Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

olcia86, Gratulacje! 😅 :kwiatek: Napisz więcej!

Chuda, Gratulacje! Witaj! :kwiatek: :przytul:

tajnaa, Jakie boskie foto z kąpieli. Zdrówka, oby jak najszybciej Kubuś miał taką minę i samopoczucie, jak na tym zdjęciu.

Net mi się zepsuł na chwilę, więc z braku laku zaczęłam przeglądać zdjęcia małego Gabika, na którego wtedy mówiliśmy Słodzio... i tak a propos nowych ciężarówek, pełnych obaw, że "jak ja sobie poradzę"... natrafiłam na instrukcję obsługi noworoda/niemowlaka, która (patrząc na to z perspektywy czasu) naprawdę świetnie się sprawdza:





Proste!  😎
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
11 lutego 2015 06:03
Julie padłam  😁 Obrazki extra !!!!!
tajnaa ale dużo piany !! I zdrówka życzę.
olcia86 gratuluję!! Matko i córko wow !! Waga i wielkość konkret  😎

A mój syn postanowił nie spać w nocy....pobudka o 2, 2.40,3,4 itd  😵 Teraz padł....a ja no cóż  😎 Kawka powinna pomóc.
Dzisiaj idziemy na termy z wesołą brygadą ciotek. Mam nadzieję że na basenie nie będzie głośno i szybko przemknę z Bolem obok warczących suszarek....
Dzięki dziewczyny jeszcze raz 🙂 studiów nie zaczynam chyba, bo w sumie i tak koleś mi powiedział, że chyba unieruchomią kierunku bo za mało osób wiec wątpię aby do piątku zebrali resztę osób. Tym bardziej, że w maju mam jeszcze kurs 😉 zacznę najwyżej od października- jak mi się będzie chciało hihi

Julie genialne obrazki haha

Olcia Gratulacje
Olcia gratulacje. Ciekawe ile by mała ważyła gdybyś donosiła do terminu.

Tajna u nas na katar pomaga jeszcze zwiększenie dawki wit. D do 1800 jm. Niektórzy nawet do 2400 zwiekszaja, i stopniowo zmniejszają.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
11 lutego 2015 07:27
Jeden dzień mnie nie było i tyle nowości  😀

Chuda, gratulacje !!! dbaj o siebie  🙂

olcia86, gratulacje!!! ależ duża dziewczynka  😲 urodziła się tak jak mój Misio  😉

maleństwo, jak czekają na kaszkę razem  😍 aaa masz akwarium w domu  😀 uwielbiam, zawsze miałam rybki i teraz też bym chciała mieć, tylko czasu brak na urządzenie i mamy mało miejsca w mieszkaniu  🙄

Moje Dziecię spało dzisiaj w nocy ponad 6 godzin  😅 Odsypiał wczorajszy wyjazd do poradni dla wcześniaków. Miał robione znowu USG brzuszka i główki, jest ok, do kontroli za 6 tygodni. Wracamy do podawania Actiferolu tylko w zwiększonej dawce. Misio waży 4950 g  😉 Dostał jeszcze Cebion Multi i mam podawać kwas foliowy.

Pozdrawiamy!!!  😀
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2015 07:56
Chuda, gratulacje!
Olcia wow!! Gratuluje!!!

Mam pytanie do mam po cc. Czy wcześniej przygotowywałyscie sie jakoś specjalnie do kp? Tzn pilyscie wcześniej herbatki na laktacje czy cos? Czy to dopiero po porodzie?
udało mi się dostać dzisiaj do lekarza 🙂 co prawdo innego niż mój stały, ale też słyszałam dobre opinie o niej  🏇
I odebrałam wyniki krwi. Zdecydowanie 5 tydzień 😉

Boże nie wiem co mam ze sobą zrobić  😀 nie wiem co mam jeść co kupić hehe.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 lutego 2015 08:11
OLCIA, wow!!!!! Ale gigancica! To ile by ważyła w terminie? 😉 Pokaż Zosię!

Kasia Konikowa, pies czeka bardziej, Kalina zje moze ze 4 takie mini łyżeczki, a Leeloo wychłepcze reszte. Mój mąż tylko się dziwnie patrzy, że psa karmię kaszą na ludzkim mleku i twierdzi, ze nam się zwierz zmutuje genetycznie 🙂

A mamy akwarium, oczko w głowie męża. Mamy 3 bojowniki - samca i dwie samice - oraz wielkiego ślimaka i glonojada albinosa. Jedna samica to straszny zakapior i dręczy drugą i samca.

Chuda nie wariuj - jedz wszystko poza alkoholem i surowym mięsem tudzież warzywami prosto z gleby nie umytymi 😉 A zakupy zdążysz zrobić, masz jakieś 7,5 miesiąca na to 😉
Chuda, normalnie zdrowo jedz, dużo ryb i owoców/warzyw. Tak na dobrą sprawę nie musisz wiele w swoim życiu zmieniać poza odstawieniem alko, papierosów i innych używek. 😁 kw. foliowy bierz grzecznie, a dalej lekarz Cię pokieruje. 😉 Pamiętaj - nie ma głupich pytań, w końcu przechodzisz przez to pierwszy raz. 😉

jak kompletnie nie wiesz co jeść, jak to wszystko ugryźć, to jako jeden z poradników polecam Ci program "O matko!", który był puszczany na tvn style, a jest dostępny na tvn player. 😉 obejrzałam z przyjemnością. 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2015 08:25
Chuda, wyluzuj!!! Serduszko na usg powinno byc widać miedzy 6-8 tc.
Ja zakupy zaczęłam robić jakoś w okolicach 20 tc i ze wszystkim na luzie zdąrzyłam.

Odstaw używki, myj dobrze warzywa, owoce i ręce. Surowe mięso/ryba też zabronione.
Odżywiaj sie zdrowo i tyle 🙂

A no i śpij jesli czujesz taka potrzebę! Śpij ile sie da!
Końcówka ciazy juz taka super nie jest jesli chodzi o spanie. Albo bezsenność albo niewygodne, no i te ciagle wycieczki na siku ....
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 lutego 2015 08:38
Niekoniecznie, ja sikałam na potęgę tylko w 1 trymestrze 😉 Ale z resztą się zgadzam.
Nie pale, nie pije (a chodzę i żyje  😁 )
Program " o matko" oglądałam zanim jeszcze planowałam ciąże  😁 ale obejrzę na pewno jeszcze raz 🙂
Ja wiem, że głupio piszę, że jakieś bez sensu zdania, ale to jest taka ekscytacja, taka radość - no wiecie o co chodzi.

Co do bez senności, ja mam z tym problem wiec jestem przyzwyczajona, wycieczki na siku- również. Wiec w sumie naprawdę nic się nie zmieni hahaha
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
11 lutego 2015 08:40
Maleństwo fotki boskie, jak zwykle z resztą  😎 I pies wymiata  😀
Olcia ale duża córa!  🙂 Zdrówka dla Was
Chuda gratki  🙂
Ash ja miałam cc a miałam rodzić sn... I nie przygotowywałam się jakoś specialnie, w szpitalu była doradczyni laktacyjna, pożyczylismy na miejscu laktator medeli.
Tam tez kupiłam herbatki i po kilkunastu dniach sie rozbujało  😉 Takze wszystko juz po porodzie.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2015 08:41
Chuda, zmieni sie wszystko 🙂 zobaczysz!!!
Agnieszka, ja mam cc planowane. Laktator spakowany, herbatki też.
Moja bratowa i kilka koleżanek miały pokarm w 3 dobie po cc.
Wiem, ze trzeba jak najwiecej przystawiac dziecko, ale oczywiście juz mam wizje jak dokarmiają w szpitalu.
Chuda, zmieni sie wszystko 🙂 zobaczysz!!!


z ciekawości: a powiesz kiedy? 🙂 bo jestem w 16 tygodniu i.... tych zmian nie widzę, poza powolutku uwidaczniającym się brzuszkiem. 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2015 08:49
Kahlan, dla mnie największą zmianą był/jest 3 trymestr. Jakoś tak wszystko zaczęło byc "na serio". Wózek stanął w mieszkaniu, pokoik gotowy, pranie i prasowanie tych maciupkich rzeczy ... No i brzuch oczywiście większy, niektórych czynności nie da sie wykonać 😀
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
11 lutego 2015 08:52
Ash co do dokarmiania to duzo zalezy tez od szpitala.
Tak jak napisałas, najwazniejsze to czesto przystawiac, nawet, jak na poczatku pokarmu jest niewiele ale maluszek ma maleńki zoładek  😉
Poza tym mm nie zabija  😉 wazniejsze w jaki sposób karmimy.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 lutego 2015 08:54
Agnieszka, wiem wiem, mm nie straszne dla mnie - sama wychowana byłam na mm od 6 doby życia 🙂
No nic, zobaczymy jak to bedzie 🙂
Kahlan, dla mnie największą zmianą był/jest 3 trymestr. Jakoś tak wszystko zaczęło byc "na serio". Wózek stanął w mieszkaniu, pokoik gotowy, pranie i prasowanie tych maciupkich rzeczy ... No i brzuch oczywiście większy, niektórych czynności nie da sie wykonać 😀


no to jeszcze wszystko przede mną. 😁 chociaż łóżeczko już u nas w pokoju stoi i na razie jakoś nikogo z nas to nie ruszyło - nawet kotów. 😁

ale coś zawsze drgnie na usg. 😀 ciekawe jak to będzie przy pierwszym kopniaku. 😉 coraz bardziej nie mogę się doczekać. 🙂
ash, Najważniejsze, żeby Ci dzieciątka nie dokarmili zwykłym smoczkiem, tylko jak już, to sondą.
To i ja się nieśmiało dopiszę... 4 tydzień 🙂, wczoraj potwierdzony u lekarza. Na razie (chyba dzięki, w dużej mierze, śledzeniu tego watka od dłuższego czasu) jestem spokojna, ale świadomość zmiany jaka następuje właśnie w moim życiu wzbudza pewien niepokój.
ale wysyp ciąż się zrobił, fajnie! zajmujemy miejsce tych, które się już rozpakowały. 😀

bianka gratulacje! :kwiatek:
noi urodziłam 9.01.2015r o 7.10  o 5 tygodni za szybko ale dużego wcześniaka Zosia ważyła 4480 i 58cm długa   poleżała na oiom 3 dni potem naświetlanie bo żółtaczka na 8 dobę wyszliśmy do domku  malutka Zosia jest kochana rośnie jak na drożdżach :_)))

gratulacje! a tak z ciekawości miałaś ciążę bez żadnych powikłań typu cukrzyca? Co lekarze mówią, skąd takie rozmiary ponadnormatywne dziecka?!
No, równowaga w przyrodzie musi być. 😉

Gratulacje bianka,! :kwiatek:

A ja takim gifem zarzucę: http://kwejk.pl/obrazek/2236257/omnomnom.html
Jakby ktoś nie dojrzał, to tam jest ośmiornica na obrazku. 😁

bianka chuda olcia86 gratulacje 😀 😀 😀

Mam pytanie do dziewczyn w zaawansowanej lub już z bebikami. Miała któraś z Was rozejście mięśni brzucha? Tak jak na rysunku?

Obawiam się, że u mnie to właśnie następuje. Najpierw zauważyłam przy napinaniu brzucha po środku jakby "przepuklinę". Robiłam test, jak to opisali w necie, i rzeczywiście mam wyczywaną przerwę, palce wchodzą 😵
Zaniepokoiło mnie tez lekkie sine halo wokół pępka. Jest zauważalne tylko w odpowiednim świetle... 😕  Mam tez wrażenie że czasem mnie na tej linii środkowej przy pępku szczypie.
Może to normalne? Może tak w każdej ciąży jest?
Pocieszcie bo już schizuję 😕 Będę miała przepuklinę do pasa, nie będę mogła urodzić no i po porodzie zapomnij o bikini ..... głupie filmy w mojej głowie się tworzą...

Edit: na badaniach krwi wyszło, że mam niedostateczny poziom wit. D. Mimo, że łykam suplementy.. Może to o czymś świadczyć? Oczywiście oprócz tego, ze mamy zimę bez słońca....
chuda, bianka gratuluję! Odpoczywajcie, myślcie pozytywnie i dbajcie u urozmaiconą dietę 🙂 Zmiany zachodzą dosyć późno. U mnie w 8 miesiącu zaczęłam zauważać jakiś małe ograniczenia czy dyskomfort. Nie wiem co byłoby później bo mój maluszek ewakuował się w 34 tyg.

Dzięki dziewczyny za rady dot. czkawki. Po wczorajszym dniu eksperymentalnym - tylko na piersi czkawek nie było. Brzuszek nie bolał, bąki odchodziły. Na dodatek tato jego przyjechał i pół nocy przespał nasz Staś na tacie  💘

Teraz dopiero, gdy nie boli brzuch widzę jak dużą potrzebę bliskości ma szkrab. Sama nie mam już sił, ale tato ma dojeżdżać i pomagać w nocy.


Dzisiaj wypróbowałam smoczek Calma - malutki nie zauważył różnicy... to już 4 smoczek w jego życiu i z każdym radzi sobie bardzo dobrze - tzn. ciągnie ładnie tylko z niektórymi łyka za dużo powietrza.

karola[b]86 gratulacje wielkie! No córa konkretna. Przez cc rodzilas?
k2arola, wydaje mi sie, ze tak jest w kazdej ciazy, problem jest jezeli miesnie nie zjezdzaja sie po ciazy z powrotem.

ash, ja tam nie wierze w "pokarm w 3-ciej dobie", wg mnie w 95% przypadkow wszystko bylo jak trzeba, tylko kobiety nie wiedza, ze tak to ma wlasnie wygladac, a personel czesto utwierdza dla wlasnej wygody, a czasem tez z niewiedzy. To jest normalne, ze konkretna - zauwazalna dla mamy ilosc pokarmu pojawia sie okolo 3-ciej doby, tak jak i normalne jest, ze dziecko spada z wagi w pierwszch dniach. 10% spadku to fizjologia (szcza, kupka, poci sie, a je po lyzeczce). Ja moja pierwsza dokarmialam mm w szpitalu 2x razy, poniewaz nie umialam jej przystawic, a nie dlatego, ze "nie mialam pokarmu", dlatego tez polozna zgodzila sie dokarmic, bo latwiej jej bylo dac dziecku jesc niz uczyc mnie w kolko przystawiania. Nauka oczywiscie mnie nie ominela, tylko sie przesunela, jak i nie ominelo mnie spowodowane zlym przystawianiem, zapalenie piersi, antybiotyk i przchodnia laktacyjna. Tak, ze moja rada, odszukaj na oddziale doradce, nie nastawiaj sie na brak pokarmu i uwierz, ze praktycznie zadna mama nie zalewa sie pokarmem w pierwszych dobach po porodzie. Druga core rodzilam sn (pierwsza cc), po odstawieniu starszej od cyca tylko 1,5 miesiaca wczesniej i tez zadnego sikajacego mleka w pierwszych dobach nie bylo. Trzymam kciuki.

Chuda, gratsy bo jeszcze nie gratulowalam. Trzeba jesc zdrowo, i tak jak dziewczyny pisaly, myc dokladnie surowizne i uwazac na surowe miesko.
Julie Piotrek jak był mały to jadł tak rybki z książeczki "obrazki dla maluchów-kolory"  🤣
noi urodziłam 9.01.2015r o 7.10  o 5 tygodni za szybko ale dużego wcześniaka Zosia ważyła 4480 i 58cm długa   poleżała na oiom 3 dni potem naświetlanie bo żółtaczka na 8 dobę wyszliśmy do domku  malutka Zosia jest kochana rośnie jak na drożdżach :_)))
łał kobieto wielkie gratulacje, normalnie jestem w szoku jaka duża dziewczynka  👍

chuda gratuluję, zaczyna Ci się niesamowita przygoda  :kwiatek:

k2arola ciemna obwódka wokół pępka niekoniecznie musi być przepukliną i niekoniecznie musi z tego coś złego się zrobić. Ja miałam taką obwódkę i nic się z tego wiecej nie stało, a jako noworodek miałam przepuklinę pępkową. Także spokojnie.

Natomiast to o czym piszesz odnośnie mięśni skojarzyło mi się z tym diastasis recti ale to chyba po ciąży powstaje?? Natomiast na pewno bym skonsultowała swoje obawy z lekarzem ginekologiem i chirurgiem, żeby potem nie było problemów.
Olcia86,  gratulacje! Waga i wymiar konkret 🙂 Mój jeszcze tyle nie waży 🙂

Chuda i Bianka,  gratulacje za zajęcie wolnych miejsc w wątku!

Ash, ja też się w żaden sposób do karmienia nie przygotowywałam,  oprócz nastawienia psychicznego, że na pewno dam radę. Zauważalnie większą ilość pokarmu miałam pod koniec trzeciej doby, ale wcześniej też już coś było. Mi próbowano w szpitalu wmawiać, że mam za mało i że dziecko jest ciągle głodne. O sondzie nikt nie słyszał i usłyszałam, że smoczek od butelki jest bardziej fizjologiczny...  w rezultacie dokarmiłam ze 3 razy w jednym dniu, ale potem już tylko kp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się