Kącik Ujeżdżenia

Obecne wyniki z Amsterdamu - Grand Prix Freestyle, Charlotte i Valegro 93.900%
Nie mogę się doczekać jak wrzucą gdzieś ich przejazd do obejrzenia 🙂
Pojawiło się wolne miejsce na konsultacjach z Przemkiem Kozanowskim(zawodnik klasy GP, więcej info można znaleźć w sieci), które odbywają się regularnie, średnio raz w miesiącu w Mycynach(okolice Olsztyna, warm-maz). Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na priv. Zaznaczam, że to nie jest forma reklamy, po prostu sama trenuję z Przemkiem i uważam, że jest godny polecenia 😉
Już wiemy że konkursy eliminacyjne do MPMK będą w Facimiechu 6-7.06.2015
Zapraszamy !
Znalazłam ciekawe filmiki, to się podzielę  🙂.
Niesamowite jak wiele zmieniło się od tamtych czasów.




hej może tu mi pomożecie, kolażnka szuka osoby dojezdzajacej do treningów ujeżdzeniowych pod Płońskiem. W poczerninie zaczeła pracować LUiza Rutkowska... Ale nie moge nigdzie znaleść opini o niej, wiem tylko, że jest zawodnikiem... ale żadnych opini jako trenera o niej nie znalazłam. Oczywiscie poleciłam koleżance Pana Ratajczaka, ale on ma tyle stajni do objechania, że dla jednej osoby ciężko znaleść mu bedzie pewnie czas ;/
Więc... Co sądzicie o Luizie Rutkowskiej? Polecacie, czy nie? Ja osobiscie jestem noga jesli chodzi o trenerów ujeżdzeniowych,  kolezanke chce w tym kierunku sie szkolić ;p


Aktualnie trenuję z Luizą. Jest to doświadczony jeździec i zawodnik, z dużym doświadczeniem w pracy z młodymi końmi i "naprawianiem" tych z problemami. Jako trener bywa wymagająca i dość surowa, co nie każdemu może odpowiadać, ale poprawia każdy cm ciała, zwraca uwagę na każdy szczegół.
Mogłybyście skomentowac  zwycięski przejazd Natalii Organisty na Wento (Cavaliada Lublin - ZO-A K3). Na FB Świata Koni można zobaczyć. Jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń  :kwiatek:
edit 🙂
Wento przez W  😉
ja się nie wypowiem, bo nie będę obiektywna  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 lutego 2015 20:01
Ładny, równy przejazd, super dosiad amazonki
No właśnie - ja się nie znam za bardzo, nie umiem fachowo ocenić ale swoje wrażenia mam i jestem ciekawa Waszych :kwiatek:
Podobnie jak Eli bardzo podobał mi się dosiad Natalii Organisty - prosta jak świeca! I spokój emanował od tej pary - zarówno na pokazie jak i na rozprężalni. Inne konie mniej lub bardziej się "gotowały" , najbardziej chyba Emol. Wento nic. Z kolei przez niektórych moich znajomych koniarzy ten spokój przejazdu oceniany był jako...nudny.
Z kolei sam Wento - no nie powala jakoś ruchowo. Wydaje się dość przeciętnym koniem. I tu mam taką refleksję - czy to może zapowiedź nowego trendu w sędziowaniu? Nie spektakularne wymachy i siłowanie się a właśnie spokój, delikatność pomocy, dokładność? Czy to oznacza, że poprawnie wyszkolone konie ale powiedzmy...normalne ruchowo 🙂 będą miały szanse na wyższych konkursach?
Ja przepraszam za takie laickie pytania może i rozważania ale chciałabym się dowiedzieć czy może podziela ktoś z Was moje wrażenia a jeśli nie to jak to wygląda z Waszej, bardziej profesjonalnej perspektywy.
CXzy w ogóle można tak pisać i komentować na forum? Wiem, że tu wszyscy się znają i zawodnicy również mają swoje konta na rv🙂 Czy się zaraz wszyscy poobrażają?  :kwiatek:
Nie wiem - pytam. Kto pyta nie błądzi ponoć🙂
Wg mnie był najbardziej precyzyjny,  właśnie przez niezagotowanie się konia,  ruchu żadnego,  ale równo i dokładnie. Choć mnie osobiście razily wg mnie za długie wodze,  i ciągle zadarte pięty,  to drugie podejrzewam konsekwencja tego że konia w pewien sposób hamowaly trybuny i mała przestrzeń, w stosunku do jego doswiadczenia i obyci la i nie szedł do przodu tylko trzeba było go mocniej jechać.  A że amazonka wysoka a koń dość drobny to było to widać mocno.
Ale ja się nie znam i mówię tylko o moim odczuciu,  nie oglądałam wcześniej nigdzie tej pary
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 lutego 2015 22:08
Jak zobaczyłam tę parę to po kilku elementach pomyślałam sobie, że pewnie jego konia obciachają za ruch, ale jest bardzo dobrze wyszkolony. Podobało mi się to ostatnie dodanie, bo ładnie wyniósł się do góry, ale od zadu a nie sztucznie machając nogami.
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 lutego 2015 06:26
Natalia i Wento przeszli niesamowitą przemianę, miło, ze zauważacie prawdę w dosiądzie🙂 bo to mój konik. na zawodach miedzynarodowych ta para robi juz pod 70%!!!! A Wento jest przeciętnym ruchowo koniem i bardzo długo pracowałyśmy z Natalią aby nauczyła sie wydobywać z niego jak najwiecej i skupiać sie na precyzji. Hala w Lublinie była wyjątkowo trudna, ale jestem mega duma z tego jak sobie poradzili.
kujka   new better life mode: on
24 lutego 2015 08:38
Ja jestem jakas niepelnosprytna i nie widze gdzie ten film. Podzielilby sie ktos linkiem bezposrednim?
Tutaj:


https://www.facebook.com/video.php?v=795096993891884&theater
tu masz z różnych kamer to trochę lepiej się ogląda

edit.
https://www.facebook.com/video.php?v=794237330644517&theater
a tu piątkowy konkurs
Małgosia Ell Pieknie ,ale czy ktoś z oglądających ten piękny pokaz - pomyślał choć przez chwilę ile bólu i cierpienia musiały zaznać te zwierzęta podczas bestialskiej tresury?? I tylko po to aby zaspokoić ludzką próżność..........
Małgorzata Marczak no mogła go trochę mniej zrollować
Mam głupią manierę czytania komentarzy, którą chyba czas zwalczyć  🙄
Fajny przejazd, fakt, ruchowo nie powala, ale jakoś i tak przyjemnie się ogląda.
mam nadzieję, że dobry temat  👀
[WROCŁAW/OKOLICE] orientujecie się może, czy znajdę kogoś, kto zechciałby mi poprowadzi treningi ujeżdżeniowe na swoim koniu za jakieś rozsądne pieniądze 1-2 w tygodniu? jestem dobrze jeżdżąca, po prostu chciałabym zacząć wreszcie jeździć jakoś w miarę regularnie żeby wreszcie przestać wszystkiego zapominać. treningi najchętniej w weekendy ale w tygodniu myślę, że też bym się dogadała. jeśli to istotne to w czerwcu kończę 18 lat  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2015 11:51
https://www.facebook.com/video.php?v=795096993891884&theater
tu masz z różnych kamer to trochę lepiej się ogląda

On tu nie utyka trochę w stępie we wjeździe? Później w zebranym stępie też jest trochę nieregularny. Albo jestem ślepa.
Jako laik mogę powiedzieć, że faktycznie zrównoważony i spokojny przejazd, chociaż chwilami gubili rytm. Koń zupełnie nie w moim typie, nie podoba mi się z budowy.
I nie wiedziałam, że można mieć  bata na czworoboku  👀

caverra, Jarosław Poręba. Do Wrocławia wprawdzie ma 70-80km, ale chyba by dojechał. No i można do niego z koniem (końmi :P) przyjechać, na jeden dzień albo na jeden... miesiąc 😁
Facella, a czemu nie można mieć bata? Może zaglądnij do przepisów i sprawdź kiedy można a kiedy nie.

A co do Jarosława Poręby...ze swoim koniem by przyjechał? Bo caverra, chce na koniu trenera potrenować...

Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2015 12:02
O Jezu, źle zrozumiałam, myślałam, że caverra ma swojego konia i szuka kogoś, kto by do niej przyjechał  😡 no ale jakby przyjechała tutaj, to czemu nie  😁
Co do bata, to tylko napisałam, że o tym nie wiedziałam. Najczęściej widywałam przejazdy bez bata. Nie startuję, nie muszę znać przepisów na pamięć, ot ciekawostka dla mnie, że jednak można z batem, chociaż całe życie byłam przekonana, że nie.
A nie uważacie, że Wento mógłby bardziej angażować zad? Ogólnie przejazd fajny tylko wg mnie zad ciągnie na ogół za sobą.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 lutego 2015 13:19
Natalia Organista od zawsze jak ją pamiętam prezentowała doskonały dosiad - to ją na dzień dobry wyróżniało od pozostałych. Koń może i powalającego ruchu nie ma ale w ujeżdżeniu ocenia się co innego. Ruch to taka wisienka na torcie. Samym ruchem się nic nie zdziała jak koń słabo wyszkolony prezentujący masę błędów.
Natalia i Wento przeszli niesamowitą przemianę, miło, ze zauważacie prawdę w dosiądzie🙂 bo to mój konik. na zawodach miedzynarodowych ta para robi juz pod 70%!!!! A Wento jest przeciętnym ruchowo koniem i bardzo długo pracowałyśmy z Natalią aby nauczyła sie wydobywać z niego jak najwiecej i skupiać sie na precyzji. Hala w Lublinie była wyjątkowo trudna, ale jestem mega duma z tego jak sobie poradzili.


też mi się bardzo podobał ten przejazd, w sumie wszystkie wydłużenia mi się podobały a zwłaszcza ostatnie. I takie ogólne wrażenie lekkości i współpracy co się rzadko dzis na czworobokach widzi. nie ma siłowania się z koniem ręką, aż sie przyjemnie patrzyło! I zmiany fajne, proste. Tylko chyba jeszcze piruet trudny?
[quote author=baffinka link=topic=11.msg2300157#msg2300157 date=1424767863]
https://www.facebook.com/video.php?v=795096993891884&theater
tu masz z różnych kamer to trochę lepiej się ogląda

On tu nie utyka trochę w stępie we wjeździe? Później w zebranym stępie też jest trochę nieregularny. Albo jestem ślepa.

[/quote]

A może lekko odbija się od wędzidła  , tyle że ja laik ale gratuluję oka   😁 Na CSI jest kilku sędziów , wetów , stewardów i nic nie zauważyli a ty zauważyłas . 👍
Natalia od zawsze zachwycała dosiadem i rzemieślnictwem co przy koniu ,który chyba nie do końca jest urodzonym pingwinem 😉 jest drogą do sukcesu. Cały przejazd był bardzo, bardzo poprawny, punktują dokładnością, rytmem, równowagą i chyba "dobrą głową konia". Tak jak ktoś tu zauważył koń od początku do końca zachowywał się świetnie- na rozpr jako jeden z niewielu cały czas był przewidywalny, spokojny, zadowolony- to zrobiło na mnie mega wrażenie.
Czy koń Eli Liberdy to jakaś mieszanka hiszpańska? ciekawie wyglądał na treningach, przejazdy widziałam niestety tylko szczątkowo więc nie jestem w stanie nic więcej napisać.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lutego 2015 14:02
O właśnie, zapomniałam zapytać - lostak, czy możesz zdradzić, z jakich względów hala w Lublinie była taka trudna? Rozumiem, że trudniejsza od pozostałych i nie potrafię wymyślić, dlaczego tak jest (nigdy tam nie byłam, więc...).

Smok10, ja się g...o znam i takie miałam wrażenie, że utyka, więc spytałam. No ale za niewiedzę trzeba od razu zgnoić  🤔
Karla🙂
Tak on ma całkowicie iberyjskie pochodzenie, tylko wpisany jest jako... sp  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 lutego 2015 14:14
Czy koń Eli Liberdy to jakaś mieszanka hiszpańska?

Pełny hiszpan. Duży jak na swą rasę bo coś koło 170.
Takie hale widowiskowe szumią i zyją więc dla koni wrażliwych i nieobjeżdżonych są trudne . Publicznośc przy bandach , telebimy , głośniki etc. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się