Przeznaczenie naszych koni.(ANKIETA)

Głos oddany. Fajne!
ktoś słusznie prawisz. I właśnie to jest odpowiedź na pytanie, które każdy musi sobie zadać - jakie jest przeznaczenie naszych koni.
Mam nadzieję, że mojego młodego w procesie treningowym przeznaczenie się nie zmieni i dociągnie do krajowego GP  😁
A czy dałoby się zrobić ankietę, że kilka opcji do wyboru? Bo nie wiem, na którą się zdecydować, w moim przypadku będzie to kilka "kropek" do wyboru 😉
Tania wcześniej pisała, że nie ma takiej opcji.
Przepraszam, jestem w pracy i tak rzuciłam okiem, nie czytając wszystkiego  :kwiatek: wybiorę najbardziej ogólną opcję 🙂
Chciałabym zaznaczyć, że nie tylko "Wożenie się" może być dla przyjemności. 🙂 Ambitna jazda tez może być dla przyjemności.
[quote author=Ktoś link=topic=96909.msg2278523#msg2278523 date=1422442441]
dla mnie mały sport zaczyna się w skokach od 130 cm - to dopiero jest poziom MP juniorów... w wkkw to poziom 1* (czyli też MP juniorów)jest taką granicą, gdzie zaczyna się wchodzić w ten sport ...

mój koń? jest dla mnie właśnie do tego małego sportu, z naciskiem na amatorski.
[/quote]

MP Juniorów to CC 140 w Finale a C 1 135cm w kwalifikacjach  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2015 12:35
Smok10, dzięki za sprostowanie...tak czy siak, poziom MP Juniorów, to po prostu mały sport...duży zaczyna się od młodzieżowców 😉
Może, żeby nie rozpętać dyskusji co to jest mały z co duży sport, przyjmiemy za wyznacznik rangę zawodów?
Regionalne to jeszcze mały a ogólnopolskie/międzynarodowe to duży? Tak, żeby było to do zastosowania w innych dyscyplinach? Czy źle myślę?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2015 12:39
Tania, niekoniecznie, bo ogólnopolskie skoki zaczynają się od 120 cm 😉 czyli od ambitnej rekreacji 🙂

myslę właśnie, że kategoria wiekowa juniorów na jakiej rozgrywane są w danej dyscyplinie MP mogą być tą bardzo umowną granicą.....


bo idąc rangą zawodów, zaraz zaczniemy się spierać od ilu gwiazdek (pewnie dopiero od 5 :hihi🙂 to duży sport w skokach, a w wkkw to dopiero wielkoszlemowe 4* 😉
[quote author=Ktoś link=topic=96909.msg2278640#msg2278640 date=1422448747]
Tania, niekoniecznie, bo ogólnopolskie skoki zaczynają się od 120 cm 😉 czyli od ambitnej rekreacji 🙂

myslę właśnie, że kategoria wiekowa juniorów na jakiej rozgrywane są w danej dyscyplinie MP mogą być tą bardzo umowną granicą.....


bo idąc rangą zawodów, zaraz zaczniemy się spierać od ilu gwiazdek (pewnie dopiero od 5 :hihi🙂 to duży sport w skokach, a w wkkw to dopiero wielkoszlemowe 4* 😉
[/quote]
To może zostawmy to jak jest i nich każdy pisze jak czuje. To też ciekawy wniosek wyjdzie.
Na ZO - Mała Runda od 120 cm - to mały sport . Średnia runda od 130 cm  to średni sport a duża runda od 140 cm to duży sport.  😁 Proste  😀
Na ZO - Mała Runda od 120 cm - to mały sport . Średnia runda od 130 cm  to średni sport a duża runda od 140 cm to duży sport.  😁 Proste  😀

Hi!Hi! I teraz zastosuj to np. do rajdów długodystansowych.  😉
Przyjmijmy umownie, "jak kto czuje".
jeżeli tak klasyfikujecie mały sport, to łączenie go w jednym worku z rekreacją jest w takim razie niezrozumiałe. Bo wrzucacie do jednej grupy osoby jeżdżące LL i jeżdżące 120. Chyba, że taki był zamysł mimo, iż przygotowania są zupełnie inne. 🙂 Czy się mylę? :kwiatek:
N klasa to taki wstęp do sportu . Jak ktoś nauczy się dobrze pokoniwać parkur N kl to C klasa nie jest dla niego żadnym problemem , więc potem można sobie spokojnie zamienioć ZR na ZO  😉 Różnice są tylko takie że z jedną zrzutką na ZR mozna być 1 -szym a na ZO będziesz 50 -ta 😁 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2015 13:08
Smok10, w sobotę w Sopocie przejazd 120 cm z jedną zrzutką dawał 38 miejsce 😉 startowały 63 konie byłam 9 - do winera straciłam dużo, ale między miejscami 2-12 było niecałe 2 sekundy różnicy....przejazd z 1 zrzutką dał mi w C klasie 18 miejsce na 36 startujących koni.
i tak to mniej więcej ostatnimi czasy wygląda - podniósł się nam poziom amatorskiego sportu po prostu.... pamiętam czasy gdy na regionalkach w N klasie było 6-7 koni, C nie odbywało się wcale a o godzinie 16-17 było po zawodach.

nic tylko się cieszyć, że nam się to wszystko tak pięknie rozwija i coraz więcej ludzi uprawia jeździectwo 🙂
W zeszłym roku na ZO w Lesznie DR skończyła się  po 2- giej w nocy  😁 a w ŚR było ponad 130 przejazdów , z hedną zrzutką to gdzieś w okolicach 60- 70 miejsca 😉
Fakt , coraz więcej chętnych na zawody i poziom coraz wyższy  , to bardzo cieszy , mniej cieszy że miejsc na zawody przybywa bardzo powoli . 🙁  Warka coraz częściej wprowadza limity przyjęć  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 stycznia 2015 13:51
Sopot już wprowadził do 200 koni....kończą przed północą jakoś w sobotę, w niedziele zawsze lepiej.

mnie taż martwi, na pomorzu przydałby się taki drugi Kwidzyn, gdzieś okolicach Starogardu 😉
Livia   ...z innego świata
28 stycznia 2015 14:07
Fajna ankieta! Ja tam dylematu nie miałam, co zaznaczyć, wożenie się dla przyjemności zdecydowanie przeważyło 😁
Tania, imo dla rajdow sport zaczyna sie od 120km 😉 80 km to jeszcze zagrywki/rekreacja. Choc do 120-160km tez mozna podchodzic rekreacyjnie
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 stycznia 2015 16:52
A ja kompletnie nie wiem co zaznaczyć.
Jest przede wszystkim PRZYJACIELEM i razem robimy różne rzeczy w różnych okresach naszego życia 😉. Od sportu poprzez pokazy, głaskanie, własne towarzystwo. Na dobre i na złe 😉.
Wożenie się - Przyjemnośc  😉
mnie tylko ciekawi jaki odsetek respondentów swoją odpowiedzią racjonalizuje psychicznie fakt, że są w jeździeckiej czarnej dupie... ilu z tych którzy deklarują, że mają konia "tylko do kochania". mówi tak tylko dlatego, że nie mieli szansy poznać jeździectwa białego człowieka?
mnie tylko ciekawi jaki odsetek respondentów swoją odpowiedzią racjonalizuje psychicznie fakt, że są w jeździeckiej czarnej dupie... ilu z tych którzy deklarują, że mają konia "tylko do kochania". mówi tak tylko dlatego, że nie mieli szansy poznać jeździectwa białego człowieka?



Staluję ankietę 80%  🤔
glos oddany 😉
kurde naprawde ktos z forum trzyma konie tylko na mieso?  👀
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2015 12:36
Ej a nie mogę zagłosować kilka razy? Każdy do czego innego 😉
Przydalaby sie opcja zaprzeg/rekreacja. Chyba ze zaprzeg to taka typowa robota polowa, uzyteczna, a w rekreacji zawiera sie opcja zaprzegu dla przyjemnosci,
I mam dylemat, czy ambitna rekreacja, czy wożenie się dla przyjemności, chyba jednak to drugie, bo wszystko co robię przy moim śierściuchu sprawia mi przyjemność i wyjazdy w teren i ćwiczenie ujeżdżenia i skoki oczywiście też- tyle, że rudej najmniej się toostatnie podoba 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się