Derki

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 lutego 2015 16:34
ivett idealny!  :kwiatek: czyli w najbliższym czasie muszę się zgłosić do Caball'a  😀
czy ktoś wie gdzie znajde derki treningowe tego typu (oprócz Jarpola i Caballa) ?

szuwar, mattes ma podobne. Żadna inna firma takowych nie produkuje  tego co wiem
Euro-star miał taką derkę rok temu z tego co pamiętam 😉 http://www.horse-trade.eu/pl/p/Derka-polarowa-EURO-STAR-treningowa/1462
dzięki za info 🙂
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
11 lutego 2015 17:04
czy ktoś trafił na promocje na jakieś przejściówki 100-150g wypelnienie duze 155 lub 165 cm ????  tak do około 200 zł szukam szukam i nie moge znalezc a nasza villa horse 155 cm z zeszlego sezonu niestety jest już maława i obciera jej klatę! 🙁 kurcze szkoda bo kosztuje 130 zł 🙁
Jest ktoś może w stanie podać mi wymiary półderki M i L?  👀
Gniade sprawdź sobie w Pasikoniku. Mieli świetne ceny na derki. Sama skorzystałam i kupiłam 2, a potrzebuję 165cm.
Gniade   Czy bycie WWO może być fajne?
13 lutego 2015 09:10
haruś dziekuje bardzo! niestety z tego co widzę zostały 200g , a ja potrzebuje trochę lżejszą 🙁
Dziewczyny 🙂 ... Jak wypada rozmiarówka polarówek HKM-u  :kwiatek:?
figaro2046, moje konie noszą 155 z normalnych derek (w tym z polarówek Jarpolu, czy zimowych Horze) a z HKM musiałam mieć 165 😉
Ja konia nie derkuje 😀
Moja koleżanka stosuje koszulki pod derki, bo koń jej się strasznie przy kłębie obciera  🤔
Minusem jest cena, ok 99 zł
Za tyle można kupić niskiej jakości derkę, ew. dołożyć 50 zł i kupić lepszą  🙄
Ale i tak musiałby to być super ultra miękki polar by to coś dało  😜
Super miekki polar potrafi super wytrzec siersc, poza tym nabija sie klakami. No i po grzyba pakowac dodatkowo w polar konia, ktory nie potrzebuje dogrzania? 🙄
Czy polar jakosciowo lepszy w Jarpol, Caball czy Hkm?
Majaaaa, jeśli koń się obciera przy kłębie, to derka tam uciska. Albo trzeba ją mocniej (krócej) zapiąć "pod szyją" albo kupować tylko derki z półkapturem (typu Horze Avalanche)...

Jeden z moich koni obciera się nawet od koszulki pod derkę  😵 taki typ
Perlica mam i Caball i Jarpol i widziałam HKM - wg mnie bezdyskusyjnie Jarpol
Potwierdzam
Jarpol ma genialną jakość polaru. Mięsisty, trwały i nie traci na jakości po praniu.
Ja też zdecydowanie polecam Jarpol
Klami, ja mam taką, właśnie przytargałam ze stajni do prania 🙂
Używam jej do boksu, na padok też jej ok, ale zwyczajnie szkoda mi jej na błocko. Od wierzchu jest lekko połyskliwy, mięsisty softshell, ale nie taki klasyczny gładki, tylko z przeplotem. Od spodu niezbyt gruby, ale gęsty polar. Mam ciepłą stajnię, więc teraz szkapy stoją w niej właśnie w takiej derce.
Zapięcia od pasów są świetne (trójkątne klamry, jak w derkach Anky).
Sama derka używana od listopada wygląda tak:





quanta, haha, jaki zbieg okoliczności. Dzięki wielkie za zdjęcia. Rozumiem, że dera dobrze się sprawdza. 😉 A powiedz mi prosze jeszcze jedną rzecz, jak ta derka rozmiarowo wypada ? Mój nosi derki 155/160/165 cm zależnie od firmy/modelu. Szczególnie potrzebne mi jest sporo miejsca na szyjsko i klatę.
Kaarina, ,mikstura, episode,  :kwiatek: pięknie dziękuję
Ja mam tylko 2 Jarpole i jakiś jeden no name i jakoś nie mam porównania. Skoro piszecie że Jarpol to zostaję przy tej marce  🙂
asds   Life goes on...
23 lutego 2015 10:39
Korzystając z okazji póki jeszcze wyprzedaże są kupiłam już derkę do stajni na następną zimę - Equiline Detroit i kaptur Boris.

Oby była mocna.
asds, dobry wybór. Chyba najbardziej ze wszystkich cenię sobie dery Equilline właśnie. Jeszcze Sarmy są świetne.
asds   Life goes on...
24 lutego 2015 09:11
Klami

No właśnie szukałam i szukałam derki pancernej i trwałej. Kobyłka nie jest niszczycielem, ale niestety uprawia  końską yogę w boksie i nasza obecna derka za słaba na takie wygibasy...
http://www.gnl.pl/derka-siatkowa-equi-theme-easy-czarny-145-cm.html
Użytkował ktoś ?  👀 Ktoś coś ?
Bo cena mnie kusi...  🙄
Liściu, jakość będzie raczej adekwatna do ceny... Producent nie słynie z wysokiej jakości i i pojedyncze zapięcie na klatce piersiowej eliminuję tę derkę np. z użytkowania pastwiskowego, chyba że z dodatkowym pasem...
macie jakiś sposób na derki, które się elektryzują? Szczególnie polary strasznie "strzelają".. 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
25 lutego 2015 20:25
Natrzeć płynem do płukania. To stary babciny sposób 😉
leję tego płynu do pralki i nic.. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się