DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

deborah   koń by się uśmiał...
16 stycznia 2015 09:37
mam w garażu taką starą maszynę. ze stołem na pedały. jakoś nie mam serca wyrzucić i tak sobie stoi choć już nie raz podejmowałam decyzję że wylatuje na złom..
faktycznie są takie dobre?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 stycznia 2015 11:06
Ja też mam taką maszynę gdzieś 😜
deborah do grubszych materiałów, do skóry są świetne 😀, wkurza tylko brak wstecznego ściegu i ciągłe regulację, ale też wiele bym dała za taką maszyne sprawną 😉
Przerobiłam zwykłą polarowe na derke treningowa 🙂 chyba nawet się udało,  dziś przymiarka 🙂 najpierw lamówki szylam recznie ale w końcu przeprosiłam  się z maszyna do szycia
deborah, ogromną zaletą "maszyn na pedały" jest to, że nie są wielofunkcyjne. W związku z tym ścieg stebnówki układa się dokładnie w linii prostej, co bardzo elegancko wygląda.
Macie pomysł jak odnowić odbarwiony jasny czaprak? Po pierwszej jeździe (lato, upał, teren...) był nie do doprania i to również z wierzchu, a że jasny, to wszystko widać. Poszedł w odstawkę. Niestety zimą trafił do wilgotnego pomieszczenia, wylądowała na nim stara sprzączka i teraz czaprak ma dodatkowo lekkie brązowienia od rdzy. No po prostu żal i smutek mi wyrzucić technicznie dobry czaprak, nie podarty, nie zmechacony, nie uklepany, tylko poodbarwiany. Jakieś pomysły? Da się ufarbować mocno, ale żeby też w trakcie jazdy na konia mi kolor nie przechodził?

/fotkę wrzucę dopiero za kilka dni 😉
Spróbuj może z farbą simplicol, na coś ciemnego ale sprawdź czy na pewno materiał chwyci 🙂
Wstaw zdjęcie może jeszcze coś da się zrobić poza farbowaniem
A w temacie rdzy ze sprzączki - jest płyn na plamy właśnie z rdzy dr Beckmann.
Spytam się jeszcze raz, ponieważ nie dostałam odpowiedzi.

Czy owata nada się do wypełnienia podkładek po owijki (treningowe)? Jeżeli tak, to jaka grubość?
Tak, wg mnie minimum 3cm.
dziewczyny czym podkleić flo z tyłu żeby były sztywne ?  szyje na papierze takim grubym (technicznym ?)  trzyma sie ale troszke wygina w kłusie czy galopie, macie jakieś pomysły? taką tekturą z pudełek ??🙂
karla158, grubszy karton, tektura (zawsze mi sie myliło które to które:P) - tak czy siak wymacasz w dobrym sklepie plastyczym. polecam te woskowane, fliowae - zeby nie nasiąkało.
albo plexa/inny plastik
horse_art  dziki bardzo 🙂 szczerze nawet o tym nie pomyślałam(trzeba wymienić baterie w mózgu :hihi🙂, poszukam w janowie czegoś takiego 🙂 tylko nie wiem czy się opłaci, bo za mało biorę,
super sztywny, zabezpieczony papier i 1-dno kolorowy przynajmniej z 1 strony jest w kartonach po butach 🙂
escada, Dzięki 🙂
😁


escada super 🙂 teraz masz zamiast konia zebrę z klasą 😅
hahaha 😀 jeszcze dereczke albo chociaż czaprak 😀

podobno robale nie zbliżają się do wzoru zebrowego (ciekawe, czy europejskie też o tym wiedzą 😉 ), wiec w taki zestawie - z nisklatającymi problem z głowy... z nóg 😉))
escada Boskie, masz w planie robienie hurtowo na sprzedaż ??
To ja tez sie dorzuce z nausznikami 🙂 Niedlugo sezon zawodow, wiec beda pasowac 🙂

Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
21 stycznia 2015 19:24
escada podbiłaś moje serce tą zeberką!  💘
Można złożyć zamówienie?  :kwiatek:
Dzięki  :kwiatek: długo się do zebry zbieralam mam w planach jeszcze kilka wzorów 😉

Marlin raczej ze mną nie zostaną, wolę klasykę 😉

Horse art właśnie myślę nad czaprakiem tylko na nim zebra musiałaby być mocno stonowana żeby nie było tego za dużo 😉

Karla hurtowo nie😉

Zuz, zapraszam na Pw :kwiatek:
kurcze szkoda;/  już miałam wizje mojego korka w zebre :P
Nie robię hurtowo ale robię na zamówienie 😉 ale z tym zapraszam na pw :kwiatek:

Teraz motam sweet zebre w wersji różowej  😜
deborah   koń by się uśmiał...
22 stycznia 2015 11:11
escada, w poniedziałek uszyłam piękny czaprak idealnie pasujący do kompletu. Piękne są!! nawet przez moment zaczęłam takich pożądać hehehe

heh patrz jakie zgranie w temacie 😉  z takimi bajeranckimi rzeczami tak właśnie jest, grunt to w porę oprzytomnieć czy faktycznie są potrzebne 😉 sama przez chwile pomyslałam ze je sobie zostawię ale po namyśle... wolę klasykę 🙂
To ja też się pochwalę nowymi wymysłami 🙂 uwielbiam ten materiał! Klęłam przy pierwszym szyciu, ale teraz jego elastyczność jest tylko na plus 😀
Kolory: chabrowy - ametyst - biel, wszystkie z brokatowym sznurem 🙂

escada - super zebra 😀 ale różowa chyba będzie przerażająco słitaśna  🤣
okunka, piękne! Co to za nowy materiał? 🙂
Bawełna elastyczna 🙂
okunka, ale slicznie... taki ma satynowy polysk, gładka, czy tylko tak na foto?  i bedzie sie fajnie ukladac jak elastyczne... a co od spodu?


aa... używał ktoś/widział zastosowaie kodury (takiej bez pcv) w czaprakach (na wierzch)? cos mi sie obiło, że podium takie robi?
szukam materiału grubego, mocneg, nie gniotącego. no i fajnie żeby sie nie brudzilo, nie chlonęło deszczu jak chusteczka papierowa. no ale zeby oddychalo jednak troche - mimo grubego wnetrza, folia się nie nada 😉

moze trzeba bylo podartą jakąś derke wykrzystac :P ale to chyba wlasnie taka kodura?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się