Jakie pasze dajecie swoim koniom?

My generalnie wciąż na Spillersie, jedyna zmiana: z Seniora Maintenance na Seniora Conditioning - i już nie jako pełnoporcjówka - ale jako dodatek po treningu  😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
08 kwietnia 2009 17:03
Sierra, jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy Senior Maintenance a Senior Conditioning ?
Dziś dojechał do mnie pierwszy worek, więc jak go zjemy 😉 to zdam obszerną relację 😉

Pozdrawiam
Nie wiem czy to dobry wątek, mam pytanie trochę z innej beczki. Od tego tygodnia będę miała treningi 2 razy w tyg. o 8 rano. Konie u nas w stajni karmią właśnie ok. 8. I teraz nie wiem co robić - lepiej przyjechać o 7 (bo wcześniej nie dam rady, litości) i dać koniowi pół h na zjedzenie i wyciągać go z boksu do czyszczenia czy dać jeść po jeździe? Jestem w kropce trochę...
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 kwietnia 2009 12:53
ja bym dawała po jeździe (oczywiście odpowiedni czas po), wolałabym nie ryzykować treningiem pół godziny po jedzeniu. pozatym lubię się wysypiać 😉 ewentualnie dałabym małą garść przed treningiem, żeby cokolwiek pomemłał treściwego.

BTW kiedyś miałam treningi o 7 (wstawałam 4:50) 😁 ale właściciel wcześnie wstawał i karmił mojego konia już o 5.

my zaczynamy jechać na Equi First - cena bardzo atrakcyjna podczas gdy Pavo podrożało :/ na początek poszedł granulat kondycjonujący, potem dodam jakieś musli. już kilka osób w stajni podaje te pasze. ale o efektach będę mogła powiedzieć za jakiś czas.
a syszał ktoś coś o firmie JOPACK HORSE DINNER?? Zamawiając z mksklep dostałam ulotkę na temat ich siana kiszonki.... i zastanawiam czy ktoś to stosował. Z opisu jest bardzo zachęcające 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 kwietnia 2009 14:44
Przyszedł do mnie Hoveler Relax.Wizualnie nieco mnie rozczarował,bardzo suchy.Jakoś mnie nie przekonuje,ale zjemy worek,to zobaczymy.
Koń zjadł,starannie zostawiając takie zielone kuleczki  🙄.
Za to Hoveler Indian Silver bardzo apetycznie wygląda i smakuje!Jak się dorwałam do worka,nie mogłam przestac wyjadać  😁.
Dzionka karmienie po treningu, zwłaszcza że skoro piszesz trening to rozumiem, że bardziej dający w kość niż zwykła jazda 🙂 Ja od tygodnia jeżdżę swojego młodego rano bo popołudniu i wieczorem komary atakują i żarcie dostaje później od reszty. Tyle że moje przyzwyczajone do jedzenia w różnych godzinach - zwłaszcza na zawodach.
OK, dziewczyny, pocieszyłyście mnie  😉 W takim razie będziemy skakać na głodniaka.

Dzisiaj otweiram pierwszy worek equifirsta energetycznego, bardzo jestem ciekawa tej paszy i efektów na moim rumaku. Dam znać po jakimś czasie jak się sprawuje  🙂
asds   Life goes on...
10 kwietnia 2009 17:22
A ja dizs odebrałam dwa worki equifirsta classic mix i zobacyzmy jak koninom przypasuje 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 kwietnia 2009 21:07
Na Animalii pojawiły się pasze EquiFirst za całkiem przystępną cenę. Myślicie, że warto kupić?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
10 kwietnia 2009 21:53
no właśnie o nich piszemy 😉
Dzionka a jaka to konkretnie pasza?
Jeszcze co do tych pór karmienia - dzisiaj musiałam wziąć konia prawie na głodniaka (myślałam, że uda mi się dogadać ze stajennym, żeby go nakarmił, no ale nie udało się i raczej nie uda w przyszłości), ale nie podobał mi się ten pomysł. Właśnie ze względu na soki trawienne- dałam mu tylko kilka marchewek i wrzuciłam świeże siano do boksu na czas mojego przebierania - żeby coś lekkiego przekąsił. Godziny treningów nie mogę zmienić, stajennego do wcześniejszego wstawania też nie namówię. Zostanę więc chyba przy systemie nasycania pierwszego głodu przed treningiem i karmienia po treningu (z czasem na odpoczynek). Jeśli ktoś wymyśli coś sensowniejszego, to p roszę mi dać znać 🙂

Diakonka omegę zamówiłam  🙂
czy poza vetfarmą i rybnikiem są gdzieś jeszcze pasze Hippolyta?
Łobuziara  Westernzone i kontakt z panią Agnieszką. Wcześniej jeszcze były też w sklepie e-konie czy jakoś tak  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
11 kwietnia 2009 17:59
konczymy pierwszy worek equi first energy omega 3. jesli ktos oczekuje 'kopa z fajerwerkami' to nie tu. dla mnie to bardziej cos w stylu 'slow release energy' - kon spokojny,wyluzowany,ale chetny do pracy tak samo na poczatku i na koncu treningu. (siwy dostaje sporo bo 3 miarki dziennie+owies)
Moj Łaciak dostaje Pavo Condition extra okolo 1 kg dziennie + owies i jestem bardzo zadowolona. Konik maial do tej pory problem z nadmiarem bialka jak byl na samym owsie, od momentu zmniejszenia owsa i wprowadzenia Pavo wieksze problemu juz za nami. Ruch do przodu ma i do konca jazdy zapas energii lecz bez wybuchow nerwow.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 kwietnia 2009 18:41
[quote author=Ktoś link=topic=25.msg203713#msg203713 date=1237243570]
p.s. dostałam worek Pavo Sport Fit dla gniadego,dostaje od 2 dni.jak będą efekty,to napiszę,jak nie - zamówię spilersa jako dopalacz.
[/quote]

zacytuję sama siebie i napiszę - jak ktoś szuka paszy,która daje solidnego kopa - to polecam...mój dostaje przed skokami tylko,ale poprawia mu to samopoczucie na tyle,że zaczął dość ostro również na pastwisku rządzić  🏇
No nie... Ktoś, proszę tylko nie takie opinie o Sport Ficie. Dzisiaj kupiłam Cerevita, Nature's Best i Mesz Pavo no i dostałam trzy wiaderka w gratisie tego Sport Fita. Co ja mam z tym zrobić teraz? Koniowi na łące nie dam, bo skoro piszesz, że daje kopa... ehh 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 kwietnia 2009 19:18
rewir - chętnie przyjmę :-) albo odkupię  😉 mój się zrobił kierownik zamieszania po tym...i pierwszy raz dostrzegłam ślad zębów jakiegoś kolegi na jego szyi  🤬
mogę przywieźć te 3 wiaderka na majówkę 😉
Jakie pasze polecacie dla nic nie robiących 2-letnich mini kucyków (80 cm w kłębie )?  😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 kwietnia 2009 20:24
pavo podo grow
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 kwietnia 2009 21:15
Ktosinko powiedz mi proszę, jak dawkujesz tego Sportfita? bo ja tak szukam czegoś właśnie jako dopalacz przede wszystkim na skoki w domu i na 3dniowe zawody i między Energyboostem, a Sportfitem się zastanawiam.  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 kwietnia 2009 21:19
dostaje pół miarki (tej pavo) do obiadu...tyle w domu.
a na zawodach jeszcze nie wiem jak będziemy karmić i w jakich proporcjach,bo dostaliśmy kilka strzykawek energy boostera.
ale po majówce mogę napisać  😉
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 kwietnia 2009 21:31
dzięki :kwiatek: właśnie do majówki formę doszlifować chcę, ale coś wymyślimy 😉
Thilnen   Dżamal Ad-Din
11 kwietnia 2009 22:28
[quote author=Diakon'ka link=topic=25.msg226223#msg226223 date=1239396794]
no właśnie o nich piszemy 😉
Dzionka a jaka to konkretnie pasza?
[/quote]

E, hmm, rzeczywiście, się nie doczytałam  😡 Fajnie, że można kupić za 55 zł 25 kg nienajgorszej paszy (mówię o EquiFirst Classic Mix). Na ile takie opakowanie powinno starczyć, jeśli daje się to koniowi jako jedyną paszę (poza sianem oczywiście)?
Pytanie ile potrzebuje twoj kon.
Jeśli zrezygnowałabym zupełnie z owsa, to worek 25 kg, starczyłby mi na jakiś tydzień plus minus. Ale to dla konia nie pracującego.
Zależy ile koń dostaje, bo u nas np. worek 25 kg podstawowego to jest 10 dni (koń dostaje 2,5 kg dziennie plus musli dodatkowe), ale póki nie będziesz dawać to nie będziesz wiedzieć czy potrzebuje więcej/mniej, bo ja staremu musiałam dawać ponad 4 kg owsa plus musli aby był w takiej formie i z taką energią jak teraz, ale to już zależy od konia jak przyswaja owies. Nasze lepiej przyswajają granulat. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się