M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

sznurka, jak masz owce to masz potencjał na agro z możliwością pasienia 😉 właśnie dla pastuchów 😉
Sznuruś, Co rusz wrzucasz odnośnik do swojego bloga czy fb. Nie dziwne więc, że ktoś odważy się odnieść do zdjęć tam się znajdujących i przy okazji tu skomentować.
Szczerze mi się nie wydaje, coby Dzionką targała chęć uprzykrzenia Ci życia i wielkiego hejtu, a wygląda, że tak to odebrałaś. Co złego jest w rozwiewaniu swoich ciekawości względem agro, którą prowadzisz?

Co do tych nieszczęsnych łóżek, toć to tylko skojarzenie jest, nikt Ci ich nie każe wywalać  🙄
Mnie też się one powiewają 'lotem nad kukułczym gniazdem', no ale nie ja w nich śpię, więc mi to rybka  🥂
adriena, dzięki, znam i tę ławę. Nie pasuje wymiarem, poza tym jest za ciemna. Przejrzałam już chyba wszystko co się dało i wybór padł na tę, którą już kupiłam. Beżowej, we właściwym rozmiarze nie znalazłam nigdzie. A przemalowanie czy wymiana tkaniny na poduszce nie jest problemem. Istotne były wymiary i wielkość koszy/szufladek.
Anaa, hihi masz pastucha chyba więc wiesz co mówisz😀 zastanawiam się jednak czy moje owce chcą być pasione hihi
Wiem, że Wenecja gdzieś w jakiejś stajni wypasa swojego psa;] jest nisza;]

buyakanie widzę nic złego w linkowaniu, choć wiem, że są osoby non stop  na mnie moderacji skarżące;] 😎 póki nie ma punktu regulaminu nie zamierzam zaprzestać wrzucania linków, nie ma też przymusu klikania w nie
widzisz, ja mam inne podejscie, wiele wstawianych tu wnętrz nie jest w moim guscie, wtedy zwyczajnie nie zabieram głosu
rozumiem też skojarzenia Dzionki - jaka praca takie skojarzenia
co do wywalania łóżek - hehe czy podejrzewasz, że taki tekst mógłby sprawić że bym je wymieniła? Gdybym w życiu przejmowała się takim gadaniem nie zrealizowałabym swoich marzeń, wyrosłam z próbowania dogodzenia każdemu 😎
tyle ode mnie w ramach zakończenia tematu
Ja też nie, przynajmniej wiadomo kiedy można zajrzeć licząc na jakiej świeże info z Podlasie  😉
Luźnie skojarzenia nie muszą znaczyć narzucania swojej woli. Słusznie, że nie bierzesz tego do siebie.  :kwiatek:
No dobrze, to i z mojej strony koniec tematu 🙂

Wysłaliśmy do dewelopera milion poprawek do umowy deweloperskiej i czekamy na odpowiedź. Osiwieję w końcu przez to mieszkanie, ale może przez to czas oczekiwania na wybudowanie szybciej mi zleci 🙂
A ja tak trochę z innej strony,ale powiązane z własnym mieszkaniem.Jakie ubezpieczenie nowego lokum polecacie ?Muszę wykupić i zupełnie nie wiem jaką firmę wybrać...
Nie znalazłam odpowiedniego tematu, no chyba że się gdzieś schował przede mną  🤔
Przyszedł ten moment, że jesteśmy na etapie projektu szaf wnękowych. I mam do Was pytanie. Czy macie i korzystacie z uchwytu na rurę odkurzacza? Pan zaprojektował nam szafę tak, że jest wąska przestrzeń (chyba 25cm) na deskę, suszarkę i właśnie uchwyt na rurę, a na samym dole luka (45cm) na korpus odkurzacza. Nad samym odkurzaczem są półki i szuflady, a jeszcze wyżej drążek na ubrania (taki pantograf). Wszystko super, tylko ja się upieram, że nie będzie się chciało za każdym razem odkurzacza składać i rozkładać, żeby schować osobno jego elementy. Czy nie lepiej byłoby zostawić lukę na 140 cm od podłogi, podzieloną na 3 części: dwie wąskie -  osobno na deskę i suszarkę, i jedną szerszą na odkurzacz złożony? Jakie są Wasze doświadczenia? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie! :kwiatek:
Ja mam lukę w szafie na cały odkurzacz - właśnie z powodu o którym piszesz - nie mam ani chęci ani czasu aby za kazdym razem go rozkładać 😉
U mnie akurat lepiej było zamontować wieszak, więc montuję / demontuję odkurzacz za każdym razem. Strasznie czasochłonna czynność to nie jest, da się przeżyć. A zyskana przestrzeń się przydała.
Ale jeśli nie zależy Ci na miejscu to wygospodaruj lukę na cały odkurzacz. Pewnie, że tak jest wygodniej. 
weszła mi ekipa ;-)))
o 7 rano, ja podjechałam o 8 a tam MEGA WIELKA ROZPIERDUCHA …. wow… leca ściany.. kafle, schody… uciekłam ;-)
Dodofon  Wracaj tam!! rób zdjęcia!! 🙂 🙂 🙂  to bardzo ciekawie na pewno wygląda  👀

ja już jestem przeprowadzona niemal w całości. Wszystko mi się podoba (jestem zakochana w kuchni mimo niedoróbek 😍 ), ale słychać pracę pieca (tego podajnika), mam nadzieję, że wyciszenie ściany styropianem coś da. Ale jest to do przeżycia.

Jak dobrze mieć szczelne okna... i móc wózek w domu trzymać (dziecko mi momentalnie odleciało i śpiii).

Co prawda jeszcze bałagan jest, bo rzeczy niepochowane, ale zaraz się za to biorę.

Jeszcze kupić kanapę, przewieźć stolik do kuchni, pralkę, i łóżeczko i ubrania i wsio 🙂

Przyjeżdżajcie, jest gdzie :P
Dodo, ale wrzucisz potem foty przed i po?
wow, już nie ma "przed" bo od 7 trwa rozpierducha…. może być w trakcie
Równo za miesiąc od dzisiaj odbieram klucze - mam już ustalony termin z deweloperem 😜

Odnośnie niedawnej rozmowy o roletach dzień-noc to również uważam, że nie są zbyt praktyczne. W poprzednim mieszkaniu studenckim takie były i zupełnie nie zdały egzaminu. W jednym pokoju miałyśmy brązowe, w drugim beżowe, ale niestety i jedne, i drugie musiały być w dzień maksymalnie podniesione, bo było za ciemno, a z kolei w nocy zsuwałyśmy je całkiem, więc równie dobrze mogły być gładkie na całej powierzchni - i tak nie używałyśmy tej opcji "pasów".

Dodofon, powodzenia, oby wszystko poszło sprawnie i bez komplikacji!

sandrita, mieliśmy kiedyś w domu rodzinnym taki wieszak na rurę od odkurzacza i po jakimś czasie przestał być używany, bo właśnie tak jak mówisz - nie chciało nam się za każdym razem rozkładać odkurzacza.

bloga, którym jeszcze niedawno wręcz bombardowałaś to forum

Nareszcie ktoś to powiedział! Domo+ już wyskakiwało mi z lodówki 🤣
Bawi mnie, że niektórzy użytkownicy mogą bezkarnie reklamować swoją prywatną działalność, a inni nie 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 stycznia 2015 16:15
fin chyba przegapiłam  😡 gdzie bedziesz mieszkać? (jeśli to nie tejemnica  😉 )
W Gdańsku  😜
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 stycznia 2015 16:42
fajnie, pochwal się mieszkaniem jak już będzie miała klucze  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 stycznia 2015 16:54
ja też dołączam do wątku 😉 nasze poddasze się robi przed czasem, wczoraj wszedł elektryk do sypialni, jutro wchodzi do biura i na dniach do łazienki (jak ją postawią) 🙂
2 tygodnie na ogarnięcie wszystkiego (poza meblami). Dobrze, że chociaż panele wybraliśmy, wc, płytki do łazienki, kolor ściany do sypialni .. a nad resztą rozkładamy ręce  🙄
Subaru wrocław czy jelenia?? Gratuluję i zazdroszczę, mnie czeka jeszcze ze dwa lata oszczędzania i robienia zdolności kredytowej, ale przed 30stka się chyba wyrobie  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 stycznia 2015 19:35
Opolskie  😎 granica opolskie-dolnośląskie ;P , ok. Nysy.
fin, Ascaia, Muffinka Bardzo Wam dziękuję! :kwiatek: Stanie na moim.  😁
subaru, tak daleko wybywasz? Myślałam, że Ty Wrocławianka 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 stycznia 2015 21:18
rtk Wrocławianka z krwi i kości 😉, ale na starość wsi się zachciewa. Tak poważnie to dom już kupiony lata temu i remontowany powoli, bo nie miał kto tam mieszkać. Dom weekendowy tylko był, a że od początku było wiadomo, że ja tam z końmi pójdę, no to idę 😉 Tzn. jeszcze poczekać muszę :P
Ja nigdy nie przewidywałam, że w mieście zostanę. Zawsze wiedziałam, że wieś to moje miejsce.  😁
fin, jest taka opcja "ignoruj", proponuję użyć
Subaru to ładnie cię wywialo!  Czekam na zdjęcia 🙂
sznurka, rzecz w tym, że to powoli wyglądało jak u jkobusa... co chwilę jakiś odnośnik do bloga...
A nie chodzi o to, żeby ignorować użytkownika tylko dlatego, że co chwilę się reklamuje, bo pozostała część posta może być ciekawa.
Dworcika, nie ma punktu zabraniającego tego
więc prościej naprawdę włączcie sobie ignora a może zwyczajna zazdrość przemawia? Rozumiem, że wolałabyś 100 fot w wątku ale bez linka, bo link to reklama
bo teksty mnie śmieszą - co reklamuję? życie swoje? nie piszę nachalnych ogłoszeń o agro, nie reklamuję stajni pensjonatowej bezczelnie, wrzucam jedno albo dwa zdjęcia - linkuję, że więcej na blogu, bo po co zasypywać forum taka ilością skoro zainteresowany sobie kliknie jak ma chęć więcej?
jak kogoś czytuję to  w całości, jak mnie wkurza nie czytam, nie dyskutuję na ten temat bo mam naprawdę lepsze tematy do dyskusji i większe problemy
sznurka - ale to nie o to się rozchodzi. wklejasz linki - ok, sama chętnie czasami coś poczytam, zdecydowanie lepsza forma niż powielanie treści. ale skoro mieszasz te dwie sprawy (forum i swoją działalność), to nie powinnaś się dziwić i oburzać, że forum komentuje treści z bloga.
Podzielam zdanie przedmówczyń
wiele osób na forum ma działaność, firmy (zarówno końskie i nie tylko) ale jakoś się z tym nie afiszują
co z tego, że nie ma w regulaminie? dla mnie to niesmaczne po prostu

ja nie wklejam do wątku kociego i psiego linków do mojej gazety zoologicznej - "poczytaj sobie o karmach, bo pytałaś", a do wątku ogrodowego linków z mojej gazety ogrodniczej, czy w wątku wege nie wymądrzam się  i nie linkuję artykułów z mojej eko-gazety, bo uważam to po prostu za zbędne
Forum, to życie prywatne - praca to praca i już.

Nie dziwię się, ze wklejasz foty bo naprawdę piękne wnętrza i urządzenie i ładne kompozycje - ale nadal trąci to trochę lansowaniem a nie prywatną przestrzenią
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się