Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

Lov, nie wiem na ile są miejsca, bo jeden akademik jest remontowany, ale możesz próbować tutaj:
http://www.cm-uj.krakow.pl/domystud/pokoje.php?w=p
co prawda Prokocim jest daleko od centrum ale jeżdżą bezpośrednio tramwaje z dworca

Szkoda, że mnie nie ma w Krakowie bo bym Cie za darmo przekimała
Poszukaj na booking, i posegreguj sobie wg ceny 😉
Lov   all my life is changin' every day.
11 lutego 2015 14:10
Już ogarnęłam, dziękuję bardzo za pomoc :kwiatek:

A znajdę gdzieś jeszcze jakiś taki przewodnik czy coś w tym rodzaju, jak zobaczyć dosłownie ile się da w weekend? Do Rynku Głównego z hotelu mam 2 km, więc dość przyzwoita odległość. Ale nie wiem kompletnie, jak ogarnąć Kazimierz, Wawel i te inne...
O przewodniku nic nie wiem, ale to wszystko jest dosyć blisko siebie więc 2 dni to już całkiem nieźle, żeby coś zobaczyć. W sumie to jak przysiądziesz nad mapą to sama ogarniesz.
Jeśli nic się nie zmieniło to w niedzielę jest bezpłatny wstęp na niektóre ekspozycje na wawelu
Lov Kraków jest malutki 😉
na Wawel z Rynku to idziesz ulica Grodzką i już 😉
Pod Barbakan wychodzisz z Rynku np Floriańską
Na Kazimierz też spacerkiem
Lov ale jak jedziesz z chlopakiem to nie mozecie isc na Wawel 😉
Mam skierowanie na tomografie w trybie pilnym. Gdzie iść? Gdzie najlepsze terminy? wie ktoś coś? (na NFZ)
voxel?
Lov   all my life is changin' every day.
12 lutego 2015 14:16
Zorilla, dlaczego? 😁

vanille, chodziło mi o  taki książkowy/internetowy przewodnik 😉

Czyli generalnie po mapie sama zobaczę, co jest ciekawego? A na Kazimierzu, oprócz fabryki Schindlera?
Lov, fabryka Schindlera super. Jak dla mnie Kazimierz ma swój urok wieczorem, warto wybrać się ot tak na spacer - wtedy można poczuć klimat. Obowiązkowo trzeba też zjeść słynną Zapiekankę Z Kazimierza 😀
No i w sobotę późnym późnym wieczorem kiełbaska z niebieskiej nyski pod Halą Targową
Lov idź koniecznei na skwer Judah przy sw. Wawrzynca na krakowską maczankę z foodtrucka Andrus  😍
Kazimierz jest ogólnie cały fajny, szczególnie wieczorową porą - żeby sobie po knajpkach połazić
Lov, tu masz zestaw przewodników w wersji cyfrowej.
Chemik wejdź na stronę NFZ, w zakładkę dla pacjenta, dalej lista oczekujących. Wpisz badanie, które Cię interesuje, województwo i wyskoczy Vi lista gdzie czaka się najkrócej, ew. zadzwoń na infolinię też Ci powiedza. Ja juz drugi raz z tej opcji korzystałam, dzięki temu udało mi siw znaleźć dla taty krótki termin usunięcia zaćmy z oka, w moim łódzkim czas oczekiwania to dwa lata, w wielkopolskim pół roku. Spróbuj coś znajdziesz.
Tak sie mowi ze jak para pojdzie razem na Wawel to sie wkrotce rozstanie 😉
Hej Krakuski wybierzemy sie chyba na weekend do Krakowa odwiedzic starych znajomych i stare katy 😉
Co mozna w zimie z dzieciakami zaliczyc ciekawego? Muzeum lotnictwa jest otwarte? Jakis jest ponoc park eksperymentow? Jeszcze slyszalam o muzeum inzynierii miejskiej (?) na Kazimierzu.
jeśli chodzi o ogród doświadczeń to jest zamknięty w zimie, ale lotnictwo i inżynieria miejskiej otwarte 🙂
W cricotece czasami robią coś fajnego dla dzieci np: http://www.news.cricoteka.pl/lutowe-warsztaty-dla-dzieci-w-cricotece/
gwash, to muzeum inżynierii miejskiej fajne. Byłam tam w czasie nocy muzeów i było dla dzieciaków mnóstwo ciekawych rzeczy do roboty
Tam jest super 🙂 do Mocaku tez warto teraz od czwartku sa nowe wystawy. Obok jest knajpa Bal fajne miejsce, maja snadania fullll wypas szwedzki stól za 15 zl, albo lanczyki calkiem niezle 🙂
Chemik wejdź na stronę NFZ, w zakładkę dla pacjenta, dalej lista oczekujących. Wpisz badanie, które Cię interesuje, województwo i wyskoczy Vi lista gdzie czaka się najkrócej, ew. zadzwoń na infolinię też Ci powiedza. Ja juz drugi raz z tej opcji korzystałam, dzięki temu udało mi siw znaleźć dla taty krótki termin usunięcia zaćmy z oka, w moim łódzkim czas oczekiwania to dwa lata, w wielkopolskim pół roku. Spróbuj coś znajdziesz.

a ja się przejechałam na tej liście, ba zostałam  nawet obśmiana przez Panie z rejestracji "no co pani, a kto by to aktualizował"...lepiej mi szło dzwonienie bezpośrednio do skanmedu, voxela itp, bo można być z godziny na godzinę przyjętym, jeśli ktoś zrezygnował w ostatniej  chwili.
nika77 to raczej marginalna sytuacja. Ja szukając miejsca dla taty nie spotkałam się z czymś takim. Placówki medyczne są zobowiązane do systematycznego wprowadzania zmian. Złożyła bym skargę na taką placówkę. Ja ze swej strony polecam mimo Twoich złych doświadczeń.
Kami   kasztan z gwiazdką
13 lutego 2015 19:40
Gwash Muzeum na Wawrzyńca koniecznie, bo obojgu się spodoba i spędzicie tam dużo czasu  😉 Minusem są tłumy tam... U nas stałym punktem wypadowym jest kochane przez Monikę zoo. W zimie mało zwierzaków, ale wystarczająco na taki 2-3 godzinny spacer (dzikie koty na wybiegach, można wejść do żyrafiarni  🙂 ). Poza tym może jakiś spektakl w Grotesce, albo Smykowe Granie w Filharmonii?

Odnośnie tomografii i NFZ-u. Teść dwa tygodnie temu dostał pilne skierowanie na tomografię z podejrzeniem nowotworu trzustki. Najbliższy termin na nfz za 9 tygodni... Zrobił prywatnie na drugi dzień. Niestety diagnoza się potwierdziła, w czwartek ma operację zwiadowczą. Gdyby czekał na termin z nfz-u to najprawdopodobniej by nie doczekał  🙄
Kami dokładnie. W niektórych sytuacjech zwyczajnie nie można czekać i zostaje badanie odpłatne. Masakra, a jeśli kogoś nie stać ? Mój tata po diagnozie guz nerki też robił za kasę, no nie można było zwlekać. Rzeczywistość...
Kurcze, było mówić, że tyle ludzi będzie na weekend, to by się jakieś spotkanie zrobiło 😉
Byliśmy w muzeum inżynierii miejskiej (fajne! ale małe, myślałam że więcej tam tego 😉 ) i nad Wisłą klasycznie, bo piękna pogoda była 🙂 U smoka itd 😀

Szepcik my tym razem typowo rodzinnie byliśmy, tylko w niedzielę, ale na pewno będziemy częściej bywać w Krk, bo jedzie się teraz z Rzeszowa bosko  😍 No po prostu bosko, kto jeździł starą drogą przez mękę to wie o czym mówię 😉
1h10' do Krakowa  🏇 💃

Kami jakoś mi krakowskie zoo nie podobało się nigdy, takie smutne i ciasne raczej, czy może coś się zmieniło?? Bo ja byłam daaawno, z 12 lat temu.
gwash bardzo dużo się zmieniło, sporo nowych wybiegów no i wypaśna żyrafiarnia  🙂  polecam na wiosnę i lato!
Kami   kasztan z gwiazdką
16 lutego 2015 18:56
Gwash poza żyrafiarnią są też nowe wybiegi dla lwów, tygrysów i panter śnieżnych. Stare są połączone w większe, więc reszta kotów ma luźniej. Nowe wybiegi dla małp (aczkolwiek i tak za małe moim zdaniem), budują też coś na tyłach pawilonu dla zwierząt nocnych. Monia uwielbia też mini zoo  🙂 Myślę, że warto pokazać dzieciakom  🙂
Dla dzieci jest jeszcze fajny Park Doświadczeń, ale teraz jeszcze pewnie zamknięty.
Graba.   je ne sais pas
17 lutego 2015 06:55
gdzie w krakowie zgłosić zgubienie dowodu osobistego? słyszałam, że na policji nie przyjmują(jestem pewna, ze zgubiłam), a jeśli tam to w obojętnie jakim oddziale?:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się