wrzody żołądka

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 lutego 2015 22:29
Dziewczyny, a jak sprowadzamy Abprazole z USA to ile przesyłka wynosi? Na terenie polski to pewnie koło 15zł, a z USA do PL? Bo próbuję obliczyć ile kasy mam przygotować 😉
xequus przesyłka jest gratis USA -> PL, w PL 8,3 zł za polecony priorytet
Można brać szybką przesyłkę za 30$, ale nie korzystałam z tej opcji.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 lutego 2015 07:41
O, to super 🙂 dziekuje  :kwiatek:
Witam, czy jakaś dobra dusza poratuje i odsprzeda 14 saszetek abprazolu?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 lutego 2015 20:22
Na poprzedniej stronie Akira miała do odsprzedania 8saszetek
Mam pytanie w związku z pełnoporcjową paszą dla wrzodowców. Moja kucynka od roku stoi na Hoveler Pro Balance i wygląda kwitnąco. Najchętniej nie zmieniałabym  nic w jej żywieniu, ale zdobycie tej paszy graniczy z cudem.. Czy polecacie jakies konkretne marki? Mała miała delikatne wrzody, ale wolę chuchać na zimne. A propos- czy złożyliście juz zamówienie?
otimo jak wycofali ze sklepów Hovelera to długo szukałam, analizowałam i kombinowałam, żeby znaleźć godnego zastępcę. Znajoma zajmująca się żywieniem koni poleciła mi Hartog Balance i rzeczywiście tego Hartoga mogę polecić i ja - koń jadł chętnie, skład dobry. Testowałam jeszcze Marstalla Senior Plus, nie dlatego, że mam starszego konia, ale dlatego, że parametry tej paszy są korzystne dla wrzodowca. Marstall Senior Plus był mniej aromatyczny od Hartoga Balance, ale skład dobry, koń jadł chętnie, więc nie mogę złego słowa o tej paszy powiedzieć. Z Marstalla jest jeszcze musli Naturell, podobno też jest OK dla wrzodowców, ale ja osobiście nie testowałam, więc wiele nie powiem. Generalnie wiele pasz może być dobrych dla wrzodowców, tylko trzeba przeanalizować składy. Niezależnie od powyższego najbardziej podobny do Hovelera będzie Hartog.
Czy koniowi z wrzodami można podawać jęczmień ekstrudowany, dokładnie chodzi mi o jęczmień + len Pro-Linen?
Chciałam trochę urozmaicić paszę, którą obecnie podaję, bo koń trochę wybrzydza... próbki tego jęczmienia jadł bardzo chętnie, pomyślałam, że mogłabym mu dosypywać do paszy.
A ja mam pytanie o środki osłonowe. Pronutrinu i tego z absorbine w Polsce nie dostanę, co innego polecacie?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 lutego 2015 15:13
Jak to Pronnutrinu jest dostaniesz? Mozna przez internet zamowic.
Jestem chętna na 100 saszetek abprazolu, proszę dopisać mnie do listy chętnych🙂
O pronutrin pytałam w wielu sklepach, wszyscy piszą że nie jest sprowadzany do polski.. 🙁 potrzebują na już jakiś inny osłonowy.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 lutego 2015 22:35
Kurcze dziwne, bo chociazby okser.pl ma go w ofercie, vetlandia.pl i pare innych sie na google wyswietla. Maja w ofercie, a nie moga sprowadzic?  🤔



Oslonowo i na juz mozesz podawac Ulgastran, lek z apteki.
famka   hrabia Monte Kopytko
05 lutego 2015 11:52
Pronutrin od września zeszłego roku został w Polsce wycofany, jeśli jest gdzieś na składzie to raczej z zapasów i zwykle przeterminowany, o wiele lepszym specyfikiem na osłonę jest Ulcosan Derbymedu 
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 lutego 2015 13:14
Dziewczyny, a powiedzcie mi podajecie swoim wrzodowcom suplementy uspokajające? Żeby dodatkowo zminimalizować ich reakcje stresowe na codzień?
Podaję Rokaruch Rokale. Uspokaja, nie zabija portfela, dużo witamin z grupy B.
famka   hrabia Monte Kopytko
05 lutego 2015 13:42
zwykłe witaminy w magnezem w postaci chelatów, nie chelatowe można sobie dawać kilogramami  😉
jesli ktoś chce mam do sprzedania abprazole plus jakies 20-30 saszetek
famka, a wiesz może dlaczego go wycofali ? Miałam zwyczaj dawac osłonowo w okresach częstych wyjazdów na zawody zdrowemu, ale mocno przeżywającemu starty koniowi. Właśnie osttanio chciałam zakupić i nigdzie nie znalazłam.
famka   hrabia Monte Kopytko
06 lutego 2015 16:00
Nie mam pojęcia ale moim zdaniem derbymed jest dużo lepszy

otimo u nas ludzie chętnie podają brandon sx hippolyta 😉
Czy ktoś dla swojego konia wrzodowca podaje płatki owsiane? Jeśli tak to czy na sucho czy zaparzone ? 
To z hippolyta to pasza a nie suplement, tak 😉?
kaloe, podobno płatki owsiane dobrze podawać ugotowane/zaparzone tak, żeby puściły gluta (podobnie jak siemie), osobiście nie daję płatków owsianych, bo daję dużo innych rzeczy i nie widzę potrzeby urozmaicania i tak już baaaardzo bogatej diety.

marti2186, brandon xs to pasza w postaci granulatu, podaje się ją w ilości około 0,5 - 1 kg na 100 kg masy ciała podzielone na trzy porcje, może być także podawana jako uzupełnienie siana lub według zaleceń weta. Od siebie dodam, że pasza była w porządku, mój wybredny koń chętnie ją jadł, ale w pewnym momencie ciężko było ją dostać i jakoś o niej zapomniałam.
Juliaaa wielkie dzięki za odpowiedz. Właśnie weterynarz mi mówił że najlepiej podawać zaparzone ale mi się wydawało ,że takie płatki mogą się przyklejać do żołądka ale rzeczywiście one są takie kleiste jak się je zaparzy więc może było by to ok.
nie ma za co 🙂
Gillian   four letter word
16 lutego 2015 08:03
wiadomo kiedy zamawiamy? 🙂
Ok, więc od poniedziałku (tj. od 23.02) chciałabym zbierać kasę tak żeby wszyscy zdążyli wpłacić do końca tygodnia i w piątek  zrobić zamówienie.
Wszystkim pasuje?

Na stronie 19 jest lista chętnych, fajnie by było gdyby w tym tygodniu każdy się zastanowił ile potrzebuje, wiedziałabym w poniedziałek jak szacować kwotę.

I jeszcze jedna uwaga, bo już dostałam takie pytania - za nikogo nie wykładam, na tym nie zarabiam ani złotówki i nie będę za nikogo wykładać pieniędzy.
Ja będę wiedziala koło środy ile dokładnie zamówię (po gastroskopii), ale nie mniej jak 110saszetek bym potrzebowała. Uda nam się dobić do tej minimalnej kwoty za saszetkę?
Gillian   four letter word
17 lutego 2015 13:53
ja na pewno 100 saszetek, kasa gotowa do wyslania 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się