Luksusowe stajenki :):)

Wow. Na tej hali można się zgubić. 🤔

Ta jakaś okropna. Może to muzyka i pustka robi takie wrażenie?
Za to taką bym kupiła, gdybym wygrała w totka:


Oczywiście Szejk bije wszystko na głowę. 👀


Co do tej od totka - nie wiem czy zauważyłyście, ale w jednym pomieszczeniu wyczaiłam minimalnie trzy wielkie pralki... U nas jest jedna i rozwalająca się 😀 A poza tym jak tam czyściutko!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 listopada 2013 19:17
[quote author=lusia722 link=topic=17301.msg1918809#msg1918809 date=1383858401]
dzisiaj przeglądając portal TS natknęłam się na to:
[url=
#t=72] Al Shaqab [/url] 😜 😵

BTW - czemu ten źrebak na początku filmu ma wygoloną szyję?
[/quote]

Z tego co pamiętam arabom goli się szyję m. in. do pokazów żeby miały optycznie dłuższą i ładniejszą, źrebięca sierść "psuje efekt" tej arabskiej szyi, tak jak dorosłym wygalają kawał(ek) grzywy jak tu:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 listopada 2013 19:55
Misskiedis, dzięki za odp 🙂
Czytam Was już bardzo długo i uczę się i uczę. Nigdy nie myślałam, że będę mogła odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie  😅
Czytałam ten wątek i chciałam właśnie umieścić filmik Al Shaqab. Trzeba powiedzieć, że jak to szejkowie mają wszystko "naj"
Należę do wąskiego (niestety) grona wielbicieli arabów, którzy śledzą pokazy koni arabskich i w związku z tym znamy już możliwości szejków. Na re-volcie najlepiej opisuje to 🤔 🤔 Kupią wszystko co się da i muszą mieć wszystko, co najlepsze i wygrać, co się da.
Al Shaqab to wielka, bogata fundacja właściwie chyba tylko  państwa Katar ( nie wiem, czy prywatne osoby mają tam też swój udział). Zajmuje się szeroko końmi ale jak wiadomo araby jako dla Arabów wyjątkowe  zajmują u nich szczególne miejsce. I robią wszystko, żeby wygrywać, kupować. Jeśli się nie mylę to właśnie w/w fundacja inwestuje też w piłkę nożną tzn. kluby w Europie ale i mundial.
Źrebię ma wygoloną głowę i szyję po to, żeby je dobrze było widać bo po tym teraz ocenia się konia arabskiego 🤔wirek: (niedawno zakazano golenia włosów czuciowych). I może zabrzmi to dla Was śmiesznie  nasze konie i stadniny że tak powiem " skutecznie dają im opór". Zarówno w sprzedaży jak i w wygrywaniu utrzymując przy tym przyjazne stosunki.
No i żeby skończyć już  🚫 powiem, że w tym cudzie mieszkają też nasze konie, Pilar ma klimatyzowany boks wymiarów 5m/5m... 👍
[quote author=horse_art link=topic=17301.msg1918932#msg1918932 date=1383894334]
sumire, szejkiem...facetem. bo jako kobieta w tym kraju to masz "dość" mało szans na spełnianie swoich "marzeń"
[/quote]
no jasne, że facetem - wszystko, żeby mieć taką stajnię. 😁
Obejrzałam filmik i jestem pod wrażeniem, ale dzisiaj patrząc z koleżanką na nasze konie upierdzielone w błocku na amen, zajadające trawkę i jakieś krzaczory, zadałyśmy sobie pytanie, czy te konie tam są szczęśliwe? Dla mnie to wszystko za bardzo sterylne. Co nie zmienia faktu, że olbrzymim boksem z klimatyzacją, taką halą i kilkoma gadżetami bym nie pogardziła 🙂
Watrusia - ja wolę Wasze  😀
U nas jest jedna i rozwalająca się 😀 A poza tym jak tam czyściutko

Stajnia jak stajnia, cała drewniana jak to w USA , ale jedno co odróznia tę stajnię od naszych to to że wszędzie sroi sprzęt do czyszczenia i widać że robią z niego użytek. Chociaż ja akurat nie powinienem narzekać . 🤣 🤣 🤣
kujka   new better life mode: on
19 listopada 2013 08:58
http://www.horsenation.com/2013/07/03/20-breathtaking-barn-aisles/

przeglądałam temat ale tego linku tu nie znalazłam 🙂
jest `wow` 😀
można prosic o udział w ankiecie na temat wymarzonej stajni? z góry dziękuję ;]]  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
-------->    http://www.interankiety.pl/interankieta/b421a3d54d2c0712520ffc04524ccdd4
la scala, ja poległam na pierwszym pytaniu, nie ma woj zachodniopomorskiego...
oj.przepraszam.juz dodaje    :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
la scala, brak jeszcze świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego
Ostatecznie nie wypełniłam.
Nie wiem czemu taka ankieta ma służyć. Niektóre pytania i odpowiedzi z kosmosu.
Frairla, w takiej stajni nikt nie powie, że ma za wąski korytarz 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 lutego 2015 20:35
Wypełniłam ale musiałam albo bardzo uogólniać albo naciągać bo brakowało odpowiedzi albo możliwości umieszczenia innej odpowiedzi.
jak widze takie pannicowe usmieszki czy co to tam... " ;]]]]] " przy ankiecie, która powinna być profesjonalna, to mi się odechciewa
LA SCALA musi byc mozliwosc zaznaczenia wiecej niz jedna odp. nie jestem w stanie stwierdzic co jest dla mnie wazniejsze- dobra opieka czy pastwiska.... bo obie te rzeczy są dla mnie na równi wazne i potrzebne

i od siebie dodam- mialam oferte dla zrebaków- nie oplaca sie chyba ze masz swoje b. dobre łąki i siano.
maly je w sumie tyle samo co duzy, bądz nie wiele mniej , wiec obnizanie ceny nie idzie w parze z zarobkiem, chyba ze robisz to charytatywnie 😉

poza tym, jazda rekreacyjna - dlugie tereny bo mi sie nudzi na placu? mi sie nie nudzi na placu, a i tak jezdze w dlugie tereny najczesciej 😉. bo ciągne swoje grupy za sobą 😉
Oglądając wszystkie te piękne stajnie zastanawia mnie jak oni omiatają codziennie pajęczyny i kurze z tych wszystkich ornamentów  😉
fabapi, zapewne.


Swoją drogą bardzo funkcjonalne urządzenie w stajni 😉
Pomyśleć ile by było pięknych stajni, gdyby  tylko były na bieżąco odnawiane, malowane, myte itp.  🙂
Puma dzięki
jadę szukać dealera stihla 🙂
https://www.facebook.com/EquestrianArchitecture?fref=pb&hc_location=profile_browser
na tej stronie jest parę naprawdę luksusowych miejsc  😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
26 stycznia 2018 14:08
Może niekoniecznie luksusy, ale zebrałam w jednym miejscu stajnie w Szwajcarii romańskiej i okolicy, na które warto zwrócić uwagę.

Najbardziej "uderzająca" jest ilość przyzwoitych stajni z halą na kilometr kwadratowy, które da się swobodnie wyszukać w Google 🙂

W wielu z tych stajni nie ma miejsc i trzeba się wpisywać na listę oczekujących, mimo że te, które wymieniłam, raczej są dość drogie lub "na zadupiu".

http://konnowszwajcarie.blogspot.ch/2018/01/zajebiste-stajenki-romandia.html
Może kiedyś do tego dojdę 🙂
Poproszę tylko o ceny za pobyt w takiej stajni. Z serwisem: codzienne sprzętanie kup, wypuszczanie konia na padok lub do karuzeli, 3 x dzienne podawanie sianokiszonki i jakiejś paszy treściwej
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
29 stycznia 2018 17:51
fabapi, w Romandii przeciętna stajnia z halą i serwisem jak mówisz jest to 1050-1300 chf co stanowi mniej więcej jedną trzecią najniższej krajowej pensji...
aleqsandra, przeczytałam podlinkowany wpis na Twoim blogu, a potem następny, i następny, i kolejny  😀 masz bardzo dobre pióro, czyta się z przyjemnością 🙂
dodaję do zakładek, będę zaglądać regularnie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się