żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Może miała skracane futro? Można takie zamówić.
Nie było nic na ten temat w ogłoszeniu. Jak krótkie są te z obciętym włosem? Bo nie mogę takiej znaleźć nigdzie w internecie
Ramires, trochę widać różnicę. Ja kupuję zazwyczaj 25mm zamiast 30-tu i widać to trochę. Poza tym używany mattes też trochę "siada".
Futro może być zestrzyżone na 25mm, 20mm albo 16mm.
Standardowo ma 30mm
Ah to może faktycznie o to chodzi. Szkoda, że o tym nie wiedziałam 🤣
Kurczę brzydki ten krótki baran. No ale trudno
Ramires, a ja lubię te krótsze, mimo, że brzydziej wyglądają 😉. Nie robią mi takiej "poduchy" pod siodłem.
Tylko że ja właśnie po to kupiłam Mattesa, żeby mieć tą 'poduchę' 😉
Siodło zrobiło się za szerokie i spływa mi do przodu, więc nie dość że muszę wszystko podnieść, to jeszcze wypchać podkładkami przód. Dzisiaj przymiarka, może ten starczy...
Czy ktoś z Was używa żelu gluta bezpośrednio na grzbiet (i moze dodatkowo na golonego konia) ??
Evson, tak, całe lata, bez problemu 😉
Kurcze, bo założyłam dzis pod czaprak (a konia mam ogolonego całego- bez zostawionych pleców, dłuzsza historia) i po jeździe raz ze sie zapocił pod nim, dwa ze ten żel był odciśnięty- łącznie z dziurkami (tzn dziurki były wypukle siłą rzeczy, po zdjęciu żelu). I zastanawiam sie czy to reakcja alergiczna czy normalna. A szkoda bo komfort duzo lepszy- siodło sie nie przesuwa.
raczej normalna  🙂
Evson, zupełna norma. Ja też zawsze mam konia ogolonego całkiem, żel kładę - no i się odciska, nie ma bata, żeby nie 😉
Polecicie jakąś podkładkę z futrem naturalnym? Ma być przede wszystkim trwała.
A i wiecie może pod jakie siodła pasuje mattes L a pod jakie M?  😀
M pod 16,5-17 L pod 17,5-18
Z futrem naturalnym to ja bardzo polecam Mustanga. Gruba, wytrzymała i z tunelem.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 lutego 2015 08:16
Poszukuje dostępnej do ręki podkładki podnoszącej tyl siodła, zależy mi zeby zajmowała jak najmniej miejsca z przodu (lub wcale) bo przedni lek jest dopasowany w kierunku ciasnego i nie mam tam więcej miejsca zeby coś dołożyć. Do 200zl.
Wintec, Horze (pod sam tył) albo moze coś innego, tylko co?

Potrzebuje na wczoraj 🙁
arivle pw  :kwiatek:
zielonaroza, epk dzieki  :kwiatek: nie wiem co tak spanikowałam  😁 faktycznie dzisiaj plecy wygladaly normalnie, nie wiem czemu nie odkrylam tej metody wczesniej (tzn stosowalam jakies 5 lat temu ale u innego konia. Ten taki delikatesik ze myslalam ze odparzy). Mialam duuuzy problem z suwaniem sie siodla, a polozylam żel i nie drgnie ani o centymetr  💃
Właśnie dotarł do mnie mój Acavallo Hexagon i jestem .... delikatnie mówiąc spanikowana 🤔 On jest strasznie gruby. Nie wiem teraz co mam robić, czy czasem go nie odesłać.
Mam siodło na miarę minimalnie za duże, ale ten hexagon jest olbrzymi. Czy ma ktoś doświadczenie na ile on się ugina / "splaszcza" pod siodłem ? Czy bardzo mocno "zwęża" siodło ?
No i dlaczego on jest taki "tłusty" ? Kartonik na którym przyjechał do mnie żel wygląda jakby ktoś olejem go polał. Czy to normalne ?
Podoba mi się w nim tylko to, że wzdłuż kręgosłupa jest cieńszy, ale to chyba za mało, żeby taką kasę za niego dać i jeszcze mieć niepewność czy siodło nie stanie się za wąskie  🙁
Co radzicie ?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 lutego 2015 19:27
misia997, my z koniem uwielbiamy nasz hexagon, nic tak nie amortyzuje a obydwoje z koniem mamy problemy z kręgosłupem. Siodła nie zwęża przesadnie, dosyć mocno się ugina.
Mój nie był tłusty...
No to ja już nie wiem o co chodzi. Dlaczego mój jest tłusty ? W dotyku może tak tego nie czuć, ale martwi mnie tłustość opakowania w środku. Czyżby był źle przechowywany ? Boję się, że całe siodło i czaprak mi się zatłuści  🤔
Dodatkowo zauważyłam, że w kilku miejscach ma jakby starte lakierowanie. Cały jest taki błyszczący a w tych paru miejscach widać taki matowy i bardziej miękki żel. I te kawałki są w dotyku tłuste. Nie wiem co mam o tym myśleć.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 lutego 2015 08:21
misia997, bardzo dziwne... Mój się tak nie zachowywał, chyba jednak bym odeslala/reklamowana...
arivle dzięki, tak właśnie zrobię. Napisałam właśnie maila do sklepu, że go odsyłam i dlaczego.
Chciałam go dzisiaj przymierzyć, żeby się upewnić czy w ogóle do siodła pasuje, ale już mam wizję całego potłuszczonego siodła i czapraka  😤 Ciekawa jestem co mogło spowodować takie dziwne historie z tym żelem.  👀
arivle a Ty po użytkowaniu swojego żelu, masz jakieś miejsca wytarte z tej błyszczącej powłoczki, czy trzyma się wszystko ? I napisz proszę czy użytkujesz żel na czaprak, czy bezpośrednio na konia ?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 lutego 2015 08:54
Używam żelu bezpośrednio na grzbiet, otarł mi się tylko trochę z wierzchu przy tylnej krawędzi za siodłem (minimalnie się 'skulkował'😉 bo lekko obcierała go lamówka czapraka w tym miejscu. Oprócz tego trzyma się wszystko bez żadnych zmian.
misia997, połóż przescieradlo na i pod. i tak przymierz. nic nie pobrudzisz, a sprawdzisz czy warto brac kolejny.
arivle a koń nigdy Ci się od tego nie obtarł ? nawet w lecie ? sierść się do żelu nie przykleja, nie ciągnie konia podczas jazdy i nie wyrywa mu sierści ? Ja jak zwykle mam milion wątpliwości  🤔wirek:
horse_art dzięki za pomysł.
mozesz tez folie, ale bedze sie slizgać i bedize trudniej. lepiej chyba kawalek cieniutkiej tkaniny

🙂
mam zel na klab dla rekreanta. i ciegle sie boje ze cos sie stanie.
kiedyś dzieczyna ktora czasem jezdzila na koniu ktorym sie zajmowalam przyjechała z terenu z zasiedniej stajni w zelu pod czaprakiem. najpierw (zobaczylam konia na 2-go dzień) byly miejscowe rany (odparzenia) potem się rozeszło i  zeszla cala skóra gdzie sięgał ;]
  to byl taki raczej pełny zel, ale i tam ma dalej fobie 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 lutego 2015 09:33
misia997, na wszystkie pytania nie. A mój zwierzak lubi się obcierać. Powycierany jest wiecznie na potylicy, od wodzy, na krawędziach czapraka za łopatkami, ale na grzbiecie nigdy. Nawet jak jest ogolony na 1mm. On osobiście twierdzi, że lepiej mu z żelem pod czaprakiem. Ale np. moja koleżanka z ciekawości położyła kiedyś żel pod czaprak mimo, że zawsze jeździ na i mówiła, że nie czuje różnicy. Mój różnicę pokazuje.
Horse_art, tylko od pełnego żelu nie ma opcji,żeby koń się nie odparzył... Bo którędy ma cyrkulować powietrze? Żele z dziurkami są przeznaczone do kładzenia bezpośrednio na grzbiet, chociaż nie wiem czy zaufałabym innym, tańszym odpowiednikom Acavallo - ale tutaj akurat aporpos ich (nie)toksyczności itp.
Jaka podkładka/żel/futerko będzie najlepsza, żeby podwyższyć (przynajmniej tymczasowo) tył siodła, bo leci do tyłu. I żeby zabierała jak najmniej miejsca pod łękiem przednim, bo nie chcę już zwężać tam dodatkowo. Wypróbowałam paletkę, ale niestety się wysuwa podczas jazdy ;(
Sklep na moje zapytanie o "tłustość" hexagona odpisał, że te żele są w taki sposób zabezpieczane i żeby przemyć ciepłą wodą.

Czy ktoś kto pracuje w sklepie jeździecki, albo w inny sposób ma do czynienia  z tymi żelami mógłby mi tą teorię potwierdzić ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się