Kącik WEGE :-)

Pomocy.
Robiłam wczoraj pasztet fasolowy z Jadłonomii.
Mikser z blenderem - poległ ( chyba się nawet spalił ) o taki z taką nakładką blendującą -> http://www.livstar.chh.pl/produkt-2240
Takie coś -> http://www.oleole.pl/miksery-kielichowe/philips-hr2100-40.bhtml?from=pla&gclid=CODxmMqhjsMCFVHItAodH0YAjw - poległo
Maszynki do mięsa nie mam 🙁
Co warto kupić, by było mocne i niezbyt drogie?

Edit: Sam zapach pasztetu już powala  😍 ale konsystencja pozostawia wiele do życzenia  🤣 Mogłam chociaż tłuczkiem do ziemniaków trochę to "udoskonalić"
ja miałam w planach od nowego roku zostanie weganką no i niestety nie poszlo mi 🙁 kurcze no nie czułam tego co czyuam przy przejściu na zwykły wegetarianizm, wtedy obudziłam sie rano, pomyslalam, że od tej chwili nie tknę juz mięsa i bez problem ten stan trwa już 6 rok. A co do weganizmu to mysle, że też kiedys takie cos poczuję i wtedy już mi sie uda. Oby! 😉
jednak pochwale się, że zrobiłam mały krok do przodu 🙂 Przed świętami naczytałam się w jak bestialski sposób jest pozyskiwany olej palmowy znajdujacy się w niemal wszystkich słodyczach i innych wysoko przetworzonych rzeczach i mimo że jestem/byłam? uzależniona od słodkości odstawiłam je całkowicie 🙂 dziś mija trzeci tydzien

Aha! Zapomniałabym 😉 jesli macie kanał Kuchnia Plus to jest tam fajny program "Ugotuj mi mamo" robią tam bardzo fajne, wegańskie potrawy, widziałyście? 🙂
hanexx No ba! Toz nasza Demon robi w tym programie scenografie i nawet sie tym pochwalila tutaj w watku  😉 A co ci nie poszlo w przejsciu na weganizm?
Pandurska bardzo podoba mi sie idea weganizmu ale kurcze nie poczułam tego czegoś tak jak przy odstawieniu mięsa lub wlasnie wspomnianego tłuszczu palmowego, że rach ciach, z dnia na dzień i mogę bez tego żyć i jestem pewna, że tego już nie ruszę, oj wiesz o czym mówię 😉 ale spokojnie, wierzę, że kiedyś mi się uda 🙂
ale co do słodyczy to jestem pełna podziwu dla samej siebie, bo normalni ludzie nie jedzą tyle słodyczy, ja je wręcz ŻARŁAM! 😉 Nie potrafiłam sie opanować, tak je uwielbiałam. Ale wiecie co, nie wiem czy to ma związek no ale nie ma na co zwalić, bo od zawsze leciały mi włosy i lekarze mówili, ze wyniki spoko, skóra glowy spoko, wszystko cacy, nie ma sie do czego przyczepić a włosy dalej leciały i odpukać w niemalowane od kiedy nie wcinam słodyczy wypada mi ich bardzo mało 🙂 mam nadzieję, że tak juz zostanie
hanexx Rozumiem b. dobrze, bo ja mialam pierwszy napad na weganizm juz laaadne kilka lat temu (na 2 lata), gdzie staralam sie az za bardzo byc "vegan" i w koncu banka pekla. Drugie podejscie mniej napompowane i z mysla, ze "musze" to totalnie inna bajka i czuje, ze dop. teraz doroslam. Niemniej jednak sie nie przymuszam i vegan jestem w 95%. Jesli mam ochote na lody lub ciacho, to je zjadam i juz.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 stycznia 2015 19:53
wetnę się Wam.
wychodzi, że muszę zrezygnować z kasz, bo źle działają na mój przewód pokarmowy.
i co teraz? skąd węglowodany złożone? z ziemniaków, płatków owsianych ewentualnie, coś jeszcze? 🤔
dea   primum non nocere
12 stycznia 2015 20:08
Pieczywo razowe? a ryż też odpada? brązowy jest fajny.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 stycznia 2015 20:13
o, ryż! w sumie nie przepadam, za brązowym, no ale jak mus to mus 😉
dea   primum non nocere
12 stycznia 2015 20:16
O, jak ja polubiłam, ryż i soczewicę, jak nic innego żryć nie mogłam  😁 Może też polubisz 🙂
Ja nienawidzę kasz poza jaglaną, a i ją ostatnio jem rzadko. Jem ryż, wszelkie strączki, czasem właśnie ziemniaki. Dopóki wszystko inne jadłam rozsądnie to było ok bez kasz.

A tak apropos - mam takie pytanie, przez ostatnie miesiące miałam dużo stresów, co zaskutkowało ogromną bezsennością i nikłym apetytem, bardzo schudłam i organizm solidnie oberwał, czuje to po choćby skórze, włosach (pomimo naturalnej pielęgnacji włosów mam jakieś gigantyczne siano i włosy mi wypadają garściami), drobne infekcje itp. Potrzebuję się wzmocnić, nie chcę suplementacji bo to taki półśrodek. Apetyt mi w miarę wrócił i czuję że muszę się jakoś podreperować, macie pomysł na jakieś codzienne bomby witaminowe obok normalnych posiłków? Jakieś smoothie, konkretne warzywa których warto pojeść więcej? Najgorsze jest to, że strasznie mało rzeczy mi w tej chwili smakuje :/ warzywa są o tej porze roku niedobre, strączki na szczęście obecnie lubię wszystkie, może jakieś pasty z fajnym składem, który pomoże organizmowi wrócić do normy? Kasz nie toleruję tak jak pisałam... z nabiału jem obecnie tylko jajka, czasem jakiś ser, no ale to średnio zdrowe tak czy tak.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 stycznia 2015 19:15
ja na razie też mały apetyt. ale właśnie żeby jakoś dbać robię koktajle z jarmużem lub z selerem naciowym, doda się jabłko, cytrynę i prawie ich nie czuć  😉
branka
Chlorella albo spirulina ?
Ta pierwsza moze byc szczegolnie pomocna przy niedoborze zelaza. Druga tez bardzo polecana.
Kochane,
możecie mi polecić jakieś wege suple witaminy D? Bo widzę ciągle te reklamy w tv i podejrzewam, że też mogę mieć jej niedobór >:

Kto chce przepis na banalnie proste i szybkie, a przy tym boskie w smaku mango curry z tofu? 😉

Jaaaa!
Meise ja sobie wlasnie zamowilam D i K z NOW, wiem ze w Pl tez jest ta firma dostepna.
http://www.vitacost.com/now-foods-vitamin-d-3-k-2-120-vegetarian-capsules

wiecie jakie tu sa pyszne awokado?? o matko swieta!!  😍
edytka, już proszę mojego tżta, żeby spisał i jak wrócimy z kina to wrzucę 🙂

ner, moja miła, a gdzie to Ty się podziewasz? Muszę poczytać o tej witaminie K, bo nie wiem na co ona pomaga :P
[quote author=baba_jaga link=topic=739.msg2266120#msg2266120 date=1421180686]
branka
Chlorella albo spirulina ?
Ta pierwsza moze byc szczegolnie pomocna przy niedoborze zelaza. Druga tez bardzo polecana.
[/quote]

Algi jem ze względu na tarczycę. Z problemu z niedoborem żelaza nie mam, o dziwo ostatnie wyniki krwi w ogóle mam dobre pomimo, że czuję się że mój organizm ma jakoś dosyć.
Staram się póki co jeść jak najwięcej owoców i warzyw, planuje robić sobie zdrowe smoothie, ale codziennie okazuje się na to za leniwa  😁
Najgorsze jest to, że przez to że mało jadłam przez kilka miesięcy to pomimo że mam teraz apetyt to i tak jem strasznie mało, jakoś się tak przyzwyczaiłam i czuję potem jak jestem cały dzień w pracy, że się mocno męczę - a właściwie potem długo się regeneruje, nie miałam tak wcześniej. Skoro nie jestem w stanie przejesć dużej ilości to chyba muszę pójść w to, żeby o co jem było dość mocno skoncetrowane. Pytanie co..
Averis   Czarny charakter
14 stycznia 2015 17:41
branka, krew często fałszuje obraz stanu organizmu.
branka może brak B12? Jej niedobór też powoduje zmęczenie itp., a u wegetarian często występuje niedobór tej witaminy.
Masz niedoczynność tarczycy?

dreamer, u wegan raczej. wegetarianie jeżeli jedzą nabiał to nie mają większych problemów z B12 niż mięsożercy.
Polecicie mi jakiegoś dobrego gastrologa w Warszawie? Coś mam podejrzenia, że zaczyna się u mnie IBS (zespół drażliwego jelita) 🙁
Nabiału trochę jem, głównie jajka, chociaz w sumie rzadko bo mi ostatnio nie smakują. poziom B12 sprawdzałam jesienią, było ok. Jakiś czas temu kupiłam tabletki B12, po tym jak tu pare osób pisało, że warto suplementować, ale po tygodniu zapomniałam je jeść i leżą. Niedoczynność tarczycy kiedyś miałam, kontroluje to co 3 miesiące, jem algi i suplementuje jod i jest ok. W ogóle ginekolog mi ostatnio sprawdzała więcej hormonów bo kiedyś miałam je nieustabilizowane i jest wszystko w normie. Zresztą nie mam innych objawów niedoczynności jakie miałam kiedyś. Wtedy tyłam, spałam po 12 godz (teraz to raczej mam problem z bezsennością), miałam mega suchą skórę itp.
Ogólnie to jestem zdrowa fizycznie, tylko psychika i stres mnie wykańczają i teraz mam problem, żeby wrócić do normalnego jedzenia :/ ciekawe, że dawniej jak się czymś stresowalam to jadłam na potęgę, a teraz nie tknę niczego. I nie był by to może wielki problem, taki okres słabszego apetytu, gdyby nie fizyczna praca....
to moze jedz czesciej, jesli duzej ilosci nie mozesz zmiescic w zoladku?

ja tez przez stres, nawet podswiadomy, malo jem bo zoladek i jelita skurczone. czasami sie ratuje buscopanem, lekiem rozkurczowym.

znacie jakies przepisy z duza iloscia kurkumy? odkrycie po ostatnim urlopie - podobno najzdrowsza przyprawa na swiecie o wlasciwosciach przeciwzapalnych. zalecono mi spozywac 3g dziennie przez kilka tygodni, tylko nie wiem jak i z czym te 3g mieszac.
ekwan ja codziennie rano dosypuję do owsianki razem z innymi przyprawami korzennymi 😉
i ta owsianka nie jest za bardzo wytrawna? ja mam raczej ochote na slodkie owsianki/kaszki z owocami np jablkiem.
dodaję tylko troszeczkę 😉 plus cynamon, kardamon, imbir, gałkę muszkatołową i goździki 😉 wszystko małych ilościach tylko cynamon walę do oporu bo uwielbiam 😉 do tego jakieś bakalie, dojrzały banan czasem miód i jest spoko, tzn. mi smakuje 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 stycznia 2015 14:30
ekwan, tez do sniadan, do jaglanki, owsianki, budyni. Dodaje tez do zup - z dyni i marchwi glownie, ale tez inne kremy.

Dziewczyny do czego moge stosowac mąkę amarantusową, z ciecierzycy i grochową? demon sprzedasz jakies patenty? :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
17 stycznia 2015 14:41
Na przykład  z tego przepisu 🙂 http://bezokruszka.pl/bezglutenowa-pizza-bezdrozdzy/ - można eksperymetnować  z mąkami i proporcjami. Mnie wyszła z amarantusowej i gryczanej z dodatkiem skrobii ziemniaczanej. No i oczywiście zamiast jajek siemię mielone (duża łyżka).
Mój weganizm też jest ostatnio taki nie na 100% (czasem zjem słodycza, rzadziej trochę sera, kefiru  czy masła). Mam natomiast ostatnio problem z brzuchem - ciągle pracuje (...) i pobolewa. Mam wrażenie, że jest coś nie tak z moją florą bakteryjną. Mleko, jogurty są całkowicie odstawione. Ogólnie czuję się dobrze, mam energię, nie jestem senna ani nic, tylko mam ten krępujący nieco problem 😡
ovca   Per aspera donikąd
21 stycznia 2015 19:39
Dziewczyny do czego moge stosowac mąkę amarantusową, z ciecierzycy i grochową? demon sprzedasz jakies patenty? :kwiatek:


ciecierzyca jest super do panierki- można w niej panierować warzywa, tofu, tempeh....i wychodzi z niej świetny wegański omlet, ale niestety nie mi  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się