Ochraniacze

No niestety ceny powalają,  a koszt produkcji tej skorupki to pewnie 10 gr
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 lutego 2015 06:51
Crazy ochraniacze to wolę jednolite, bo po mokrym podłożu to i tak wszystkie wyglądają tak samo  😉
Rolex- chodzi mi tu o ostatnie mistrzostwa, które Rolex sponsorował, oczywiście nie jest to cykl, ale tu akurat chodziło mi o mistrzostwa... Ok, 6 koni, ale raczej wątpię aby wszystkie miały rozmiary takie same. Może tak jest, ale ja mówię tu o jednym koniu, w żadnym wypadku nie porównuję go do kilku koni. Ja po prostu lubię je bo mnie po nie zawiodły. Czy jest to temat do tak długiej dyskusji? Ja wyraziłam swoje zdanie, rozumiem was, zapewne macie swoje powody. Nie musi nikt mieć takich samych poglądów jak inna osoba.
Ja tam polecam stare Olimpici. Używam ich regularnie dla 1 konia na zmianę ze skorupkami Eskadrona od momentu, kiedy pojawiły się na rynku, czyli... 7 lat? Chyba nawet więcej i fakt - neopren jest porwany miejscami, a skorupa porysowana, ale poza tym wszystko działa. Chronią jak chroniły, gumy się nie porozciągały, wszystko śmiga prawidłowo. Są zdecydowanie lepiej dopasowane do nogi niż zwykłe eskadrony, których gruba skorupa jest mało elastyczna i chyba mniej wygodna dla konia.
Jednym słowem, była to dobra inwestycja.
[img]http://amigo-konie.pl/media/products/573242cfdc7b7ac55d689018b9172712/images/thumbnail/large_E2515_BROWN_brazowe.jpg?lm=1422730823[/img]


o jakie cuuuda  😍  ZANDONA KING Carbon Air



Mam te ochraniacze, ale białe. Cenowo podobnie do veredusów, a jakościowo półka wyżej. Neopren grubszy, nie przekręcają się. Polecam.
Ja mam M na przód L na tył.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 lutego 2015 13:04
martynka.n, jest szansa na foto na koniu?  :kwiatek:
Jasne, miałam już kiedyś zrobić.. obiecuję, że jutro wstawię 🙂
ja je dzisiaj macałam na żywo i wydają się być bardzo solidne. 🙂
Czy ktoś posiada takie lakierowane ochraniacze?  jak z ich jakością w porównaniu z innymi "zwykłymi" br pro max?
natka55  chyba Quanta ma takie (gdzieś w wątku jest chyba wpis o nich...)

Załączam link do wpisu o nich na blogu właścicielki
http://quantanamera.com/nie-dosc-ze-lakier-to-jeszcze-krokodyl-br-ochraniacze-pro-max/
Chciałabym uzyskać opinię o ich jakości bo widziałam wcześniejsze komentarze i zdjęcia ze materiał w tych ochraniaczach lubi się przecierać a te są lakierowane i ciekawa jestem jak jest z tymi 🙂
Jaki to jest rozmiar ochraniaczy MXW ? Chodzi o ochraniaczae WW
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 lutego 2015 08:45
szerokie M 🙂
Jasne, miałam już kiedyś zrobić.. obiecuję, że jutro wstawię 🙂


Chyba się nie doczekam  😁
A czy ktoś może użytkuje ochraniacze Ochraniacze Harry's Horse "Heavy Duty" i mógłby się podzielić opinią :kwiatek:

Poszukuję najlepiej w kolorze ciemno brązowym, ładnych ochraniaczy ujeżdżeniowych ale na prawdę pancernych.
Wszystkie które mają od wewnętrznej strony delikatne skórki, eko skórki i lakierki, odpadają.

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
18 lutego 2015 14:55
tuch, ja szczerze polecam Woof Wear Double Lock. Też twardo chciałam brązowe, ale w końcu gdy kolejne ochraniacze ściągnęłam z konia z dziurami na tyłach to stwierdziłam, że jakiekolwiek nawet różowe byleby mocne  😉 mam czarne WW i jestem mega zadowolona użytkuję już miesiąc - w tym cioranie w treningu ujeżdżeniowym i terenach, w błocie, śniegu itp i są delikatne ryski, gdy inne przy takim użytkowaniu już miały dziury... Jeszcze powyżej wrzucałam zdjęcie ochraniaczy Zandona King Carbon http://amigo-konie.pl/e2510-zandona-king-carbon-air-front-ochraniacze-dresazowe-zapinane-na-kolki-przod.html i chwaliła je martynka.n i są brązowe  😍 niestety póki co nie na moją kieszeń 😉 ale to pierwsze ochraniacze jakie bym kupiła jak będę mieć wolny 1tys zł 😀
Ja macałam te Zaldony ostatnio, pani mi z nimi wyskoczyła jak zapytałam czy nie ma jakiś fajnych tyłów sprzedawanych osobno.  😁
Fakt ładne, starannie wykonane, dosyć lekkie, gumy grube i szerokie. Ponad to niezliczona ilość zalet, specjalne tworzywo, otwory wentylacyjne, magnesy w którymś modelu itp, itd.

Dziwnie patrzyła na mnie pani, jak podziękowałam stwierdzając, że ochraniacze więcej warte niż ten mój stary koń.  😁
xequus Właśnie do codziennego ciorania mam kilka skokowych skorupek (czarne, granatowe, białe).

Szukam ładniejszych brązowych, żeby dopasować do reszty sprzętu. Bo jednak ostatecznie udało się dopasować i zostałam z brązowym siodłem. Do którego nic mi nie pasuje (ani ogłowie ani ochraniacze) i mam na koniu straszny miszmasz.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 lutego 2015 18:20
tuch,
te ochraniacze heavy duty to chyba sei używała i tak mi się majaczy, że nawet coś o nich pisała
(że futro bardzo dobrej jakości).
Potrzebuje pomocy! Chcę kupić pro lighty veredusa byłam pewna że mój koń będzie nosił Cob okazało się że Cob jest dobre (mierzone ochraniacze Horze) ale takie mogły być troszkę wiekszy Cob pod Full  😵,  jak kupie Pro Lighty M to będą dobre czy raczej wypadają na taki typowy Cob i na większy Cob będą za małe?
Spieszę się z decyzja i nie mogłam znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, za odpowiedz wielkie Dzięki 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 lutego 2015 20:15
[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2283240#msg2283240 date=1422963101]
ElvisLova, zawody Rolexa? Gdzie są takie zawody?? 🤔 (chyba, ze mylisz z Longines 😁 )
[/quote]
Akwizgran, Spruce Meadows i Genewa 😉

Pro Light L wypadają duże, ale czy M też tego nie wiem.
veredusy M są większe niż horze cob
lusia722, Aachen jest tak samo sponsorowany przez Rolexa, jak przez Mercedesa
Jeszcze kilka lat temu (2/3?) Rolex sponsorował zawody Pucharu Świata (jako sponsor tytularny), aktualnie zastąpił do Longines...

Ale to raczej off w dodatku na mój post prawie sprzed miesiąca 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 lutego 2015 21:08
_Gaga OT Te trzy imprezy, które wymieniłam wchodzą w skład cyklu Rolex Grand Slam, nie są zaliczane do Pucharu Świata, ale są rozgrywane i mają własny ranking. Po prostu napisałam w celu wyjaśnienia, z resztą sama pytałaś o to gdzie te zawody są 😉.

Co do ochraniaczy ujeżdżeniowych brązowych to może HARRY'S HORSE EliteR GrandPrix?

Widzieliście nowe krosowe zabawki Veredusa ?? Ciekawa jestem ile będą kosztować, zapewne równie kosmicznie jak kosmicznie wyglądają.
foto
foto 2
Jak ochraniacze odstają od wewnętrzny pęciny to znaczy, że są za duże ?  🙄
Vendettka - veredusy L, choć olipmus, to ja mam na śląską nóżke mojej kluski 😉

I tak w temacie, to na jakoś nie narzekam. Mam 1,5 roku, używa ich jeden koń na codzień. Gumy trzymają super, neopren jak nowy, pare rys na skorupach, nic wykraczającego poza norme.
Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂
kujka   new better life mode: on
26 lutego 2015 20:12
jak to jest z professional choice takimi
[img]http://i.ebayimg.com/22/!CFlM9jwCWk~$(KGrHqV,!hME0fcp2rRcBNVo!eo,ig~~_12.JPG[/img]

moj kon nosi wszystkie pelne ochraniacze M na przody + L na tyly. Z tymi tez tak bedzie, czy sa jakies "specjalne" i powinnam wziąć 2xM/ 2xL?
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się