czapsy i buty

Ze sztylpów (oficerkowe, Szydłowski) schodzi mi od wewnętrznej strona wierzchnia warstwa, co póki co jeszcze nie wpływa na użytkowanie. Natomiast bardzo wpływa na jasne czapraki - strasznie się od tego brudzą i nie dają potem doprać  🙁 Można jakoś temu zaradzić czy powinnam się już rozglądać za nowymi?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 lutego 2015 10:13
GosiaG, ja również posiadam z hippiki kilkuletnie sztylpy i sztylblety, wiadomo czasami trzeba wymienić zamek czy podkleić gdzieś podeszwę, ale sztylpy mają ok. 4lat i nadal są w super formie, a buty ok. 2 lat i dopiero teraz będę musiała je wymieniać, ale ja to już w ogóle nie dbam o buty. Jeśli miałabym kupować kolejne to tylko Hippica, bo na innych firmach o podobnej cenie się przejechałam.
Potrzebuję małej pomocy. Chcę kupić sztyblety Ariat Heritage Zip Paddock, ale ze Stanów. Jak wygląda rozmiarówka? Wg tabeli dostępnej na stronie Ariat powinnam brać aż 8 (długość wkładki 24-24,5 cm to wg tej tabeli rozmiar 39!), podczas gdy wszystkie buty, które mam w domu mam 5,5 lub 6. Normalnie noszę 37,5.
anai, coś tam nie gra... Mam ten sam rozmiar co Ty i normalnie taki z Ariata idealnie na mnie pasuje.
Dworcika, no właśnie.  Wg sprzedawców  z ebay  powinnam  brać  US 7. Ale nie jestem  pewna.
anai, jakoś tak...coś mi nie gra. Co prawda nie mierzyłam każdego jednego modelu, ale mierzyłam ich kilkanaście (przeróżne fasony, łącznie z kowbojkami) i zawsze najlepiej mi było w 37,5.

Jeśli mi się przypomnisz, to w piątek mogę Ci zmierzyć długość wkładki.
Dworcika, przypomnę  się.  Może  masz na pudełku /bucie 37.5 rozmiar  us,  to by mi najbardziej  pomogło 🙂
anai, z informacji na pudełku wynika, że to US 7. Długości wkładki Ci teraz nie podam, bo nie ma mnie w pracy (podpytałam tylko koleżankę), ale jestem prawie pewna, że będą dobre na nogę o rozmiarze 37,5 (na 99% je mierzyłam).
Dworcika, bardzo  dziękuję.  To potwierdza  info  od sprzedawcy 🙂
Posiada ktoś może czapsy firmy equine ?
Jakie macie opinie ? Są wytrzymałe ? ładnie się prezentują ?
Oto link :
http://sklep-equine.pl/p/64/258/czapsy-oficerkowe-pascuello-prestige-wyprzedaz-34-32-36-35-40-42-czapsy-oficerkowe-buty-do-jazdy-konnej.html
nikita110, to są czapsy Pascuello, a opinii o nich jest pełno w tym wątku. Poszukaj pod odpowiednim hasłem 🙂
szlak mnie trafia, najpierw odrzucili mi reklamację tch sztylp hippiki potem jedna wymiana zamków, trach... tak były kijowe że nie wytrzymaly czyszczenia konia, znowu wymienione, prosiłam o mocne, nie... znowu wsadzone gówniane i tym razem drugi sztylp  wytrzymał do wsiadania na konia! Co ciekawe nie sam zamek tylko akurat w tym rozpadała się góra i wtedy otwiera sie cały zamek...

chce kupić zamki i dać wtedy do wymiany komplet, czy ktoś używał Opti? Czy ktoś wymieniał sobie na metalowe? myślałam o takich
http://allegro.pl/zamek-blyskawiczny-rozdzielczy-metalowy-6mm-44cm-i5098659988.html
Jak myślicie, jak mam łydkę 31/32 cm to sztyply 34 cm zdadzą egzamin czy będą za duże?
Devotio, będą za duże. Ja też mam ten obwód łydki - 31, i żałuję że wzięłam sztylpy 31 zamiast 30 😉
milkiwaj, mam wrażenie, że metalowy będzie Ci się zacinać, ale czy się rozwali - nie wiem  🤔 gdyby była taka możliwość, mogłabyś odesłać do PBK żeby Ci wymienili na "ichciejszy" zamek - mam drugie sztylpy tej firmy, cioram niesamowicie, a z zamkami nigdy mi się nic nie działo.
Mam łydkę 40 cm (równe, bez ściskania) i nie wiem czy brać sztylpy PBK model S-202 39 cm czy 40 cm. Jak uważacie?
Kayri, uważam, że 39, tak samo jak co 2 strony komuś się poleca.
Dzięki  :kwiatek:
Tylko jak założysz i będą przyciasne to się nie przerażaj, tylko chodź w nich po domu, kupuje się węższe bo po pewnym czasie się rozluźniają 😉
Ja właśnie się martwię najbardziej o rozmiar (i szerokość i wysokość), bo jestem niska i przy kości. Ile mniej-więcej mogą siąść sztylpy?
Zależy jakie. Ten model, o którym mówisz, jest chyba z niezbyt sztywnej skóry, ale też nie zupełnie miękkiej. moje, z tej samej firmy, nie zauważyłam żeby w ogóle siadły, a mam model S-206 😉 Najlepiej weź na styk - nie za wysokie i nie za niskie
Nie wiem jakim cudem, ale jak teraz mierzyłam wysokość to wychodziło mi 31-32 cm, choć ostatnio taśmą krawiecką wychodziło 36 cm. Czy tak niska łydka jest możliwa przy osobie z 158 cm wzrostu, bo już się gubię.
ja mam 155 i wysokość sztylpy 37cm
Teraz mi wyszło 35.5 cm Już nie mam pojęcia jakie brać, bo nie wiem jak ze zwrotami w PBK.
pewnie jeżeli to jeden z rozmiarów które mają w tabeli (standardowe), to nie powinno być problemu 😉 jeśli dobrze mierzysz, to robisz to tak, jak na obrazku.
Mierząc przy łydce wyszło mi 37 cm...
Wezmę 36 cm, jak będą dobre to będą dobre, jak nie to trudno.
no ta długość którą podajesz to nic innego jak długość zamka z tyłu 😉 a że sztylpa kończy się w pół kostki, to od tamtąd mierzysz, a miarka ma przylegać na całej długości do łydki, tak jak i zamek.
W takim razie powinno być dobrze.
Dziękuję.
Mimo, że czytałam tutaj najróżniejsze opinie o Hippice to zdecydowałam się zamówić sztyblety i sztylpy. Te drugie póki co masakra totalna, bo są ciasne i wysokie, no ale sama chciałam - w końcu rozejdą się i siądą, a wtedy będą idealne  😍
No i mam brąz, który sobie wymarzyłam! Wprawdzie na fotkach na stronie Hippiki kolor lekko się różni od rzeczywistego, ale w tym wypadku akurat na bardzo duży plus dla tego drugiego 💘
Fotki załączam w słoneczku i zwykłym świetle dziennym 🙂
Szafirka wyglądaja super  🙂
słuchajcie, ma ktoś może te sztyblety i mógłby zarzucić fotą? 🙂  http://sztyblety.pl/sztyblety-s-100-sz-za/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się