Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

https://www.facebook.com/events/552070148272279/    wybiera się może ktoś 🙂 ?
U mnie w planach pojawiło się odwiedzenie Gdyni w dniach 3-4 stycznia. Z tej okazji oferuję ranne zdjęcia 4 stycznia. Ktoś chętny? 🙂 Nie jest to w 100% pewne, ale postaram się, szukam już potencjalnych chętnych. 😉
Bischa   TAFC Polska :)
17 grudnia 2014 11:21
Do 21 marca jeszcze kawałek, ale jako że znam swoich FC-wych znajomych i czas jaki potrzebują na decyzję, zapytam już teraz. A jako, że mamy w 2015 dwa koncerty w Trójmieście i żeby potem znów wam dupy nie truć, zapytam też o lipiec.
Otóż prawie zawsze po koncercie robimy sobie afterparty i poszukujemy dwóch miejsc (Klub Kosmos w Gdańsku i "Plaża Piratów" przy deptaku w Sopocie odpadają, byliśmy-jesteśmy w obu przypadkach na NIE). Warunki jakie muszą spełniać:

- blisko Ergo Areny i Opery Leśnej, ewentualnie z bardzo dobrym i szybkim dojazdem komunikacją, kolejką też nie za daleko.
- klub długo otwarty, koncerty zazwyczaj kończą nam się w okolicach 21:30-22, musimy się zebrać, ogarnąć kto z kim jedzie.
- możliwość zjedzenia czegoś ciepłego (szczególnie w marcu, w EA) lub po prostu konkretnego przez cały czas, albo przynajmniej do 1 w nocy. Często jest to problemem. Catering odpada (złe doświadczenia).
- możliwość posłuchania ukochanej muzy (wbrew pozorom po koncercie wciąż kochamy posłuchać naszej muzy, nie mamy nigdy dość), ewentualnie możliwość podłączenia laptopa do jakiegoś sprzętu grającego.
- niezbyt drogie jedzenie i piwo.
- tolerancja osób niepełnoletnich, bo mamy kilka takich osób w naszym FC, które przyjeżdżają z rodzicami i chciałyby się bawić razem z nami.

Do tego, miłoby było, gdyby była możliwość:

- wynajęcia wlasnej salki/loży, zamkniętej dla osób spoza naszego kręgu.
- brak płatności za rezerwację/niewielka opłata.
Kochani!
Szukam jakiejś restauracji kameralnej,intymnej,nie za drogiej gdzie mozna sie najeść na romantyczna kolacje z okazji 1 rocznicy ślubu w Gdańsku.
Podpowiedz, jaką kuchnię lubicie.
Ja przepraszam za offa, ale...

Lena, Kliknęłam w Twoje zdjęcia i nie mogę się oderwać. Jestem oczarowana. Jest w nich wiele rzeczy, które są mi bardzo bliskie. 😍
Zachwyca mnie to, że potrafisz się zachwycić równie dobrze architekturą, małym przedmiotem, sytuacją, człowiekiem, ptaszkiem, kotem... i pająkiem.
Jesteś bardzo wszechstronnym fotografem.  👍
Świat jest piękny, Julie... Dziękuję  😡
Podpowiedz, jaką kuchnię lubicie.


Bardziej włoska ale jesteśmy otwarci 🙂 cos po czym mój mąż nie wyjdzie glodny  😀iabeł:
TUŚKA, A Sopot wchodzi w grę?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 grudnia 2014 22:31
W Gdańsku Głównym pysznie jest w Napoli na długiej. Czy romantycznie, to nie wiem, bo ja nie zwracam uwagi w sumie na to :P ale na randkę da się tam iść =)
Julie-jezeli miejsce zachwyci to tak🙂
TUŚKA, Mi się bardzo podoba Błękitny Pudel w sensie wystroju i klimatu. Jeśli nie znajdziesz nic ciekawego w Gdańsku, to może warto wziąć pod uwagę. http://www.blekitnypudel.pl/
Julie dziękuje bardzo napewno poszukam tej restauracji,wydaje mi sie ze skądś znam tą nazwę.
Co myślicie o tym?http://prezentokracja.pl/prezent/kolacja-dla-2-osob-w-restauracji-filharmonia
Bischa   TAFC Polska :)
01 stycznia 2015 22:56
Do 21 marca jeszcze kawałek, ale jako że znam swoich FC-wych znajomych i czas jaki potrzebują na decyzję, zapytam już teraz. A jako, że mamy w 2015 dwa koncerty w Trójmieście i żeby potem znów wam dupy nie truć, zapytam też o lipiec.
Otóż prawie zawsze po koncercie robimy sobie afterparty i poszukujemy dwóch miejsc (Klub Kosmos w Gdańsku i "Plaża Piratów" przy deptaku w Sopocie odpadają, byliśmy-jesteśmy w obu przypadkach na NIE). Warunki jakie muszą spełniać:

- blisko Ergo Areny i Opery Leśnej, ewentualnie z bardzo dobrym i szybkim dojazdem komunikacją, kolejką też nie za daleko.
- klub długo otwarty, koncerty zazwyczaj kończą nam się w okolicach 21:30-22, musimy się zebrać, ogarnąć kto z kim jedzie.
- możliwość zjedzenia czegoś ciepłego (szczególnie w marcu, w EA) lub po prostu konkretnego przez cały czas, albo przynajmniej do 1 w nocy. Często jest to problemem. Catering odpada (złe doświadczenia).
- możliwość posłuchania ukochanej muzy (wbrew pozorom po koncercie wciąż kochamy posłuchać naszej muzy, nie mamy nigdy dość), ewentualnie możliwość podłączenia laptopa do jakiegoś sprzętu grającego.
- niezbyt drogie jedzenie i piwo.
- tolerancja osób niepełnoletnich, bo mamy kilka takich osób w naszym FC, które przyjeżdżają z rodzicami i chciałyby się bawić razem z nami.

Do tego, miłoby było, gdyby była możliwość:

- wynajęcia wlasnej salki/loży, zamkniętej dla osób spoza naszego kręgu.
- brak płatności za rezerwację/niewielka opłata.


Moze ktoś, coś?
[font=Verdana]ZAGINĄŁ PIES[/font]
Jack Russell terrier - Ulan
nr chipa 94000002406952 , zaginął 06.01.2015 w okolicach Hipodromu Sopot.
NAGRODA dla znalazcy!
tel. 510-036-667
pytanie do re-voltowiczów z Gdańska - ile kosztuje wynajęcie pokoju dwuosobowego lub kawalerki ze znośnym dojazdem na Uniwersytet Gdański? (chodzi o wydział prawa)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2015 14:30
PonPon, zależy od standardu, czy nowe czy stare budownictwo i ile dojazdy to znośny czas? minuta na piechotę czy 10 minut skm =)
https://www.facebook.com/groups/stancje.trojmiasto/?fref=ts
Szukaj w obrębie Sopotu Wyścigów, Gdańska Żabianki, Przymorza, Oliwy, Zaspy, Wrzeszcza.

Przykładowo
https://www.facebook.com/groups/stancje.trojmiasto/permalink/921937764506053/
nawet dojazd do 30 min jest "znośny" 😉 dzięki - czyli ceny jak we Wrocławiu. możliwe, że na semestr zimowy za rok do Was zawitam
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lutego 2015 17:33
PonPon, no tanio nie jest :P jak pól godziny to wszystko do gdańska głównego wchodzi w grę. w drugą stronę to do gdyni głównej.
tylko nic po drugiej stronie obwodnicy ; )
wolę się podpytać przed składaniem wniosku na most 😉 jak się uda, to będę prosić o opiniowanie dokładniejszych ofert
Ktoś się orientuje może gdzie mogę w Gdyni wydrukować coś z maila? 'Mój' punkt drukuje tylko z pendrive'a 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
06 marca 2015 18:31
25 lipca mamy koncert w Operze Leśmej. Otóż prawie zawsze po koncercie robimy sobie afterparty i poszukujemy dwóch miejsc (Klub Kosmos w Gdańsku i "Plaża Piratów" przy deptaku w Sopocie odpadają, byliśmy-jesteśmy w obu przypadkach na NIE). Warunki jakie muszą spełniać:

- blisko Opery Leśnej, ewentualnie z bardzo dobrym i szybkim dojazdem komunikacją, kolejką też nie za daleko.
- klub długo otwarty, koncerty zazwyczaj kończą nam się w okolicach 21:30-22, musimy się zebrać, ogarnąć kto z kim jedzie.
- możliwość zjedzenia czegoś ciepłego lub po prostu konkretnego przez cały czas, albo przynajmniej do 1 w nocy. Często jest to problemem. Catering odpada (złe doświadczenia).
- możliwość posłuchania ukochanej muzy (wbrew pozorom po koncercie wciąż kochamy posłuchać naszej muzy, nie mamy nigdy dość), ewentualnie możliwość podłączenia laptopa do jakiegoś sprzętu grającego.
- niezbyt drogie jedzenie i piwo.
- tolerancja osób niepełnoletnich, bo mamy kilka takich osób w naszym FC, które przyjeżdżają z rodzicami i chciałyby się bawić razem z nami.

Do tego, miłoby było, gdyby była możliwość:

- wynajęcia wlasnej salki/loży, zamkniętej dla osób spoza naszego kręgu.
- brak płatności za rezerwację/niewielka opłata.


Pomoże ktoś?
Bischa, Poproszę mojego tatę, żeby zapytał w knajpce, w której grywa na pianinie.
Bischa   TAFC Polska :)
07 marca 2015 09:21
O byłoby super 🙂
Wstępnie może spełnić warunki. Dzwońcie i dopytajcie o szczegóły sami. Cafe Julka.
Gdańszczanie mam pytanie.
Poszukuje sklepu ze zdrową żywnością w którym mogłabym kupić nasiona do kiełkowania.
Najlepiej w okolicach Dworca Głównego.
Ktoś coś?
dea   primum non nocere
12 marca 2015 08:55
Już w tych okolicach zbyt często nie bywam, ale z tego co wiem - ten, który był, został zlikwidowany. Może jakieś BOMI wytropisz? oni kiedyś mieli spory wybór. Ja niestety sprowadzam z internetu teraz.
A może w sklepie na ul. Świętego Ducha  - klasztorne smaki...?  Tam jest dużo takiej żywności wytwarzanej naturalnie, telefon na stronie mają to możesz zadzwonić i spytać czy mają coś takiego.
Może tutaj coś się znajdzie?
http://www.biospecjaly.pl/

Niedaleko dworca w miarę, akurat na spacer.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się