Odchudzanie/rzeźbienie ciała- sprawozdania

armara pszenno-żytni, skład: mieszanka piekarska, woda, mąka pszenna 750, mąka żytnia 720, drożdże, sól.
busch   Mad god's blessing.
02 lutego 2015 18:02
flygirl, uważam, że nie ma co się obrażać na chleb, odpowiednio wkomponowany w dietę jest ok. Oczywiście lepszy byłby żytni na zakwasie niż na drożdżach. Kolejność składu sugeruje, że mąki pszennej jest więcej, niż żytniej, co wcale nie jest jakimś ogromnym minusem jeśli faktycznie jest to mąka wyprodukowana przez jednorazowe, grube zmielenie ziarna. Typowy żytni chleb może nie podpasować każdemu, bo jest taki bardziej "wilgotny" i lekko zakalcowaty - więc pszenno-żytni się tutaj jakoś broni 😉.
No to dobrze. 🙂 Ja na chleb obrazona nie jestem, generalnie go nie jem, bo nie czuję takiej potrzeby. Tylko czasami mnie ochota bierze na jakieś wymyślne kanapki. 😀
busch   Mad god's blessing.
02 lutego 2015 18:09
Też warto zwrócić uwagę, że jeśli ktoś nie ma celiakii, to właściwie zwykły chleb ma dla niego jedną wadę - że ma mało składników odżywczych. Czego nie trzeba jakoś specjalnie demonizować, bo jeśli na tym chlebie masz do tego sałatę, warzywa i wartościową wędlinę, a chleb nie stanowi podstawy większości Twoich posiłków, to tak czy siak pompujesz w siebie składniki odżywcze z innych źródeł. Pompujesz ich oczywiście więcej, gdy chleb jest razowy 😉. No indeks glikemiczny może być minusem przy białym chlebie, ale tego dopilnowałaś 🙂
baffinka, rosek0, pojadę z wami i wezę Bułkę. W krytycznym momencie spuszczę ją ze smyczy i zaraz wyniki poprawicie 😉

JARA mi wystarczy, że na mecie będziesz stała z moją ulubioną pizzą  😜
Patrząc na typ mąki podejrzewam, że ta mąka jest trochę oczyszczona 😉 Mąka razowa ma typ nawet ok. 2000 😉
Chleba i węglowodanów nie wolno wyrzucić z diety! No chyba, że ktoś bardzo ma ochotę na ketozę. W diecie odchudzające najważniejsze jest przede wszystkim ograniczenie podaży energii, poprzez ograniczenie spożycia tłuszczu. To jest jednak najczęściej przyczyna nadwagi. Węglowodany też oczywiście, ale jednak tłuszcz to jest wróg nr 1.
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2015 18:51
zen smarcik i bush dziękuję za rady  :kwiatek: przed chwilą wróciłam, melduję że ubrałam się stosownie, nadążałam za wszystkimi i nawet nieźle się bawiłam  🏇
busch   Mad god's blessing.
02 lutego 2015 19:17
armara, tłuszcze też są bardzo ważne w diecie, zwłaszcza u kobiet - potrzebujemy ich do utrzymania prawidłowej gospodarki hormonalnej. Potrzebujemy też tłuszczy do posiłku żeby rozpuszczać w nich chociażby witaminy ADEK, same w sobie też mogą być zdrowe - na przykład rybie tłuszcze z omegami 3-6-9. Współczesne badania raczej wykluczają "winę" tłuszczy w otyłości - dużo większą szkodę wyrządziły produkty "light", które co prawda są niskotłuszczowe, ale też mają słodziki żeby ktokolwiek był w stanie je zjeść.

Uważam, że nie należy wykluczać żadnego makroskładnika z diety, a raczej dobrze sobie je zbilansować.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 lutego 2015 19:32
nie idzie mi strasznie. mój jedyny sukces to odmówienie koledze wyjścia do Maca.
armara, akurat się mylisz, bo głównym powodem nadwagi jest nadmiar węglowodanów a nie tłuszczu.
Kończę pierwszy dzień na 5. Narazie łatwo i milo.
Kochani i tu się mylicie, największym powodem nadwagi są cukry proste inaczej węglowodany proste.

Tunrida - trzymaj się kochana! 3mam kciuki

18 dzień na 5 🙂

rano owsianka z bananem i orzechami
bcaa
trening
odżywka białkowa
obiad w restauracji chińskiej - wołowina z warzywami 1/4 ryżu.
podwieczorek - placki na mące owsianej z bananami posmarowane masłem orzechowym
kolacja odżywka białkowa
Powiedzmy to wprost. Największym powodem nadwagi jest po prostu OBŻARSTWO !
Obojętnie czy się wpie*dala czekolade czy hamburgery to dupsko rośnie  😁


Idę odwalić planka  😉
Cierp1enie, umarłabym z głodu z taką dietą jak w twoim powyższym wpisie - do tego jeszcze treningi, brr. Może dlatego nie chudnę 😉?
Cierp1enie możesz dać przepis na te placki na mące owsianej? :kwiatek:

u mnie też dzisiaj dobry dzień 🙂 co prawda nie mam jako takiej ustalonej diety (ani kaloryczności), ale staram się jeść z glowa.

takze dzisiaj u mnie:
owsianka z bananem
pierogi z kapusta i grzybami- 5szt
3 jajka na miękko + 3 małe kromki chleba
shake z jogurtu naturalnego z miodem i bananem
i zaraz na obiado/kolacje polędwiczki z ziemniakami z surowka

bylam na silowni i odkad przestalam jeść slodycze czuje super efekty na silowni 🏇
i przez miesiac zgubilam 2 kg 🙂


baffinka rozwaliłaś system 😂 😁
Baffinka ma świętą rację kiedy mówimy o zwykłym odchudzaniu. Ale chyba im jesteśmy bliżsi z naszym ciałem do ideału, im bardziej rzeźbimy szczegóły, tym jest trudniej i tym większe ma znaczenie wtedy co się zjada. Bo musimy i dostarczyć wszystkiego co należy, i nie popaść w niedobory, zarazem budować mięśniem, a nie odkładać tłuszczu. I znalezienie takiej równowagi jest coraz trudniejsze. Tak mi się wydaje z obserwacji siebie kiedyś i osób super fit czy super przypakowanych na siłowni.
Ja paradoksalnie na diecie jem więcej objętościowo niż kiedy nie jestem na diecie i tyje 😉 kalorycznie podobnie.
Cierp1enie, umarłabym z głodu z taką dietą jak w twoim powyższym wpisie - do tego jeszcze treningi, brr. Może dlatego nie chudnę 😉?


ja umarłam dziś z przejedzenia, na pewno z 2000 kcal było 😉

Losia - proszę https://www.facebook.com/FabrykaZdrowegoCiala/photos/pb.302589836614147.-2207520000.1422910769./325520787654385/?type=1&theater
Cierp po zdjęciach na fejsie wygląda jak mój ulubiony chińczyk 'thai-wiet' 😉
wyszło mi dziś 2049 kcal - bo jeszcze 2 żelki zjadłam przed chwilą  😁
jutro rano personalny, spali się  😉

Escada - to "Mr. Hungs" Legnica - Galeria Piastów 🙂

Wołowinę z warzywami przynieśli mi na takiej patelni w kształcie krowy, iskrzyło i cały czas było mega gorące, do tego sos carry ostry 🙂 Pycha.
Nie zjadłam większości warzyw z patelni i ryżu, taka byłam najedzona.
Byłam dzisiaj u endokrynologa. Coś jest nie tak z tarczycą nawet przy badaniu "ręcznym". Jutro idę na USG i pobranie krwi 🙁
busch
Dobrze znam rolę tłuszczów 😉 Jestem z wykształcenia żywieniowcem. Zdecydowanie zgadzam się, że nie wolno ograniczać żadnych makroskładników. Może niezupełnie jasno się wyraziłam. Dla mnie odchudzanie to w zasadzie bardziej zmiana nawyków żywieniowych (wyrzucenie z diety tłuszczów nasyconych, unikanie smażenia, żywności wysoko przetworzonej, fast food, słodyczy, regularne jedzenie posiłków) połączone z zasadami diety odchudzającej - ograniczenie podaży energii.
A co do gospodarki hormonalnej - organizm kobiet naturalnie łatwiej gromadzi tłuszcz, właśnie z tego powodu. Książkowo w składzie ciała kobiet tłuszczu jest 3x więcej niż u mężczyzn.

Cukry cukrami, ale czy zastanawialiście się co jeszcze zawierają cudowne maślane bułeczki, ciasta francuskie, kruche, kremy, lody, czekolada 😉 Cukier i oczywiście TŁUSZCZ. I to najczęściej w formie delikatnie mówiąc niezbyt dla nas korzystnej - tłuszczy trans. To niestety dotyczy znakomitej większości wyrobów cukierniczych i ciast 🙁
I o ile cukry proste są odkładane w postaci tłuszczu tylko jeżeli nie zostaną spalone (a spalane są najszybciej), to tłuszcz niestety się odkłada. I tak się uczepiłam tego, bo powszechne jest obwinianie węglowodanów, wyrzucanie z diety np. pieczywa itd.

baffinka
Święte słowa  🙂 Ja np.  mocno przytyłam, bo a) przestałam trenować siatkówkę, b) przyplątały mi się "wahania nastrojów" w trakcie których nie jadłam, ale dosłownie wciągałam jak odkurzacz - i gotowe 🙁 "Zpauścić" się bardzo łatwo.
Dzionka, nie wiesz jakie ilosci zjada Cierpienie, owsianka moze byc zrobiona z 2 lyzek, moze byc zrobiona z 8 🙂 To samo z plackami, mozna zjesc 2, mozna zjesc 14. Cwiczac jadlam naprawde sporo, a zachowanie odpowiedniego balansu bylo trudne. Teraz jem beznadziejnie, bo cos sie zebrac nie moge. Ale dzisiaj w planach solidne zakupy i gotowanie- na pierwszy ogien barszcz ukrainski plus reszta posilkow bazujaca na warzywach duszonych.
ja dziś wreszcie zdrowe śniadanie - chlebek żytni + jajka na miękko na nim. To mój hit sniadaniowy 😉

W ogóle ostatnio upiekłam chleb gryczany i wyszedł cakiem czadowy! 🙂
zen, też prawda 🙂 Te odżywki białkowe zamiast posiłków zabrzmiały mi tak "strasznie" 🙂

Zrobiłam moją pierwszą ever owsiankę na śniadanie dzisiaj. Nawet smaczna, będę praktykować 🙂
odżywka białkowa na mleku ma 200 kcal, idealna od razu po treningu, a że byłam w trasie musiałam się nią zadowolić na 2 śniadanie, bo zazwyczaj jem tylko do owsianki i na kolację o 22😲0.
Cierp1enie, wiem wiem, mój chłop to pożera jak chodzi na siłkę. Ja bym nie mogła, śmierdzi mi to po prostu :/
W ogóle ostatnio upiekłam chleb gryczany i wyszedł cakiem czadowy! 🙂


Poproszę przepis 😀
Dzionka - trzeba znaleźć swój smak 🙂 ja mam pyszny Kokos z białą czekoladą
armara, muszę poszukać przepisu na lapie, postaram się wrzucić wieczorem 🙂

ale składniki były takie:
mąka gryczana
mąka ryżowa
mąka ziemniaczana
siemię lniane mielone
drożdże suche lub świeże
olej/oliwa (tłuszcz)
sól
słodzidło (u mnie ksylitol)
woda

🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się