Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

to wygląda jak niepełny dobieraniec z 2 pasm, na cieńkiej, długiej grzywie 😉
ale może twórca się znajdzie?  :kwiatek:
milkiwaj zgadzam się 😉, ja tak często moją zaplatam, tylko, że ona ma dużo grubszą grzywę i nie zaplatam tak blisko szyi, bo wtedy ciągnie ją ten warkocz jak zgina szyję 😉
Dziś wypróbowałam fryzurę ze zdjęcia- na długiej i grubej grzywie. Efekt podobny do francuza, a robi się ją o wieeele szybciej, także chyba będziemy się tak czesać🙂.
PS próbowałam też na sobie - polecam ;D
Tzn tak jak dobieranca ale z 2ch pasm?
tak, bierzesz dwa pasma i "obracasz" je w około nie wiem jak to inaczej napisać.. tylko przed każdym przełożeniem trzeba dobrać pasmo grzywy tak jak przy dobierańcu
Podoba mi się, też muszę wypróbować następnym razem 😀
dobieraniec tylko z 2 pasm jest przez to mniej stabilny i potrzebuje jeszcze dłuższej grzywy żeby się utrzymać 😉 niż normalny dobieraniec
z 4 pasm też można robić 🙂
a co zrobić z krzywą ,grubą grzywą u kuca ? nie mogę nad nia zapanować 🙂
a co zrobić z krzywą ,grubą grzywą u kuca ? nie mogę nad nia zapanować 🙂

Pewnie przerwać porządnie, żeby było jej mniej 😉
tego chciałam uniknąć ale chyba racja 🙂  a jak tak gęsto grzywę przerywacie, nigdy nie przerywałam kobyle bo nie było potrzeby 🙂
kuc o ten
A nie myślałaś nad ścięciem po prostu na krótko? Kuce fajnie wyglądają jak mają ściętą grzywę i zostawioną bujną grzywkę 😉
Mój koń ma grzywę na 2 strony, trochę na lewo przy grzywie, więcej, aż do kłębu po prawej, odżywki nic nie dają, trener mówi że się nie da zmienić strony, choć znalazłam zdjęcie zrobione 10 lat temu, w wieku 3 lat... Ma całą na lewo. To pewne przez to że 3 lata temu miał irokeza ;(
W tam tym roku mu tak ściełam :P ale wyglądał fatalnie  😂
ElvisLova przerwij, zawarkoczykuj na tej stronie na której chcesz mieć grzywę i przeplataj co ok. 3 dni, po jakimś czasie grzywa powinna się uklepać.
Karina7 no to przerwij porządnie, tylko nie za krótko, bo stanie irokeza pewnie 😉
Fokusowa, dzięki, poczekam aż mu grzywa urośnie 😉 ma na razie taką 'sportową'  🏇
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 lutego 2015 20:37
A mi zostaje zapuszczenie długiej albo irokez 🙁 a tak lubię szport fryzury 🙁
Biczowa, zapuść i zetnij aby linię szyi odkrywało i masz sport grzywę 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 lutego 2015 20:56
Nie da rady mamy wicherka na grzywie 🙁 zaplatanie, uklepywanie nic nie daje. Grzywa w górnej części nie tyle się przekłada co rozkłada się na wszystkie strony i wygląda jak odrastający irokez 🙁 Przy długiej grzywie tylko się przekładają pasemka przy szport jest tragedia a przerywany był i ścinany z naprawdę długiej grzywy.
Mój ma wicherka na środku grzywy, ma na 2 strony... Przy jakby zmianie kierunku grzywy jest ona gruba i nie do przerwania, ale i tak mój ładnie wygląda😉
Mój też ma wicherek, ale grzywę na jedną stronę miałam, kwestia zaparcia w walce 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 lutego 2015 07:35
Dzierżawiłam kobyłę z wicherkiem przy grzywie- oj, naprawdę trzeba być upartym przy takiej sytuacji  😁 Mnie udało się w końcu wyprowadzić tę grzywę tak, że minimalnie się podnosiła, ale nie przerzucała ani nic 😉


A co do mojego teraźniejszego konia- połowa grzywy ładnie położyła się, teraz daję jej odrosnąć, a połowa....  😵 Co tam jest.... Jakieś piórka, heheh, lata to to we wszystkie strony, delikatne jest, położyć od 2398437965 warkoczyków i kitek nie chce...  🙄
A ja mam zagwozdkę. Nie wiem czy przyciąć grzywę 'na szportowo' czy zostawić i na zawody pleść warkoczyki. Boję się, że jak mu przytnę to na lato będzie cały pogryziony... 😤

Odysowa przerwij na sportowo. Długa grzywa wcale tak super nie chroni przed owadami, a mocno grzeje. Mój chodził w irokezie zeszłego lata, a pogryziony na szyi wcale nie był bardziej niż jak miał długą grzywę, a przynajmniej szyja nie była cała spocona i zgrzana.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 lutego 2015 17:40
Dziewczyny dajecie nadzieję, będę walczyć 😀
Ja chyba jakaś ciemna jestem bo próbowałamdziś fryzowi zrobić tą fryzuręo którą pytała megi5 no i za nic mi nie chciało wyjść, a wydawało się takie proste  😁  Za to zaplotłam standardowego dobierańca, udało się nieco luźniej niż ostatnio:
gllosia miałam tak samo, zakończyło się również dobierańcem ale wstyd było mi się przyznać 😡
Najlepsze jest to, ze sobie potrafię tak zapleść włosy, a jak się wzięłam za końską grzywę - od razu się pogubiłam xD
gllosia - jeśli to jest luźniej niż zawsze, to zdecydowanie za ciasno było plecione jak do codziennego biegania  😉
Tak myślałam 😁 Kurcze, ale ja nie potrafię inaczej... Mam wrażenie w tedy, że jest jakoś tak.. Niedbale 🤔 Ostatnio zrobiłam przy samej szyi, więc jest na pewno luźniej niż ostatnio.. Może z każdym pleceniem będą robić postęp xD
Ja już w ogóle w dobierańcu nie zostawiam, bo mam wrażenie, że to zawsze ciągnie. Warkocze robię całkiem luźne przy nasadzie i po 2 dniach wygląda to jakbym miała szport grzywę z wierzchu + wyrastające od spodu warkocze.  Przyznam, że wygląda słabo, ale póki całkiem nie odrosną te kłaki, które powycierała, to tak będzie. Staram się to olewać. Tłumaczę sobie, że w domu nie musi pięknie wyglądać, ale za to jest szał jak rozpuszczamy  😀

Ciasnego dobierańca miałam na październikowym przeglądzie, choć przyznam, że wyszłam z wprawy, ręce mi się trzęsły i warkocz w jednym miejscu nie wyszedł tak ładnie jak chciałam, ale nie było czasu na przeplatanie, bo  odstęp między przeglądem luzem, a próbą pod siodłem był za mały  😤

foto by forumowa Isabelle :przytul:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się