Zdjęcia Naszych Koni cz. VIII (2015)

Od przyjazdu... Lekarz był, powiedział że stres dał suplementy i kazał czekać... ale już minęło 9 dni, robi ok 60km dziennie i dalej wali.. prawie nie śpi, w stajni już mają dość bo boją się że zakolkuje, więc biegają do niej, a ona próbuje do australii dotrzeć. Ja nigdy nie byłam tak głupia, nie wiem co się z nią dzieje i tym bardziej nie wiem jak jej pomóc :-( rozmawiałam z różnymi ludźmi i wszyscy każą czekać, ale jak już dłużej posłuchają co się dzieje , to szczena w dół :-(
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
20 stycznia 2015 22:38
Time super zarasta  😀 do kochania..   jak moje Nadia dawno temu, siwy niby futro ma ale głównie to mu kozia broda rośnie 😉
Zairka mina Zaira ..  😂  "A ona znowu z tym aparatem  🤔wirek:  "
Kitty no to mnie zaskoczyłaś bo przy tej mieszance spodziewałam się zgoła odwrotnego charakteru  👀
a to, że na miejscu była spokojna może (ale nie musi)  świadczyć o tym, że była na uspokajaczach, z drugiej strony jeśli to jej pierwszy wyjazd w życiu to może jeszcze czasu potrzebuje :/
długo jest u Was? Pamiętam jak Nadię przywiozłam do "siebie" i stajenny przez 2 tygodnie mi suszył głowę, że jeść nie chce, ale w końcu stres zmalał, głód się wzmocnił i oswoiła się z sytuacją
trudna sprawa, zwłaszcza, że wpada też na ludzi ..  🤔
kitty, oj to współczuję. Miałam kiedyś kontakt z koniem bardzo silnym i często nie patrzącym na człowieka i faktycznie początki były ciężkie. W końcu przyzwyczaiła się do sytuacji, chodziła na małym padoku sama i na lonży (była wcześniej zajeżdżona) i normalnie z jeźdźcem, ale przyzwyczajała się do swojego terytorium i jak raz udało jej się zwiać z dużej ujeżdżalni to do końca były problemy. Wymagała czasu, robiło się coraz lepiej, ale znowu była przeniesiona. Oby u was też się ułożyło :kwiatek:
Właśnie się zastanawiamy z "doktorami"czy czasowo jej nie dać czegoś, bo jest ciężko. Ona wychodzi z końmi na padok i zachowuje się tak, jakby ich nie widziała...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2015 23:07
kitty, głupie pytanie, ale badaliście wzrok? Na pewno dobrze widzi na oboje oczu?
Strzyga tak, ale nie ukrywam że chodzi mi to po głowie.... ja już tak do końca to nikomu nie wierzę.... chyba ściągnę jeszcze innego weta, albo dwóch....
kitty o widzę, ze mamy o czym pogadać. Mam kobyłkę, zwaną ciężkim przypadkiem. No trudna jest po prostu, ale u niej to kwestia tego, że 7 lat stała w boksie z matką i prawdopodobnie z tego się wzięły jej problemy psychiczne. Jak przeniosłam się do nowej stajni podawałam melisę do paszy, trochę działało. Jak coś to zapraszam na priv  :kwiatek:
Dziewczyny! Wytarzała się na padoku! Ja wiem, że to bardzo nie wiele, ale dla mnie to bardzo, bardzo dużo  🙂 trzymajcie mocno kciuki proszę
kitty, są kciuki! 😀
kitty, kciuki są. Oby szło ku lepszemu 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2015 15:00
kitty, ja bym tak czy siak dokładniej sprawdziła oczy, bo taki dramat to może być mocno wrażliwe charakter, ale jednak...
Wybaczcie jakość zdjęcia, ale to nasz mały wielki sukces  🙂 Znaczy bardziej Wojtka Ginko, bo to on telefonicznie nam radzi  :kwiatek: ale 5 godzin na padoku z Dzidzią dało  jakiś efekt. Jestem szczęśliwa i wierzę, że wszystko się ułoży.
kitty gratulacje 🙂, życzę wytrwałości a wszystko się ułoży!  😅 macie moje kciuki.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 stycznia 2015 18:42
Wrzucam nasze dzisiejsze zdjęcia z luźniutkiej jazdy 🙂 Siwy jak aniołek!





A u mnie ani grama sniegu 🙂

nawet pol cm nie ma!

Za to jest mloda w niebieskim, wersja amatorska, bardziej pro zdjecia od Xymeny in progress :P
eterowa, kolejny raz - mega zazdroszczę zimy! 😀 Siwe jak się w śniegu tarzają, to chociaż trochę czystsze są 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 stycznia 2015 21:16
Mamy nową część wątku, nawet nie wiedziałam  😡

Przedstawiam najnowszy krzyk mody pośród końskich fryzur 😀 i moje bałwanki z dziś 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 stycznia 2015 21:23
anai, super wyglądacie 🙂
faith, coraz ładniejsza!
strzemionko, za dużo żarcia chyba 😁
A ja jeszcze wstawiam filmik ze stępa hiszpańskiego i stawania dęba na cordeo 🙂
https://www.facebook.com/video.php?v=626746220759930&set=vb.579322495502303&type=2&theater
strzemionko to na pierwszym zdjęciu to szyja?? przeraźliwie chudo wygląda..
strzemionko, za dużo żarcia chyba 😁

Patrząc na pierwszą fotę to chyba za mało...
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 stycznia 2015 08:46
Na zdjęciach wstawianych przez strzemionko w innym wątku też rzuciło mi się w oczy, że chude, ale myślałam, że wydawało mi się. Wrzucisz zdjęcia z normalnej perspektywy gdzie widać całego konia, żeby można to zweryfikować?  :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 stycznia 2015 09:25
Takie wieści z rana 🙁 Wstawiam zdjęcia całego konia dla lepszej widoczności.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 stycznia 2015 09:47
IMO przydało by się jej parę kilogramów, zwłaszcza przy tej porze roku. Ma jakiś taki smutny, osowiały wygląd...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 stycznia 2015 09:56
Dodam, że to prawie 3 letni nie pracujący (jeszcze) folblut. Osowiały wygląd? A jaki ma być podczas wygrzewania się w słońcu?  🙂
strzemionko, musisz zawsze wstawiając zdjęcie dać info: "młody, rosnący, nie pracujący folblut". Inaczej będziesz się tłumaczyć 😉  Na zdjęciach całego konia jakoś żeber nie widać.

eterowa, dzięki! Zdjęcia przypadkowe, bo miałam już siodłać, kiedy okazało się, że z powodu wypadku mamy godzinną przerwę w zawodach. Sporo śniegu macie, u nas malutko, na jazdę po śniegu nie ma szans.
faith, niebieski rules! Dla siwków mój zdecydowanie ulubiony kolor! Też mam podobny:


I jeszcze takie:

anai piękny ten Twój siwy 💘
eterowa WOW
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 stycznia 2015 11:50
Dodam, że to prawie 3 letni nie pracujący (jeszcze) folblut. Osowiały wygląd? A jaki ma być podczas wygrzewania się w słońcu?  🙂


Ale na pierwszym nie wygrzewa się  😉. Tym bardziej jak bez pracy to powinien być trochę zaokrąglony  🙂
I nie odbieraj tego jako atak, bo każdy ma na celu dobro konia  :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 stycznia 2015 12:16
Folbluty mają to do siebie, że często jako młode świeżaki nie wyglądają wcale dobrze. Szyja pusta, ale jak dostanie trochę pracy to na pewno wypięknieje 😉
Ta, jasne. Odsady wyglądają lepiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się