudowanie i prowadzenie owsiakowej kliniki ... A najbardziej mnie wkurza co inne - że ludzie kupią tę szmatę z autografem albo wrzucą 50 do puszki i już uważają że są megadobrzy. Ale babulce nie pomogą do tramwaju wsiąść bo to nie ich sprawa.... I dla mnie tym zaszkodziła WOŚP.
I dla mnie tym zaszkodziła WOŚP. Gdyby nie było WOŚP-u, to by pomogli?
Dla mnie on z tych 40 milionów może sobie wziąć i połowę. Choćby jeden procent przeznaczył na szpitale to i tak zrobi więcej niż te wszystkie organizacje pomocy.
Jeśli ktoś nie chce wspierać to chociaż mógłby siedzieć cicho. I jeszcze pisemne oświadczenie, że jeśli jego dziecko będzie umierające i będzie potrzebować specjalistycznego sprzętu, który kupił Owsiak to on sobie nie życzy jego użycia. A nie mówi się jaki to złodziej, ale każdy noworodek ma przebadany słuch sprzętem WOŚPu. Hipokryzja  🙄
TheWunia  High Five!!
Dava   kiss kiss bang bang
13 stycznia 2015 08:25
TheWunia

Po pierwsze, czy ktoś wrzuca do puszki, czy nie (czy chce czy nie) pomaga i wspiera Owsiaka, bo np. płaci podatki z których opłacany jest jego czas antenowy, a sprzęt nie istniałby gdyby nie państwowe placówki i ludzie, którzy go obsługują (za państwowe, podatkowe moje i wszystkich pieniądze).

A tak w ogóle to ja mam takie przemyślenie, że ten cały atak na ludzi 'bez-przyklejonego-serduszka' jest śmieszny. To, że ktoś raz do roku wrzuci do puszki 10zł nie czyni go dobrym człowiekiem. Znam wiele ludzi i firm, które pomagają cały rok tylko ot co, nie ma ich w tv ani na czole (jak te serduszka) nie mają tego przyklejeni. A w PL jak widać to jest równoznaczne z tym jakby tej pomocy nie było  😉 😁
Ja daję. Niech tam będzie. Jednak, kiedy czytam:
Drogi jest także sprzęt ratujący życie najmłodszych. Także koło 1,5 miliona dolarów kosztuje jedno stanowisko intensywnej terapii, na które trafiają dzieci po operacjach serca.

link
to się zastanawiam skąd takie ceny.1,5 mln dolarów? Za łóżko, monitory i kilka bajerów?  👀
No nic nie poradzę. Dziwię się. Trochę na cenach sprzętu się znam.
Dava   kiss kiss bang bang
13 stycznia 2015 08:53
Tania no własnie o tym też nikt nie mówi  😉
Tania no własnie o tym też nikt nie mówi  😉

Mówi, pisze. Jak w tym linku. Tylko bez refleksji. 5,4 mln zł za stanowisko? Albo to pomyłka albo jakaś dziwna sytuacja.
Dava   kiss kiss bang bang
13 stycznia 2015 09:09
Nikt nie mówi, w sensie nie komentuje czy te ceny są 'normalne' 'standardowe' itd. Nie oglądałam filmiku...
Bardzo jest: wielkie wow, bo to kosztuje TYLE
Nikt nie mówi, w sensie nie komentuje czy te ceny są 'normalne' 'standardowe' itd. Nie oglądałam filmiku...
Bardzo jest: wielkie wow, bo to kosztuje TYLE

No tak. Epatuje się wyssanymi z palca cenami. Być może to tylko obliczone na efekt WOW.  🤔
Ceny w szpitalach zawsze mnie zadziwialy. Przykładowo kiedy ludzie zbierają setki tysięcy dolarów na operację. Za co te pieniądze ? Wiec cena za taką sale mnie nie dziwi.
Dava o jakim ataku na osoby nie wrzucające mówisz ? Bo ja widzę krzyki z drugiej strony.
TheWunia, krzyki są jak zwykle z obu stron.
Dla mnie to bez sensu tak dyskutować.
Pomagasz jeśli masz ochotę - korzystasz w razie potrzeby
Uważasz ze to złe i nieuczciwe to nie wrzucasz i nie używasz

Krótka piłka
Zastanawia mnie o co chodzi z byciem 'atakowanym przez zaserduszkowaną armię'.  Mieszkam w dużym mieście, co roku masa wolontariuszy na ulicach, jeszcze nigdy nie zdarzyło się by ktoś mnie zaczepił. Obklejona serduszkami nie chodzę...nie wiem, może to moja facjata zniechęca do zaczepiania?
A jeżeli komuś przeszkadza sam widok wolontariuszy...cóż, jego problem. Mi może przeszkadzać widok ludzi z irokezem, ale nie biję o to piany w internecie.
TheWunia High five - drugi raz  🙂
TheWunia, nie rozumiesz, że jeśli nie wrzucasz kasy do puszki stricte, to i tak ponosisz koszt imprezy WOŚP? Dla mnie te oświadczenia są idiotyczne. Jak ktoś nie wrzuca - to nie wrzuca. Jak wrzuca - to wrzuca. Czy Owsiak kiedykolwiek powiedział, że jego sprzęt jest tylko dla tych wrzucających?
Cała ta akcja nie jest ani prosta ani nie jest krótką piłką.
Ja wrzucam, zawsze szukam ludzików z puszkami. Moja siostra cioteczna przestała być "anty orkiestrowa" gdy dzięki WOŚP jej córeczka dostała sprzęt do domowej dializy. Mała nie musiała zasuwać co dwa dni do szpitala i spokojnie czekała na przeszczep w domu. Jestem tego samego zdania co spora część forumowiczów. Mam w nosie jakie są koszty, patrzę na efekty a te od lat są spektakularne-czy to się komuś podoba czy nie.  Oczywiście, że są fundacje, firmy, stowarzyszenia które także robią wiele dobrego bez hałasu-chwała im za to, ale Orkiestra ma taki a nie inny sposób działania i już.
wrotki, mam nadzieję, że nikt z Twojej rodziny nie będzie chory i nie będzie potrzebował leczenia sprzętem z WOŚPu. Oczywiście gdyby taka sytuacja miała miejsce, to powiesz, że jesteś przeciwny Owsiakowi i nie pozwalasz na leczenie sprzętem od niego? 😉
Dava   kiss kiss bang bang
13 stycznia 2015 12:42
To nie jest sprzęt 'od Owsiaka' tylko o wielu ludzi, w tym nawet każdego który do puszki nie wrzucił ani grosza, bo każdy jest PODATNIKIEM !
I sprzętem tym nie posługuję się sam Owsiak, tylko ludzie wykształceni np. za właśnie podatników pieniądze

Sorry co to w ogóle za tekst o chorym dziecku! Normalni jesteście?!
Zastanawia mnie o co chodzi z byciem 'atakowanym przez zaserduszkowaną armię'.


Ostatni raz miałam kontakt z wolontariuszami 3 lata temu, dopadli nas na dworcu wschodnim w Warszawie, zatrzymali nas wiec nie było to bierne stanie i czekanie. Ale pamietam tez ze studenckich czasów w Krakowie, ze nie dawało sie jednak przejść przez Planty bez serduszka, musiałam stawiać piwo kumpela co miała odliczone i przy którymś wolontariuszy sie poddała i "zakupiła" serduszko. Tak ze tak było, jak jest teraz nie wiem.
Wychodzi na to, że mieszkając praktycznie w centrum Krakowa mam albo wielkie szczęście, albo wyjątkowo odstraszam.
Zdarzało mi się angażować w Orkiestrę, stricte wolontariuszem nigdy nie byłam, ale grywaliśmy spektakle i prowadziliśmy aukcje w lokalnym domu. Do osoby Owsiaka mam nieco zastrzeżeń, natomiast samą Orkiestrę uważam za bardzo pozytywne zjawisko i kiedy mogę to pomagam. Nie spamuję potem całego internetu serduszkami chwaląc się swoim bohaterstwem, ot robię to co mi się podoba i uważam że mam do tego prawo. Tak samo jak zaczepiony przechodzień ma prawo olać wolontariusza i nic nie wrzucić.

Niniejszym złamałam swoje wieloletnie postanowienie pt. "Nie wypowiadać się o WOŚP", co to forum robi z człowiekiem :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się