Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Szukam na już dentystki w Bydgoszczy. Miła, delikatna i przede wszystkim co mi nie zepsuje roboty z zębem. Prywatnie 😉
Poleci ktoś, gdzieś ? 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 grudnia 2014 22:00
Czy ktoś się orientuje w temacie powiązania  stawów i zębów?
Otóż po artroskopii kolana prawego ( od  9 dni ) bolą mnie górne tylne zęby ( po lewej i po prawej stronie).
Jeśli chodzi o ich stan- jama ustna perfekt, ba  bez takowego zaświadczenia od dentysty nie mogłabym odbyć zabiegu.
Nie mam już siły  truć się lekami, pytanie czy samo przejdzie czy ganiać do dentysty?
Ktoś mi kiedyś wspominał o tym że jesli ma się stany ropne w jamie ustnej to mogą się posypać nam stawy.
Prawda to? Czy ta definicja może tłumaczyć ból? 🤔 🤔 :kwiatek:
zabeczka17 nie wiązałabym w żaden sposób artroskopii z bólem zębów 🙂 Jak dla mnie są te dwie oddzielne kwestie. Pójdź do dentysty i poproś o skierowanie na OPG ( pantomograficzne) j. ustnej. Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale po tym co opisujesz w pierwszej kolejności nasuwają mi się ósemki ( może masz zatrzymane ) albo stan zapaqlny zatok 🙂

Więcej napisałam Ci na privie 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 grudnia 2014 22:43
Help! Mam problem! Z jednym zębem.

Nie pamiętam czy go robiłam czy nie. Ale jest na nim kilka ciemnych rysek, które nieciekawie wyglądają. Dodatkowo jest bardzo nadwrażliwy na jakikolwiek dotyk, płyn, temperaturę. Po obejrzeniu go dentysta sugerował zrobienie, ale ze zdjęcia rentgenoweskiego, które kiedyś robiłam (ale nie mam go) nic nie wynikało. Pamiętam, że ząb w środku był zdrowy i sugerowano mi, że te "pęknięcia" to po prostu kamień.
Na co się mam nastawiać? :/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 grudnia 2014 23:06
Aimee dziekuje :kwiatek:
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
11 grudnia 2014 13:22
Kochane, powiedzcie mi czy wybielanie żelem mocno szkodzi? niszczy szkliwo? wie ktoś może coś na ten temat? 🙂
flosia - co prawda zdecydowanie za późno odpisuję, ale bardzo polecam Ci Katarzynę Korwin - Piotrowską w NovaDent.  Uratowała moje zęby i wyleczyła dentofobię
.
Vanilka, nie wiem nawet co to jest most adhezyjny, choć niewykluczone, że coś podobnego miałam kiedyś robione (to było takie trochę wtrzaskiwane, trochę klejone). Problem identyczny. Odetchnęłam dopiero jak zrobiłam porcelanową koronę. "Poświęciłam" zdrowiutką trójkę, ale problem z głowy, a wcześniej kombinowałam jak koń pod górkę. U mnie jeszcze tak było, że mam głęboki zgryz, i co bym nie miała - to zgryzałam. Implantów nadal się boję, bo moja okostna reaguje dość specyficznie, są trudności z gojeniem.
Vanilka,

To jest most adhezyjny, most maryland



Jest to rozwiązanie trwałe (u nas pacjenci czasem chodzą parę lat). Nie niszczy zębów sąsiednich, bo jest to klejone do powierzchni podniebiennej. Pytanie tylko czy twój zgryz pozwoli na noszenie tego rozwiązania, bo łapki - te metalowe mogę przeszkadzać.
Hej, moze ktos sie orientuje jak to jest w przypadku tworzenia sie suchych zebodolow :kwiatek:  w srode mialam ekstrakcje dolnej osemki(zwykle wyrwanie, bez dlutowania i szycia) i bylo wszystko ok, ale w piatek pod wieczor zagapilam sie i myjac zeby mocniej wyplukalam usta i (na 80-90%) wypadl z rany skrzep...pewna w 100% nie jestem bo mi tylko mignelo cos ciemnobrazowego w umywalce.... Ale mam w zwiazku z tym pytanie- czy po takim czasie (dwa dni po usunieciu zeba) moze rozwinac sie z tego  suchy zebodol? Rana jest dookola jasnorozowa ale jak sie przyjrzec z bliska jest gleboka i "na dnie" szarawa  🙁 poki co,nie daje zadnych objawow bolowych, ale schiza juz jest 🙄
Konianka, może. Na szybko do stomatologa: wypłucze, zaaplikuje gąbkę, powie co dalej. Albo orzeknie, że wszystko ok.
Tak zrobie, dziekuje :kwiatek:
Jakie są wasze doświadczenia z dłutowaniem zatrzymanych ósemek? Mam do dłutowania 2 dolne i szczerze mówiąc bardzo się boję. 🤔
oollaa12, doswiadczenia mam takie: prawa dolna poszla pierwsza do wycięcia, znieczulenie nasiekowe, nie czuć bólu ale czuć 'nacisk'. Najpierw pani dr przeciela zęba na pół i wyjmowała po kawałku, moje ósemki byly twarde, więc trochę się nacięła. Dźwięki nie są zbyt przyjemne, ale da się żyć.  Po wszystkim recepta na antybiotyk na 10 dni chyba, w domu lody i starałam się jednak normalnie jeść, tylko nie tą stroną usuwaną. Przykładałam lód i jadłam lody ale i tak spuchło. Starałam się ćwiczyć buzię zeby nie dostac szczękoscisku, nie dostalam. Ciężko się myło zęby, bo trzeba uważać, żeby nie wypłukać skrzepu z zębodołu. Szwów mialam chyba 5 w tym 3 spadły same, po kilku dniach reszte trzeba było zdjąć, ale ja sobie to sama zrobiłam. Przez 2 pierwsze dni co 12h brałam Aulin, swietny lek p.ból, nic nie czułam na nim. Miesiąc później drugi ząb, tu bylo gotzej, bo dostalam inny antybiotyk (żeby ciągle nie używać tego samego) i niestety po amoksycylinie dostałam strasznych aft i owrzodzen, zwlaszcza w okolicy szwów :/
Na drugi dzien po każdym zabiegu byłam w pracy.
Ja mam jak na razie świetne.
Byłam we wtorek, zabieg całkowicie bezbolesny, szwy na tydzień, antybiotyk (augmentin)na 6 dni i dodatkowo na zapas ketonal.
Zabieg trwał łącznie jakieś 40 minut, ale najdłużej trwało czekanie na działanie znieczulenia. Samo usunięcie zęba trwało max 15 minut.
Ketonal wzięłam przez pierwsze dwa dni na noc, a w sumie od biedy mogłabym go nie brać (chociaż wtedy bym pewnie nie przespała normalnie nocy).
Na drugi dzień trochę mi opuchlizna wyszła, okłady z lodu i wczoraj całkowicie zeszła. Ból tylko przez pierwsze dwa dni i w sumie nie jakiś straszny, nie brałam nic przeciwbólowego bo nie był do wytrzymania. Przy pochylaniu, jak ciśnienie wzrasta to czuć to jeszcze. We wtorek idę na ściągnięcie szwów. Mam nadzieję, że szybko się reszta zagoi bo już mi sportu brakuje. Najgorsze według mnie jest to, że zębów przy ranie nie da się domyć dokładnie. No i zauważyłam, że nieświadomie zaciskam zęby przez to, szczękościsk się pojawia lekki, to podobno częste jest. Ja staram się teraz już to kontrolować i rozluźniać szczękę.

edit: u mnie też dolna 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 lutego 2015 23:36
Idę na 11😲0 na czyszczenie zębów. W sumie pierwszy raz będę mieć taki zabieg i szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać.

Był ktoś na takim? Boję sie trochę o moje zęby, bo są mega nadwrażliwe i nie wiem czy wysiedzę na fotelu 😁
Notarialna, nie wiem co bedziesz miala robione, nie wiem co ja miałam robione, ale tak jak nigdy nie mam problemów ze stomatologami i nie biorę znieczulen na zwykle ubytki itp, tak w trakcie czyszczenia (to był chyba skaling, wczesniej piaskowanie) mialam ochote umrzeć, bolało mnie jak diabli 🙁 nie wiem, moze to tylko ja tak mam, ale przezycie fatalne, dobrze, ze to tylko chwila.
Mnie się ukruszył kawalindek zęba, martwego. Zwariuję zaraz, bo zrobiła się ostra krawędź i zaraz język odetnę! Do dentysty dopiero we wtorek wieczór.

Swoją drogą. Ciekawe dlaczego zawsze coś się dzieje z zębami jak jest mnóstwo innych bardzo ważnych wydatków? :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 lutego 2015 11:18
Złośliwość rzeczy martwych. O 9:30 zadzwoniła do mnie doktorka, że się maszynka do czyszczenia zębów ze psuła. Więc będę musiała wyczyścić zęby już na miejscu, za granicą. :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lutego 2015 11:39
Słuchajcie, macie jakieś sprawdzone sposoby na wzomcnienie zębów?
Czy ktoś miał doświadczenie z korektą zgryzu? Byłam kilka dni temu u dentystki, zrobiła kontrolny rtg i wg niej wszystko z zębami ok, tylko poprawiła mi trochę plomby, bo podobno zgryz mi się zmienił. Pierwszy wieczór było super, ale potem radość się skończyła. Szczęka mnie boli jak ..., ledwo nią ruszam. Ibuprom niespecjalnie daje radę. Przed poniedziałkiem nie dotrę do niej oczywiście, więc zostaje mi siedzieć i myśleć. Co to za draństwo?
Czy ząb można jakoś "skleić"? Pękła mi dzisiaj dolna prawa szóstka od przyśrodka, tak od góry do dołu...czuję, że mam tam szczelinkę, a ząb się trzyma na dziąśle... Nie boli ale jeść się nie da, a oczywiście w Białej nie ma żadnego dyżuru stomatologicznego więc modlę się, żeby mnie w poniedziałek ktoś przyjął.
busch   Mad god's blessing.
01 marca 2015 12:25
mac, Mi się ukruszyła cała jedna ściana zęba i mi dentysta ją odbudował tak, że w ogóle nie widać żeby cokolwiek było nie tak, więc o szczelinę bym się nie martwiła 😉
A u mnie się okazało, że 6stka którą kiedys robiłam kanałowo była w kawałku żywa i nie miała do końca wypełnionych kanałów. Na zdjęciu rtg pod korzeniami`kość jest czarna. Jakieś zmiany są już. 10go mam kolejną wizytę. Szlag mnie trafił, że chodziłam prywatnie do dentysty, płaciłam kupe kasy i jeszcze spieprzyli.
Lena, spróbuj wypłukać eludrilem. Mi się kiedyś coś takiego przytrafiło, że po plombowaniu miałam koszmarny ból, poszłam do stomatologa, obejrzał i polecił eludril. Wypłukałam raz(!) i przeszło.

Zastanawiam się nad szczoteczką elektryczną - warto? Reklamy krzyczą, że jest super hiper, ale wiadomo - ma się sprzedać.
.
Zastanawiam się nad szczoteczką elektryczną - warto? Reklamy krzyczą, że jest super hiper, ale wiadomo - ma się sprzedać.


Bardzo warto, ja mam swoją już dobre 6-7 lat ( Braun Oral-b Professional Care 500 ) i nadal jak nowa, świetnie pracuje, bateria trzyma kilka dni.
Ja już nie potrafię dokładnie domyć zębów manualną szczoteczką.
magda, warto. Ja mam oral-b.
I tak jak agnesix, nie wyobrażam sobie mycia zębów normalna szczoteczką.
Jedyne co mnie razi to drogie końcówki.
U mnie elektryczną myje cala rodzina ( 3 osoby )
oo, właśnie. Jedyny problem to końcówki. Ale żeby obniżyć koszty można kupić na promocji opakowanie (ja kupuję w makro)  8+2 gratis za 100 zł. Wtedy za końcówkę wychodzi 10zł a to tyle co normalna szczoteczka. Pakowane normalnie po 2 kosztują koło 45 zł chyba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się