Obróbka zdjęć

Czy ktoś tu używa Lightrooma? Chciałam wypróbować i ew. nabyć, ale jedna informacja by mi się przydała już teraz: czy obsługuje toto CMYK? Tzn. czy można pracować na krzywych i poziomach w CMYKu? Jakoś tak szybko na ich stronie nie widzę.
Dzięki, w ogóle mi się to nie podoba 🙁
Teodora, a do czego Ci jest CMYK potrzebny?
A bo to było tak, że dawno, dawno temu używałam do obróbki Photoshopa. I tak się jakoś wdrożyłam/nauczyłam, co daje jaki efekt, co jest czym. I teraz jak używam np. bezcmykowego Gimpa, to mi źle i niewygodnie (pomijając że w ogóle mi z tym programem nie po drodze i że się z makiem jakoś nie lubią.

Ściągnęłam sobie w każdym razie triala Lightrooma i obejrzę, czy mi bedzie z nim lepiej / gorzej / bez różnicy. I zdecyduję.
w google picas można obrabiać zdjęcia? Bo pobrałam ten program ale nie mogę ogarną 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 października 2013 18:09
hanexxx, nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było. Chyba, że masz tylko przeglądarkę zdjęć Picasa, bez programu Picasa (bo tak chyba kiedyś było, że to dwie osobne rzeczy? Nie pamiętam, ze 3-4 lata nie używam i nie mam już).
to może polecicie mi coś prostego do jakiejś nieskomplikowanej obróbki (koniecznie darmowego i polskiej wersji językowej)
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 października 2013 18:18
PhotoScape, Picasa, GIMP (ma opcje automatyczne, ale i do mniej nieskomplikowanej też się nada).
w google picas można obrabiać zdjęcia? Bo pobrałam ten program ale nie mogę ogarną 😉

a tu?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 września 2014 11:09
Odkopuję temat, ale czy byłby ktoś tak kochany i wywalił mi tło z obrazka? Potrzebuję zrobić nadruk na koszulkę 🙂
Teodora, my w lightroomie wywołujemy zdjęcia, najbardziej ciemnię przypomina
Skąd mogę pobrać jakiś darmowy program do plików RAW?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 stycznia 2015 14:50
GIMP ma wtyczkę do RAWów, ale nie pamiętam, jak się nazywa...
Dziękuję 🙂
mógłby mi ktoś usunąć jednego konia zza drugiego? Przekracza to moje umiejętności PS 😁  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się