Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dava, przecież nikomu tego nie życzę! Wiele "anty" osób nagle zmienia swoją decyzje i nagle z tego, według nich, okropnego złodzieja robi się dobry człowiek, który pomaga. Ja uważam tylko, że jeśli ktoś jest taki anty, to również powinien być anty w stosunku do korzystania ze sprzętu od WOŚP. Moim zdaniem każdy anty powinien pomyśleć o tym co zrobi, kiedy będzie potrzebował pomocy i sprzęt od Owsiaka (tak, moim zdaniem od Owsiaka, bo przecież wg. osób, które są anty to złodziej, który kradnie te pieniądze i nie pomaga 😉 ) będzie mógł uratować życie jego, lub jego bliskich, a później wyrażać swoje opinie. Jestem bardzo ciekawa co ludzie przeciwni Owsiakowi robią w takiej sytuacji, dlatego o to pytam.

edit:
Oczywiście nie mówię, że każdy musi dawać na WOŚP i koniec. Wiadomo, że to indywidualny wybór (no tak, poza podatkami, nie wiem jak to jest, ale pewnie takie miliony z nich płyną...).
bobek z moich niedzielnych wojaży-pierwszego zbierającego spotkałam na stacji metra, następnego w wagonie (zbierał jak pan z akordeonem), w barze mlecznym obok kasy- puszka. po wyjściu z kościoła kolejna puszka, czyli jednak pieniądze katoli nie śmierdzą  😉. dzień zakończyłam krótką wizytą w tesco, gdzie przy każdej kasie stała puszka i pani uprzejmie dopytywała o chęć wspomożenia.
Dava   kiss kiss bang bang
13 stycznia 2015 13:38
Libeerte dalej chyba nie rozumiesz co się do Ciebie piszę  🤔

Sprzęt jest kupowany za NASZE (wszystkich bez wyjątku) pieniądze, a to jak jest kupowany, za jakie ceny, od kogo itd. itp. to jest Owsiak, bo nikt prócz niego nie podejmuje tych decyzji.
Sprzęt nie jest obsługiwany przez Owsiaka, ani wolontariuszy tylko przez lekarzy i ludzi wykształconych za moje i podatników pieniądze. Stoi w państwowych szpitalach itd. itp.

Najwięcej wolontariuszy z puszkami widziałam pod kościołami, cmentarzami itd. czyli chyba faktycznie kasa od 'katoli' jest ok  😁

Już kiedyś pisałam. Za granicą nie mają WOŚP, a sprzęt w szpitalach świetny, często lepszy niż u nas. I często podatki płacą mniejsze. Więc może warto się zastanowić nad tym trochę z innej strony  😉
Zastanawia mnie o co chodzi z byciem 'atakowanym przez zaserduszkowaną armię'. 


Szybkie zakupy w Lidlu kasjerka miło pyta czy wspomogę przed sklepem pierwsi zbieracze. W Tesco to samo pytanie. TŻ chciał kupić ubranie w galerii siedzę i czekam przed sklepem obładowana zakupami spożywczymi, zaczepia mnie kobieta koło 30, dwie dziewczynki dosyć młodo wyglądające, chłopak z matką, i grupka uczniów jakieś pobliskiej szkoły.  Wszystko w przeciągu 1,5 godziny  😁 chyba to jest to atakowanie  🙂
Pieniądze od Owsiaka nie są-są od ludzi, to oczywiste, ale gdyby nie Owsiak to tych pieniędzy by nie było, więc chyba w tym sensie są "od Owsiaka"
Dava, chodzi mi dokładnie o to, co napisała wyżej Bulana. To, że sprzęt stoi w tych szpitalach i można z niego korzystać, to jest jego zasługa.
Dava żebyś Ty wiedziała jakie podatki za granicą....  🙄

A dlaczego sprzęt lepszy za granicą ? Bo debile państwem nie rządzą.
To ciekawe jakby to był ostatni finał WOŚP ile nowego sprzętu w przyszłym roku byłoby zakupione za te NASZE pieniądze, a nie Owsiaka..

Jakoś bez orkiestry nie było ani jednego urządzenia do badania słuchu noworodkom, teraz są tylko z Wośpu. Lekarze za swoją pracę dostają pensje, nie wiem co to w ogóle za problem, że sprzęt od Owsiaka obsługują nie wolontariusze  🤔 A nowe projektory w szkole obsługują nauczyciele, a dostali je z projektu "Archmedes" Skandal normalnie.

My jeździliśmy na koniach i też pytaliśmy się niektórych czy wrzucą coś do puszki. I dużo osób mówiło, ja już wrzuciłam, ale specjalnie dla Was też się coś znajdzie. Mało kto ( bez dziecka ) leci za końmi, bo ma coś do puszki, a po zapytaniu wrzucają.
A stoi się pod kościołami (choć wiecej pod marketami), bo kto przy deszczowe pogodzie wychodzi w niedziele z domu ? Tylko na zakupy, albo do kościoła.

Misiek69  :emota200609316: prawie high five 😉
Libertee właśnie mnie też to ciekawi, bo jak jechowym zachoruje dziecko to choćby nie wiem co krwi nie przetoczą, bo się z tym nie zgadzają. Ale tutaj ktoś może wyzywać akcje od góry do dołu, mówić, że jest sie atakowanym, ale po sprzęt rączki wyciąga  😎
Dava, chce Ci się jeszcze dyskutować? 😉 respect 🙂

Ja uważam tylko, że jeśli ktoś jest taki anty, to również powinien być anty w stosunku do korzystania ze sprzętu od WOŚP.

Oczywiście nie mówię, że każdy musi dawać na WOŚP i koniec. Wiadomo, że to indywidualny wybór (no tak, poza podatkami, nie wiem jak to jest, ale pewnie takie miliony z nich płyną...).


ad. 1 - niekoniecznie, bo datki są od ludzi. Owsiak organizuje akcje, kupuje sprzęt. A IMO Ci którzy są przeciwko WOŚP nie są przeciwko dobroczynności i kupowaniu sprzętu, tylko wykorzystywaniu akcji dobroczynnej do własnych celów (to moja interpretacja tego co się dzieje, oczywiście niekoniecznie słuszna we wszystkich przypadkach).
ad. 2 - przykładowo czas antenowy TV z ostatniej WOŚP został "wyceniony" na ok 8mln zł.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
13 stycznia 2015 16:04
Teodora nie pomogliby ale nie czuliby się wielkimi filantropami 😉). A tak wszyscy podniecają się WOŚP a potem " a co mnie to wszystko obchodzi".  Na początku to faktycznie była fajna akcja - mocna, rozbudzająca. A teraz? Akcja reklamowa jednej z telefonii... 🙁
Wystarczy się przejść na jakikolwiek oddział pediatryczny żeby dostrzec ilość sprzętu z serduszkiem. Jest oczywiście zakupiony za nasze pieniądze, co nie zmienia faktu, że bez Owsiaka by go nie było.
Dla lekarzy to przyjemność a nie katorga, że mogą pracować na nowoczesnym sprzęcie. Też nie rozumiem co ma do tego fakt, że nie jest obsługiwany przez wolontariuszy? Lekarzy kształci się tak czy inaczej - nawet gdyby sprzętu Owsiaka nie było. Owsiak jedynie usprawnia naszą pracę i czyni ją bardziej skuteczną.
Niby nie powinno się pomagać tylko raz w roku a cały czas - ale nie ma się co oszukiwać, że ludziom na co dzień się zwyczajnie nie chce. Mało kto regularnie przeznacza jakieś pieniądze na dobre cele albo pomaga 'fizycznie' - ze względu na brak czasu albo chęci. A tutaj raz w roku można wrzucić trochę drobnych do puszki, dostać za to nalepkę i do tego dobrze się bawić - i ma się wrażenie, że faktycznie ta pomoc ma jakiś sens. No i nie ma się co oszukiwać - to jednak w ilości pomagających tkwi magia - raczej jednostki nie stać, żeby zafundować ot tak szpitalowi inkubator ;-) Razem możemy więcej. A Owsiak co jak co, ale ludzi potrafił zjednoczyć i zmotywować i chwała mu za to. Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie do końca to, co się dzieje dookoła WOŚPu, czy ktoś ma z tego osobiste korzyści etc - mnie te kilka złotych nie zbawi, a efekt jest - sprzęt widać na każdym kroku. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do funkcjonowania organizacji to może niech spróbuje sam zorganizować akcję z takim samym rozmachem i podobnym efektem.

omnia - takie mamy czasy. Jak akcja ruszała to rzeczywistość była inna. Teraz nawet w filmach czy serialach reklamuje się produkty... dawniej tego nie było. Jeśli dzięki temu orkiestra zbierze więcej kasy to właściwie co w tym złego?
vanille, myślę, że Dava odnosiła się do wpisu o tym, że skoro "nie wrzucasz to nie korzystaj" - sprzęt nie jest Owsiaka ani obsługiwany przez Wolontariuszy, to czy wrzucasz do puszki nie jest kryterium czy zostaniesz "obsłużony" czy nie. Jest przekazany do publicznych szpitali i obsługiwany przez "publicznych" lekarzy.
dla mnie jedynym SKANDALEM w tym wszystkim jest to, że na sprzęt potrzebny w szpitalach trzeba robić prywatną zrzutkę wśród społeczeństwa, bo z "państwowej kasy" nie starcza...

chwała Owsiakowi za to, że robi to co robi, oby żył jak najdłużej i oby mu sił starczyło na kolejne orkiestry

i nawet jeśli fundacja część pieniędzy przeznacza na pokrycie kosztów swojego funkcjonowania - to ja wolę dać im niż naszemu złodziejskiemu państwu, które moje pieniądze przeznacza na pensje prezesów różnych pseudo-spółek i czternastki dla armii urzędników  - tyle ode mnie  😤
Anaa, ok, w takim razie źle zrozumiałam :-)
W każdym razie - ludzie, dajcie sobie spokój. Cieszmy się z tego, że za pomocą małego czynu osiągamy duże rzeczy. Bo to nie sukces Owsiaka, ale nas wszystkich! To tak jak w wyborach - jeden głos niby nic nie zmienia, tak samo, jak to pozornie marne 2zł. Ale jak takich drobniaków się uzbiera, to... wiadomo! Wtedy każdy z nas ma udział w czymś wielkim, razem kupujemy rzeczy, na które w pojedynke nigdy by nas nie było stać! Cieszmy się z tego, że potrafimy się solidaryzować w szczytnym celu a przy tym też dobrze bawić.

I nie oglądajmy się ciągle za tym zachodem myśląc, że u nas jest tak beznadziejnie! Wcale nie uważam, że sprzęt w naszych szpitalach odbiega od tego w Niemczech, na przykład. Rzekłabym nawet, że często jest lepszy, ponieważ to co u nich jest od lat u nas dopiero zostało zakupione - w związku z czym jest najnowsze. A u nich już... leciwe 😀
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
13 stycznia 2015 16:49
A to takie słabe argumenty, że nie wrzucasz to i tak pomagasz bo podatek... Idąc tym tokiem rozumowania ządam likwidacji komunikacji miejskiej w Krakowie bo ja nie korzystam i nie zamierzam, a na to też idą moje podatki... - bez sensu! Jakby na to patrzeć rozliczenia księgowe się zgadzają, nie widać nigdzie że ktoś kradnie, a to że z 2 zlotych nawet polowa nie idzie na sprzęt jest widocznie kosztem żeby ta 2 część poszła. To że część sprzętu stoi i sie kurzy jest dowodem na nieudlolność systemu służby zdrowia a nie Owisaka...
Nord Dokładnie!!! Na więziennictwo też idą nasze podatki- płacimy na zwyrodnialców i nie ma o to wielkiego "halo" bo to naturalne, tak to wszędzie funkcjonuje, że normalni obywatele utrzymują gwałcicieli, morderców i złodziei, ale jak z naszych podatków "utrzymywana" jest fundacja która realnie pomaga to już afera.
Też mam mieszane uczucia... Ich wysokie pensje- artykuły o tym itp... (publikowane tuż przed) Ale z drugiej strony chodząc po szpitalu jest sprzęt "z serduszkami"- rzuciło mi się to w oczy. A chyba nie jesteśmy tak biedni, by nie móc wrzucić kilku pln do puszki raz w roku.
Skoro mamy państwo jakie mamy, tak bardzo "opiekuńcze" że brakuje sprzętu w szpitalach to raczej mimo wszystko trzeba się wspierać. Bo perspektywa się zmienia jak tego sprzętu się potrzebuje...
Anaa, dla mnie to nie logiczne. Ktoś jest przeciwko organizacji (wybacz, ale nie rozumiem tego, że ktoś jest przeciwko WOŚP, ale nie przeciwko ich dobroczynności 🤔wirek: ), ale jak trzeba to z chęcią korzysta z tego co zrobili? Pewnie, że sprzęt przeznaczony jest dla każdego, ale po co krytykować, jeśli się z tego korzysta?

To ciekawe jakby to był ostatni finał WOŚP ile nowego sprzętu w przyszłym roku byłoby zakupione za te NASZE pieniądze, a nie Owsiaka..

Dokładnie 😉
A tu artykuł o pieniądzach z WOŚP klik
Libeerte, bo krytykowany jest system, a nie sama hm... działalność.
Ja daleka jestem od pustego krytykowania Owsiaka, ale przeczytałam dużo na ten temat. No i po prostu nie podoba mi się to co się z tych publikacji wyłania (pomijając czasem ich język, który nie zawsze jest przyjemny w odbiorze). Dla mnie np 15 tys. PLN dla prezesa fundacji to kupa hajsu (edit. nie prezesa fundacji tylko prezesa spółki będącej własnością fundacji. Co nie zmienia faktu, że kapitał ten sam). A fundacja - sensu stricte - to nie jest instytucją, na której się powinno zarabiać. A przynajmniej nie powinno (IMO) być to główne źródło utrzymania człowieka... Fundacja to Fundacja, nie FIRMA...
Jak wejdzie się w ich rozliczenia finansowe (a ja je przeczytałam, mimo że to żmudna lektura) to też może się nie spodobać ich treść.
Ostatnio ukazał się artykuł na Onecie, który informował o tym, że muzycy wcale nie grają charytatywnie tylko inkasują za koncerty grube dziesiątki tysięcy... a zarówno Owsiak jak i media utrzymują, że wszyscy wszystko robią bezinteresownie (na pewno część tak właśnie robi!)
Mam wrażenie że idea się ulotniła z tego projektu...

Nord, znajdź mi linijkę, w której napisałam że jeśli się nie wrzuca (nie pisałam o sobie tak btw. tylko bezosobowo - o ogóle) to się pomaga. Nie pisałam tego. Pisałam, że się finansuje, ponosi koszty imprezy. A to zupełnie co innego niż pomaganie. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jak widać czytasz na szybko i interpretujesz nie tekst napisany, a wyobrażenia o tym co ta druga osoba chciała powiedzieć 😉
Anaa, no to co jest krytykowane zależy od danej osoby. Ja częściej spotykam się z opiniami "Owsiak to złodziej", "Owsiak bierze kasę z puszek dla siebie", "nie wrzucam do puszki na WOŚP, bo nie chcę sponsorować Woodstoku", co jest nie prawdą.
Anaa, oby więcej takich osób jak Ty. Poszukałaś, przeczytałaś i masz wiedzę i zdanie na ten temat. Nie trzeszczysz bezpodstawnie, byle głośniej.
Libeerte, racja, ale nikt nie pisze, że "Owsiak jest głupi bo kupuje sprzęt" albo "Sprzęt od Owsiaka to dno" - problem jest (jak zwykle) z kasą, a nie ze sprzętem i dobroczynnością 😉

Woodstock jest finansowany z odsetek od kasy ze zbiórki, więc poniekąd - tak - z tych pieniędzy. Mnie to akurat specjalnie nie przeszkadza, choć chciałoby się, żeby te kwoty też szły na sprzęt (bo w sumie - czemu nie?).

Ad. obrażania Owsiaka w bardziej lub mniej wyrafinowany sposób - nie popieram, braku kultury nie znoszę. Z drugiej strony zauważ, że on sam potrafił wyskoczyć do ludzi z wulgaryzmami. To też nie jest fajne - szczególnie jeśli jest kreowany na "guru" (a jest). Wręcz stwierdziłabym że osoba mająca taki wpływ na społeczeństwo powinna bardzo kontrolować to jak się zachowuje, bez względu na okoliczności...
Inna sprawa że jest wiele osób, którzy jadą po "hejterach Owsiaka" i generalnie każą się całemu społeczeństwu od niego od*piórkować 😉, ale w rzeczowej dyskusji nie mają argumentów...


Owsiaka nie lubię jako osoby.
Nie potrafi się kontrolować nie tylko wobec osób nastawionych wrogo, ale również na uwagi zgłoszone przez jego ludzi (Pokojowy Patrol), nie potrafił zareagować spokojnie. Po jego "wystąpieniu" powoodstockowym w 2013 ręce wolontariuszom opadły.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
13 stycznia 2015 23:44


Nord,  Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jak widać czytasz na szybko i interpretujesz nie tekst napisany, a wyobrażenia o tym co ta druga osoba chciała powiedzieć 😉



Aleś się zagalopowała, widzę że jednak to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem oraz z nadinterpretacją.



Nord,  Nie pisałam tego.

A ja nie odnosiłam się do Twojej wypowiedzi, bo jak pewnie zauważyłaś nie wypowiadasz się tu jako jedyna tylko do wypowiedzi Davy:

Po pierwsze, czy ktoś wrzuca do puszki, czy nie (czy chce czy nie) pomaga i wspiera Owsiaka, bo np. płaci podatki z których opłacany jest jego czas antenowy, a sprzęt nie istniałby gdyby nie państwowe placówki i ludzie, którzy go obsługują (za państwowe, podatkowe moje i wszystkich pieniądze).

I mnie absolutnie nie chodzi o to żeby go bronić tylko znaleźć kogoś kto ma DOKUMENTY albo jakieś inne realne fakty na to, że on kradnie poza "szczekaniem" prawicy, z którą się jawnie nie zgadza i nie sympatyzuje. Bo tak jak mówiła - koszty prowadzenia są być może duże (nie potrafię tego ocenić, bo absolutnie nie mam doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez, ani prowadzenia tak dużego przedsięwzięcia), ale też jak dotąd nikt im czy samemu Owsiakowi nie udowodnił, że wyprowadził "bokiem" ileś tam zł...
Tak jak nie przemawiają do mnie peany piane pod jego adresem tak nie bardzo przekonują mnie ewidentnie nacechowane niechęcią dowolne interpretacje faktów na zasadzie "bo tak się komuś wydaje". Takie opinie można naginać w każdą stronę i dla mnie nie są rzeczowe...
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
13 stycznia 2015 23:57
przepraszam - skopiowało się samowolnie🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
13 stycznia 2015 23:59
przepraszam - skopiowało się samowolnie 🙂
Anaa napisałaś to co sama chciałam napisać. Od siebie dodam tylko , że czuję się zmuszana do dobroczynności. Wiele osób wrzuca do puszki aby dostać serduszko i móc swobodnie poruszać się po ulicy. A to powinien być dar serca.
Nord, moją nadinterpretacją było odczytanie Twojej wypowiedzi jako skierowanej do mnie? Jeśli tak - to faktycznie 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się