PSY

Alvika
Też patrzyłam na ten, ale TRM Stride patrząc na skład jest chyba 'mocniejszy'. No i przy ArthroFlex nie udało mi się znaleźć dawkowania w ml. Wszędzie jest określone tylko w 'porcjach dziennych' więc ciężko stwierdzić ile się tego właściwie daje i na ile opakowanie w ogóle wystarczy.



Ja bez problemu na opakowaniu ArthroFlexu znalazłam dawkowanie w ml. W necie w ciagu 1 min, 2 otworzony link i bardzo rozbudowany opis dawkowania 😉

Stosowanie/dawkowanie: Podawać doustnie. Dawkowanie uzależnione jest od celu stosowania, wieku i masy ciała zwierząt:
psy młode – profilaktycznie: 2,5 ml/dzień przez 3 miesiące, leczniczo: 4 ml/dzień przez 2-4 tyg. lub do ustąpienia objawów,
psy dorosłe o masie ciała do 40 kg – leczniczo: 5 ml/dzień przez 14-28 dni lub do ustąpienia objawów, następnie dawkę można zmniejszyć do 2,5 ml/dzień.
Inne zwierzęta mięsożerne - dawkowanie ustalane indywidualnie, po konsultacji z lekarzem weterynarii.

😉

Przy pojemności 250ml zawsze miałam załączoną miareczkę (jak w syropach, na zakrętkę założona) a przy 500ml była pompka zaś na opakowaniu informacja ile ml ma jeden "psik".
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
05 lutego 2015 11:37
Czy możecie polecić dobre witaminy dla seniora. Moja wet dała nam jakieś zwykle za 10 zł, ale powiedziała ze mogę wybrać dowolny geriatryczny suplement. Mam dwóch delikwentowi w wieku 10 i 15 lat, waga do 20 kg. Podoba mi sie skład geriatrivet ktoś stosował?
A ja znowu z pytaniem, bo już w kropce trochę. Co na pchły skoro kolejny już środek średnio działa? Najpierw próbowałam Sabunolem (znakomity przy poprzednim psie), teraz od weta Vectrą. Czy może jest jakiś o innym składzie, którym można np. powtórzyć kurację czy np. zrobić porządną kąpiel w jakimś dobrym szamponie przeciw pchłom? Nie możemy się pozbyć tego cholerstwa, myślałam że po prostu skóra jest podrażniona i dlatego się drapie ale wczoraj znowu oglądałam i dalej te małe skurczybyki po niej skaczą  😵 Zobaczymy jeszcze co jutro wet powie, ale może macie jakieś sprawdzone sposoby na szczególne przypadki?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2015 11:51
Zobacz czy Advocate jest na pchły 😉
ni z gruszki, ni z pietruszki się wetnę z moimi potworami 🙂
Co do zabawy - gonić małych nie pozwalam, bo biega po nich i się cieszy jak się turlają po ziemi. Z dużymi pozwalałam dopóki nie nakręcała się tak, że kłapała na psy zębami nie wiedząc o co jej do końca chodzi.
Lubię jej temperament, dużo mnie uczy  😉 Inne psy to nie będzie problem, znalazłam wczoraj dobrą miejscówkę do ćwiczeń. Dzięki.
Advocate z tego co pamiętam działa i na pchły...

Mam co do niego pytanie - czy przy zakraplaniu Advocate nie trzeba już odrobaczać psa "od środka"?
Tak, też znalazłam info że działa na pchły i świerzb, nie działa natomiast na kleszcze
Kleik na forum pupileo dziewczyny pisały, że odrobaczały tylko tym zakraplaczem i było spoko  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lutego 2015 12:32
Chciałaś psa odpchlić, nie mówiłaś, że ma być też przeciwko kleszczom. 😉
heroinx ja dopiero po 2 tygodniach pozbyłam się pcheł. Robbie był BARDZO zapchlony (po schronisku)
Niestety przez pierwsze 10 dni nie mogłam go kąpać - był po kastracji; ale przetarłam go szmatką nasączoną szamponem, po 2-3  dniach dałam Frontline w kroplach.
Pchły nadal chodziły po nim. Dopiero po 10 dniach mogłam go porządnie wykąpać z dobrym szamponem (ok. 30 zł za dużą butelkę), po kąpaniu założyłam obrożę i dodatkowo wszystkie rzeczy na których się wylegiwał (posłanie, przykrycie na sofie, chodniki, dywan) - wyprałam i posypałam na 2 godziny proszkiem na pchły (Sabunol - jakoś z 10 zł kosztował)
I dopiero teraz pies przestał się drapać - ale obrożę oczywiście nosi cały czas.

W międzyczasie też czesze go takim grzebykiem, który na początku dosłownie był oblepiony przez pchły, teraz już nic na grzebyku nie zostaje. I problem łupieżu też zniknął.
Dodam, że wszystko konsultowałam z lekarzem, żeby nie przesadzić ze środkami chemicznymi a jednocześnie pozbyć się tego cholerstwa.
heroinx, Bravecto podobno bardzo dobrze działa plus odpchlenie środowiska, w którym pies przebywa - posłanie itp.
Vectra zawiera to samo co Sabunol, więc dobrze jest zmienić substancję w preparacie (Advocate, Fiprex, Bravecto)
Hiacynta
A jak ciągnie na smyczy to też tak się przekręcają ? Bo moje jak psy biegają luzem to też się przekręcają. Jak ciągną i są z przodu to leżą dobrze.

k_cian
Sprawdziłam jeszcze raz i już wiem dlaczego nie mogłam znaleźć. Alvika wrzuciła link do ArthroFlex Plus i tam jest właśnie w dawkach dziennych podane i do tego nie mogłam znaleźć informacji ile to ml. W przypadku Arthro Flex jest podane dawkowanie w ml (ale dawkowanie kończy się na psach, które ważą 40 kg, a jak mój waży ponad 40 kg to już się nie nadaje dla takich  :oczy2🙂

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 lutego 2015 15:20
Nie mozesz na podstawie podanych dawkowan wyliczyc ile ml na 1 kg ciala i podawac odpowiednio wedlug tego?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
05 lutego 2015 15:40
Możesz też odchudzić psa do 40 kg. :p

Swoją drogą co to za pies co waży ponad 40 kg?
A jak z czegoś takiego obliczyć ile ml na 1 kg ciała ?
"psy dorosłe o masie ciała do 40 kg - leczniczo: 5 ml/dzień"

Trochę ludzi jednak ma psy ważące więcej niż 40 kg, a brak informacji o dawkowaniu dla większych psów mnie po prostu zdziwił.

tet
Moje psy ważą ponad 40 kg każdy  😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
05 lutego 2015 16:15
No ale co to za rasa?
W typie ON. Na poprzedniej stronie zdjęcia wstawiłam.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
05 lutego 2015 16:41
O ja sierota, jakos nie skojarzylam 🙂
No to nie wygladaja na tyle 🙂
JARA bo mi nie trzeba na kleszcze, tak napisałam jako ciekawostke 😉
dumkowa, Cricetidae ok dziewczyny dzięki bardzo teraz mam w czym wybierać to zacznę już wojnę a nie bitwę z tym przekleństwem  🤣 dziękujemy bardzo, cium od Nesi :kwiatek:
Advocate z tego co pamiętam działa i na pchły...

Mam co do niego pytanie - czy przy zakraplaniu Advocate nie trzeba już odrobaczać psa "od środka"?


Advocate nie działa na wszystkie pasożyty wew. Nie działa zdaje się na tasiemce. Więc jak najbardziej trzeba też "od środka".
co do sprzętu "zaprzęgowego" ja niezmiennie będę polecała ManMat. Jest świetny i do tego ma DOŻYWOTNIĄ gwarancję. Każdą pierdołę nawet nie tyle naprawią co wymieniają sprzęt na nowy.
Co do "niepasowania" na psy długowłose, też się nie zgodzę bo moje do "gołych" nie należą a szelki leżą na nich ok.

z preparatów na stawy polecałam kiedyś to : http://zerodc.pl/product-pol-68-Gelatine-Healthy-Jones-.html i generalnie produkty FlyingDog.

edit: o http://pl.flyingdog.eu/
Moja dziś hasała w ManMatowych guardach i trochę się przekręcają, ale nie przeszkadzają suce. Używam ich tylko po to, żeby sobie karku nie skręciła na lince 🙂
Wiem, że smęcę strasznie, ale wzięłam się w garść i wzięłam ją dziś na intensywną godzinę ćwiczeń przeplatanych zabawą i pies mi zasnął jak po dwugodzinnym bieganiu 😉

A co do sledów - mała ma Hificę szytą na miarę i z tych pies nie wyjdzie, bo mają dodatkowy pasek za przednimi łapami. Mają możliwość zapięcia na 3 różne sposoby, też je bardzo lubię:
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10930150_873019172737803_274998904860021884_n.jpg?oh=49fba6440a886beb953b13d742ccbedc&oe=554866F2&__gda__=1430933299_43382ed528c6eabd5513ba786d54cb27[/img]
Na drugim planie z kolei ManMaty 🙂
Co do pasa, polecam ten z hifici, już kiedyś wspominałam, że ratuje mi lędźwiowy odcinek kręgospłupa, bo moja suka jest bardzo zrywna i poczuwa się do bycia psem zaprzęgowym pełną gębą  😀 Przy psach, które ciągną lekko może być jednak zbyteczny 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 lutego 2015 20:09
Up!
czy ktos mial wyzla wegierskiego / vizsla?
Hiacynta
A jak ciągnie na smyczy to też tak się przekręcają ? Bo moje jak psy biegają luzem to też się przekręcają. Jak ciągną i są z przodu to leżą dobrze.


Jak idzie prosto jak po sznurku i non stop ciągnie to nie, ale wystarczy, że się zatrzyma lub odrobinę odbije i już ma szelki na boku :/ Ten ruchomy górny klin jest według mnie porażką, jakby był przyszyty to nie byłoby tego problemu.
WolfClan szyje też fajny sprzęt zaprzęgowy, Hiacynta, może ich oferta będzie wam pasować? Szardi jest przecinkiem, może to przez wąską klatę? Peru niby też, ale mocno przykoksiła 😉
O, popatrze 🙂
Dziewczyny, dzwoniłam do weta. Mówiła, że na razie nie poleca zakraplania ale poleciła mi obroże Foresto, działanie 8msc cena 116zł ale jeśli faktycznie ma działać te 8 miesięcy to chyba warto. Miałyście z tym do czynienie?
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę to znajdziesz pozytywne opinie, chyba najbardziej polecana obroża na forum, ja z bayera miałam kiltixa i też się sprawdził bardzo dobrze.
elle no właśnie wiem, ale znajoma mówiła, że jej pies chodził po tym "jak pijany" i ubierała to tylko na kilka godzin dziennie dlatego chciałam więcej opinii usłyszeć. Kiltixa też mi polecała
edit: ale odnośnie Kiltixa ponoć jak się zamoczy to zmniejsza się jej działanie no a skoro pies się tarza w śniegu i jest kąpana częściej niż podwórkowy Burek to nie wiem czy to nie osłabi jej działania?
Nuta nosiła Foresto przez 7 miesięcy w zeszłym roku - główny cel ochrona przed kleszczami. Sprawdziła się świetnie, większość lata Nuta spędziła w lesie, na łąkach i plaży (4-5h dziennie) - nie złapała nic. Ja polecam, mamy już kupioną obrożę też na ten sezon.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się