kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Mam brac przez 12 dni Heviran i lekarz nie przepisał mi nic oslonowego. Znalazłam s-biotic w torbie z lekami, wydaje mi sie, ze kupowałam go kiedyś właśnie jako tabletki oslonowe. Moge je brac z Heviranem czy raczej powinno sie go brac samego?
Do heviranu nie potrzeba nic osłonowego 😉
Co poradzicie na przeciążone stawy dłoni? Mam nieco spuchnięte dłonie (widzę po obrączce) o rano mam duże ograniczenia ruchowe i sztywność w stawach. Nie moę nawet pościelić łóżka bo nie chwycę za kołdrę. Muszę gimnastykować przez kilka minut pod ciepłą wodą zanim powrócą do pełnej sprawności.
Jakieś działające suplementy? Dodatki do diety bez recepty? 🙂


Nawet nie mam jeszcze 25 lat  🤔 Dobrze, że za miesiąc dam dłoniom odpocząc.

Dziewczyno, posłuchaj starszych i udaj się do lekarza w miarę szybko (miesiąc to stanowczo za długo). To co opisujesz, często jest  objawy choroby reumatycznej ( a tych jest wiele). Tak nie musi być, ale może. A niektóre choróbska są na tyle podstępne, ze oprócz rączek, nóżek potrafią zająć serducho czy oczy. I mówi Ci to matka fajnej laski z niefajna chorobą.
kajpo, to prawda. Jest sporo chorób autoimmunologicznych, które dotykają młode kobiety. Jednym z objawów są często zajęte małe stawy dłoni. Tak jak ktoś wyżej pisał - udaj się do lekarza możliwie szybko. Być może to nic ale wiesz jak to jest - lepiej dmuchać na zimne i mieć spokojną głowę 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 stycznia 2015 20:07
kajpo, identycznie miala  nasza wspolna znajoma K.C. - skonczyc sie mialo operacja obu rak. Objawy identyczne-rano nie mogla kubka z kawa zlapac, potem w miare przechodzilo. Na pewno byl to zespol ciesni nadgarstka, nie wiem czy cos jeszcze. Moze jej zapytaj?
Czy lek Tolperis VP można przyjmować także doraźnie?
Gillian   four letter word
26 stycznia 2015 17:26
polecicie jakiś magnez? skacze mi powieka, mam skurcze, kołatanie pikawy i ogólnie nienajlepiej się czuję. Kawę żłopię na wiadra jako sposób na przetrwanie (mój dzień trwa często ponad 24h). Ratuję się kroplówkami, ale nie mam żył i każde kłucie to dla mnie dramat 🙂
Ja mogę polecić Aspargin. Magnez z potasem, tańszy, a zdecydowanie lepszy od wszelkiego rodzaju Magne B6 etc.
Gillian   four letter word
26 stycznia 2015 17:57
długo trzeba go brać, żeby poczuć efekty? nie będę po nim spać?
ash   Sukces jest koloru blond....
26 stycznia 2015 18:03
kajpo, identycznie miala  nasza wspolna znajoma K.C. - skonczyc sie mialo operacja obu rak. Objawy identyczne-rano nie mogla kubka z kawa zlapac, potem w miare przechodzilo. Na pewno byl to zespol ciesni nadgarstka, nie wiem czy cos jeszcze. Moze jej zapytaj?


Po operacji cieśni przeszło! Moja mama miała to samo, tez sie zoperowała i ma spokój
Gilian, właśnie mam farme na studiach, doktor mówi, że żeby te wszystkie magnezy działały, to bierzemy 10-12 szt dziennie, jak dostanie się sracz*i, to zmniejszamy o 2. 😉 Jednym słowem, że wchłanialność bardzo marna, trzeba nadrabiać dawką.  😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 stycznia 2015 18:04
i brac organiczne zwiazki magnezu  🙂
Gillian   four letter word
26 stycznia 2015 18:05
o mamo, no to ładnie.
Dobra, chrzanić to, idę do sklepu po banany.
Gienia, no właśnie, z nieorganicznymi to nie warto zaczynać.  😉
Gillian Miałam częste kołatania, napady niepokoju i skurcze i już po ok. tygodniu odczułam poprawę. Także dosyć szybko. A jeśli chodzi o spanie to nie miało to żadnego wpływu, ja bynajmniej nie odczułam.
nieorganiczne mają wchłanianie na poziomie paru % 🙂
busch   Mad god's blessing.
26 stycznia 2015 18:12
Gillian, ja brałam magnellę, a wcześniej chela mag B6. Mają lepiej przyswajalne postaci magnezu, niż wiele innych suplementów. Magnellę o tyle bardziej polecam, że to drugie ma GIGANTYCZNE tabletki i trochę się ich boję od czasu, kiedy się nimi prawie zadławiłam 😉.
Asparginy i inne "starsze" typy magnezów mają jedną zasadniczą wadę - zalecane dzienne spożycie wg rozpiski może sięgać nawet 4-6 tabletek (dla osoby bez dotkliwych objawów), więc trzeba łykać je jak dropsy żeby w ogóle poczuć efekt. Polecam przeczytanie ulotki przed kupieniem bo można się za głowę złapać 😉

Ja miałam takie braki, że skurcze mnie budziły w nocy po kilka razy. Generalnie jak coś miało np. dzienną dawkę 2 tabletki, to ja biorę przez pierwsze 2-3 tygodnie 4-5 tabletek dziennie, a potem zeszłam do trzech. Te dzienne dawki są tak obliczone, żeby były w miarę bezpieczne dla ludzi którzy wcale niedoborów nie mają, ale sobie wymyślą że będą łykać magnez dla zdrowotności. Nawet aptekarka i lekarz mi mówili, że jeśli czuję objawy, to mam się nie certolić, tylko brać dwukrotność albo nawet trzykrotność zalecanej dawki. Oczywiście rozłożoną na cały dzień.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 stycznia 2015 19:57
Ja miałam bardzo bolesne i długie skurcze w stopach (darłam się, wyłam, płakałam przez kilkanaście minut, dopóki skurcz nie zaczął stopniowo ustępować; czasami łapał na nowo), brałam NeoMag skurcz, 2-3 tabletki dziennie i skurcze przeszły.
Gilian, właśnie mam farme na studiach, doktor mówi, że żeby te wszystkie magnezy działały, to bierzemy 10-12 szt dziennie, jak dostanie się sracz*i, to zmniejszamy o 2. 😉 Jednym słowem, że wchłanialność bardzo marna, trzeba nadrabiać dawką.  😁

Byle nie 12 Asparginów ani innych preparatów zawierających związki potasu.
Temperatura 37,5. Duszący kaszel. Ogromny ból głowy. Dreszcze, gorąco i zimno na zmianę. Ogólnie samopoczucie do duszy. Co brać? Gripex? Paracetamol? Pyralginę?

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych taki stan podgorączkowy to pikuś, ale w tym przypadku to gehenna.
CuLuLa, ja bym wzięła gripex, bo na mnie najlepiej on działa 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2015 18:02
Ja polecam Tabcin
Pisałam jakiś czas temu, że mi coś w gardle siedzi jakby utknęło. Już (prawie) nie siedzi ale straszelnie wysycha mi gardło (nie gadam dużo, kaloryfer raz na parę dni odkręcam, w klimatyzowanych pomieszczeniach nie przebywam). Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Piję dużo - zwykle wodę lub herbaty - pu-earh albo zieloną albo owocową. 
Może psiukacz pt. Larimax? Jest na bazie olejku z bergamotki, nie spływa za szybko, fajnie łagodzi. Komfort poprawia.
halo, bush, ash, szafirowa, Egra, vanille
Dzięki za odzew i mobilizację! Mimo, że objawy ustępują to jak dorwę dzień wolny to lecę do lekarza.

A tak swoją drogą znacie jednak jakieś suplementy które mogę brac profilaktycznie? Mam trochę problemów z innymi stawami i kręgosłupem i chciałabym się jakoś wesprzeć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 stycznia 2015 19:20
Glukozamina i wszystko, co ją zawiera, typu 4Flex itd.
Libeerte, ash,  dzięki.
przy czym skuteczność tych leków jest... o ile w ogóle jest... A może Cię po nich boleć żołądek, w sumie każdy lek/suplement ma skutki uboczne, ale no.
Pisałam jakiś czas temu, że mi coś w gardle siedzi jakby utknęło. Już (prawie) nie siedzi ale straszelnie wysycha mi gardło (nie gadam dużo, kaloryfer raz na parę dni odkręcam, w klimatyzowanych pomieszczeniach nie przebywam). Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Piję dużo - zwykle wodę lub herbaty - pu-earh albo zieloną albo owocową.  


Ja miałam podobny problem na co dzień, do tego jeszcze problem z żyłkami w nosie... Jak jest za suche powietrze to potrafię obudzić się z zakrwawioną poduszką i suchym gardłem.
Rozwiązaniem był nawilżacz powietrza w sypialni, plus do nosa nozoil w czasie zimy albo jak jest mega suche powietrze. Nie wiem jak się sprawdziłby przy samym gardle, ale to w końcu połączone jest wszystko. Tyle mi polecił laryngolog.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
28 stycznia 2015 21:21
A ja pojawiam się po raz kolejny z pytaniem z podobną sprawą jak kiedyś, jednak już ciut rozwiniętą.
Mianowicie, od jakiegoś czasu ciągle boli mnie kręgosłup, promieniuje do prawej strony, przez co drętwieje mi prawa ręka, noga, parę razy "sparaliżowało" mi prawą stronę twarzy i szyi.. Ciągle wypadają mi kości ze stawów. Wczoraj np trzasnęła mi łopatka i ni chu chu nie mogę nic z tym zrobić, oprócz rozmasowywania przez mojego P. (na chwilę jest lepiej ale wystarczy, ze zrobię mocniejszy ruch). Kilka dni temu pojawił się tez ból w prawej dłoni. Promieniuje od kciuka do palca wskazującego z głównym promieniem bólu między tymi palcami w tym "opuszku" koło kciuka. Coraz bardziej daje mi się to we znaki. Plus zupełnie odbiegająca sprawa z sercem. Powrócił z jakimś dziwnym "dodatkiem" problem z sercem. Coraz częściej łapią mnie momenty gdzie serce uderza tak mocno, zatyka mnie i boli w klatce. Do tego zaraz towarzyszy mi cały czas ból jakby w środku lewej piersi, ale bliżej mostka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się