Studium hodowli koni

Seksta   brumby drover !
25 maja 2010 16:22
Monny w Poznaniu tez istnieje takowe.
Monny pisała swój post ponad rok temu więc raczej już nieaktualna poprzednia rozmowa 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 maja 2010 19:28
A ktoś zna coś policealnego blisko Warszawy? Google wypluwa tylko Wrocek :/
Misskiedis   pisałam na poprzedniej stronie że jest w Piasecznie  www.zsrcku.com.pl  🙄
W Czernichowie jest zespół szkół rolniczych, zobacz może tam jest studium 🙂 http://www.czernichow.edu.pl/news.php
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 maja 2010 15:42
Enii, dziękuję :kwiatek: nie wiem dlaczego nie zauważyłam 😵
klaus niestety nie ma  🙁

Znalazłam kolejne studium i jeszcze dalej od tamtych poprzednich  😵  http://pzs-czarnkow.prv.pl/  Może komuś się przyda.
dla zainteresowanych technikum hodowli koni jest również w zachodniopomorskim w szczecinie.szkoła 2letnia.nie wiem tylko czy jest to dzienna czy zaoczna.
hodowla koni w Nakle (Śląskim), dzienne na pewno.
chyba będą też plany na zaoczne.

i dzienny technik weterynarii z planami na zaoczne  😅
gdzie to gdzie to ?  😅
Odświerze troszkę szukam zaocznej szkoły(policealnej) o tym profilu do 250km od torunia jakie szkoły według was są najlepsze
zależy mi na tym by też się czegoś jeszcze nauczyć a nie tylko zdobyć papier jak to bywa np. w gronowie
A co myślicie o poznaniu?
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
18 lutego 2012 20:44
http://podyplomowe.ur.krakow.pl/index/site/301
Ktoś się orientuje czy to działa jeszcze w krk? bo tu jakis stary wpis jest z 2006 roku. Interesowałoby mnie coś podobnego od października...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 maja 2012 21:05
Czy ktoś mi może dać namiary na Wrocławskiego Equus'a ? Ich strona nie działa, nigdzie nie mogę znaleźć informacji. To nadal funkcjonuje??
Witam 🙂 Mam taki pomysł, żeby pójść po magisterce (w tym roku) jeszcze na jakieś studium policealne czy coś (żeby dostawać jeszcze rente rodzinną z ZUS)- najlepiej zaoczne, dwuletnie - jakiś hodowca koni lub technik weterynarii. Znacie cos takiego w okolicach Cieszyna? Wyszukiwarką cięzko cokolwiek znaleźć.
A renta nie jest limitowana też wiekiem?
Jest, dlatego mam jeszcze 2 lata czasu.
Ja skończyłam PSHK we Wrocławiu. Powiem tak... poziom żenujący, do egzaminów podchodziłam "z lotu", nie ma szansy nie zdać.
Zajęcia nudne, niektóre nieco ciekawsze... Zajęć w terenie tyle co kot napłakał...
Pewnie byli "studenci" tej szkoły zaraz mnie zlinczują, ale mam na ten temat swoje zdanie.
Do szkoły przyjmowany był  każdy, np dziewczyna która na koniu nigdy w życiu nie siedziała a piątki w indeksie od góry do dołu. Mając wieloletnią styczność z końmi niczego więcej się nie nauczyłam, ponieważ podstawy produkcji roślinnej lub przebieg ciąży u świni (?!?!) był dla mnie średnio interesujący.
Nie polecam, lepiej pójść na zootechnikę i skończyć studia.

Amen 🙂
Ja potrzebuję się gdzieś zapisać na 2 lata, żeby jeszcze kasę dostawać, a nie zaszkodziłoby się przy okazji czegos ciekawego nauczyć...

jagoga, a Ty masz na mysli tą szkołę? http://www.equus.wroc.pl/

Nad tą się zastanawiam, bo nic lepszego nigdzie bliżej nie znalazlam... :/ W sumie poziom nie musi być jakiś super hiper, głównie przerażają mnie dojazdy tak daleko.
Tak, dokładnie tą 🙂
.
Nie chce zakładać nowego wątku, więc tu się podłączę  🤣 .
Czy po ukończeniu technikum i zdaniu egzaminu zawodowego ma się uprawnienia instruktorskie?
Słyszałam już setki różnych wersji od takich, że można pojedynczym osobom, do takich, że ma się uprawnienia ale nie jest to to samo co licencjonowany instruktor PZJ.
Fakty są takie,że znam kilka osób, które kończyły tą szkołę i pracują w ośrodku, w którym nie zatrudniają osób bez papierów.
A kolejną sprawą jest,że zawód IRR ze specjalizacją jazda konna niby miał być zawodem uwolnionym, niby nie trzeba mieć już papierów?

Szukałam w necie i pytałam ludzi ale jak już mówiłam każdy co innego mówi  🙄.
Dlatego może ktoś kto ukończył tą szkołę się wypowie?  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2015 12:50
ja skonczylam policealne studium hodowli koni i osobno robilam irr.
zawody instruktorskie zostaly uwolnione wiec teoretycznie moze robic to kazdy, chociaz chyba zaden szanujacy sie osrodek noe zatrudni kogos bez papierow.
sama szkola nie daje Ci uprawnien instruktorskich natomiast czesto w tyvh szkolach byly organizowane dodatkowe kursy dla sluchaczy.
IRR nie ma od 4 rech lat .  😉 Jest tu na ten temat mnóstwo artykułów ,wypowiedzi , przywołania konkretnych przepisów , ustaw itd. Więc nie ma się co dowartościowywać że po kursie IRR wszyscy w ośrodkach będą cię łapać .
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,71.0.html
80 stron na ten temat  🤣

P.S Czy może mi ktoś wytłumaczyć fenomen STUDIUM HODOWLI KONI   😲 Jaka przyszłość czeka młodego człowieka po ukończeniu takiej szkoły ???? 🤔
Jaki jest cel?
Ja zrezygnowałam ze studiowania zootechniki na rzecz innego kierunku, który dał mi perspektywy znalezienia pracy.
Natomiast mój głód wiedzy popchnął mnie na podyplomówkę we Wrocławiu.
Co nie znaczy że po tychże studiach już wszystko wiem. Wciąż się uczę i wciąż jest tyle wiedzy i umiejętności do przyswojenia.
Wszelkiej maści "Studium" mam sens jeśli jest tylko dodatkiem do innego wykształcenia, które pozwala zdobyć zawód, na który jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy.
Jaki jest cel?
Ja zrezygnowałam ze studiowania zootechniki na rzecz innego kierunku, który dał mi perspektywy znalezienia pracy.
Natomiast mój głód wiedzy popchnął mnie na podyplomówkę we Wrocławiu.
Co nie znaczy że po tychże studiach już wszystko wiem. Wciąż się uczę i wciąż jest tyle wiedzy i umiejętności do przyswojenia.
Wszelkiej maści "Studium" mam sens jeśli jest tylko dodatkiem do innego wykształcenia, które pozwala zdobyć zawód, na który jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy.


To mogę zrozumieć  😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2015 15:14
IRR nie ma od 4 rech lat .  😉 Jest tu na ten temat mnóstwo artykułów ,wypowiedzi , przywołania konkretnych przepisów , ustaw itd. Więc nie ma się co dowartościowywać że po kursie IRR wszyscy w ośrodkach będą cię łapać .
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,71.0.html
80 stron na ten temat  🤣

Na szczęście dowartościowywać się nie muszę bo doskonale zdaje sobie sprawę że wartość moja to kwestia wiedzy i doświadczenia którego nie ma się bezpośrednio po kursie.
Natomiast jako właściciel stajni nie wyobrażam sobie zatrudnienia kogoś bez papierów, jako matka nie wyobrażam sobie oddać dziecka pod opiekę niekwalifikowanego instruktora..
Więc moja wypowiedź była wyłącznie wyrażeniem mojej opinii, zdaje sobie sprawę że "papierki" nie są już obowiązkowe, jednak w jakiś sposób pomagają weryfikować.
Natomiast jako właściciel stajni nie wyobrażam sobie zatrudnienia kogoś bez papierów, jako matka nie wyobrażam sobie oddać dziecka pod opiekę niekwalifikowanego instruktora..
Więc moja wypowiedź była wyłącznie wyrażeniem mojej opinii, zdaje sobie sprawę że "papierki" nie są już obowiązkowe, jednak w jakiś sposób pomagają weryfikować.



Nie - Nikogo nie pomagają weryfikować . Natłuczono tysiące instruktorów których jakośc , umiejętności i wiedza  jest gorsza niż większości ludzi jeżdżących rekreacyjnie . Tysiące qniareczek porobiło kursy instrutorskie tylko po to by szpanować w stajni przed koleżankami że są Instruktorami. Jak jesteś matką to powinnaś mieć rozum a nie sugerować się papierkiem wypisanym przez chałturnika na kolanie . A jako włascicielka stajni masz obowiązek zatrudnić osobę o odpowiednich kompetencjach a nie z papierkiem który wg obowiązującego prawa jest całkowice zbyteczny. Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego żeby zatrudnić kogokolwiek po kursie IRR.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2015 16:34
na szczescie jest tez masa instruktorow ktorzy nie dostali papierka zeby szpanowac, a zatrudnienie dobrego i wykwalifikowanego instruktora na szczescie sie nie wyklucza.
Koniec  🚫
na szczescie jest tez masa instruktorow ktorzy nie dostali papierka zeby szpanowac,


A jak ich zmaleźć ????  🙄 Jeżeli 99% to ta druga opcja ,to wyłuskanie perełki graniczy z cudem  😁
Więc chyba lepiej nie oglądać się na papierki tylko na umiejętności , zwłaszcza że one nie są nikomu do niczego potrzebne  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się