Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

sumire, co się stało? 🙁 łączymy się w bólu (dosłownie, bo i nas dopadło). kciuki oczywiście są! :kwiatek:

może nie będzie się gibał, może zrozumie, że ma się nie ruszać? mój też jest z grupy wędrowniczków, gdy coś się dzieje, ale jak trzeba to stoi spokojnie. może i tu tak będzie. :kwiatek:
Hermes, bardzo mi przykro  🙁
Atea, już dawno miałam pisać, czy to Twoja przyczepa do przewozu koni jest oklejona "Polna 6"? 🙂 Jakiś czas temu śmignęła przez moją wioskę  😉
tulipan, piękna ta Twoja Kasia.
sumire, trzymam kciuki!

A my się obijamy, przymroziło, zrobiło się twardo. Poranny Dziad Włochaty z dziś:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/k7d869AqPJ2hX0a1r6Ji90Rdf1b3isXljakFErIQmsU=w380-h572-no[/img]
mila   głęboka rekreacja
19 stycznia 2015 13:36
Zelmutek - bardzo ujeło mnie to zdjęcie, ma w sobie coś 🙂 coś włochatego 😉

Znam datę podróży Enzo. W przyszły poniedziałek będzie już ze mną. Jeszcze nigdy nie uczestniczyłam w transporcie powyżej 200 km, a tu nam się ponad 1000 trafia. Oszaleję!
No moja tez dzis ruszona 🙂😉))
Na galop bylo zdecydowanie za slisko, ale ze stepo-klusa jestem bardzo zadowolona, zwlaszcza ze 2 tygodnie mlodziez pod siodlem nie chodzila 🙂

Pozdrawiam od obu bab kudlatych, takie iny dzis przed siodlarnia strzelaly 😀
Zelmutek A no to pewnie nasza 🙂 Jak dawno temu widziałaś? Przez kuj-pom to do Kwiek chyba ostatnio jechaliśmy.



mila, to nieokiełznany odrastający irokez i dziadowa broda dodają tej włochatości  😁
faith, cudowne siwe kLoniska  😉
Atea. ojjj to nawet okolice listopada mogły być, trasa Bydgoszcz-Inowrocław  😉
Kahlan, ano kowal nas trochę nastraszył odnośnie postawy Młodego i trzeba to sprawdzić, bo jest niepokojąco. Siedzę jak na szpilkach z nadzieją, że jeszcze się nic nie zadziało i da się to wyprowadzić kuciem (w końcu... jest młody). Plus nakostaniak na rysiku do obejrzenia. Tyle dobrze, że (dzięki Karli🙂) chyba wreszcie trafiliśmy kowala, który wie, co robi (myślałam, że go uściskam, jak stwierdził, żeby mu dać znać, jak wet będzie, bo on też chce przyjechać wtedy 😍 wciąż tak rzadkie to zjawisko...). Złości mnie tylko, że dopiero teraz - gdyby właścicielce konia ktoś wcześniej zwrócił na to uwagę, pewnie byłoby prościej.
A u Was co? 🙁
sumire kciuki są! będzie dobrze 🙂
Burza, Stajnia Argos, plac był robiony na, że tak powiem, pochyłym terenie. Z jednej strony skarpa z drugiej płasko  🙂
espana, z tego co kojarzę to tak. Nie wiem czy kupiony prosto stamtąd (nie jestem właścicielką), obecnie stajnia Argos.
sumire, Powodzenia! Co do kowala - lepiej późno niż wcale 😉
A co u mnie? Trochę wakacji i od razu grypa żołądkowa  😵 Mam wrażenie, że wykorzystałam limit wymiotów na najbliższe 5 lat  🙁 Do konia w sobotę, oby minęło!
Sumire, kciuki oczywiście są i czekam na wieści co powie wet!

U nas przedziwny obrzęk przy guzie kulszowym. Bolesny do tego stopnia, że koń chodził na 3 nogach. Zdjęcia wykluczyły złamania, czekamy aż obrzęk zejdzie i usg sprawdzimy czy nic nie jest pozrywane. Ale zachodzimy w głowę kiedy i jak dziad to zrobił.  🤔
Uuu, to grubo dosyć... Zdrowia zatem! :kwiatek:
Jakoś ze mnie zeszło trochę powietrze przez perspektywę tego weta, nie bardzo mi się chce do stajni jechać (a raczej nie chce mi się wsiadać do samochodu i prowadzić)... A muszę go ruszyć chociaż te pół godziny na lonży. Królestwo za teleport...
Ojezuniu, dziewczyny, trzymam kciuki za wszystkie chorowitki, Sumire i Kahlan szczegolnie  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
19 stycznia 2015 18:39
tulipan, takie wielkokonie to mają jednak na wstępie +100 do prezencji. Zazdraszczam, ale tak pozytywnie! BTW jaki jest Szymon pod siodlem? O Kasiuni juz pisalas, ale o karusie mi umknelo chyba.

Kasija Gil czuje sie swietnie. Totalnie w zadzie ma swoje wyniki, jest zaczepialski i wesoly jak zawsze 😉 A jak tam Mloda?

Poniewaz sama dzis czekalam na weta (i sie nie doczekalam, heh), to oczywiscie trzymam kciuki za wszystkie KRowe kuternogi i inne chorowitki!

i wrzuce kilka karkowek z G(r)ila






kiedys sie naucze, obiecuje  🙇
sumire, trzymam od dziś 🙂

Zelmutek, super światło i piękna broda 🙂

klieen, fajnie to wygląda.

Hermes, trzymaj się mocno, na pewno jest to bardzo ciężkie dla Ciebie, miałam nadzieję spotkać Was w końcu w tym sezonie na parkurach  🙁
tulipan, Kasia jakaś taka bardziej "kompaktowa" się zrobiła chyba? Pięknie Twoje konie wyglądają!  💘
faith, z tymi świecącymi oczami wyglądają jak napromieniowane  😁
kujka, Gillek jakiś napuchnięty, chyba mocno go bić musisz  😁 Super pracujecie!
Oczywiście kciuki dla wszystkich chorowitków (sumire  :kwiatek:, Kahlan  :kwiatek🙂

Chciałam w nowym roku pokazać moje chucherko, chwilowo wracamy do formy, w końcu sezon przed nami! 🙂

huzarova, ładne mi chucherko. 😁
kujka, idź z tym karkiem stąd i ludzi nie denerwuj. Jak można tak dobrze wyglądać? No jak?! 😉

Nie no, Młody do chorowitków się nie zalicza, proszę mi tu nie zapeszać. 😉 Ale trzeba trzymać rękę na pulsie... bo jakoś tak jak dziś pomyślałam o tym, że nawet jeśli z tym nakostniakiem trzeba będzie coś zrobić, to mi się słabo zrobiło na myśl np. o spacerach w ręku z nim. On się wychował bardzo, ale chyba nie aż tak. 😁
ekuss   Töltem przez życie
19 stycznia 2015 21:14
Klaczka dotrze do mnie (mam nadzieje-bo chwilowo przez sztorm caly ruch drogowy wstrzymany w kraju) juz pojutrze  🏇 Tymczasem Tenóra rozpiera energia. Jest koniem bardzo do przodu i to jest takie fajne 😀
kujka Szymon jest bezpośrednio po Stedingerze i poza wyglądem odziedziczył też po nim charakter. Jest powolny, szybko się nudzi i bardzo dostosowuje się do jeźdźca. To znaczy - jak człowiek nie wymaga to Szymek się będzie ładnie mówiąc opierniczał. Kiedy wsiądzie na niego duży, siłowo jeżdżący facet to potem jest koń do jazdy typowo siłowej. Bardzo podatny egzemplarz. Mając to wszystko w głowie kombinuję z pomocą z dołu i mam fajnego, lekkiego, jezdnego konia dla kobiety na delikatnych pomocach  🙂 To taki typ konia co puszczony luzem bryknie dwa razy w miejscu i tyle, żadnych kłusów i dzikich galopad  😉
To teraz już mogę podziękować za kciuki - wszystko u nas w porządku. 🙂 Młody poza tym, co wiedzieliśmy już wcześniej (np. że ma małe kopyta) działa, w najgorszym wypadku grozi mu kucie (klasyczne, bez żadnego kombinowania) i wszelkie działania mające na celu poprawę przyrostu rogu kopytowego. Nakostniak też niegroźnie umiejscowiony. Kamień z serca...
Idę w takim razie czytać wątek o biotynie. 😁
sumire, bardzo się cieszę :kwiatek:

to ja jeszcze wciąż proszę o kciuki za nas do jutra włącznie, mam nadzieję, że też będę mogła przyjść z dobrymi informacjami. 🙂
Kujka Gil jest dla mnie aktualnie voltowym numerem 1. Jest genialny 👍
Sumire dobrze, że wszystko ok 🙂
Kahlan Trzymam kciuki!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2015 15:53
kujka, grunt to pozytywyne myślenie. Gilek ma go aż nadto :P

Odwaliło mi na stare lata. przez 16 lat mojego jeździectwa broniłam się rękami i nogami przed zakupem sprzętu. Nawet w trakcie dzierżawy nie kupowałam niczego, czemu nie musiałam... a na starość zaczyna mi odwalać. Na razie bardzo delikatnie, budżetowo, ale... bez sensu zupełnie. Bo konia na horyzoncie ni hu hu. Tylko ten mój hafek pracowy mi w głowie miesza.

Ale zobaczcie jak on słodziachno wygląda w kantarku i dereczce... [img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10423708_10203028151495782_5210256668377475300_n.jpg?oh=67af3564e1331847e9386df296f72aae&oe=555CF155[/img]
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
20 stycznia 2015 17:59
Kahlan-trzymam mocno kciuki🙂
Tulipan-ale ciacha! Fajnie oczy pocieszyć 🙂
strzyga-od kantarkow się zaczyna  🤣 A hafek świetny.

My z rudzielcem dziś poskakalismy.  Skokowo ten kon jest rewelacyjny.  Zero spięc i kombinacji. Wiele bym dała żeby on w robocie ujezdzeniowej taki był.  Ale przy jego dominującym charakterku całkowite skupienie i podporządkowanie nie jest chyba możliwe.  Całe szczęście odrywanie się od ziemi sprawia mi wielką frajdę 🏇
Strzyga, mam dla Ciebie złą wiadomość (a raczej dla Twojego portfela) - on będzie tak słodziasznie wyglądał we wszystkim... 😀iabeł: Nie sądzisz, że np. eskadronowe kropki będą dla niego stworzone? 😂
Averis   Czarny charakter
20 stycznia 2015 18:26
Strzyga, Karson będzie mieć taki sam albo podobny (u nas brąz-turkus). Bardzo dobry wybór <3
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2015 18:39
milusia, to mnie martwi =(
sumire, ubrałam go i zaczęłam sobie myśleć, że pasowałoby mu też bordo i czekolada... no i gruba tranzelka z białym podszyciem...
Averis, do Karsona to wszystko pasuje 😀 Ale dobry gust mamy :P

No bo zobaczcie, jak tutaj nie wpaść jak śliwka w kompot?

Averis   Czarny charakter
20 stycznia 2015 18:51
Ja wpadam tylko się pochwalić, że od marca zmieniamy stajnię i wracamy do regularnych jazd 🙂 (mam nadzieję, ze razem ze współdzierżawczynia, ale to się okaże w weekend 🙂😉. W obecnej stajni było (i jest) super pod względem opieki, ale dojazd, odległość i ograniczona doba niestety robią swoje. Trzymajcie kciuki :kwiatek:

Strzyga, gdybym nie miała ślązaka, to chciałabym Hafka. To takie ślązaki, tylko blond 😎
ash   Sukces jest koloru blond....
20 stycznia 2015 19:12
Averis, suuuuper, ze wracacie!
Ja tez juz odliczam dni, liczę ze na koniec marca wsiądę w siodło 🙂
Gdzie będziecie stać?

Strzyga, pięknie mu!!! Obłęd w ciapki!
Averis   Czarny charakter
20 stycznia 2015 19:16
ash, też się bardzo cieszę  i dziekuję!🙂 Masz PW :kwiatek:
Averis, no co to za tajemnice 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się