sprzęt niekoński sprawdzający się (lub nie) przy koniach

_Gaga, a jakie masz bo moje na leju "gołe" a tak to też polarem bym tego nie nazwała na reszcie materiału 😉
Ja mam HKM i całe w środku są polarowe i mega ciepłe, uwielbiam je 😅
Nie lubię jeździć w sotfshellowych kurtkach. Jak zsiadam to jest cała morka i strasznie mi zimno 🤔
Cobrinha, HKMy ale nie mam pojecia jaki model 🙁
Libeerte, załóż pod kurtkę cienką bluzkę odprowadzajacą wilgoć i nie będzie Ci ani zimnno ani mokro
Ja jakoś ze 3 lata temu doceniłam ubrania termoaktywne - równiez te letnie. Dziś nawet bieliznę mam z takich materiałów i dawno zapomniałam jakie to uczucie być mokrym podczas treningu (czy nawet mycia podłóg w domu)... 😉
Zgadza sie, tyle ze wszystkie warstwy musza byc termo 🙂 inaczej system nie dziala 😉
Nie wiem czy były, ale wypatrzyłam składane wiadra w praktierze ->





Ps szukalam pojemników na pasze, ale wszystkie z tesco/praktikera/cstoramy są +60 zl, skąd można wziąć takie pojemne kubły, albo nebieskie beczki? Jakie firmy moga w tym coś przechowywać i się pozbywać?
na pasze super są pojemniki z Ikei. można je stawieć jeden na drugim, więc oszczędza się miejsce 🙂 pojemność 60l.
oo nie spodziewałam sie ze są tak duże i tak tanie!
Natomiast paskudnie się z nich karmi. Trzeba zdejmować całe wieka bo miarka się nie mieści
uff wynalazlam te pospożywcze niedaleko od domu  😅
Natomiast paskudnie się z nich karmi. Trzeba zdejmować całe wieka bo miarka się nie mieści
albo zmienic miarke 😉
A więc apropo pojemników - beczki spożywcze zdecydowanie najlepsze i najtańsze rozwiązanie.
Co do wymiarów - 120 l 81 cm na 46 cm mniejsza 60 l ok 40 cm na 30 cm.
Do 120 litrowej mieści się do 3/4-tych 50 kg wysłodków oraz 30 kg otrębów pszennych.
Ja znalazłam na tablicy duża umyta ok 26 zl mniejsza 20 zł, a brudne do własnoręcznego umycia po ok 13 zł

A czy ktoś z was testował szczotkę do usuwania podszerstka dla psa Furminator na koniu?

Moja koleżanka ma taką dla swoich psów i jest podobno nieoceniona na wiosnę kiedy gubią sierść, mówi że absolutny hicior i warta każdych pieniędzy bo po 2-3 wyczesaniach w odstępach kilku dni ze zwierzaków się już nic więcej nie sypie- zastanawiam się czy nie sprawić sobie takiej (tylko może używanej- tańszej) w tym roku. Macie z tym jakieś doświadczenie?

Poniżej link gdyby ktoś nie wiedział o czym mówię 🙂

http://allegro.pl/furminator-szczotka-dla-psow-krotkowlosych-xl-i4973790062.html
Sypie się, sypie. 😉 Z mamutów dobrze wyczesuje, ale ja jednak chyba wolę gumowe zgrzebło/rękawicę... Albo zgrzebło sprężynowe.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 lutego 2015 01:31
nemaya, było o furminatorach w wątku o szczotkach bodaj. Używane, działa, sypie się dużo mniej niż przy zwykłym wyczesywaniu, kłaki zostają w furminatorze a po porządnym wyczesywaniu siata futra z konia wychodzi i później mniej z konia leci kłaków
Ja również do pasz od lat używam beczek spożywczych, ale chyba większych jakiś bo mi się wysłodków ok 70 kg mieści. Muesli ok 2,5 do 3 worków... Hm może mam jakieś 200 litrowe? Wysokości mają z 90 cm... cen nie pamiętam, bo kupowałam z 10 - 15 lat temu 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 lutego 2015 08:42
szlachta - beczek szukaj na OLX lub allegro, ja kupiłam 200-litrową za 50zł (już z przesyłką)
Misskiedis dzięki za podpowiedź, ktoś w wątku o szczotkach polecał furmastera (za ułamek ceny furminatora) więc myślę że sobie sprawię takiego na wiosnę  😅

sumire ja zawsze używałam gumowego i wyciąga super ale niestety przy czyszczeniu sporo kłaków wtedy lata bo nie zatrzymują się na szczotce- w wietrzny dzień kończyło się tak, że byłam prawie tak samo włochata jak koń więc szukam alternatyw  👀
ja próbowałam tą http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/szczotki_zgrzebla/trymery/139845
tanie a na długowłosej liniejącej od miesiąca hurtowo kucce sprawdza się wyśmienicie! duże więcej, szybciej, łatwiej i bez włosów "wszędzie" niż szczotkami wszelakimi🙂
mam jeszcze ten drogi oryginalny - plus taki, ze ma mechanizm do wypychania wyczesanych włosów - nie trzeba ręcznie.
jeszcze go nie próbowałam (musze pożyczyć od mamy, której go sprezentowałam:P). tylko, ze mamy ten dla persów (wlos 5 cm)- nie wiem, czy nie będą zęby za długie dla normalnego (nie długowłosego) konia.
sprawdze jak zacznie linieć i dam znać 😉
Reaktywacja tematu... Co nikt nie pisze? Bardzo przydatny wątek... 😀
Po wczorajszych zakupach w Ikei, do nowej kuchni, wpadły mi w ręce 2 rzeczy... A mianowicie:
-Szczotka ANTAGEN, do zmywania, nie próbowałam na koniu, dziś umyję, 1,50 zł to śmieszne pieniądze, a do kopyt ma: Twardą szczotkę (twardsza niż te końskie do kopyt), na końcu haczyk, co prawda do zawieszania, ale wygląda jak mini kopystka i najważniejsze jak dla mnie, zakończona skrobaczką, jest super, dziś próba.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20233961/?query=202.339.61
-Spryskiwacz do kwiatów, TOMAT, mam turkusowy, za 3,99, robię sama spray do grzywy, dwie buteleczki jedwabiu i woda... super działa, a co do spryskiwacza jest regulacja ostrości i kątu (?).
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20289972/
Ktoś coś?

Edit: Literówka
Ja wykorzystuję spryskiwacze po zużytych środkach, nowych nie kupuję. Taki mój mały wkład w ochronę środowiska, z angielska streszczony jako 3r. W tym wypadku  r to "reuse".

a że wątek jest super - to fakt  😅
plunia ja mam taką szczoteczkę z przyssawką na końcu, też z Ikei i też jest super 😀
trusia Ja nie kupuję w sklepie, do tej pory użytkowałam tych co właściciel stajni w zawodach wygrał i termin był blisko, więc kazał zużyć  😅
marlin1990 Czyli nie tylko ja mam coś z Ikei  🏇
Był test spryskiwacza: Mega, fajna ta regulacja, polecam dwie buteleczki jedwabiu z Rossmana i woda... Ten zapach!
plunia a który dokładnie jedwab z rossmana polecasz? Byłam ostatnio i jest ich teraz masa więc ostatecznie odpuściłam zakupy  🤔
nemaya, odzywka z jedwabiem w sprayu firmy Joanna wymiata 😉

Z niekońskich rzeczy ostatnio najlepiej sprawdza mi się to: http://www.decathlon.pl/pas-na-smartfon-id_8325468.html
Nie klapie, nie przeszkadza, często w trakcie jazdy macam się po boku żeby sprawdzić czy mam telefon 😉
Orzeszkowa dzięki za info! Przy okazji- właśnie zamówiłam saszetke, którą polecasz- już od jakiegoś czasu szukam czegoś na tel ale nie chciałam klasycznej "nerki" ze względu na wielkośc, ta z deca wygląda fajnie  🙂
majek   zwykle sobie żartuję
14 października 2016 21:50
Esent poleca:

prześcieradelko z gumka w rozmiarze do dzieciecego lozeczka jako pokrowiec na siodlo. Miesci siodlo razem z padem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się