Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

kenna, Przyszło mi do głowy, a'propos wierszyka. W nauce czytania metodą Domany, w którą się namiętnie bawimy, jest tylko jedna zasada: Dziecko w momencie przystępowania do zabawy, musi wyraźnie pokazywać entuzjazm i chęć oglądania i czytania napisów.
Pewnie o to chodzi. On na bank zna ten wierszyk, tylko że moment Twojego życzenia niekoniecznie pokrywa się z momentem jego chęci. 😉
Kenna, nie przejmuj się. Adaś dziś się tak zawstydził, że zapomniał jak powiedzieć życzenia  😂
Julie, widzę, że Gabryś też wymagający. Z czego zrobiłaś wagony? Moje dziecko z uporem maniaka prosi mnie o narysowanie czyjegoś zamiaru lub dźwięków 😀 Nie chcę mu ciągle tłumaczyć, że się nie da, ale nut nie zrozumie, przedstawienie dźwięku ok, mogę narysować kręgi zbożowe  😂
Idę jutro zapłacić wpisowe za przedszkole, co ma być to będzie, najwyżej się będziemy szybko ewakuować. 
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2272726#msg2272726 date=1421847125]
Donia Aleksandra, ja rozważałam Bebetto Niko, był bardzo podobny do mojego Riko, jednak cięższy w prowadzeniu i odrzuciłam.

kkk, jaki dorosły Mikołaj! A jak Ty to znosisz? Nie żal?

ash, dzieć po tej stronie jest super! Zobaczysz, jak pachnie! Właśnie - jak one to robią??? Kalinki głowa pachnie jak gofry karmelowe, sztacham się jak głupia 😉
[/quote]

maleństwo ja już jestem trochę umęczona tym karmieniem. Tym bardziej że teraz zaczął mu się okres fascynacji cycusiem i ciągle o tym gada.  Pod czepia się co 5 min  na chwilkę i bolą już niemiłosiernie. Myślę że 16 miesięcy to i tak nieźle.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
21 stycznia 2015 18:13
Domyślam się, żeś umęczona. Piękny wynik, 16 miesięcy. Tak spytałąm, bo kilka dziewczyn pisało, ze to one bardziej przeżywają odstawienie niż dziecko 🙂
Ja przeżywam czy się nie złamę, ale widzę że jemu jakoś to nie przeszkadza że tego cyca nie ma, czasem mu się przypomni ale nie naciska więc chyba to dobry  moment na odstawienie.  🙂

edit. Dawno nas nie było, więc wstawię mojego małego chłopczyka  😍
kkk ale przystojniak!!!! 💘 te usteczka!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
21 stycznia 2015 20:32
Kkk ale śliczny  😍 !!!! Model !!!
dzięki dziewczyny  :kwiatek:  moja rodzina śmieje się że nie wie po kim  on ma te urodę bo na pewno nie po rodzicach  😁
kkk, cudny!
Donia Aleksandra ja mam Bebbeto Aquarius i ogólnie sobie chwalę, z tym że jest ciężki
Mazia świetny prezent i jak Asia się zmieniła. U Nas kartka zaraz by była podarta nie wiem czy bym zdążyła zdjecie zrobić 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 stycznia 2015 06:54
maleństwo, no właśnie, ten poród  😵 ciążę i niemowlaka zniosę, bo akurat te etapy są dla mnie wyjątkowe i dobrze je zniosłam, ale poród jest totalną blokadą przed drugim dzieckiem  🙄 a córeczkę jeszcze chciałabym mieć i siostrę dla Misia  🙂 A Misio często robi zadziwioną minę, taki śmieszny jest wtedy.

sznurka, zauważam jak się Misio zmienia, każdego dnia jest troszeczkę inny i to jest niesamowite  😍 dlatego robię dużo zdjęć, aby choć na nich zatrzymać trochę czas  😉 Fajne są Wasze spacery z Lewkiem, ja też uwielbiam chodzić po lesie i mam nadzieję, że Misio będzie wdzięcznym kompanem i poszukiwaczem przygód  😀

ash, ja nie tęsknię za ciążowym brzuchem, jestem szczęśliwa, że Synek jest z nami i że odzyskałam swoje ciało  😉

Mazia, super  😀 i jaka Asia śliczna  🙂

Dzisiaj pakuję wszystkie ubranka na 56cm, Misio nosi już większy rozmiar  😍 Wczoraj Misio został zaszczepiony, bidulek tak się popłakał i rozżalił po zastrzykach, że aż mi się łzy zakręciły, Malutek mój kochany,ale był i tak dzielny. Troszeczkę marudził, od 19 do 24 nie spał, zjadł i zasnął i spał do 5.30, znowu zjadł i śpi dalej.

Wczoraj byliśmy z życzeniami i prezentami u Misia prababci  🙂 Dzisiaj jedziemy do drugich dziadków (moich teściów), bo babcię (moją mamę) mamy teraz u siebie, a do dziadka (mojego tatę) jeździmy codziennie do koni. Nie mogę się doczekać jak Misio będzie już siedział, będzie się już sam do mnie przytulał i będzie taki coraz bardziej kumaty, chociaż teraz też jest wspaniały  😍
http://www.hafija.pl/2015/01/niemowleta-i-woda-czy-niemowletom-woda-potrzebna-do-picia-i-zycia.html
fajne

ja zupełnie nie tęsknię za ciążą ani za pierwszym półroczem życia syna. Zupełnie. To był przeżycie z gatunku "nigdy więcej" i rzuca cień na kwestię kolejnego potomka...

zainspirowana przez sznurkę zrobiłam fotoksiążki na Dzień babci i Dziadka i wyszło całkiem, całkiem, choć to moje pierwsze w życiu fotoksiążki  😅
kkk - ale boski 😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2015 10:25
Kasia Konikowa, przytulam. Ja zawsze na szczepieniach ryczę razem z Linką, a ona im starsza, tym więcej się żali - po pierwszym razie szybko się uspokoiła na smoczku, teraz jeszcze długo pochlipuje w wózku, nawet nie płacze, tylko tak jakby właśnie się żaliła. Masakra.

kkk, ale przystojniak! I już taki nie-dzidziusiowaty się zrobił, właśnie taki chłopczyk już.
nika77, pokaż! dziadkowie się wczoraj mega wzruszyli a z racji tego, że mieszka z tesciami teraz babcia K wszyscy którzy prszyszli na ciasto dostali ksiażkę w łapy do ogladania
i cmokali z zazdrosci, że fajna sprawa
Kasia Konikowa, ja ostatnio wspominałam jak to chodzilismy z L w chuście na grzyby i duzo do lasu!
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 stycznia 2015 13:16
kkk ale superaśny synuś 🙂

Kasia Konikowa szczepiłaś 6w1 plus pneumokoki może? My przed drugą dawką 6w1 i właśnie pneumo i się zastanawiam nad szczepieniem jednocześnie. Bo wiem że tak robią czyli 6w1 plus pneumo. A ja się trochę boję naraz.

Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 stycznia 2015 13:35
maleństwo, musiałam się powstrzymywać żeby nie płakać razem z Misiem  😕 taki żal miał, straszny, a im starszy tym pewnie jak Linka będzie bardziej się żalił, a mi serce pęknie  😕

leosky, tak szczepiłam 6w1 plus pneumokoki. Za pneumokoki nie płaciłam, bo Misio miał z sanepidu bezpłatne jako wcześniak.

Jesteśmy po wizycie u dziadków, zachwyceni Misiem  😀 nie dziwię się  😎 A ja codziennie dziękuję, że mam Synka, że jest zdrowy, rośnie i jest szczęśliwy  😍 i codziennie zadziwiam sama siebie, że mam w sobie takie uczucia  🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 stycznia 2015 13:45
też mamy bezpłatną bo mała ma wadę serca.
Kasia Konikowa a ja ryczałam razem z nią na szczepieniu. I jak jej krew pobierali. Masakra.
my_karen   Connemara SeaHorse
22 stycznia 2015 14:22
leosky, Kasia Konikowa, my tez mamy bezpłatne pneumokoki ze wzgledu na niską wage urodzeniowa, ale nasza pediatra powiedziała, ze razem nie szczepimy, pneumo 2 tyg pozniej dopiero.
Swoja drogą to dziś sie nie zaszczepilismy, bo Mała jakas podejrzana. ..
Jutro mamy morfologie zrobic ehh... juz mnie serce boli 🙁
A Emki z 2300 zywej wagi zrobilo sie 4460g    😎

Kurczak, dzieki 😉 nasz sie sam wyszkolil 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 stycznia 2015 14:30
Dziewczyny nie zrozumcie mnie źle   :kwiatek: Ale łączenie tych dwóch szczepień jest jak gra w ruletkę... Milion razy wzrasta prawdopodobieństwo powikłań poszczepiennych  🙁 oczywiście każdy organizm jest inny ale ja bym uważała - według mnie lepiej jest to rozłożyć w czasie. Jak by ktoś chciał poczytać o ulotkę informacyjną dla lekarzy z preparatu 6w1 to zapraszam do mnie ... Teraz tego nie wyśle bo jestem w Płońsku ale wieczorem lub jutro ogarnę.
Edit literówka
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 stycznia 2015 15:10
leosky, ja szczepilam 6w1, pneumokoki i rotawirusy i Jula nie miała nawet temperatury 😉

Fotoksiazki są super, podarowalismy dziadkom na poprzednie święta.

Moje dziecko spalo dzis 3h w żłobku 😉 dziadkowie maja prezent z okazji swojego święta, ja z mężem zlapalismy wirusa, mamy temp. po 38-39st... Wiec mala od wczoraj do jutra u dziadków 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
22 stycznia 2015 16:01
no właśnie wiem że szczepienie tymi szczepionkami razem to norma. A ja mam jednak pewne obawy. Chyba rozłożę to jednak na dwa razy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 stycznia 2015 16:48
leosky, zrób tak, jak podpowiada Ci intuicja. My pierwsze dwie dawki mieliśmy na raz, a ostatnie (trzecie) osobno. Jeszcze 6w1 przed nami i ospa.

Ale dziwnie tak bez dziecka w domu...
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 stycznia 2015 17:54
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do mam karmiących mm. Jakie macie opinie na temat mleka Nestle Nan pro ha 1? Czy zdarzały się Wam po nim zielone kupy? Im więcej czytam w internecie tym bardziej się zastanawiam czy dziecku nie podaję największego szajsu... Ludzie piszą o tym, że dzieci za szybko przybierają na wadze, a są głodne. No i te kupy, ponoć ze względu na dużą zawartość żelaza.
Wizja, moja jedzie na Nanie i kupy ok, przybiera wolno, jest w dolnych granicach a nawet poniżej. Gorsze obserwacje miały koleżanki po Bebiko.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2015 19:59
Wizja, Ty już urodziłaś???
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 stycznia 2015 20:11
Maleństwo - tak. 2 tyg temu 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2015 20:37
Albo przegapiłam, albo się nie chwaliłaś!
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
22 stycznia 2015 21:08
Ano nie chwaliłam sie, jako ze zapewne niewiele osób mnie tu kojarzy.

A wiec chwale sie, ze urodziłam 2 tyg temu boska córeczkę. 4 kg i 60 cm szczescia 🙂 10 pkt 🙂 i jestem totalnie zakochana 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2015 21:20
Wielka baba! Jak ma na imię? Pokażesz ją kiedyś? Jak Wam 'idzie" w ogóle, jak dajesz radę?
Wizja, foty! Kojarzy Cię więcej osób niż Ci się wydaje. Duża dziewczynka, gratulacje!
Dziewczyny tak czytam o tych szczepieniach i jak nigdy nie zabierałam w tej sprawie głosu to muszę się odezwać. Pomijając fakt szczepienia czy nieszczepienia, czy czytałyście kiedyś cokolwiek o szczepionkach? Nie zastanawiałyście się jakie to obciążenie dla tak małego organizmu dostać takie dawki? W naturze nie było by możliwością złapania aż tylu wirusów naraz, a tutaj jakoś organizm musi to przewalczyć. Nie chce nikogo urażać, po prostu zastanówcie się  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się