Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Alaska, nic mi o tym nie wiadomo, by dało się obejść jakkolwiek. Czytałam gdzieś tylko, że ponoć jak chcesz usunąć konto, to dają ci parę dni tego premium na zachętę. Ale nie wiem czy to prawda.
Wiesz co, chyba już mi się odechciało...
Przeczytałam trochę o tym portalu w internecie i się przeraziłam.  🤔
Wiesz co, chyba już mi się odechciało...
Przeczytałam trochę o tym portalu w internecie i się przeraziłam.  🤔


Ale co?
Mnie kiedyś wspominały znajome, że nagle poznajdowały tam swoje zdjęcia, chociaż się wcalenie rejestrowały?  😤
po czym wiadomo, że ktoś zablokował nasz nr komórkowy? Raporty wtedy przychodzą normalnie?  😡


Jeśli to ktoś Ciebie zablokował, to Twoje smsy do niego dojdą, ale nie będziesz mogła do niego zadzwonić.
Dlaczego prasowanie wilgotnych rzeczy jest skuteczniejsze / łatwiejsze?
E. właśnie między innymi o czymś takim jak opisujesz. O kradzieży danych, wysyłaniu ton spamu do Twoich znajomych, bo aplikacja połączona jest z facebookiem, opłatach właśnie za te ,,supermożliwości" które stają się opłatami automatycznymi, które ciężko anulować itp.
Teodora - bo materiał, włókna są bardziej elastyczne chyba.
E. właśnie między innymi o czymś takim jak opisujesz. O kradzieży danych, wysyłaniu ton spamu do Twoich znajomych, bo aplikacja połączona jest z facebookiem, opłatach właśnie za te ,,supermożliwości" które stają się opłatami automatycznymi, które ciężko anulować itp.


I nikt tego nie zgłosił na Policję/Prokuraturę? Nic się nie da z tym zrobić?
Przeraża mnie to  😕
Chcę wywołać zdjęcia w niestandardowym formacie i mam pytanie. Jeżeli dam im zdjęcie np. w wymiarze 10x15 a chcę, żeby wywołali w formacie 21x30 to dopasują mi to zdjęcie czy muszę im dać już w dobrym wymiarze?
Nie wiem czy dokładnie o to pytasz, ale czasami jak chcę dość mały rozmiar np. 10x15 zdjęcia które ma duży format, duży rozmiar pliku itp. to zdarzało mi się w kodaku, że mi tego nikt nie dopasował i potem gdzieś było trochę przyciętej głowy, czy stopy  🤔 Potem nauczona doświadczeniem zawsze zmniejszałam trochę format pliku zanim oddałam do wywołania i zwykle było ok. Podobne akcje zdarzały się przy niestandardowych rozmiarach zdjęć kiedy było ono np. kawałek przycięte w jakimś programie.

Ale ostatnio robiłam np. zdjęcia w fotojocker i tam jest w ogóle tak, że nie biorą od Ciebie np. pendrive tylko na miejscu przy Tobie kopiują to sobie na swoją płytę, a nośnik od razu oddają. I właśnie pani kopiując w takiej maszynie zatwierdza ze mną wszystko, gdy zdarzają się takie przypadki jak opisałam powyżej to jakoś dopasowywujemy na tym komputerze tak, żeby to jakoś wyglądało normalnie i nie było nic poucinane.
Alaska Dokładnie o to mi chodziło. Dziękuję bardzo!  🙂
wanita, w Saturnie jest opcja, że albo sami przycinają (wtedy idzie z automatu i stopy bywają poobcinane), albo wywołują całość, ale z białymi paskami na górze i dole.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2015 13:01
[quote author=Strzyga link=topic=20.msg2290095#msg2290095 date=1423665253]
Tania, poziom dziennikarstwa wp.

😂
Ja się dopatrywałam ukrytego sensu, niepojętego dla mojej głowy. Nawet pomyslałam, że to byłby fajny tytuł dla książki czy opowiadania.
[/quote]

Burza przed ciszą - wojna, a po niej pokój 😉
Jak kupuję olej lniany, oliwę z oliwek dla siebie lub z łososia/dorsza dla psa to zawsze czytam, że powinno kupować się tylko te oleje, które są przechowywane w ciemnych szklanych butelkach. Czy w takim razie taki olej rzepakowy np. kujawski w plastikowej butelce już jest nieprawidłowo przechowywany?
Witam
W ciemnych butelkach powinny być przechowywane oleje tłoczone na zimno, szczególnie te bogate w kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Są bowiem bardzo wrażliwe na działanie światła.
Ale generalnie zasada jest taka, że wartościowe oleje (czyli tłoczone na zimno i nie oczyszczane/rafinowane) przechowuje się w ciemnych butelkach, żeby nie tracić ich właściwości.
Niektóre oleje (dzięki zawartości np. dużej ilości witaminy E, która jest powiedzmy naturalnym konserwantem dla olejów) mogą sobie stać nawet w jasnym szkle - przykład olej słonecznikowy tłoczony na zimno.
Z zasady powinno się trzymać oleje w pojemnikach szklanych, jest  wtedy pewność że opakowanie nie wchodzi w reakcję z olejem - z plastikami bywa różnie.
Natomiast olej kujawski to olej rafinowany, otrzymywany metodami chemicznymi, więc i tak nie ma w nim nic wartościowego, wbrew całkiem fajnej reklamie. Więc może sobie stać w czymkolwiek. 🙂
sator, dziękuję  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 lutego 2015 09:29
Ratunku.. czy ktoś wie, jak edytować dokument w PDF? Mam wielki problem, chodzi o jeden mały szczegół, pomyłka w dacie w dokumencie  🙄 Potrzebuję na już, a zawiera on podpisy, których ponowne zdobycie zajmie tygodnie, bo nie ma mnie na miejscu  😵 Ktoś, coś? Będę nosić na rękach za pomoc..
smarcik, spróbuj tu: http://www.pdfescape.com/open/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 lutego 2015 11:14
Dziękuję  :kwiatek:

Edit: Udało się  😜 Co prawda czcionka nie jest identyczna jak na skanie, ale myślę, że jak ktoś nie wie, to nie zauważy różnicy  😉
Potrzebuję ładnie ubrać w słowa uzasadnienie w wniosku o zmianę trybu nauczania. Ma to być podanie grupowe, sprawa trochę pokręcona dlatego wolałabym na pw wyjaśnić, a semestr letni się już zaczął  :kwiatek: ktoś się podejmie ;-)?  👀
link co to za dziwny ubiór ma PP?
Gillian   four letter word
16 lutego 2015 09:33
kto mi wyjaśni o co chodzi z "Krainą grzybów"?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 lutego 2015 06:20
Ogladalas? 😀
Gillian   four letter word
17 lutego 2015 06:57
nawet wszystkie czesci i nadal nie ogarniam.
Tego się chyba nie da ogarnąć, jak się nie ma 14 lat 🤣 To chyba taka fascynacja "ło, ale po narkotykach jest faza, hoho, jak śmiesznie, z papieru".
Gillian   four letter word
17 lutego 2015 11:55
wlasnie nie - w tym jest glebszy sens, tylko nie umiem pojac tego bardziej globalnie.
Gillian, widziałam jakieś analizy i interpretacje tego, możesz wygooglować. Linka nie dam, bo nawet nie czytałam 😁 Ale wiem, że jest.
czy to prawda, że od nadmiaru witaminy C mogą się zrobić zajady?
busch   Mad god's blessing.
17 lutego 2015 22:54
wendetta, nadmiar witaminy C nie odkłada się w organizmie, tylko jest wypłukiwany przez nerki.
Gillian, a  co chodzi w ogóle?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się