Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Musiałabym dopłacać (kupowałam w promocji). Wolę go sprzedać komuś w tej cenie. Nie zgadzają się na zwrot kosztów wysyłki a mi się nie chce w to bawić 😉
Aż tak mi nie zależy, bo kask faktycznie fajny.
Ja to wiem bo kiedyś miałam okazję przymierzyć - pytam o tą z Decathlonu bo trochę tańsza jednak niż w jeździeckim.


Moja opinia:
a. segmentowa jak dla mnie wygodniejsza, łatwiej się dopasowuje do ciała niż "pełna"
b. jest odrobinę krótsza z tyłu niż większość pełnych
c. ma level 3 czyli ten wyższy dla kamizelek
d. jest mimo to cięższa od pełnych.
e. z tego co pamiętam to nie jest produkcja Decathlonu, tylko zewnętrzna firma która uzupełniła ofertę po tym jak kilka lat temu Fouganzowe kamizelki straciły level z 3 na 2
A ktoś mogłby polecić jakąś fajną LEKKĄ kamizelkę ? Najchętniej wlasnie segmentowaną, ale jeśli coś wygodnego pełnego istnieje- to czemu nie? Ta z Decathlonu wygląda fajnie na zdjęciu, ale jak mierzyłam w sklepie to jednak troche "za duża" taka jakby za gruba i kanciasta.Choć to mogła być wina rozmiaru... Już sama nie wiem. Chętnie także poczytam o niej jeszcze opinie.
Nikas Ja mam taką http://yard-equites.pl/ochrona-jezdzca/709-kamizelka-ochronna-start-segmentowa.html. Jestem z niej bardzo zadowolona 🙂
Nikas Ja polecam Ci tą kamiezlkę http://www.sklep-skoczek.pl/usg-kamizelka-ochronna-flexi-dla-dzieci-i-doroslych.html . Mam ją juz jakis czas,  i jestem z niej bardzo zadowolona. Fajna, lekka i co najważniejsze wygodna. 😉 Ma takie fajne wypełnienie, które pod wpływem ciepła dobrze dopasowuje się do ciała.  🙂
thaya, wielkie dzięki za opinie.
Hej  😉 Mogłybyście ocenić jak leży? Nie jestem pewna, czy całkowicie łeb mi się w tym mieści..  😁
Na moje oko jest chyba raczej ok, tylko musisz zdecydowanie bardziej przesunąć go na przód głowy, żeby był hm... poziomo? Bo teraz leci na tył.
Jeszcze ktoś doda swoje spostrzeżenia? Bo nie mam pojęcia czy mam zwracać.
Ja bym nie wytrzymała z tak płytkim kaskiem. Ale one (casco) takie są z natury.  😉
Moon   #kulistyzajebisty
20 stycznia 2015 20:02
Też nienawidzę płytkich kasków. No mam taką prywatną halucynację, że kask musi mi głęboko na łbie siedzieć, inaczej mam wrażenie, że nie siedzi stabilnie. miałam atlantycki Horze i sprzedałam, bo mnie doprowadzał tym właśnie do szału.

nitruele, jeśli dasz radę go bardziej na czoło nasadzić, to spoko, bo teraz to jak dla mnie za bardzo jest na czubku głowy.
Rzeczywiście jak dałam bardziej na czoło to już jakoś lepiej.  😁 W takim razie zostawiam, dziękuję bardzo  :kwiatek:
nitruele, fajnie na tobie wyglada. chc tez plaskich nie lubie - raz ze odczucia jak Moon, + ze mniej chrni pwierzcią, a i paskudnie wyglądam 😉
tylko czywiscie zle zalozylas jak wspomiano 😉
Kupiłam w końcu Ventex kameleon granatowy. Kolor opalizuje i dopiero jak jest jasno daje efekt. W pierwszej chwili myślałam, ze jest grafitowy  😲 Zobaczymy jak przejdzie testy wentylacyjne 🙂
Oto Ventex i ja  😡
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
23 stycznia 2015 20:52
Wygląda fajnie, a lekki?
Bardzo lekki, wygodny. Na głowie właściwie go nie czuć.  Ten opalizujący kolor robi wrażenie. Na razie jestem zachwycona 🙂
szukam kasku. pomożecie coś wybrać?
dla znajomego. facet w średnim wieku. na co dzień jeździ bez. kask potrzebny tylko na zawody. sporadycznie. więc cena najlepiej niska. podoba mu się champ, ale na wyjazdy ze 2x w roku bez sensu taka cena
- klasyczny - czyli nie nowoczesne kosmiczne wzornictwo jak w kedach itp - nie rowerowy 😉 (ale raczej nie toczkowaty - wyglada w kasko-toczkach typu owen fatalnie 😉 )
- czarny (bez faktury, wzorków itd, oczywiscie jakies tam akcenty mogą być
- głęboki (/dość) - ksztalt zbliżony do wspomnianego casco champ
ktoś coś ? 🙂
Chyba dobry wątek na pytanie:
potrzebna kamizelka, głównie ze względów na przygotowanie konia do crossu. Potrzebna kamizelka segmentowa, lekka, niekrępująca ruchów, wygodna, w miarę cienka (i tak się wszyscy skapną, że noszę, wisi mi to co inni powiedzą, ale nie chcę wyglądać i czuć się jak bombka świąteczna, żeby dało się ubrać coś na tą kamizelkę), do tego regulacja z boków na zatrzaski/zamek/sznureczek (jakoś rzepy wydaje mi się, że szybko się wyrobią i nie trzymają tak dobrze, ale jak coś to wyprowadźcie mnie z błędu), no i oczywiście bezpieczna! Kolor, cała reszta, w sumie obojętne. Raczej coś co zakrywa większą część ciała od przodu także, bo jak widzę ludzi w kamizelkach, że cały brzuch odsłonięty, to zastanawiam się po co im taka kamizelka?
Najwięcej propozycji widzę z firm USG, Start, FairPlay.
Np.: takie cosie:
http://www.sklep-skoczek.pl/usg-kamizelka-ochronna-flexi-motion-dla-dzieci-i-doroslych.html
http://www.sklep-skoczek.pl/usg-kamizelka-ochronna-flexi-dla-dzieci-i-doroslych.html
http://yard-equites.pl/ochrona-jezdzca/1546-kamizelka-ochronna-fair-play-flex-dla-dzieci.html
http://yard-equites.pl/ochrona-jezdzca/709-kamizelka-ochronna-start-segmentowa.html
Zwłaszcza ta z trzeciego linku mi się podoba. Ktoś coś doradzi?  👀 :kwiatek:
E. mam tą ostatnią i jestem bardzo zadowolona 🙂
O! To ja cię przepytam  😀iabeł:
Nie przysiadasz sobie z tyłu tej wystającej części? Nie chaczy to o tylny łęk?
Z boku jest regulacja na rzepy czy na sznureczki?
Jak z wygodą ruchów? Bo te segmentowe są chyba wygodniejsze i zapewniają większą elastyczność w siodle?
Testowałaś na sobie przy upadkach, uderzeniach o coś, kopnięciach przez konia (mam nadzieję, że nie miałaś potrzeby)? Jakie efekty ochronne?
Jak to to nisko sięga z przodu? Zasłania brzuch?
Grube to to? Tzn. wiem, że kamizelka musi być gruba, ale na ile jest gruba?
No i ostatnie pytanie? Jak długo ją masz? Na ile ona jest wytrzymała na działanie czasu? Nie rozleci się to to po pierwszym roku?
Ile pytań 😀 Nie zaczepiam się o tylną część łęku, jak była na mnie za długa to po prostu zaginałam ten ogonek i było git. Regulacja jest na sznureczki. Dla mnie segmentowana zdecydowanie wygodna, nie krępuje ruchów. Zimą jak jestem w stajni potrafię nie zdejmować jej pół dnia bo jest mi ciepło i wygodnie. Testowałam przy upadkach i na ziemie i na drągi i zdecydowanie mniej poczułam uderzenie. Zdarzyło się, że kucyk skopał mnie przy upadku i śladów na ciele nie miałam. Brzucha nie zasłoni ale mi sięga do końca żeber, bogi trochę więcej. Cieniutka nie jest ale wchodzi pod kurtkę i na kurtkę i źle nie wygląda. Mam ją jakieś 2-3 lata i na razie nie widać abym miała się z nią rozstać.
horse_art, klasyczny GPA na jakiejś wyprzedaży?
E., nie widziałam w realu, ale "na oko" podoba mi się Harry' Horse i ta nowość, wrzucona prze quantanamerę na blogu.
Dzięki za odpowiedź, przekonałaś mnie  :kwiatek:
Tylko wciąż mnie zastanawia, co z tym brzuchem. CHyba to też warto chronić, np. jelitka, żeby tam się nie uderzyć/koń nie kopnął? To czemu większość kamizelek tej części ciała nie chroni?  🤔 
Dzięki jeszcze raz za opinię  🙂  Teraz czekam na kogoś, kto testował inne firmy kamizelek, ktoś coś?  👀  Bo chyba widzę, że większość wybrała ten "Start" i faktycznie większość opinii jest na plus.

halo, linkiem proszę, bo nie kojarzę, o co chodzi?
Mogę podrzucić Ci zdjęcia na priv jak wyglądam i dokąd sięga bo nie jestem pewna :-D
emptyline   Big Milk Straciatella
30 stycznia 2015 16:37
E., dlatego, że nie dałoby się wtedy usiąść swobodnie w siodle. Kamizelka z przodu powinna sięgać do pępka. Fajna jest też kamizelka FP, ale ma wadę w postaci tego, że jest krótka z przodu.
Emptyline - prosto i logicznie!  🤣  Ja tu tylko myślę, by jak najwięcej ochronić w trakcie upadku/kopnięcia, a tu fakt, w kamizelce trzeba przede wszystkim siedzieć na koniu  😡
Haffek -czekam i z góry dziękuję  :kwiatek:
Który kask będzie lepszy?
klik1 czy klik2
Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Windziakowa, mam KEDa Pinę a dziś miałam w ręku nowy Casco. Wygląd kasków kwestia gustu.
Ale: mój kask po terenie był suchutki (no, miałam też kominiarkę, ale nigdy nie był mokry w środku), Casco miał mokrą wyściółkę. I "styropian" w Casco po kilku dniach wygląda jak mój po roku, wydaje się, że ma niższą gramaturę/twardość.
Posiadacz chwali sobie Casco. Casco ma fajną żyłkę do naciągu/regulacji.
Wykończenie powierzchni solidniejsze w Casco.
horse_art, klasyczny GPA na jakiejś wyprzedaży?

dzięki 🙂 też mi się podbają ale jednak wolalabym coś z ww powodów w granicach 200-300 zł (w promcjach 😉 ), a gpa, to dużo więcej? bez promocji chyba droższe niż champ?
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
31 stycznia 2015 21:13
Jak coś to ja również Ventexa polecam. Głowa się w nim nie poci i leciutki jest niesamowicie 😀 Jeszcze nie miałam poważnego upadku (odpukać), ale myślę że spisuje się dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się