POMOC dla Penny Lane

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2015 20:34
_Gaga, ale nikt się nie czepia o Twoje pytania, wręcz przeciwnie. Chodzi o ten infantylny teatrzyk, który potem odstawiono i w zasadzie nie wiem co miał na celu 🙄 Jeśli to miało być śmieszne to tylko informuję, że nie było.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 stycznia 2015 20:34
Ale Gaga tu nie chodzi tylko o tą sprawę, ten wątek. A o prawie wszystkie inne. Zauważyła to Ramires, zauważyłam ja i jestem pewna, że widzą to też inne osoby.
Moim zdaniem traktujesz wszystko z góry i czasem za poważnie 😉
Infantylny teatrzyk nastąpił dopiero po takim wyjaśnieniu:
Wydawało nam się, że forum koniarzy jest miejscem, gdzie możemy się zwrócić o wsparcie.
Podjęliśmy niewłaściwą decyzję.
Prosimy administratora o zamknięcie wątku.


A to, że na forum ostatnio coraz więcej tego typu dziwów, coż - może nie na moje nerwy i czas na przerwę? 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 stycznia 2015 20:55
Ja nieśmiało wyjaśnię kilka spraw... 🙂

Znałam tą kobyłkę wcześniej przez chwilę :
a. to nie jest koń z tej zagranicznej strony którą ktoś podesłał, jej pełne imię to Penny Lane 186 lub Kodaly jak kto woli
b. koń nie miał iść wcześniej wcale na rzeź 🙂 i nigdy by nie poszedł. Za dużo w życiu zrobiła żeby zasłużyć na hak. 
c. Właściciel z tego co wiem chciał zapewnić klaczy godną emeryturę, zostawił klacz u Pana, gdzie Penny miała być koniem do towarzystwa a okazało się iż ów Pan miał ją oddać dla dzieci do dzierżawy i owe dzieci na tej kobyle jeździły
, jak poprzedni właściciel się o tym dowiedział od razu pojechał i musiał WYKUPIĆ Penny za dość spore pieniążki mimo że oddał konia za przysłowiowe 3 grosze aby koń miał się dobrze
d. Penny była karmiona bardzo dobrze, nie była chora, zęby robione miała regularnie i głownie swój żywot spędzała na trawie 🙂

Tylko tyle mi wiadomo z tej krótkiej chwili gdzie klaczka obiła mi się o uszy 🙂


Myślę że Organizacja źle po prostu to wszystko ujęła, wiadomo - super że są takie osoby i że potrzebują wsparcia ale to zagranie było zbyt 'agresywne'. \


edit. bo chyba punkt C nie jest napisany zbyt zrozumiale - przedstawiłam wcześniejsze doświadczenie właściciela Penny (który później oddał ją do OTOZ'u) - szukał wcześniej dla klaczy dobrego domu jako koń do towarzystwa ale został 'oszukany', stąd też decyzja o fundacji.

Mi cały czas chodzi o to że poprzedni właściciel konia został tu przedstawiony jako brutal głodzący konia i chcący oddać konia na hak.
_Gaga, nie chodzi o nie pytanie i przyklaskiwanie - tak - ja bylam ta odwazana i zaczelam.
ale o teatrzyk - dlazego nie czytasz, lub czytasz wybiórczo co do ciebie się pisze? wyciągasz tylko fragmenty, odwracasz kota ogonem czy odowadniasz cos co ktos sam wczesiej powidział?

od jakiegoś czasu obserwuje wzmożone takie zachowania - nawet do mnie- juz kilka razy coś pytalam, o czymś pisalam i wtrącałaś się narzucajac zdanie, osadzajac itp, nawet cos ci oferowalam bo pisalas ze chcesz - nawet tu podobnie -atak i pogarda - celowa lub nie.
faktycznie trzeba przystopować i trochę się zastanowić, jak na coś nam uwage zwraca wiele osób.
ja już się nie denerwuje gdy ktos mi zwraca uwage na błędy. zdaje sobie sprawe.
życzę podobnie, nie ma sensu się denerwować. a tego pw może lepiej nie bede otwierac 😉 i nie mam zamiaru dalej tłumaczyć. taka inteligentna osoba nie potrzebuje (bez ironii!)
dramat konia masz u siebie w pensjonacie. tam nawet nerwy mozesz wyładowac, bo jest na co.  przy tym ta akcja czy polowa strasznych" ogloszeń to pikuś ;/  nie trac nerwów na forum
CeraŁ Nam sprawa została przedstawiona przez osobę zgłaszającą oraz właściciela zupełnie inaczej, tak jak wcześniej pisaliśmy.
Owy Pan wcale nie miał oddać jej dla dzieci...
Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc


jaki "dramat konia" mam w pensjonacie?  😲 Mi dobrze tu, gdzie jestem z końmi i koniom również patrząc na to jak wyglądają i się zachowują...  🤔
ps. wolałabym to napisać na pw, ale nie otworzysz...  🤔
Jak ja lubię "chorągiewki na wietrze"  🙄

Dziękuję ci, CeraŁ, bardzo miło z twojej strony, że sprostowałaś kilka faktów  :kwiatek: Tylko teraz to już totalnie jest poplątane - gdzie jest prawda i kto teraz zmyśla?

No i właśnie dlatego ja mam alergię na tego typu "smutne historyjki" - bo sory, ale w tym momencie ja czuję się okłamana. Owszem - skany były, ale wygląda na to, że cała reszta, ta cała otoczka była zmyślona. Jeszcze do tego jak tylko widzę cień próby wymuszenia na mnie żalu, poczucia winy, to od razu mi się to bardzo nie podoba, czuję się manipulowana.

Nie rozumiem czegoś takiego - użytkownik nowy na forum

No właśnie DLATEGO, że nowy - bo my go nie znamy, nie przedstawia dokładnie, nie stawia sprawy rzeczowo (no bo jak pojawia się znikąd, nie udziela się na forum, nikt go nie zna, to skąd mamy wiedzieć, czy ta osoba naprawdę ratuje tego konia i ma szczere chęci?), no i sory, ale pisząc do nas w lakoniczny sposób sprawia, że ciężko go wziąć na poważnie i traktować go poważnie. Wy też, jak idziecie do banku po kredyt opowiadacie pracownikowi o bardzo smutnym domku, który od dawna nie miał remontu?

Ok - nawet, jak parę osób pojechało po bandzie, to po tym, co napisała CeraŁ, nawet nie jest mi tego żal, totalnie straciłam zaufanie do całej tej sytuacji i ludzi z nią związanych.

Fundacje muszą w końcu zrozumieć, że jeżeli chcą być brane na poważnie, to powinny zachowywać się bardziej poważne, traktować swoich darczyńców bardziej, jak "wspólników biznesowych", niż jak nastolatki, którym trzeba zagrać na uczuciach, aby robiły to, co te fundacje chcą. Po takich akcjach, jakie zafundowały nam niektóre oszukańcze fundacje to mus.
gaga, dobra, to ja później napisze 😉 tragedii MOŻE nie ma, ale nie fajnie bardzo to wygląda. warto żeby ktoś i na miejscu "ponaciskał"... byłam swoją drogą ostatnio i zostałaś (pozytywnie - tak, nie mam uprzedzeń wbrew temu co chyba uważasz) obgadana 🙂
Nie wiem na co naciskać 🤔
Mamy halę z niezłym podłożem, sprzątane boksy, wielkie pastwiska, ogromną ilość siana bardzo dobrej jakości, piękną złotą słomę. Ja mam wielkie boksy angielskie bez przeciągów + prywatną paszarnię. W obu socjalach ciepło. Łazienka sprzątana codziennie... Dwa wielkie place do jazdy, równane jak się trochę pomarudzi właścicielowi... Konie problematyczne sprowadzane w ręku. 5 pastwisk, z czego 2 ogromne, 2 średnie i jeden wybieg dla rekonwalescentów.
Może nie ma usług typu derkowanie, czy zakładanie ochraniaczy na padok, ale przy 40 koniach i 1 stajennym ciężko aby były... Cena adekwatna do poziomu usług. Poza jedneym starym i schorowanym koniem ,oraz moimi, które intensywnie chodzą codziennie - reszta ma wyraźna nadwagę... Ja jestem zadowolona. Moje konie bardzo dobrze się czują. Mamy warunki do treningu i własne pastwisko popołudniowe (bliżej stajni aby nie biegać daleko po konie gdy jeżdżę kilka). Na co naciskać??  😲
Dodam, że nie bywam w stajni na zasadzie "byłam ostatnio" tylko jestem codziennie, czasami 2 razy dziennie...


ps. bardzo przepraszam forumowiczów za prywatne rozmowy na forum - ale jak widać horse_art nie chce czytać moich PW...  🙁
nie wyslalas mi kolejnego pw. po co piszesz a forum? znów nie przyczytałaś ? napisalam, ze napisze do ciebie pw, zeby nie tu.
i nierzumeim po co opisujesz stajnie ;/ ja wiem jak jest b. dobrze- sama ci to tłumaczyłam, bo i stajnie i wlascicieli znam doskoale😉, szczegolnie jak narzekałaś 😉
ale konia i jego ekipy chyba 1 nie zauwazylas. masz pw - przestań juz pisac naforum
Kurczę, obie korzystałyście bezpośrednio lub pośrednio z pomocy na forum. Niech i ktoś inny się ubiega.
W czym to szkodzi? Los klaczy był opisany dość spokojnie, mało było o oczkach i paczaniu. A ktoś nowy na forum w ogóle paczania nie pojmuje.  😉
Tania, wlasnie dlatego mnie ta szopka zirytowała.
zapytać, nawet ostro, żeby uzskać odp czy to sciema/głupota czy tylko fatalne sformułowanie to jedno, a chamskie ironizowanie to 2, tak jak wyciagnie elementów bez kotekstu i udowadnianie argumentami nie zwiazanymi z tematem... ;]

dobrze,z e tak tu poszło. może będize troche opamiętania kolejnym razem.

a w tym, ciekawi mnie prawdziwa historia konia. choć... nie jest elemetem, który może wpływac na los obecny i chęc pomocy fajnej organizacji. bo co za różnica w zasadzie?
To ja podam link :
https://www.facebook.com/otoz.gliwice?fref=ts
Kto chce pomoże.
Labarson wiek i brak pracy robi swoje, ale dzieki temu kon mial b.male szanse trafic nawet na karme dla lisow,czy ot dziewczyn mozna wywalic,bo nie jest to w zaden sposob zwiazane z koniem. Mnie zastanawia jedno- duza rozbierznosc wersji fundacji i innych znajacych sprawe ludzi... Nie po raz pierwszy
Tania, ja temat pomocy zamknęłam. Zapytałam o kilka szczegółów, założyciel wątku tupnął nóżką i chciał zamknięcia to rzeczywiscie pojechałam po bandzie kompletnie nie na temat - wydawało mi się, ze już ani na temat ani merytorycznie nie będzie

Ciągnięcie dyskusji z horse_art również wynikało z jej oświadczenia, ze nie będzie czytać moich PW... nie lubię tego typu rozmów na forum i przeprasam za to... póki co będę bronić włascicieli pensjonatu w którym stoję i tyle.

Tymczasem przepraszam i już się w wątku nie odzywam
Również mam wiele wątpliwości w tej sprawie, niestety nie zostały one rozwiane 🙁
Osobiście wielokrotnie podkreślałam, ze re-volta pomogła mojej rodzinie, czy stajni horse_art. Ale w obu przypadkach starałam się pisać konkrety i w obu pojawiały się wątpliwości, które na bieżąco starałam się wyjaśniać... Tak przejrzyste podejscie do sprawy eliminuje wątpliwości - przynajmniej moim zdaniem...
ale ja nei chcialam czytać zeby sie nie kłócić wlasnie 😉

ot, czasem niezrozumienie (i piszacego "apel" i jak tu między nami) i afera gotowa 😉

jak piszecie prośby - piszcie dokładnie i merytorycznie 😉 , odpisujcie nawet na ataki też na spokojnie - nie bedzie szopek i nerwów 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
15 stycznia 2015 16:05
Ale Gaga tu nie chodzi tylko o tą sprawę, ten wątek. A o prawie wszystkie inne. Zauważyła to Ramires, zauważyłam ja i jestem pewna, że widzą to też inne osoby.
Moim zdaniem traktujesz wszystko z góry i czasem za poważnie 😉


No właśnie, ja też zauważyłam i zwróciłam uwagę, ale Gaga (mówiąc jej językiem) "tupnęła nóżką" i poradziła użyć ignora...
a ile jest takich osób na forum, co w odpowiedzi na jadowite posty Gagi kulą ogonek?
Dajcie już spokój Gadze,to między innymi dzięki takim osobom nasza re-volta jest jaka jest a nie kuniareczkowym forum.A apel rzeczywiście był kiepski ale i tak kto chciał to wpłacił.
W ogóle to się robi komiczne, bo najpierw osoby wyskakują z wątpliwościami, potem odwracają się i umywają rączki, zarzucając innym przedszkole, a potem same robią "przedszkole" kontynuując kłótnie i wyciągając sprawy osobiste. Taka podwójna moralność.

Jako mod często przyklejam pomocowe, warto czasem komuś pomóc. Tego wątku jednak nie przykleję, za dużo niedomówień, założycielka wątku nie uzyskała mojego zaufania (chociaż brawo za stalowe nerwy i radzenie sobie z naszym czarnym poczuciem humoru) Całkiem niedawno była sprawa ze spaloną stajnią, która, jak się okazało później - wcale się nie wydarzyła. No, niestety, jeżeli przychodzi się do dużej grupy obcych ludzi i czegoś się od nich chce, to trzeba przede wszystkim wiedzieć, JAK to robić, jak wzbudzić ich zaufanie, jak sprawić, jak się PRZEDSTAWIĆ. Przede wszystkim być "czystym", nie mieć choćby najmniejszej rzeczy, która by budziła jakikolwiek cień podejrzeń, że cokolwiek może być kłamstwem.

I wole takie walenie prosto zmostu Gagi (chociaż przyznam, że czasami faktycznie takie jakieś nerwowe są te jej posty 😉), niż takie gadanie ciuciuciu, przymilanie się i głaskanie po główce, gdy widać, że coś definitywnie jest źle, tylko po to, aby się wkupić w towarzystwo.

Teraz błagam, nie kontynuujcie więcej tego ot, nie wierzę, że aż tyle postów naprodukowaliśmy 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
22 stycznia 2015 20:52
Może mi gdzieś umknęło ale zdaje mi się że wciąż nie widzę konkretów, przyszły faktury za które trzeba zapłacić ale skanów tych faktur nie ma, konkretów też specjalnie nie ma a i historia konia okazała się nie tak tragiczna.
no umknął ci caly wątek chyba  🙄
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 stycznia 2015 00:37
Cały mi nie umknął biorąc pod uwagę że się w nim wypowiadałam, fragment możliwe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się