rekreacja wrocław

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 stycznia 2015 19:30
asiuniaa111, do Księginic dojeżdża pociąg, a stamtąd 1700m do Warzyny.
A może ktoś z Was prowadzi jazdy na swoim koniu? 🙂 Szukam stajni w której pojeżdżę indywidualnie (ew. w 2/3-os grupie) i coś z tych jazd wyniosę. Słyszalam świetnie opinie o Stróży, ale niestety mam za daleko 🙁 Interesowałyby mnie okolice Smolca, południowego Wrocławia, lub stajnia do której da się w miare szybko dojechać tramwajem/busem z Głównego 😉
majaaa32100 polecam Warzynę, jazdy są właśnie w takich grupach lub indywidualnie, bardzo fajna, przyjazna atmosfera, dojazd z Głównego, tylko pociągiem. Z Głównego dojazd coś około 20 minut chyba
Szukam kogoś kto pamięta nazwiska niektórych osób które bywały na Pawłowicach przed dzierżawą Eli Zaraś. Tak mnie sentymentalnie naszło... Proszę o kontakt na priv:
przeniesione do ogłoszeń
czesio, ja jeździłam w Pawłowicach, ale jakoś na przełomie 94-95r. AKJ odpłynął 😉 do Stróży, dla mnie za daleko było żeby dojeżdżać, to zadekowałam się w Pawłowicach. Kurcze,  nazwisk nie pamiętam, ale pętał się tam Jurek nazywany Grubym.  
to chyba byłaś na Pawłowicach po mnie. Kto był instruktorem jak ty byłaś?
Haha, pamiętam Pana Jurka  😁 Ja co prawa już znałam Pawłowice i Szczodre za czasów Pani Eli, ale Jurek się zawsze wkoło kręcił. W sumie dobry człowiek to był, konie lubił faktycznie, tylko nie umiał zagrzać miejsca i żył nierealnymi wizjami. Ciekawe co się z nim stało, ktoś coś wie?
Na pewno był jeszcze z panią Elą na grobli. Nic się nie zmienił. Co potem nie wiem  😉
Jurek jest/był  dobrym i spolegliwym człowiekiem.  Teraz taki pracownik byłby w cenie. A wtedy... No cóż...
Magda Pawłowicz - No własnie🙂 Problem, że nie pamiętam żadnego instruktora. Niby się tam człowiek jeździć nauczył, ale chyba uczony przez wszystkich po trosze. Najwięcej nauczyły same konie 🙂😉
Watrusia  - Ja zaczęłam w 95'.  Wtedy urodził się też Parys 🙂
Ruda_H - pierwszy galop w Pawłowicach na Hebanie🙂 Co prawda nikt nie spytał czy galop już był, ale w praniu terenowym szybko człowiek się nauczył 🙂  Heban to była pierwsza końska miłość 🙂
to może po koniach dojdziemy?
Ja pamiętam tak: dwa ogiery Hormon i Sandor, "moja" Obraza, Tola i jej córka (nie pamiętam imienia) Atol (potem był na uczelni jako eksponat...) Siwa Stokrotka i jeszcze drugi siwy wałach do rekreacji, Murek który miał na imie chyba Maciek
I Folblut Cicibór, najpierw jako ogier, potem wycięty. Jeszcze Bilę pamiętam!
Po Murku pamiętam tylko worek na szczotki. Zawsze mnie intrygowało co to za konisko było 🙂 Za moich czasów konie : Lotna, Lota, Madagaskar, Mafia, Farmer, Lotos, Rewia, Agawa, fiording o ksywie Łoś, Parys, Pasja. Potem już Alfa z młodą Witaminą i króciutko dwa źrebaki powstałe w wyniku urwania się Łosia z łańcucha 🙂
Magda Pawłowicz - Z twoich na moje  czasy zostałaby Tola. Nie wiem, które to mogłoby być jej dziecię. A siwy wałach to pewnie dziadek Lotos...
tak, Lotos!
Madagaskara pamiętam, jak ja odchodziłam to on przyszedł jako surowy nabytek!
A Murek był faktycznie rasy Mur-insulan, Mój pamięta go jeszcze jako ogiera z Książa jako młodego konia :-)
To takie było może ze 140 cm konia na wzrost ale na szerokość szafa!
Wiem, że dobrze trafił, ktoś go dla dziecka kupił i długo jeszcze żył i dzieciaka woził, to był złoty koń! Tylko łatwiej przeskoczyć niż obejść! 🤣
No to się chłopakowi poszczęściło🙂😉) Chyba jako nielicznemu z tamtej stawki... Coś wiadomo o losach pozostałych? Wiem, że Tola trafiła do Tary. Pasja ponoć chwilę po sprzedaży padła na grypę.
Co niesamowite? Człowiek z uśmiechem wspomina tamte czasy. To co wyprawiał wtedy nie do pomyślenia dziś. I gdybym choć część z tamtych rzeczy miała teraz powtórzyć, to chyba zawału bym dostała. Ale szkoleniowo - I klasa🙂
Heban to była pierwsza końska miłość 🙂

Haha, twoja też? My się z Rudą_H biłyśmy o niego, ale to już w Borowej 😉

czesio, Stokrotka się potem jeszcze przewijała (jeździłam na niej) u forumowej Espany. Potem kupiona - hmm, ale w stanie już mocno nieciekawym. Jak ją ostatnio widziałam to ledwo chodziła już.
tak Tola byłą w Tarze...

z pozostałymi końmi nie wiem co się stało, Obraza wiem że została sprzedana i to wszystko.
Witamina chyba dalej tam w rekreacji chodzi. A na pewno jeszcze kilka lat temu. Mafia i Farmer juz nie żyją.
Niestety ja nazwiska instruktora nie pamiętam, było to jakiś chłopak, a co do Jurka (Gruby), to zaczynał jeździć jeszcze w AKJ w Świniarach, potem przeszedł z nami do Samotworu, po Pawłowicach wylądował u Zarasiowej, jako pomocnik.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 lutego 2015 23:21
Co to za stajnia Romnów sie ostatnio tak ogłasza? Ktoś kojarzy kto to prowadzi i na jakim poziomie?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
02 lutego 2015 00:08
czesio, jak miło, że jeszcze ktoś mojego Dziada pamięta ... chłopak miał niezłe "branie" w młodości.

epk, oj prawda fochy były 😁

btw czy to nie Twoje zdjęcie sto lat temu wygrzebałam w czeluściach internetu?



Pan Heban pozdrawia standardową głupią miną. Od zdjęcia z Pawłowic minęło chyba ok 25 lat, nic się nie zmienił  😍


Ruda, ile on już ma? Bosz, jak zwykle - przegenialny jest 🙂
taki off troszeczkę:
epka Stokrotka w stanie mocno nieciekawym była jak dziewczyny się nią nie zajmowały, jak ją kupiły i po paru miesiącach wysłały na łąki kobyła wyglądała dobrze.. Sorry, ale jak ktoś nie wie co i jak, a moze i widział konia w stanie, gdy ktokolwiek się nią interesował to dla mnie jest to głupie.

edit:

a Witamina nadal uczy dzieciaki w Pawłowicach u Klaudii 🙂
Shantowa, nie przesadzaj. Napisałam, że jak ją OSTATNIO (czyli ostatni raz) widziałam. Widziałam ją w Krzyżanowicach i nie, nie wyglądała dobrze i ledwo chodziła. To, że było lepiej, niż u Gdowskiego - dziewczyny robiły co mogły, ale  to niewiele zmieniło już. Jak wygląda jak poszła na łąki - nie wiem i nie o tym pisałam. Jak dobrze, to super. Ale jak ją widziałam to mimo opieki wyglądała źle i chodziła źle - nie da się cofnąć lat zaniedbań, zwyrodnień i chorób. I nie jest to żadne oskarżenie - po prostu odbiło się na niej to co przez lata wcześniej działo się z nią. Najlepiej wyglądała (i czuła się) za czasów Espany - jak razem ze Sponsorem zostały odkarmione po pobycie w Mrozowie (czy tam okolicach). Nigdy potem (po odejściu Espany z Lipy Piotrowskiej) nie wyglądała już tak dobrze.
Bo tak jak mówisz, nie da się odrobić lat zaniedbań. Każdy koń z Lipy wyglądał lepiej jak ktoś się nimi zajmował. Szkoda, że po odejściu wszystkich z lipy wszyscy mieli te konie gdzieś 😉 Ja po prostu widziałam ją przed kupnem, no i teraz. Fakt, faktem, w krzyżanowicach siwa już nie dała rady i właścicielka wysłała ją na łąki.

koniec offa
Ruda_H   Istanbul elinden öper
02 lutego 2015 09:29
epk, za kilka dni bedziemy obchodzic 27 🙂


czesio, Stokrotka się potem jeszcze przewijała (jeździłam na niej) u forumowej Espany. Potem kupiona - hmm, ale w stanie już mocno nieciekawym. Jak ją ostatnio widziałam to ledwo chodziła już.


epk to nie była ta sama Stokrotka.

Ale faktem jest, że "moja" Stokrotka, po tym jak dziewczyny się nią "zajęły" w Lipie wyglądała tragicznie. Mnie żal byłoby wsiadać na tak chudego zaniedbanego konia, do tego nieumiejętne jazdy doprowadziły do różnych kontuzji. A kobyła mocna, potężna, na zdrowych nogach.
Nie polecam stajni Batanka w Magnicach, pamiętam jak za przeproszeniem zlali konia w zad, 1h po tym jak wystraszył się dziewczyny która go zawsze szarpała, najgorsze było to że koń nic nie pamiętał a ona zagoniła go w kąt boksu i waliła tak że przez 3 dni miał ślady... Później jeszcze chodził kłusem 3-4h w karuzeli, sam i wystraszony... Pod prądem  🙁
Zwłaszcza że był prywatny...
Co to za stajnia Romnów sie ostatnio tak ogłasza? Ktoś kojarzy kto to prowadzi i na jakim poziomie?


Do mnie do rekreacji przyszła dziewczyna z Romnowa. Z tego co opowiadała jeżdżą tylko w tereny. Nie za bardzo przykłada wagi do dosiadu. Jak ktoś jakoś się trzyma jeżdżą w tereny za właścicielką. Mówię to tylko na podstawie dwóch osób.  Dziewczyny ostatni raz tam były we wrześniu. Ja jest teraz nie wiem.
To ja zapraszam do siebie(Stajnia Sadków) na wiosnę bo teraz mamy prawie full. Nie będę nic więcej pisać bo chyba może podejść pod reklamę. Jak coś to priv. 🙂


PS. Przepraszam ale dwa razy mi się dodało post a nie wiem jak usunąć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się