siodło ujeżdżeniowe

Dzięki!
Najszybciej to Jaguar. jeszcze w CWD i County coś wtym stylu.
halo, te Jaguary co miałam pod tyłkiem to mimo krótkiego klocka to blokowały udo bardziej w pionie niż trzymały je od góry. W sumie nie byłoby różnicy, jakby były dłuższe.
Jeszcze coś takiego:

To nowość?
halo, a co to?
Prestiżżż.
Ale jaki model? Ma dziwny pukiel - prestige miał zielone, ale to już jakiś czas temu, obecnie mają srebrno-czarne, bez tej żywicy na zewnątrz. I to już od kilku lat. Tylko Roma/Top Dressage ma taki zielony pukiel, ale to żadne z nich. Nie widzę tego siodła także na prestige italy. Jeśli to Prestige to model, który u nas nie występował (są takie modele, tak jak i sprzedawane u nas DD nie występuje na innych rynkach).

Edit: już znalazłam, Prestige United Elastik. Pierwszy raz widzę. Na stronie producenta też tego nie ma. To może być siodło robione na amerykański rynek - u nich były/są modele Prestiga, których w EU nikt na oczy nie widział. Najlepiej zapytać w Prestige Italy. Bo ja to znalazłam na jednej stronie.
halo, a rozważałaś Voltaire model Adelaide?
epk, bardzo możliwe, że hamerykańskie. Ciekawie wygląda.
czeggra1, interesujące siodło, nie powiem. Obecnie klocek mam tego typu, tylko pod płatem tybinki. Nie jest źle, ale zmieniając siodło wolałabym taki krótki. Czy będę zmieniać - nie wiem. Obecne ma wiele zalet, ale i kilka wad. Najbardziej dokuczliwą (tybinka) dałoby się załatwić przeróbką, a jakoś mi szkoda "kaleczyć" siodło 🤔 I pewnie na subtelnego konia przydałoby się subtelniejsze siodło, bo obecne jest takie... solidne. Z kolei wobec perspektywy zmiany konia nie bardzo mi się uśmiecha teraz kombinować z siodłem, skoro obecne jednak się sprawdza, a ew. następca masywniejszy (i tak mam farta, że szerokość niemal ta sama).
Więc rozglądam się dość abstrakcyjnie, ale średnio to zachęcające. Wychodzi, że to co mi się 100% podoba - to chyba na miarę 😁.
Wniosek taki, że jak się ma spaczony gust - to trzeba być stosownie bogatym 🙂

Czekaj - ty miałaś Isabel Batesa, tak? Już ten nowy typ? Z krótkim klockiem? Bo na oko z gotowców to nowa I. wygląda najbardziej zachęcająco. Jeździłam dłużej w I. Batesa, wiem czego się spodziewać, ale przy tym starszym typie. Nawet, jeśli miałaś starszy typ, mogłabyś napisać co ci nie pasowało najbardziej? Porównałabym sobie z własnymi wrażeniami, bo jeśli to się pokrywa, to chyba nie zmieniło się "od klocka" 🤔 Mnie nie pasowało, że "moja" dość szeroko rozstawiała uda i jakoś tak zwiększała ekspresję chodów dodanych , że aż trudno było wysiedzieć gdy słabsza forma, tak jakoś dziwnie sprężynowało.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 stycznia 2015 12:27
halo,
jeszcze masz contourblocka, klocek krótki i od góry też raczej przytrzyma.
I Tulipanowe siodło z klockiem, który bardzo pomaga "od góry".
halo, miałam ten nowszy model Isabelki i jest to wg mnie bardzo zakleszczajace siodło - bardzo nie polecam.  Znowu osoby, które użytkowały starszy model były zadowolone. Ponoć właśnie ten starszy model jest bardziej udany.
Ja jeździłam raz w nowym Bates Isabell i też uważam, że strasznie zakleszcza (i zmusza do zbyt długiej nogi).
ms_konik, co to jest Tulipanowe siodło?
Bates z contourblock to Innova, tak? Może Innova Mono...
czeggra 1 aha, zakleszczające to też nie 🤔
halo, Customy też takie bloczki mają. Świetnie się w tym jeździ 🙂
http://www.mysaddle.com/DressageSaddles.html
halo, Customy też takie bloczki mają. Świetnie się w tym jeździ 🙂
http://www.mysaddle.com/DressageSaddles.html


Zaciekawiło mnie to rozwiązanie:


Jakie to jest w odczuciach? Lepsze/gorsze od zwykłego monoflapa?
Jakie są zalety takiego rozwiązania?
Co z drugą przystułą?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 stycznia 2015 17:23
ms_konik, co to jest Tulipanowe siodło?

Siodło forumowej tulipan, czyli equipe olympia.
ms_konik, olympia to nie to 🤔
Anaa, ale bajer siodła! Wiesz o nich coś więcej? A "customizacja" mnie zachwyciła  😜 Nie to, żeby zaraz w łaty, ale takie... błękitne?
halo, Co chcesz wiedzieć więcej? 🙂
Fajne są 😀 do Polski przyjeżdżała dziewczyna bodajże z Holandii je pasować.
tu holenderska stronka jeszcze - http://www.customzadels.nl/home

Tanie nie są... i tak właśnie patrzyłam na stronkę, bo 2 lata temu ceny zaczynały się od jakichś 6/7 tys, to teraz mam wrażenie że zdrożały...
Ja jeździłam w tym - http://mysaddle.com/Flight.html - miód siodło, najlepsze w jakim siedziałam w życiu 😉 Zostawia luźną łydkę, a bloczek przytrzymuje Ci udo od góry, ale nie zakleszcza. Głębokie, mięciutkie, no wypas 🙂
Poszukuję siodła z szerokim kanałem i ławkami z tyłu ułożonymi prawie na płasko. Dobrze leżało MSFC Professional Dressage rozstaw 33, które przymierzyłam od znajomej. Nie mogę nic w necie znaleźć na temat tych siodeł. Czy ktoś zna siodła dobrych marek z szerokim kanałem? Od razu mówie, że Isabelka która podobno ma szeroki kanał dla nas ma za wąski.
basia16816, szeroki kanał maja francuskie Voltaire Design. Sa szyte "na miarę" dla konia i jeźdźca.
Niestety na nówkę nie będzie mnie stać, a w Polsce raczej nie są to znane siodła  🙁
basia16816, z tego co wiem to firma ma tez na sprzedaż używane siodła swojej produkcji ( np oddane w rozliczeniu za nowe siodło), czy też ex demo. Jak masz ochotę zbadać temat to zawsze warto tam zadzwonić, czy też maila skrobnąć. A firma jest rzeczywiście mało znana w Polsce, a na świecie na odwrót ( nie ma u nas jeszcze przedstawiciela). Wielu znanych jeźdźców jeździ obecnie w Voltaire ( np. Andreas Ostholt ). Wiem od przedstawiciela firmy/pasowacza, że jeden z naszych zawodników WKKW (jeżdżący wyższe klasy) jeździ właśnie w ich ujeżdżeniówce Adelaide. Nie wiem dokładnie kto. Nie mam jak wybadać 😉.
Je sama, na dzień, dzisiejszy innego siodła nie chcę.  Wolę nie myśleć o tym co to będzie, jak za parę miesięcy, Vimto wyrośnie z Czesiowego siodła... Trzeba będzie skarbonkę rozbić, ale najpierw coś do niej uzbierać 😉.

edit. byki przeróżnego rodzaju 😡
Anaa, Everest R mi przypadł do gustu, wersja z krótszym klockiem.
Dzięki za zwrócenie uwagi na te siodła!
Potrzebuję porady, szukam siodła ujeżdżeniowego. Ze średniej-niskiej półki cenowej, dla osoby 165cm wzrostu, ale o długiej kości udowej, coś głębokiego i najlepiej trzymającego. W co celować? Bo po przeglądaniu ogłoszeń mam totalny mętlik.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 stycznia 2015 16:28
czeggra1 te siodła widziałam u wielu czechów i ta finka, która jechała MPMK tez miała siodła tej firmy. Wśród polskich czołowych też widziałam, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to był.
Już kiedyś pytałam, ale może coś się zmieniło...
Czy jest w Warszawie (albo dojeżdżający do Warszawy) ktoś, kto handluje siodłami, jest w stanie przywieźć kilka i pomóc w dopasowaniu? Powoli zaczynam tracić nadzieję, że znajdę siodło 🙄
Szukam używanej ujeżdżeniówki w cenie do 2500zł (no, może z lekką górką). Mam wrażenie, że przymierzyłam już wszystkie siodła w tym przedziale cenowym w województwie mazowieckim i jeszcze chwila a wydam tę kasę na wakacje 😉 Najczęściej nie pasuje do konia,  a jak już dobrze leży to nie pasuje mi (np. Wintec Contourblock). Marzy mi się, żeby ktoś wyciągnął kilka siodeł podpowiedział i pomógł wybrać to pasujące 😉
Ja kojarzę tylko Allesiodła (ale na stronie nie widzę nic interesującego) albo Equimag - tylko tu ceny nie na moją kieszeń.
Może spróbuj zadzwonić do Kostrzewy? Jak był u mnie pod koniec grudnia mówił, że wraca do handlu używanymi siodłami. Może już coś ma.
Dopiero w połowie lutego będzie miał ok.40 używanych ujeżdżeniówek, w bardzo przystępnych cenach. Wiem bo rozmawiałam z nim w czwartek na temat siodła dla siebie  😉
Dolinka17 nawet nie wiesz, jak mnie ucieszyła ta informacja! 😉
A jest jakiś aktualny namiar na Pana Kostrzewę?
Aktualny numer do Kostrzewy 514 724 594 🙂
ma ktoś porównanie Kieffer Ulla Salzgeber Wall Street do Kieffer Jerez Excellent?
Jak wygląda sprawa poszerzania łęku w Kiefferach?

:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się