Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Liściu Nie znam trenera i tej dziewczyny, więc kompletnie nie oceniałam tej sytuacji. Mówię o ogólnej tendencji.
No to ja też mówię ogólnie, że szczypiorów też ktoś uczyć musi. Kupę lat temu gdybym tylko miała taka możliwość jeździłabym "prywatnie", a nie jeździć w dziesięć ogonów jeden za drugim w kółko. Ale kiedyś były inne czasy niestety  🙄
desire   Druhu nieoceniony...
20 stycznia 2015 09:30
[quote author=Liściu link=topic=190.msg2271634#msg2271634 date=1421744413]
Biczowa, wydawało mi się, że pracuje z normalnymi ludźmi, a widze że przyklaskuje jeszcze temu profilowi na fb.  🤔


Jakby mi płacili grube pieniądze za treningi, to czy to normalny czy nie normalny człowiek nie robi różnicy ważne, że płaci  😜
To jeszcze zależy kto kogo uważa za człowieka normalnego
[/quote]

Tobie.
Ktoś kto sie szanuje nie pracuje z każdym. W szczególności z 'oszołomami'* - z takimi naprawdę ciężko współpracować i osiągnąć cel.
Btw. Liściu uczyłeś jeździć konno? Pracowałeś w ten sposób ?  Z autopsji to Ty swojego zdania chyba nie wyniosłeś..

*oszołom - człowiek chcący trenera tylko po to żeby się pochwalić, że ma trenera, niechcący współpracować, widzący czubek tylko własnego nosa i konia 'trupa' jako hipermaszyne, która zrobi przecież wszystko 😀  a trener - niech se gada, ale..  'jak mi sie coś nie uda to to przecież jego wina jest' !  -> troche przejaskrawiłam, aczkolwiek sie zdarza.
desire, to ja jeszcze raz zacytuję

[quote author=Liściu link=topic=190.msg2271634#msg2271634 date=1421744413]
To jeszcze zależy kto kogo uważa za człowieka normalnego
[/quote]

I tak będę się upierać, że lepiej jak szczypior zaczyna w dobrej stajni z dobrym trenerem, a nie wsiowej pseudo szkółce jeżdżąc na ogonach i kopiąc konia piętą.
Ja uczę szczypiorów. Na jazdach indywidualnych. Ka bum!  😁

Tu nie chodzi o uczniów, tylko o trenerów/instruktorów, którzy mają być autorytetami, a nie tańczyć jak im się zagra, bo uczeń kasę przynosi.
Ja ze stajni i z zajęć nie wyganiam (chyba, że ktoś z premedytacją by mi konie krzywdził, co się jeszcze na szczęście nie zdarzyło), ale nie powiewam z opinią jak chorągiewka na wietrze w zależności od zasobności portfela. Jak się komuś moje metody nauczania i podejścia do koni nie podobają to po prostu ma prawo zrezygnować.

desire   Druhu nieoceniony...
20 stycznia 2015 10:47
Atea, też uczę szczypiorów. Też mają ze mną jazdy indywidualne.  I jestem dumna i wręcz wzruszona za każdym razem gdy widzę efekty ich i mojej pracy. Zresztą co do reszty Twojej wypowiedzi całkowicie sie zgadzam.  

Po prostu Liściu albo nie potrafi czytać z zrozumieniem albo nie chce. Odniosłam się stricte do linku, który wrzuciła Piaffallo, a Liściu mi tu wyskakuje z nauką świeżaków w dobrej stajni z trenerem - przecież każdy wie, że tak byłoby najlepiej, ale (!)  po co zaraz agresja do szkółek gdzie na jeździe jest więcej niż jedna osoba? Takie ośrodki też muszą być, a poziomy prowadzenia jazd są różne, nie tylko 'wsiowe'. Wystarczy spojrzeć na filmiki - może i dziewczyna pisze pierdoły na profilu ale jeśli chodzi o jazde to to świeżynka totalna nie jest.  Także Liściu, sorki, daruj sobie.  🙄 🤣

edit2: poza tym zastanawiają mnie formy osobowe w jakich mówi o sobie użytkownik. miała/jeździłabym..a facet ponoć. 
edit: masło maślane w zdaniu.
desire, wiem jakie są realia szkółek, nie każda szkółka wsiowa jest zła. Wcale tak nie napisałam. Nie każda szkółka w której jest jazda w zastępie jest zła. Nie rozumiemy się. Ja o jednym Ty o drugim. Skąd ta złość ?
Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 stycznia 2015 11:37
Szczypior to osoba początkująca, czyż nie? Ta dziewczyna nie wygląda na szczypiora, ona wygląda na.. głupią.*


*Czyli taką, co uważa, że jeździ perfekcyjnie i nie przyjmuje krytyki. Szkoda mi tego konia.
z inne beczki: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18445?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=2

biorę kuca w ciemno, będę przyjeżdżała do stajni tylko po to żeby czesać grzywę i ogon  😍
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 stycznia 2015 12:49
Może dziewczyna po prostu cwaniaczy na fb a w trakcie treningu słucha i pracuje. Chociaż po przeczytaniu tego całego fp mocno się pogubiłam o co chodzi z tym koniem a dziewczyna naprawdę wychodzi na głupią.
http://allegro.pl/mlody-piekny-kon-i4992957824.html
nie wiem czy było, ale jestem w głębokim szoku...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 stycznia 2015 16:17
Aż zacytowałabym ikarinę z innego wątku z jej "ale to już było"  😉 Jak nie wiesz- to sprawdź.
NatHuragana było kilka stron wcześniej 🙂
desire tak nie na temat, mogę znać imię tego konia z twojego awatara ??🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/21305

Być może się mylę, ale jakoś nie widzę rodzica jeżdżącego ze swoją niepełnoletnią córką dwa razy w tygodniu do jej dzierżawionego konia, bo właściciel konia życzy sobie obecności rodzica/opiekuna podczas jazdy.
no u mnie w stajni rodzice niepelnoletnich czesto sa, bo przywoza dzieciaka do stajni to juz ta godzine zostaja, a potem odwoża do domu. To normalne ze czesto są rodzice niepelnoletniego podczas jazd, bo ktoś musi przywieźć ich.
Może i racja.
Dzisiaj trochę inne czasy, ja mam przed oczami wizję samej siebie z czasów nastoletnich - do stajni jechało się autobusem albo na rowerze, a rodziców interesowało tylko "żebyś była punktualnie na obiad/kolację".  😉
Zresztą "niepełnoletni" to także siedemnastolatek, nie musi to być dziecko.
Wszystko zalezy od położenia stajni. U mnie do stajni bez samochodu nie dojedziesz chyba, że mieszasz blisko na wiosce, bo autobusy tam nie dojeżdżają. I nawet osoby w wieku 17 lat przyjeżdżają z rodzicami bo i tak bedzie musiał go odebrać.
Fakt 17-latek to jeszcze też niepełnoletni i powinien byc pod okiem dorosłej osoby, ale myślę, że jakby w takim wieku pojawiła się osoba chętna do dzierżawy (zależy też na jakim poziomie by jeździła) dało by się dogadać by nie musiałabyć osoba dorosła. Szczególnie, że 17-latek to już prawie osoba dorosła
Moim rodzicom by się nie chciało zostawać w stajni, mają też swoje obowiązki. Zostawiają mnie na 3 godziny, a potem przyjeżdża ktoś po mnie. Od wiosny normalnie sama rowerem śmigam. Nie wyobrażam sobie ciągać prawie codziennie rodziców do stajni  🤔. Tyle, że ja sobie sama poradzę, a nie wiadomo jak jakiś początkujący sobie zażyczy dzierżawę... Cóż, sama bym się bała gdybym ledwo na koniu się trzymała.
Nirvette   just close your eyes
21 stycznia 2015 18:26
Facebookowe ogłoszenie
Made my day! 😂

,,Planuje kupic konia. Szukam:
Konia, kantara, derki, siodła, czoaraka, ochraniaczy, ogłowia i "reszty" do 2000 Z WYSYŁKĄ. Ale chetnie taniej. Szukam tez dobrego obozu na całe wakacje do 700 zł. Proszę pisać na priv."  👍
Farifelia   Farys 21.05.2008
21 stycznia 2015 19:15
Nirvette, właśnie odpisywałam jej że chętnie jej sprzedam mojego konia z całym osprzętem i zejdę nawet do 1500zł i przywiozę jej go za darmo 😂
Ale niestety post został usunięty no... 🙁 A tak się uśmiałam czytając komentarze hahaha. Ona jeździ już 3 lata i ma już 11 lat i ona się zna na koniach, haha 😂 Myślałam że padnę ze śmiechu ale niestety ubaw został mi przerwany 😉
Nirvette   just close your eyes
21 stycznia 2015 20:10
Też mi smutno, że usunęła. 🤣 Ubawiłam się bardzo, zwłaszcza z tego, że jeździ 3 lata więc się zna, chce konia za 2 tys (wliczony osprzęt i przesyła!) do WKKW  😂
To teraz konie można pocztą wysyłać  👀
ehh te koniarki
desire   Druhu nieoceniony...
21 stycznia 2015 21:02
A lizneli po polsku co? 😵
Ehh zapomniał wół jak cielęciem był... przecież to tylko 11 letnie dziecko, jeszcze głupiutkie, naiwne, i marzące o swoim koniku. Naigrywanie się z niej, to zniżanie do jej poziomu. Rozumiem jakby to napisała jakaś 16 latka. Ja sama jak miałam 11 lat, to marzyłam o swoim koniku, wyobrażałam sobie rożne historie jak go zdobywam. Mogłam sobie tylko wyobrażać, bo komputerów jeszcze nikt nie miał , nawet takich przedpotopowych. 
desire ja pier***le !!  😁 😁 😁 😁 ale czaad  🤣
desire, ale fota przy plazmie musi być 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 stycznia 2015 22:49
Przyznam że ta 11 latka mi zaimponowała tym że zasadniczo nie dała się wciągnąć w pyskówki, jej odpowiedzi były krótkie i dość wyważone w porównaniu z komentarzami. Pomijam kompletne oderwanie od rzeczywistości głównej bohaterki ale niejedna równolatka już po pierwszym niepochlebnym komentarzu napisał by wypracowanie jak wszyscy są głupi, się nie znają i że jest jej nas żal.
Dzisiaj był na FB najlepszy post (podejrzewam, że kogoś z rv 😀 ) "kupię jednorożca. Musi umieć latać. " 😁
kolebka, o buddo, ja też!  😍 😍
Przeuroczy i do tego jaki przystojniak!!  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się