Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

a widzieliście rajdowy casco?
zachorowałam na niego 🙁
horse_art, widywałam GPA i po 500, ale teraz wszystko droższe🙁 (przelicznik walutowy).
halo, zmian przelicznikowych doświadczyłam ostatnio zamawiając kryształki ;/

a za 500 coś bez problemu (szukania, polowania, sciagania...) kupie mu champ. tylko szkoda i na 1 i 2 (bo gpa tez  super) tyle kasy, jak go raz założy 🙁
[quote author=horse_art link=topic=153.msg2281287#msg2281287 date=1422739036]
a widzieliście rajdowy casco?
zachorowałam na niego 🙁
[/quote]

Pokaż na zdjęciach, bo nie kojarzę o który chodzi  😀
horse_art Ja się skusiłam na rajdowy casco i nie żałuję. Po latach jazdy w jabu volta plus to bardzo miła odmiana. Leciutki, ze wspaniałą wentylacją, ale trzeba się przyzwyczaić i przymierzyć przed zakupem, bo jakiś taki płytki w porównaniu do poprzedniego. W zimie i tak jeżdżę w starym bo mi zimno 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 lutego 2015 18:51
Można gdziekolwiek jeszcze kupić kaski LAS? Przeszukałam chyba cały internet 🙁


Dzisiaj zupełnie przypadkiem trafiłam na te kaski:
http://www.stajniaequus.pl/kaski_las.php
emptyline   Big Milk Straciatella
01 lutego 2015 22:01
horse_art, ja też chcę wiedzieć o jakim modelu rozmawiacie. 😉
kwagga, to on nie nie jest głęboki? 🙁 musze mieć głęboki, anatomiczny taki, w płytkich wyglądam dużo gorzej niż bez ;/

ms_konik, 104 = chyba znalazła kask jakiego dla znajomego szukałam 😀

http://www.casco-helme.de/category.php?id=5
weszła, przejrzałam...i chce kolejne 4 :P

rajdowego tam nie widze ;/
to taki: (troche mi zajęło szukanie bo nazwy zapomniałam :P)


horse_art Mam dokładnie ten ze zdjęcia. W porównaniu do jabu volta plus jest płytszy, ale może to tylko moje odczucie? Volta jest z neopranową osłoną na potylice i  uchwyty przy uszach też z neopranu. Casco jest zdecydowanie delikatniejszy, bo uchwyty sznurkowe, z doskonałą możliwością regulacji, a neopranowej osłony na potylicę nie ma, stąd to moje uczucie płytkosci. Musisz mierzyć. Nawet jak zamówisz wysyłkowo to przecież możesz zwrócić prawda? Dołączam zdjęcia w starym i nowym kasku. Różnice spore.
kwagga fajnie, zgrabnie leży na głowie  😉 Właśnie to ja stałam się sprawczynią braku snu horse_art przez ten model  🤣
Masz może jeszcze jakieś zdjęcia w nim?
larabarson Mam takie słabe, ale innego brak, może wystarczy. Kask faktycznie super, a brak snu zasłużony 🙂
kwagga, volte też mam :P no mialam bo oddałam dzieciakom, ale dalej w mojej siodlarni leży 😉
larabarson, mam wory pod oczami przez ciebie :zły:

cholera..ile mozna mieć kasków?? jeszcze takei fajne kolory innych się pojawiły 🙁 chce wszystkie 🙁

chyba powinnam jakoś je dystrybuować czy coś - jak z naczłkami, robie, oddaje i dzięki temu nie MUSZE mieć wszystkich, bo naciesze się posiadaniem przez killka dni i wystarczy - inaczej by tylko leżały i kase blokowały. jak te kaski, czapraki.... :P
dość mało jeżdze, nie spadam (tfu-tfu) wiec nie ma duzego "zużycia" 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 lutego 2015 20:27
A ja muszę się przyznać, że poszłam po rozum do głowy i w końcu kupiłam sobie kamizelkę. Co prawda nie taką standardową, bo na nie nadal mam alergię ze względu na ograniczoną ruchomość ciała, ale zainwestowałam w żółwia na kręgosłup. Lepszy żółw na plecach niż nic 🙂
I muszę przyznać, że bardzo bezpiecznie się w nim czuję. Jestem po dwóch jazdach w nim i jestem zachwycona. Jest bardzo wygodny, nie krępuje ruchów, ale mam świadomość, że jak przywalę plecami w drągi, albo coś innego, to mam zapewnioną ochronę.
Mogę z czystym sumieniem polecić. Może i często nie latam, ale mam konia który lubi sobie bryknąć, coś tam skaczę, teraz jeszcze pracuję z dość krnąbrną kucką... Lepiej, żeby ten żółw był niż żeby go nie było 🙂
haha horse_art to mi się bardziej przyda bo ja spadam ( a przynajmniej spadłam w niedzielę  😁 )
casco super chronią przed upadkami. kamizelki też.

od momentu zakupu nie spadłam ani razu 😀
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
02 lutego 2015 23:25
Coś o tym wiem. 🙂. Jak kupiłam GPA, to na rok spokój z upadkami. Tylko, że potem wywróciłam się razem z koniem. 🏇 "Nic mi nie jest! Ej, a nie porysowałam sobie kasku??"  😁
Przymierzam się do zakupu kasku Caldene Prestige. Jak z jakością, wytrzymałością i wykonaniem? Bardzo odbiega od oryginalnego Charlesa Owena?
Zastanawiam się nad zakupem tego kasku ;http://dobry-kon.pl/opis/3621463/casco-kask-jezdziecki-choice.html  i mam taka zagwozdke, czy ten shwarz titan jest taki szary jak na zdjęciu ? ( pierwszy z lewej) Czy ma może ktoś ten kask i mógłby mi zrobić zdjęcie jak prezentuje się "na żywo?  :kwiatek:
wanted, czarny jest. wczoraj ogłądałam (Dziewczyna na jazde w nim przyjechala), a ze nie ma innych gładkich czarnych t pewnie wlasnie ten 🙂
titan znaczy gładki
tu masz go 60zł (bez promocji 20 😉 ) taniej: http://sklep.bergo.pl/p/18/5965/casco-choice-kask-jezdziecki-24h-casco-kaski-dla-jezdzca.html
A u mnie się szykują zakupy. W poniedziałek powinna dojść kamizelka powietrzna  😍
horse_art Bardzo dziękuje !  :kwiatek:
[quote author=ms_konik link=topic=153.msg2281840#msg2281840 date=1422816710]
Można gdziekolwiek jeszcze kupić kaski LAS? Przeszukałam chyba cały internet 🙁


Dzisiaj zupełnie przypadkiem trafiłam na te kaski:
http://www.stajniaequus.pl/kaski_las.php
[/quote]

Dzieki! 🙂 Niestety te co są na stronie, nie są już produkowane, ale ma być nowa kolekcja pokazana w przyszłym tygodniu.
Mam Las VEGA który ma ponad 10 lat i chętnie zmieniłabym na taki sam, tylko nowy. Ale google wie lepiej, że próbuję znaleźć 'las vegas' :|
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 lutego 2015 17:39
Jak w guglach wpiszesz szukaną frazę w cudzysłowie to będzie szukał dokładnie takiej.
niestety nie w tym przypadku 😉
Przymierzam się do zakupu kasku Caldene Prestige. Jak z jakością, wytrzymałością i wykonaniem? Bardzo odbiega od oryginalnego Charlesa Owena?

ktoś, coś?
asds   Life goes on...
09 lutego 2015 21:36
Ktoś może ma Casco Passion Plus? Jakie opnie? Może jakieś foto 😉?
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2015 23:02
asds, śliczny kask. Nie pasuje na prawie żadną głowę. Na wąskie, szczupłe, nordyckie. 🤣 🤣 Chociaż ktoś tu go dopasował sobie. 🙂 To nie była Dworcika?
Nieee... ja mam łeb okrągły jak kartofel.
asds   Life goes on...
10 lutego 2015 10:02
Bo jestem rozdarta ..Kupić Passion Plus z disk fit czy odłozyc trochę jeszcze aksy i kupić Spirita...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 lutego 2015 10:06
asds moja znajoma ma i... jak kask leży gdzie indziej niż na głowie jeźdźca to jest cudny, ale po założeniu moim zdaniem sprawia wrażenie "wodogłowia"  🤔wirek: nie wchodzi na głowę tylko jest jakby "ponad nią" co z resztą widać nawet na zdjęciach katologowych casco. Ja bym zbierała na spirita, bo ładnie i zgrabnie wygląda na głowie. Ewentualnie mogę Ci polecic Casco Champ - moim zdaniem wizualnie jest tak jakby tańszą wersją Spirita, ale dużo osób go ma  i poleca i sama na niego zbieram 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się