Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 stycznia 2015 12:58
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 stycznia 2015 15:06
Drugie ekstra! 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 15:08
lubię takie cięcia jak w pierwszym <3

o której godzinie robiłaś drugie? 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 stycznia 2015 15:36
Drugie jakoś koło godziny 7 rano, jesienią.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 16:27
tak myślałam 😉) gdzie takie wyścigi z taką ładną mgłą?
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 stycznia 2015 17:33
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 stycznia 2015 17:37
smartini, to akurat z ośrodka treningowego w Podbieli pod Warszawą.
Facella mi na tym zdjęciu brakuje trochę żywszych kolorów, kontrastu, czegoś, co by ożywiło. Albo w drugą stronę, żeby było bardziej klimatycznie b&w albo w ogóle jakieś kombinacje z zmniejszaniem nasycenia.

Nie pamiętam, czy tu wstawiałam:


Mam jeszcze wersję b&w:


Szumy strasznie widać, ale z niewytłumaczalnego powodu i tak mi się podoba. Nie wiem, czy słusznie. 😉
Przeszkadza mi ten schodek z tyłu, ale aż tak nie umiem posługiwać się stemplem, żeby to wymazać. 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 21:27
flygirl, mam nadzieję, że nie będziesz miała mi za złe 😉
kolor fajniejszy, w bw wszystko się zlewa

Facella, sympatyczny obrazek, ale też bym coś z kolorami zrobiła. bw może niekoniecznie, ale jakby je lekko przygasić, byłoby fajnie. Spróbuj się pobawić krzywymi 😀

Wojenka, a można tam 'od tak' się na zdjęcia wprosić? Czy trzeba mieć znajomych? Nigdy nie fociłam wyścigów  🙄
Od razu lepiej. 🙇
smartini, w Grudziądzu co roku są wyścigi (jakoś w wakacje). Nawet p.Ewa jeździła (i zawsze wygrywała 🤣 )
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 stycznia 2015 21:55
Smartini, gdzie w LR są krzywe? Jeszcze do tego nie doszła 😀
Boje się, że jak zdejme saturacje, to konie zleja się z tłem, szczególnie młody.. Myślałam, żeby zrobić bardziej drastyczne, burzowe niebo, nie wiem czy to dobry pomysł. W oryginale było zupełnie białe, spaliłam....
Facella, LR można skonfigurować pod siebie ale u mnie po prawej stronie na tej przewijanej liście jest "tone curve". Tuż pod zakładką z podstawowymi parametrami typu ekspozycja i WB.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 stycznia 2015 22:04
nie nie nie, broń boże nie saturacją 😀
w LR pod Basic z prawej strony masz zakładkę tone curves (mam angielską wersję) i tam bawisz się wszystkimi kanałami (RGB, Red, Green i Blue)
poeksperymentuj, zobacz, co się będzie działo z kolorami, jak zaczniesz kręcić krzywymi kolorów (do 'zrozumienia' poprzesuwaj je dość mocno, potem baw się z minimalnymi przesunięciami)
spróbuj zgasić zdjęcie rozjaśniając czernie (też krzywymi) i zbijając biel, zobacz jak działa split toning 😀

LR daje ogromne możliwości w manipulacji kolorami, pod tym względem jest dużo wygodniejszy niż PS

ja wstępną obróbkę z tego powodu robię w LR. Bo mogę sobie pod daną sesję dopasować kolory, kontrasty itp, zapisać jako preset a potem tylko poprawić to i owo w LR na konkretnym zdjęciu albo w PS 🙂

no to napisałyśmy razem, abre 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
11 stycznia 2015 22:06
smartini, lajtowo, mogę skombinować jakieś czterokopytne futro. 😉
Jeśli chodzi o krzywe w LR, to wczoraj dowiedziałam się dwu nowych rzeczy (dla wielu pewnie to oczywistości, ale dla mnie nie, bo zasadniczo to zaznajamiam się z programem metodą prób i błędów, a tu się CreativeLive przydało):

Jeśli otworzymy tylko tę część "Tone Curve" prawym panelu, to na dole po prawej jest taki malutki kwadracik z łuczkiem a la krzywa. Klikanie przełącza między 2 trybami:
- krzywa + suwaki
- sama krzywa: tutaj po pierwsze wszystko można zrobić ręcznie, po drugiej można manewrować krzywymi dla R, G i B osobno

Natomiast w lewym górnym roku nad okienkiem z krzywą jest takie małe kółeczko. Jak się je kliknie, dostaje uszu. Jak sobie jeździmy po zdjęciu tym uszatym kółkiem, to na wykresie kropka pokazuje nam, gdzie jesteśmy.

W trybie z samą krzywą bez suwaków można w dowolnym miejscu na zdjęciu kliknąć i to przyszpili krzywą w odpowiednim miejscu (nie wiem, jak to nazwać). W trybie "krzywa + suwaki" widzimy, gdzie jesteśmy na krzywej, ale przyszpilić się tych punktów nie da.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 stycznia 2015 13:14
Spoko, ja też mam angielskiego LR, więc po polsku bym nie skumała 😉 Kolorami zawsze się bawiłam w sekcji "Color", jakoś nie umiem ładnych efektów w split toning zrobić, ale coś tam pogmerałam. Tone curve też znalazłam, fajne narzędzie, jak człowiek programu nie zna, to sobie tylko życie utrudnia  😵

Jak na razie wymodziłam coś takiego:



Podoba mi się bardziej, ale czegoś mi brakuje  😵

Edit: zrobiłam sobie before&after z pliku, z którego ledwie wymazałam lonże i jest, kurde, szał  😁
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10425863_1023557394328402_6207171277926220341_n.jpg?oh=fdfd85625b1158f17062d9f2b3fd28d8&oe=5531268E[/img]
Lonże lewitują, bo w połowie pracy nad ich mazaniem musiałam robić od nowa eksport i import, lagowało tak, że nie dało się normalnie obrabiać  😤
O wiele lepiej!



Przyznam się bez bicia, że od jakiegoś czasu Was tutaj obserwuję. Rzadko zdarza mi się czytać, ale fotki przeglądam z zafascynowaniem. Ja przygodę z moim aparatem zakończyłam już dawno. Nie jest to żadna perełka... Ot, zwykła lustrzanka (Pentax K-m), teraz leży i dzielnie zbiera cały kurz z powietrza. Jednak skusiłyście mnie do odgrzebania staroci. Mam nadzieję, że się spodoba.







[edit: ratowałam nie wyświetlające się zdjęcie]
mirti pokaż coś więcej 🙂
vynter Specjalnie dla Ciebie odgrzebany Kursk z Partynic. 🙂

mirti2, więcej, więcej! 😀

a ode mnie na dobranoc mina pt.: 'halo, mamo.. ? dlaczego oni obsypują mnie tym białym czymś...... ?  👀'  😂
mirti2, fajnee, szkoda, że na tym pierwszym nogi są ucięte (ale to tak tylko moim zdaniem, każdemu coś innego się podoba) 😉
kaskal94, haha urocza minka 😁
kaskal94 cudowne zdjęcie  😍
Na dobranoc obrażona Nocna Dama.

Tak "terenowo" na początek  😉

A zdjęcia końskie się pojawią jak sie upewnię że własciciele nie mają nic przeciwko 🙂
Jak się nazywa koń na ostatnim zdjęciu? 🙂
Sander 😉
Facella wersja ostateczna powaliła mnie na kolana  😍

To ja też dorzucę zdjęcie od siebie 😀 Wreszcie zabrałam się za starocie. Hm... październik? Albo listopad, jakoś tak. Wschód i nieudolna obróbka, haha 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się