Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2015 08:39
Strzyga, cudo, cudo! Ja chcę hafa! Po Łosiu - takie jest moje marzenie 🙂
dziękuję wszystkim za kciuki :kwiatek: co prawda padoki wciąż mamy zakazane, ale mamy pozwolenie na ruch kontrolowany, żeby rozgrzewać powoli mięśnie i rozruszać to miejsce. gula z płynem wciąż jest, ale do poniedziałku atakujemy ją glinką z heparyną i DMSO. Jak się wchłonie - fajnie, jak nie to spuścimy płyn. Ale w kłusie koń już czysty (gdzie w piątek nawet nie dało się zakłusować).

niewątpliwie najbardziej cieszy mnie, że koniowi humor bardzo dopisuje i apetyt. no i jak wychodził na badania to jednak stwierdziłam, że wygląda już jak ciasteczko (jak na niego i tą rasę), jest na czym oko zawiesić.

pozdrawiamy kącik. 🙂 (przepraszam za tak niewyraźną mordkę, ale telefon nie domaga, a przy badaniu zdjęć nie robiłam. 😉) w weekend może postaram się o lepsze. 😉

ekuss   Töltem przez życie
22 stycznia 2015 09:12
Kleina wczoraj do nas dotarla 😀 W ogole transport odwolany byl 2 razy. Wczoraj tez bylo ciekawie. O transporcie dowiedzialam sie bardzo pozno. Klacz miala transport z polnocy Islandii do stolicy (ode mnie ok.50 km). Do mnie transportu brak. Zero. Wiec sama wypozyczylam przyczepe. Tylko teraz- nie mam auta do niej. No to obdzwaniam wypozyczalnie. W kazdej albo nie maja odpowiedniego samochodu,a jak jest to bez haka,albo wypozyczone. Suma sumarum kolega pozyczyl dostawcze z pracy.
No i drugi problem. Kon przyjezdza do stolicy o 15.30,a kolega ja moze odebrac dopiero ok.18. No to kolezanka zaoferowala ,,przechownie'' Kleiny na te 2 godz. Niby wszystko ok...a jednak. Kierowca odmawia jechania na druga strone stolicy...  🤔wirek: wiec znowu obdzwaniam znajomych koniarzy czy nie znaja kogos kto by mi klaczki nie przetrzymal przez 2 godz. Uratowala nas byla wlascicielka Tenóra 😀

Po 8 godzinach Kleina dotarla do domu. Wypuscilam ja z Tenórem na wybieg i od razu zlapali kontakt. On zreszta z kazdym koniem sie dogaduje. Nawet sie razem tarzali 😀 Maja stac razem w boksie i wpuscilam Kleine pierwsza, a Tenór tak na nia i potem na mnie ze wzrokiem ,,chyba sobie jaja robisz''  😁

Kleina jest troszke niesmiala, ale strasznie slodka 🙂 I ma bardzo malutki pyszczek 😀 Na zywo jej masc jest mega! Nigdy nie widzialam takiego kasztana.



I troszke wiekszy Tenór 😀

amnestria trzymam kciuki za wasz powrót do pracy!
Strzyga boski hafek
Libella powtórzę się ale te kolory są na nim obłędne  😍
ash do wsiadania już szybko zleci
sumire powodzenia w robocie z młodym 🙂wrzuć jakieś fotki!
ekuss gratuluję przybycia małej!
kahlan życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia!
a my tymczasem intensywnie jeździmy (na ile jazdę na 4 latku 20minutową można nazwać intensywną  😁 ) no w każdym razie nie obijamy się 🙂 Jeździmy już samodzielnie w trzech chodach, ogarniamy powoli duże koła i przekątne. Faktycznie jestem bardzo szczęśliwa, bo Electro utwierdza mnie w przekonaniu, że jest wyjątkowo jezdnym i ogarniętym koniem. Cenię sobie przede wszystkim jego dobrą głowę, jest bardzo elektryczny ale przy tym wogóle niepłochliwy. Przede mną prawdziwe wyzwanie , żeby to wszystko poogarniać 🙂 😁

100% dzidzia w dzidzi :


i jeden pluszek 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 stycznia 2015 10:47
Cobrinha, tor sam w sobie jest super, ale podłoże jest kiepskie.
maleństwo, hafki sa super <3
Tulipan - dobra decyzja, to takie konie do tańca i do różańca 🙂,
Strzyga właśnie też miałam pisać, że zazdroszczę toru! szkoda że podłoże kiepskie, na zdjęciu przyzwoicie wygląda 😀
Tulipan udanych startów z Szymonem, może tym razem się uda🙂 Kasia strasznie łapie za oko, nie wiedziałam że ona taka wielka🙂
Precelek nie mogę się doczekać aż zaczniesz wstawiać więcej zdjęć z jazdy, fajnie że jest ogarnięty, bo czasem to się trafiają takie totalne oszołomy - i elektryczne i płochliwie albo specjalnie na złość ci robią  🤣
Strzyga, obłędny ten haf!

Precelek, no właśnie za bardzo nie mam zdjęć... Może jak będzie jakiś kawałek ładnej pogody, to mu porobię jakieś zdjęcia portretowo-padokowe, bo na fotki z jazdy na razie nie mam co liczyć - jak ostatnio próbowałyśmy, to ciemności na hali pokonały mój aparat. :/ Więc muszę poczekać, aż będzie się dało jeździć na zewnątrz...
To zdjęcie z lizakiem jest ekstra, taką ma dzieciakową minę... 💘 I wargę wielbłąda. 😁

Dobra, wystarczy tego siedzenia, pora się ruszyć do Kucyka. 🙂
Dżastin nowe foty z jazdy powinny być w weekend 🙂 zaciągam fotografa do stajni. Dziękuję, tak nie ukrywam że kupując młodego trudno było stwierdzić czy nie będą mu się paliły styki pod siodłem. On był na etapie przyjęcia jeźdca, bardzo wstępnie zajeżdżony. Przerażało mnie to, że jest taki elektryczny, zastanawiałam się czy damy radę. Ale podjęłam ryzyko, z myślą że najwyżej, jeśli sobie nie poradzę- sprzedam. Electro ma dodatkowo tą zaletę, że fenomenalnie skacze, więc liczyłam na to, że w razie problemów, sprzedam go do skoków.(taaa wmawiałam sobie że zdecyduję się na sprzedaż  😁 ) Na szczęście okazało się że trener miał do konia oko, maluch póki co, ma same zalety (odpukać) i zdecydowanie zostaje ze mną jako mój docelowy koń. To dokładnie to czego szukałam 🙂
sumire koniecznie foty foty! niestety u nas akurat spadł śnieg, ale może chociaż na hali coś cykniecie?
Tak, zdjęcie z lizakiem to 100% dzidzia w dzidziu  😁
Precelek, no właśnie hala odpada, mamy namiot z żółtymi ścianami i no... ostatnio jak nawet słońce przez nie przeświecało, to zdjęcia wyszły jakości jak z tostera (albo gorzej), to jest chyba najjaśniejsze (i nic nie robimy, bo akurat go składałam do kupy po chwili odpoczynku):

😡
Więc coś innego to jak plac wyschnie, a patrząc na to, co się dzieje za oknem, to nieprędko nastąpi... Może i dobrze - będę miała dużo czasu, żeby zacząć na nim normalnie siedzieć. 😁

edit: Precelek, właśnie się doczytałam, że stoicie niedaleko nas - to mamy tę samą pogodę. 😉
sumire, no proszę, zdjęcia istnieją!!! 😀
Precelek dzięki :kwiatek:
A zdjęcie z lizakiem jest PRZEgenialne 😜
mtl   I M Equestrian
23 stycznia 2015 21:24
Wszyscy maja zime... Tylko nie ja! Zdjecie z wczoraj - wyglada jak jesienne  😁
Czas ponadrabiac zaleglosci w kaciku!
mtl, moje ulubione szmatki! 😀 ładnie wyglądacie 🙂
sumire Też czekam na foty 🙂
Precelek Powodzenia w pracy z młodym! Chwal się postępami, proszę 🙂

A my zakończyliśmy właśnie leczenie naderwanego ścięgna Czarodziejki  😅 Weterynarz mówi, że nie ma niemal śladu, w granicach normy 🙂

Następny koń do roboty  😁

Wszystko fajnie, tylko niech mi dziecko przestanie chorować  😵

Averis   Czarny charakter
25 stycznia 2015 15:05
Wpadam podzielić się radością. Od marca przenosimy się do Złotego Konia. I na 90% mamy współdzierżawcę (pewność będę mieć pod koniec tygodnia). Ależ fajnie 🙂!
Averis, haj fajv 🙂 🙂 🙂 u nas też zmiana, od lutego 😀
Averis   Czarny charakter
25 stycznia 2015 15:28
Nowy Rok, nowe wyzwania 😉
mtl   I M Equestrian
25 stycznia 2015 16:30
mtl, moje ulubione szmatki! 😀 ładnie wyglądacie 🙂


:kwiatek:

I troche Siwego zeby nie bylo ze zapomnialam  🤣
mtl, Siwy jest jednym z moich ulubionych forumowych koni 😍 Z resztą Was jako parę też bardzo lubię oglądać!
Mam przy okazji pytanie - wygodnie Ci w takich strzemionach? Wyglądają na bardzo krótkie, bo kolano masz wysoko.
fin trochę się wetnę w rozmowę, mam wrażenie, że mtl ma po prostu dosyć krótkie udo i dlatego tak to wygląda.
mtl tak się zastanawiam, którego z Twoich chłopaków lubię bardziej i nie mogę się zdecydować 😉 Opowiesz coś bliżej o tym, czy się jakoś bardzo różnią w kwestii charakteru? 🙂
mtl, jeszcze wyjaśniał? Ale bialutki 😜
mtl jaki bialutki! pamiętam gdy jeszcze szary był 🙂 pięknie wyglądacie
Libella no to zdjęcie oddaje w 100% jego charakter 🙂
Atea będę wpadać 🙂 czekam właśnie na foty z weekendu, więc na dniach coś wrzucę  🙂 super! gratuluję zakończenia leczenia! to czekamy na foty z rozruchu!
Averis gratki powodzenia w pracy i radości z jazdy!
Averis   Czarny charakter
25 stycznia 2015 22:33
Precelek, dziękuję! Jeszcze tylko dogram kwestię transportu i podpisania umowy z dzierżawczynią i ruszamy z kopyta. Oby tfu, tfu wszystko poszło gładko 🙂
mtl faktycznie wyjaśniał 🙂
fin mi się wydaję że to kwestia długości uda, dlatego tak wyglądają? 🙂

Ej, u was też taki atak zimy?  😵 
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2015 22:51
Dżastin, niestety tak!

sumire, aaale on jest dlugonooogiiii  😜
Precelek, Nie ma to jak  ogarnięty  dzidź.
sumire, ale nawet  żółtawe  zdjęcie  jest  lepsze niż  żadne!
Atea  znam ten ból  z chorym dzieckiem, mój synek odkąd poszedł do przedszkola choruje regularnie i rozbija  mi się przez to cała  logistyka. Trzymam kciuki za poprawę sytuacji!
Moje szare  dostało  nową  ksywkę po wczorajszym pokonywaniu parkurow w tempie ekspresowym. Pendolino 😀


rekreanty warszawskie - kto wozi konie sensowny po prawej stronie Wisły?... jestem w kropce.
kujka, no trochę tych nóg ma. 😉 I na początku taaak daleko było do ziemi, mimo że konia pode mną wcale nie tak dużo. 😁

anai, jaką on ma klatę! 🤔 Normalnie hardkorowy koksu. 😉

Dżastin, atak to może za dużo powiedziane (jak patrzę na zdjęcia z zaprzyjaźnionej stajni na Mazurach 😉), ale trochę popadało. Konkretnie - zapadało ziemię tak, że nie prześwituje... Fajnie by było, jakby dopadało chociaż drugie tyle, chętnie bym pojeździła dla odmiany na zewnątrz, bo już klaustrofobii dostaję przez te żółte ściany i pomarańczowo świecące lampy. 😵

W ogóle to nie dojechałam dzisiaj do stajni, drugi dzień... Wczoraj trochę lenistwo mnie dopadło, a dziś samochód odmówił posłuszeństwa. Do kitu z takim bezproduktywnym dniem. :/
tulipan ale masz fajne te konie  😍
anai super wygląda to twoje pendolino  😉

Czas wrócić do korzeni ile można deptać kapustę .
Foto oczywiście niezawodny kalkulator  🤣
sumire to zamieńmy się, ja chętnie popatrze na Twoje żółte lampy  😁 u nas tak napadało śniegu, że rano jak odsłoniłam okno pomyślałam - oho, będzie teren.. a ja myślałam że już wiosna, tak bym już sobie pojeździła na suchutkiej ujeżdzalni, konia wykąpała chociaż częściowo..  🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się