Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Scottie, będzie dobrze 🙂 ja po tygodniu brania hornonów widzę zmiany. Jak lekarz dobrze dobierze Ci dawkę leków, to szybko zobaczyaz efekty. Zrób sobie jeszcze chociaż anty-TPO, żeby zobaczyć czy Hashimoto przypadkiem nie masz też. 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lutego 2015 05:28
Scottie po samym tsh nie da się stwierdzić niedoczynności, nie martw się  :kwiatek: Idź do endokrynologa i poproś o badanie T3 I T4  😉
smarcik, nie koniecznie 😉 Ja ft3 i ft4 mam w normie, a tsh i aTPO powyżej. Endokrynolog stwierdził niedoczynność i Hashimoto
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lutego 2015 12:16
Na podstawie jednego badania czy powtarzałaś? Może warto to potwierdzić u innego lekarza..
Scottie   Cicha obserwatorka
04 lutego 2015 12:33
smarcik, Libeerte, dzięki dziewczyny :kwiatek: jutro mam wizytę u onkologa i zerknie na moje wyniki, bo być może poziom tsh wygląda tak po radioterapii i środków anty, ale chyba nie uniknę wizyty u endokrynokoga.
W każdym razie mam nadzieję, że dojdę teraz do ładu z moimi włosami 🙂
Scottie przepraszam, jeśli to będzie jakieś osobiste pytanie ale stosowałaś jakieś dodatkowe preparaty? Bo zawsze mi się wydawało, że po chemioterapii i radioterapii wypadają włosy
smarcik, póki co tylko jedno, za miesiąc powtarzam 😉 aTPO mialam podwyższone mocno, TSH trochę ponad normę i mam powiększoną tarczycę więc na pewno mam 😉

Scottie, trzymaj się :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
04 lutego 2015 13:47
fruity_jelly, masz na myśli dodatkowe preparaty na włosy/wypadanie włosów? Nie stosowałam żadnych, bo o takich nic nie wiem, a włosy, które mają wypaść, to i tak wypadną. Miałam tylko naświetlania i wypadły mi włosy tylko w naświetlanym miejscu, z tyłu głowy, za uchem. Nie widać tego w ogóle przy rozpuszczonych włosach, w kucyku rzuca się w oczy, ale nie chodzę często w upiętych włosach. Trochę włosków na obrzeżach mi odrosło, natomiast w samym centrum miejsca naświetlanego jeszcze nie widać nawet białych włosków i pewnie już nigdy nie odrosną. Nie przeszkadza mi to w ogóle 🙂
Widocznie przy naświetlaniach wypadają tylko w tym konkretnym miejscu, koleżance przy chemii wypadły wszystkie, wcześniej była u fryzjera obciąć je na krótko żeby nie przeżyć szoku, ale dość szybko po leczeniu jej odrosły tak samo gęste, grube i kręcone jak miała.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 lutego 2015 21:47
Poszłam dziś do fryzjera z pytaniem, czy mi ciachnie ze 3cm końcówek bo zaczynają się rozdwajać. Pani spoko, 80zl  😵 Na szczęście okazało się że mam sklep fryzjerski koło domu więc wylądowałam z nożyczkami w łazience.
moja fryzjerka za ful wypas strzyżenie tyle (przy długich) bierze. no ale jak ciachnie, to przez rok mam spokój.
busch   Mad god's blessing.
05 lutego 2015 22:03
Przepraszam, że się drugi raz narzucam z tym samym pytaniem, ale jest ktoś z Warszawy, kto może polecić fajnego fryzjera "naturalnego"? 😉 Nie Mysię, bo po pierwsze nie jestem w stanie do niej dotrzeć, po drugie chciałabym coś ogarnąć w przyszły weekend 🙂. Ktoś coś? 🙂
że tak zapytam - po co naturalny fryzjer? 😉 według mnie fryzjer ma mieć ostre nożyczki i dobry warsztat. to czym włosy wymyje i jaką odżywkę nałoży to sprawa drugorzędna. taki, co się na swoim fachu zna degażówek ani brzytwy nie dotknie, ostrzyże "po bożemu" i nie zniszczy włosów, a do tego nada trwały kształt.
busch   Mad god's blessing.
05 lutego 2015 22:33
PonPon, ja mam kręcone włosy i to jest pierwszy problem u "normalnego" fryzjera, po drugie chętnie dowiem się nowych rzeczy na temat prawidłowej pielęgnacji moich włosów od osoby, która je widzi z bliska i się na tym zna 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
05 lutego 2015 22:51
busch, oprócz Mysi to raczej nie ma nikogo takiego...
busch, poczytaj może jakieś opinie w necie nt fryzjerów, niektórzy się specjalizują w kręconych i wcale nie muszą być naturalni, taki zwykły też potrafi czasem coś doradzić  😉 Najlepiej znajdź jakąś koleżankę z pięknymi lokami i zapytaj się gdzie chodzi do fryzjera.

smarcik, w Trójmieście 80 zl to jest raczej standard za mycie, strzyżenie i modelowanie, więc mnie jakoś to nie dziwi. Ja mam nożyczki w domu, ale wolę chodzić do fryzjera, bo widzę dużą różnicę, po fryzjerze nie muszę ścinać póki mi się nie zachce mieć krótszych  🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 lutego 2015 05:05
zonk za mycie, strzyżenie i modelowanie owszem, ale za zmoczenie końcówek i ciachnięcie dwoma ruchami w mniej niż 10 minut to już drobna przesada jak dla mnie 😉
Ja mam świetną fryzjerkę, ale nie "naturalną". Niemniej strzyże świetnie, jakby ktoś był zainteresowany mogę podać namiary na pw.
A w Poznaniu? Zna ktoś dobrego fryzjera?
80zł? Kurcze, u mojej osiedlowej fryzjerki (,,salon" wygląda własnie tak jak typowy osiedlowy fryzjer...) za mycie i strzyżenie z modelowaniem płacę 25zł 😀 . Co prawda dwa razy złe mi ścięła, ale już się to nie powtarza.
Dziewczyny czy to możliwe, że w wyniku dobrej pielęgnacji wyprostowały mi się włosy?! 😵 🙁 nigdy specjalnie się nimi nie przejmowałam, a teraz zaczęłam nawilżanie, maski, odżywki i włosy są praktycznie prościutkie. Szukałam odpowiedzi i znalazłam: http://czeszesie.pl/blog/my-hair-story/morderca-fal-wytropiony,153.html  Miałam zawsze takie fale:  Mogę, pielęgnując mimo wszystko wrócić do fal?  😕
Możesz spróbować stylizować je tak jak to robią zakręcone dziewczyny. No i proteiny chyba są sprzymierzeńcem skrętu, ale nie w nadmiarze, bo wtedy robią puch.
Może być też tak, że włosy po prostu urosły i są za ciężkie żeby się falować, tutaj może pomóc dobre cięcie. Ja na przykład jak zaczęłam dbać o włosy miałam je wtedy pocieniowane i przy odpowiedniej stylizacji miałam fale. Nie powiem, podobało mi się to bo miałam ich wtedy jakby więcej 😉 ale postanowiłam zejść z cieniowania, włosy dużo urosły, stały się cięższe i już nie falują. Ale ja lubię jak są proste i gładkie, aż śliskie. Tylko jest ich optycznie mniej 👿


Edit.  Capnęłam dzisiaj w Rossmannie w promocji odżywkę w sprayu Gliss Kur Oil Nutrive. Ma nowe opakowanie i nieco zmieniony skład
Rul - pomijając technikę i kosmetyki - nie wierzę, że fryzjer za 25zł ma porządne, ostre nożyczki. my sobie możemy kupić takie za 25-50zł, ale przy cięciu kilku osób dziennie będą się ekspresowo tępiły i po sprzęcie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 lutego 2015 21:43
Możecie podpowiedzieć coś na włosy bardzo suche? I wypadające? Mam bardzo twardą wodę, staram się nie myć włosów często (myję co 2-3 dni, nie tłuszczą się), ale końcówki to już siano :/
Słyszałam o herbacie z pokrzywy na wypadające włosy, prawda to,  że pomaga?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lutego 2015 21:45
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 lutego 2015 21:47
Strzyga, dzięki, od jutra zagłębiam się w lekturze :kwiatek:
Kejsa, mi się wyprostowały, ale na to chyba zadziałało kilka czynników - są dłuższe i zeszłam z cieniowania, a do tego są zdrowsze, przez co mniej porowate niż wcześniej. Mam teraz takie jakie miałam jako dziecko. Jak masz naturalnie fale to może po prostu za bardzo je obciążasz, źle suszysz? Może być kilka powodów. Tak jak mówi fruity_jelly, poczytaj o pięlęgnacji i technice stylizacji dla kręconych (np na blogu Mysi), może wtedy uzyskasz lepszy skręt.
Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 lutego 2015 09:58
dziewczyny czy znacie trwałą beach waves ? Robiła może któraś z was bądź może wasze koleżanki? Jaki jest efekt , jak długo się utrzymuje?
W kauflandzie z apteczki babuni można kupić kąpiel solankową za 6zł. Może komuś się przyda  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się