Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 stycznia 2015 08:38
Citrusowe spa🙂

Będę korzystać z tej rzeczki w lato częściej- w uk tak robiliśmy z końmi w ramach "regeneracji i spa, tylko muszę wejść by było głębiej delikatnie🙂

szamanka KONIECZNIE zakladaj cos co ochroni skorę na grzbieie przed tarciem !
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
17 stycznia 2015 09:24
OBIBOK tutaj nie ma potrzeby zakładania ochraniacza. Wystarczą dwa miękkie uwiazy. Ja swoje konie tak lonżuję od lat i nigdy żaden mi się nie obtarł  🙂

Derby fajne spa  😉 normalnie wiosna....

Jadę jutro do stajni. Jest 1😲 dla koni. Jutro mam nadzieje że nikt nie spadnie  😎
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
17 stycznia 2015 10:01
OBIBOK to sa miekkie uwiazy takze nie obetra, zreszta 10 minut w tym pochodzil. Teraz nie bedziemy zbyt duzo cwiczyc bo okazalo sie ze mamy podgnile strzalki na tylach i delikatne pietki. Ogolnie wszystkie 4 nogi do roboty. stad okazuje sie jego delikatne stapanie po podlozu i niechec do szalenstw. Mam nadzieje ze z czasem bedzie tylko lepiej 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2015 19:24
derby fajna rzeczka :-)
Ja do rzeki mam ponad 5 km ,ale na szczęście mam górke blisko i tam spaceruje z koniuchami :-)
A Oto dzisiejsza urodzinowa Dimer ,księżniczka skończyła 2 lata .
Pozdrawiamy z solenizantką cały kącik  :kwiatek:

Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 19:48
Dzisiejsza Meduza


gajara18, 100 lat dla Dimer!
Kastorkowa widzę, że "prawdziwa" zima na tych zdjęciach. Koń wręcz wtapia się w otoczenie.  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 20:05
Pomyśleć, że tydzień temu było tak
Pogoda rozum straciła, naprawdę. U mnie śnieg utrzymał się góra dwa dni, a od tego czasu deszcz bądź właśnie temperatura na plusie.
I właśnie zaglądam do prognozy i przez najbliższe siedem dni ma być powyżej 0.
U mnie takie same prognozy, tylko niestety wzbogacone o prawdopodobieństwo deszczu.
Ale w przyrodzie pełna wiosna, sarny latają po całym lesie, zające spod nóg wyskakują, ptaki śpiewają... Szaleństwo.
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 20:23
Murat dokładnie dziś w lesie to nam całe stada latały co chwilę. Wiosna  😀
Mnie sie taka pogoda podoba bardzo. Cieplo, sucho, bezwietrznie i nawet slonce dzisiaj bylo, zyc sie chce ;-)  Kon sie "naprawil" wiec mam jutro plan wgramolic sie na niego  🙂 Pierwszy raz od nie pamietam kiedy  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 stycznia 2015 07:08
oj tam pogoda;p


U mnie dziś też średnio a w teren wybywamy, Ruda pewnie mnie rozniesie;d
My tez dziś w terenik ,byłąm w piątek i była cudona pogoda..wiosennie,słonecznie , powietrze rześkie jak nie w styczniu...ptaki ćwierkały,obłęd a dziś buro szaro i straszna mgła...
przedstawiam wam mojego podopiecznego ... 😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 stycznia 2015 09:19
Alicja jaka szyja  😍
To ogier  💘  po BS Black Fable
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 stycznia 2015 10:23
Pogoda u nas też mało zimowa , gdyby chodz słenecznie było . A tu niestety pochmurno i szaro za oknem .
Ale i tak wybrałam się z Dimer na krótki spacer pierwszy w tym roku ,dziewczynka była bardzo odważna .
Ładnie szła i nie płakała wcale za drugą kobyłką :-)
Myśle że te spacery będą stałym punktem w wychowywaniu Młodej .




Witam , pozwoliłam sobie napisac , bo widze dziewczyny ze macie doswiadczenie w koniach czystej krwi arabskiej , rozważam kupno takiego konia 4-latka wałacha który dopiero jest w trakcie pracy zajezdzania uczenia sie itp.wiec koń nie bedzie zepsuty . Mam pytanie jakie te konie sa jaki maja temperament charakter , nie jestem osoba bardzo dobrze jezdzaca i niewiem czy sobie z takim koniem poradze ? doradzcie cos , nie jest to mój pierwszy koń .
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 stycznia 2015 13:11
witaj w watku - rowniez nie jestem osoba swietnie jezdzaca, a mam araba - duzo zalezy jaki to kon, jak traktuje ludzi, czy czegos sie boi czy nie jest skrzywiony psychicznie. A jak juz bedziesz z nim pracowac i Ci zaufa - odda calego siebie i pozwoli na wszystko. Ale to ciezka praca, wiec jesli nie umiesz lub nigdy nie wypracowywalas szacunku u konia to bedziesz miala problem jak ja.


Btw - dzis wlasciciel stajni obrazil sie na mnie, ze zabronilam mu robic kopyta u Siwego. On uwaza ze problemu w kopytach nie ma. Wylecial z nozem do strzalki wiec go cofnelam i poprosilam by nie dotykal kopyt. Wyszedl bez slowa. Obiecal wiecej scielac trocin, co oczywiscie sprawdze. Jesli nadal bedzie tylko wyciagal ode mnie kase, pozegna sie z zarobkiem z naszej strony. Stajnie awaryjna mamy zalatwiona.
Alicja, piękne zdjęcie.

Gajara18, spacery są bardzo pożytecznym czynnikiem edukacyjnym młodego konia zatem nie żałuj butów tylko nabijaj wiele kilometrów.

Witam , pozwoliłam sobie napisac , bo widze dziewczyny ze macie doswiadczenie w koniach czystej krwi arabskiej , rozważam kupno takiego konia 4-latka wałacha który dopiero jest w trakcie pracy zajezdzania uczenia sie itp.wiec koń nie bedzie zepsuty . Mam pytanie jakie te konie sa jaki maja temperament charakter , nie jestem osoba bardzo dobrze jezdzaca i niewiem czy sobie z takim koniem poradze ? doradzcie cos , nie jest to mój pierwszy koń .

Charakter to cecha indywidualna zatem trudno powiedzieć.
Można gdybać znając rodziców.
Tak ja w przypadku koni innych ras i tu zdarza się osobnik dominujący czy uległy.
Czy ktoś może natknął się na zdjęcie zootechniczne tego ogiera? KLIK. Szukam z ciekawości, ale bez powodzenia.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 stycznia 2015 14:52
armara, zootechniczne u pokazowego araba? Chyba śnisz  😁
armara, zootechniczne u pokazowego araba? Chyba śnisz  😁

No dobra, to chociaż z czterema nogami :P, nie biegającego :P? Nie ma szans  😁 👀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 stycznia 2015 14:56
Witam , pozwoliłam sobie napisac , bo widze dziewczyny ze macie doswiadczenie w koniach czystej krwi arabskiej , rozważam kupno takiego konia 4-latka wałacha który dopiero jest w trakcie pracy zajezdzania uczenia sie itp.wiec koń nie bedzie zepsuty . Mam pytanie jakie te konie sa jaki maja temperament charakter , nie jestem osoba bardzo dobrze jezdzaca i niewiem czy sobie z takim koniem poradze ? doradzcie cos , nie jest to mój pierwszy koń .




a dlaczego chcesz akurat araba?
Czy ktoś może natknął się na zdjęcie zootechniczne tego ogiera? KLIK. Szukam z ciekawości, ale bez powodzenia.

Inbred wiem co znaczy, ale to (3x2) już nie... Co to oznacza?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 stycznia 2015 15:11
Że koń na którego jest inbred pojawia się w 3 i 2 pokoleniu.
Bardzo dziękuje!
Myślałam trochę inaczej i to było błędne założenie.
Witam , pozwoliłam sobie napisac , bo widze dziewczyny ze macie doswiadczenie w koniach czystej krwi arabskiej , rozważam kupno takiego konia 4-latka wałacha który dopiero jest w trakcie pracy zajezdzania uczenia sie itp.wiec koń nie bedzie zepsuty . Mam pytanie jakie te konie sa jaki maja temperament charakter , nie jestem osoba bardzo dobrze jezdzaca i niewiem czy sobie z takim koniem poradze ? doradzcie cos , nie jest to mój pierwszy koń .


Skąd pomysł, że właśnie arab?
Sądząc po Twoim pytaniu, nie miałaś wcześniej kontaktu z tą rasą?
Osobiście radziłabym poszukać w okolicy miejsca, gdzie mieszkasz, kogoś, kto ma araba, i pojechać do niego poobserwować.
Charaktery mają różne, natomiast wszystkie bez wyjątku mają typowo arabski temperament, inteligencję, bardzo wysokie tempo reakcji i szybkość uczenia się.
a ja odradzam osobie nie jezdzacej dobrze i nie znającej sie na bechawiorze kupowanie arabów. bo tak. to są konie bardzo wrazliwe i z blyskawicznymi reakcjami. lepiej uczyc sie na czyms bardziej stonowanym, co oczywicie nie oznacza ze araby to swiry i nie trafiają sie muły w tej rasie.
ale na tyle zadko, ze odradzam 😉
polecam malopolaki  🥂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 stycznia 2015 17:15
Hmm araby faktycznie specyficzne ale oddane i niesamowite. Callisto jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż mój oszołom kucyk  🙂 wszystko zależy od charakteru.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się