Kupno konia

srokaty sabino
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 lutego 2015 13:45
Dzięki 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 lutego 2015 16:56
ms_konik, wg mojej wiedzy nic białego co zachodzi na kłodę konia nie łapie się pod miano "odmian na nogach".
Jeśli Silvana dobrze pamięta, to matka konia TEŻ była srokata. A papier cierpliwy...

Matka tego konia jest gniada i dalej w jej przodkach nic srokatego nie ma.

A co do malowanych bardzo wysoko i z plamami na brzuchu to widziałam w stadninie
kilka źrebiąt tak umaszczonych po tym samym ogierze i nikomu nie przyszło do głowy
wpisać maści srokatej. Bo niby skąd miał się tam wziąć gen srokaty? Z kosmosu chyba.
No chyba z kosmosu 😀 Ale skądś się wziął.
to czy jest srokaty czy nie, można jednoznacznie wykluczyć po badaniach markerów , tak to można się zastanawiać czy wszystkich przodków z wysokimi odmianami opisywano maścią podstawową a tam gdzieś krył się ten srokacz 🙂
Srokaty (overo) może byc (nie musi) kon bez odmian z białą plamką pod brzuchem. założe się że przed x laty nikt się nie zastanawiał czy to srokaty sabino overo czy co , po prostu gniady , gniady z odmianami . Ale to chyba off top??
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 lutego 2015 17:19
[quote author=ms_konik link=topic=1647.msg2283483#msg2283483 date=1422982599]
ms_konik, wg mojej wiedzy nic białego co zachodzi na kłodę konia nie łapie się pod miano "odmian na nogach".
Jeśli Silvana dobrze pamięta, to matka konia TEŻ była srokata. A papier cierpliwy...

Matka tego konia jest gniada i dalej w jej przodkach nic srokatego nie ma.

A co do malowanych bardzo wysoko i z plamami na brzuchu to widziałam w stadninie
kilka źrebiąt tak umaszczonych po tym samym ogierze i nikomu nie przyszło do głowy
wpisać maści srokatej. Bo niby skąd miał się tam wziąć gen srokaty? Z kosmosu chyba.

[/quote]
No właśnie się ukrywa pod postacią malowańca z dużymi i wysokimi odmianami 😉 Na tym właśnie (między innymi) polega minimalny wzór sabino.
Oficjalnie - nie jest traktowany jako maść srokata. Genetycznie - jest.

Że maści koni są czasami tragicznie źle opisywane - wie chyba każdy. 🙄

Wyróżnia się wzór minimalny oraz maksymalny sabino. Ma to związek z ich ekspresją na danym koniu. Osobniki, które posiadają wysokie odmiany na nogach oraz latarnię, bądź szeroką łysinę na głowie określa się mianem wzoru minimalnego sabino.
(...)
Jedna kopia allelu Sb1 najprawdopodobniej odpowiedzialna jest za wersję minimalną wzoru sabino, a w układzie homozygotycznym za maksymalną (Stamatelakys, 2007)

Z Genetyki Umaszczenia Koni
Wystarczy jeden rodzic. 🙂

Edit: Akatash mnie ubiegła 🙂 W sumie faktycznie offtop, myślę że jeśli ktoś jest zainteresowany dalszą rozmową, to może pójść do wątku o maściach, tam zresztą udzielają się osoby z ogromną wiedzą.
Akatash, żaden OT. Wątek jest "Kupno konia". Potencjalni kupcy powinni wiedzieć, że tak naprawdę kupują srokacza. Podobnie  w przypadku koni siwo-srokatych. Dosłownie pojedyncze konie mają wpisaną taką maść, a jest ich trochę. Także przy kupnie młodych siwych, podawanych za gniade/kasztany/kare. Albo "dziwna kasztanka" a ona srebrna.
Wniosek: zainteresuj się, jaką naprawdę maść ma twój koń.
I wspomnieć należy o przypadkach, kiedy weryfikowano rodziców (czyli szukano prawdziwego ojca), bo, drobiazg taki, maść źrebaka się nie zgadzała; i tak po byku, np. z pary kasztanów inna podstawowa.
Co sądzicie o tym koniu pod względem eksterieru? http://www.swiatkoni.pl/ads/show,35608,horus.html
Co sądzicie o tym koniu pod względem eksterieru? http://www.swiatkoni.pl/ads/show,35608,horus.html


Super ciemne zdjęcia i bardzo dobrze przyciemnione filmy . Materiał reklamowy na miarę mistrzów Pijaru . 😉
Nowielicka hala z tego słynie 😉
Pod względem eksterieru to to zdjęcie nie nadaje się do oceny, bo to nie jest zdjęcie zootechniczne (choć może by chciało być).
Zootechniczne może nie jest, ale widać, że ma słabo skątowane stawy skokowe. Mi się nie podoba też trochę budowa przednich pęcin. Do tego cały koń jest taki chudy, niby odkarmiony, ale taki bez masy jakiś, wygląda na słabego.
Nie wiem czy dobry wątek, ale ten mi wyskakiwał w wyszukiwarce.
Jakich mamy hodowców, bądź stajnie w Polsce sprzedające konie do skoków ? Szukam wałacha (ew. ogiera) w wieku 5-7 lat do 30 tys..
Ktoś ? Coś ?
Do 30 tys to raczej nie znajdziesz  😕
Spokojnie, nie szukam konia do dużego sportu 😉 Ot zwykłe regionalne zawody. Do 30 tys. coś na pewno się znajdzie, paru moich znajomych w tej cenie znalazło zdrowe konie, które teraz chodzą klasę N.
Na N klasę spokojnie znajdziesz.  Ze stajni do Agrosad, Bogdanowo i kilka nieogłaszających się stajni, ale to na pv  😉
Opowiem anegdotę. Dziś w stajni zawitał były zawodnik, wówczas junior, po ok. 12 latach żadnego kontaktu z końmi. Chce wrócić do jeździectwa, kupić konia. Więc pyta: Co się stało z końmi w PL??? Gdzie się podziały dobre, zdrowe konie? Patrzę na ogłoszenia, a tam same kaleki chyba - bo po 10 000. 🤣 Odpowiedź: Panie kolego, teraz po 10 są te, które "wtedy" były po 80 🤣 I to ceny już wzrosły 🤣
Za 10 000 zł to może sobie kupić konia do lasu , bo podobno po tyle chodzą . Jak chce wrócić do sportu to musi dołożych chociaż jedno zero .  😁
Smok10, chce do lasu 🙂
Smok10, chce do lasu 🙂


Wiesz  , każdy ma prawo robić to co mu się żywnie podoba . Widać że ciągnie wilka  😁

Srokaty (overo) może byc (nie musi) kon bez odmian z białą plamką pod brzuchem. założe się że przed x laty nikt się nie zastanawiał czy to srokaty sabino overo czy co , po prostu gniady , gniady z odmianami . Ale to chyba off top??


Nie tylko nikt się nie zastanawiał, ale swego czasu była i mała afera...
Dużo koni KWP było hodowanych właśnie na maść - pożądane wysokie 4 skarpety, plama na brzuchu akceptowana. Oczywiście od zawsze był to koń jednomaścisty z odmianami.
Ale "reszta świata" zarzucała kwpn-om srokatość. Holendrzy się strasznie o to burzyli, ponieważ dla nich srokaty i sportowy nie idzie w parze (oczywiście są wyjątki od sposobu myślenia).
Niestety u kilku koni bad genetyczne (których się wcześniej nie wykonywało) potwierdziły gen srokatości mimo od X pokoleń opisu jako jednomaścisty!
Ale "reszta świata" zarzucała kwpn-om srokatość. Holendrzy się strasznie o to burzyli, ponieważ dla nich srokaty i sportowy nie idzie w parze (oczywiście są wyjątki od sposobu myślenia).
Niestety u kilku koni bad genetyczne (których się wcześniej nie wykonywało) potwierdziły gen srokatości mimo od X pokoleń opisu jako jednomaścisty!


Czyli wystarczyła korekta w paszporcie , po co od razu badania  😁

Macie tu tyle ciekawych koni do kupienia  🤣

https://www.youtube.com/channel/UCkZw8RKFGiTyvGvFhBgp0nw
niby tak, ale kwpn się tego "wypiera i wstydzi", więc mimo rozwoju badań, są one sporadycznie wykonywane, już zwłaszcza u ogierów  😉
niby tak, ale kwpn się tego "wypiera i wstydzi", więc mimo rozwoju badań, są one sporadycznie wykonywane, już zwłaszcza u ogierów  😉


A tak a propo's , jaki to ma wpływ na to czy konie skaczą czy nie  ??? Niech sobie wpisują co chca mnie to , lotto .Ważne żeby ruszał się jak Totillas i zamykał stojaki . 😁

A swoją drogą , co myślicie o tych koniach z Bogdanowa , bo mnie się podobają .  😉
https://www.youtube.com/channel/UCkZw8RKFGiTyvGvFhBgp0nw
P.S Widzę że wszyscy wolą opowiadać bajki o koniach sportowych po 10 tyś , a jak im pokazać dobry materiał do sportu to przechodzą na temat kolorów czapraczków  😁
Cóż , to nie są końskie Decathlony  😁 😁 😁
Smok10, a Ty z Bogdanowa jesteś? Czy płacą Ci za reklamę  😉
Bo mało bywam na forum, a już co najmniej 3 Twój wpis o tych koniach widzę, więc aż ciekawi mnie ile ich dodajesz  😉

Co o nich myślę? Szkoda mi czasu na przeglądanie ogłoszeń, w których nie ma ceny, bo miliona na konia nie wydam  🙄
Po prostu wstawiłem filmiki fajnych młodych koni do kupienia , jak ktoś szuka trupów które mają udawać że są do sportu tylko dla tego że były czempionami płytowymi na wystawach hodowlanych to w ogłoszeniach jest ich mnóstwo i to z ceną . 😉
EGONOWA na twoim miejscu zobaczył bym i zorientował się w stajni Hippica - Zbigniew Kostrzewski która znajduje się w Krzywopłotach woj małopolskie powiat Olkusz gmina klucze, mają tam naprawdę dobre konie mieszkam niedaleko więc coś tam wiem chodź to nie moja bajka bo moją miłością są konie małopolskie
chodź to nie moja bajka bo moją miłością są konie małopolskie


A chociaż z wzajemnościa  😎
Dava   kiss kiss bang bang
08 lutego 2015 07:33
Trojan -> tam to chyba ta sama cena tylko w euro 😉

Smok -> calkiem fajne te konie 🙂

Dziewczyna chce kupic konia do malego sportu/ambitnej rekreacji, za 30tys zl znajdzie  :kwiatek:

Dziewczyna chce kupic konia do malego sportu/ambitnej rekreacji, za 30tys zl znajdzie  :kwiatek:



Do zabawy , znajdzie !  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się