ALBATROS i inne zabawy oraz zagadki.

Chciałam napisać dokładnie to samo co flygirl, przecież rozbitkowie to osoby, które się uchowały  👀
Chciałam napisać dokładnie to samo co flygirl, przecież rozbitkowie to osoby, które się uchowały  👀


Naprawdę? Człowiek się uczy całe życie  😀 Napisałam USA bo zasugerowałam się rozbiciem na granicy dwóch stanów.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2015 22:53
Alten, fly taaaaak!
Karino1998, o to głównie w tej zagadce chodzi. Skupiasz się nie na tym co trzeba. 🙂

To tak jak to: Prowadzisz autobus. Na pierwszym przystanku wsiadają 3 osoby, na drugim 1 wysiada, wsiada 10, na kolejnym 8 wysiada, a dwie wsiadają, na czwartym 7 wsiada i 4 wychodzą, na piątym wsiada 15, a wysiada 1-na, na szóstym wysiada 10 i wsiada 9. Jakiego koloru są oczy kierowcy?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
09 lutego 2015 22:56
emptyline Takie jakie mam, brązowe  🙂 Bo prowadzę
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2015 23:00
helcia, a wiesz, że bardzo dużo osób w natłoku liczb i automatycznej chęci policzenia osób w autobusie zapomina o wstępie i nie wie co powiedzieć, albo liczy i liczy? 🤣 To jest najlepsze jako zagdaka mówiona, nie pisana. 🙂
Ja mam jeszcze jedną, aczkolwiek nie jest zbyt trudna

Pewien grecki filozof był skazany na śmierć. Jednak z okazji święta, dostał szanse ułaskawienia. W pudełku miały być 2 kulki- czarna i biała. Jeśli by wyciągnął białą- przeżyje, jeśli czarną-umiera. Tuż przed losowaniem, jego przyjaciel, który był wysoko postawionym urzędnikiem,  w tajemnicy mu powiedział, że w pudełku będą dwie czarne kulki i tak naprawdę nie ma szans na ułaskawienie. Filozof tylko uśmiechnął się, wylosował kulkę i został ułaskawiony. JAK?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
09 lutego 2015 23:21
emptyline mój pierwszy odruch też taki był, policzyć ;p Ale stanowczo jako pisana jest prostsza, bo przeczytałam raz jeszcze i stała się jasność  😁
Karino1998 - nie pokazał nikomu jaką wyciągnął? a skoro w pudełku została czarna to znaczy że wyciągnął białą?
Chciałam napisać, że to kulka Schrödingera, ale odpowiedź Tamtam też mi się podoba  👍
Tamtam tak  😁 ja się nie nadaje do zadawania zagadek  😂
O to może ja:
Kobieta budzi się pewnego pięknego poranka i spojrzawszy przez okno, odbiera sobie życie.
Czy kobieta zobaczyła tam jakąś osobę?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 lutego 2015 10:22
Bo to był poniedziałek 😜 😁
zobaczyła swojego szefa  😎
może zaplanowała wcześniej samobójstwo na ten dzień?
udorka I pierwsze, i drugie nie
CzarownicaSa nie  😉
Tamtam nie
zleciła morderstow kogoś?
zabiła wcześniej kogoś?
była chora psychicznie?
czy byla samotna?
czy ktoś umarł i nie mogła się z tym pogodzić?
czy gdzieś pracowała i to ma związek z jej śmiercią?
Tantam Wszystko nie  😉
Czy kobieta jest na coś chora?
julka177 Nie
Czy jest w pełni sprawna fizycznie i psychicznie?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 lutego 2015 11:32
Czy kobieta za oknem widzi obraz apokalipsy i orientuje sie, ze jest ostatnia zywa na swiecie? 👀
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lutego 2015 11:37
Czy widok za oknem miał wpływ na popełnienie samobójstwa?
julka177 tak
CzarownicaSa nie, ale...  😉
emptyline nie
Wypadła przez okno?
Zobaczyła coś w odbiciu szyby?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 lutego 2015 11:50
Nie zobaczyła swojego odbicia w lustrze i pomyślała, że nie żyje? 👀
Ale po co wtedy by się zabijała? 😁
Alten Nie ma znaczenia
Abisana Nie
CzarownicaSa Nie
Nie zobaczyła nic i uświadomiła sobie, że oślepła?
Nie lubiła myć okien, a kiedy wstała zobaczyła, że szyba jest brudna i z rozpaczy się zabiła?  😂

Czy kobieta była ofiarą przestępstwa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się