Koniki polskie

LatentPony, i te konie to siano jedzą pomimo, że mają świeżą trawę?
moje (kn i szlachetne, 2 stajnie) za nic nie tkną siana jesli jest trawa. pojawia się trawa - balot służy tylko do rozwalania i spania, sikania na niego. ba... nawet na iles tam godz. pozbawione trawy (np jade rajd, dojeżdżam i zamykam w hali/boksie) też siana nie tykają - a podana skoszona trawa znika w sekunde.
koniki  są niewiarygodnie tłuste(młp zresztą też duo nie odstaje) - nie wyobrażam sobie jeszcze je czymś tuczyć dodatkowo (siana i tak nie ruszają). ale łake mają "do woli".
te w 2 stajni (szlachetnych kilka i stary kn)- mają ubogą, wygryzioną. one dostają nakoszoną trawę i garść owsa. siana nie chcą jeść...

horse_art, jeszcze zależy, jaką trawę mają na tym wybiegu, bo jak jest wygryziona, to więcej przechodzą, niż zjedzą.
Ale cicho tutaj, więc coś wstawię 😀 Kucor od wtorku u mnie na wakacjach. Na razie oswaja się z otoczeniem, chociaż wczoraj popracowaliśmy trochę na naszej zarośniętej ujeżdżalni.
Witam
Przedstawiam moich chłopaków a klacz to opiekunka :P
Tornado vel Siwy ( po lewej 2 fot)
Widzew vel Lolek ( po prawej 2 fot)
Okręt vel Luzak/ Siwy (1 fot)
Tara (gniada)
Od piątku zaczyna się XIV Święto Konika Polskiego w Wojnowie 🙂 Będzie ktoś?

Program taki sam jak co roku:
A ja mam pytanie. Czy konik polski nadaje się pod siodło dla dorosłego faceta? Mam ok. 182 cm i ważę 75 może 80 kg (dokładnie nie wiem).
Chodzi mi o to czy na takim koniu nie będę wyglądał śmiesznie. Pytam bo zauważyłem że różnego typu "hucularze" wzbudzają wśród niektórych koniarzy uśmiech na twarzy 🤔
Witam wszystkich, cudowne forum, czytałam chyba ze 3 razy 😀 ja tak szybko, mega krótko o sobie-w kwietniu b.r. popełniłam kupno myszora  😁 no i postanowiłam się dołączyć, bo jesteście cudowni. Tomku 4495, mój chłop, w sile wielu 😉 jest podobnych gabarytów(trochę niższy i lżejszy) a  konik ma 140 cm, od czasu do czasu na niego wsiada i poz tym, że czasem trudno mu ogarnąć długie kończyny własne(konik krótki) to jest ok- w stylu west też widuje się większych panów na drobniejszych koniach, chyba ważne jest, żebyś Ty i Twój koń czuli się dobrze ze sobą i potrafili się zgrać. Daj znać jak Wam idzie.  Po raz pierwszy natomiast widzę, tak obrośnięte i pluszowe zwierzę już od sierpnia, ło matko bosko 😲. Wszystkie konie u mnie takie gładkie jeszcze i letnie a ten grudniowo już .

Pozdrawiam.
kitek1, jesteś pewna, że wszystko ze zdrowiem Twojego konika jest w porządku?
Moje jeszcze mają krótką sierść, a stoją w stajniach angielskich.
Mój też już zmienia. Wystarczyło parę chłodnych dni. Chociaż w zeszłym roku zaczął trochę później, bo gdzieś w połowie października.
Oblivion, mamy już październik, więc rzeczywiście robi się zimno. Ale wydaje mi się, że sierpień to jeszcze za wcześnie na futrzaka.
Faktycznie nie doczytałam 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
29 września 2014 13:25
mój zaczął zmieniać pod koniec sierpnia/na początku października, w zeszłym roku 'dopiero' pod koniec października.. oj będzie zima.
moje już puchate 🙂 ta starsza bardziej schorowana (ochwat) już mocno. tyle ze to jeszcze długie, ale dość rzadkie futrko. mamutami jeszcze będą...a tydzień temu jeszcze letnia....
duzy na ich widok-jak wrócił z wojaży (😉 ) zaczął gubić letnią, ale jeszcze nie jest włochaczem.

a już latem puchata była seniorka (27?) - ale ona w ogóle w tym roku przez cały tak była... ale to i wiek i mozę ochwaty/mieśniochwaty przeszłe?

co do faceta na kn. ja tez mam ze 70 kg i konik (młody - stare mają max 30 pare obciązenia) nosi...moze i ciężko (wiecej niż 1-2 h nie testowałam) - ale on ma ze 100 kg nadwagi ;] jakby schudł to by mnie nie miał 😉
wiec waga ok 70 nie stanowi. ale wzrost. na kucach, wyższym osobom nie jest wygodnie... jeszcze przy pałętaniu po placu czy uj. to ok, ale n półsiadu trzeba sie uczyć (zeby nie mieć glowy przed jego glowa 😉)) ), skoki to już wyższa półka - bo każde mini wyjście poza srodek ciężkosci robi ogromną różnice małemu konikowi - dużemu nie...
Moja bestia od kwietnia na podoku całą dobę i wystarczyło parę dni chłodniejszych i sierściucha zgęstniała sobie radośnie. A badania krwi miałam po kupnie robione, profilaktycznie i jest ok. również tarczyca.
[quote author=horse_art link=topic=328.msg2191700#msg2191700 date=1411999593]
moje już puchate 🙂 ta starsza bardziej schorowana (ochwat) już mocno. tyle ze to jeszcze długie, ale dość rzadkie futrko. mamutami jeszcze będą...a tydzień temu jeszcze letnia....
duzy na ich widok-jak wrócił z wojaży (😉 ) zaczął gubić letnią, ale jeszcze nie jest włochaczem.

a już latem puchata była seniorka (27?) - ale ona w ogóle w tym roku przez cały tak była... ale to i wiek i mozę ochwaty/mieśniochwaty przeszłe?

co do faceta na kn. ja tez mam ze 70 kg i konik (młody - stare mają max 30 pare obciązenia) nosi...moze i ciężko (wiecej niż 1-2 h nie testowałam) - ale on ma ze 100 kg nadwagi ;] jakby schudł to by mnie nie miał 😉
wiec waga ok 70 nie stanowi. ale wzrost. na kucach, wyższym osobom nie jest wygodnie... jeszcze przy pałętaniu po placu czy uj. to ok, ale n półsiadu trzeba sie uczyć (zeby nie mieć glowy przed jego glowa 😉)) ), skoki to już wyższa półka - bo każde mini wyjście poza srodek ciężkosci robi ogromną różnice małemu konikowi - dużemu nie...
[/quote]
Z tym półsiadem to święta racja 🤣 Ja się"uczę"na małym jeździć ( pół życia na dużych koniach) , bo drobi i wybija niemiłosiernie: człowiek nie zdąży usiąść w kłusie a już musi wstawać 🤔
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
12 października 2014 15:17
Moja klucha - prawie konik (bezpapierowa) - w galopku  🏇
No fajny myszak 😀 Jak tam Tomku idą Ci jazdy na koniku, pochwal się no tu!
Odświeżę watek 🙂

W ostatnią sobotę był u nas myszaty Hubertus i pochwalę się wam zdjęciami  😉
My to te ciemno-myszate w błękitnym komplecie i czerwonym kasku 🙂









*nie wiecie dlaczego niektóre zdjęcia za żadne skarby nie chcą dodać się do galerii?
Piękne myszki, ja mam konika polnego już rok, bez papieru, 13 letni wałach z charakterem 😉 Cudowna wyścigówka, ostatnio trochę bez kondycji. Chłopak już nieźle ofutrzony. Patrząc na wasze kluski widzę, że nie tylko mój wygląda jak w ciąży bliźniaczej 😉


[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10271608_10205170001397607_3348883053983655370_n.jpg?oh=bb9186c5ba4422e41e46ecc4cba94c6e&oe=54DA8957&__gda__=1423955970_9acdd1ac84658ff378206866c1de68ab[/img]
Witam. Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi "rodzicami" myszatego (kn).
Znamy się z nim od 9 miesięcy - najwyższy czas na podjęcie "męskiej" decyzji. Tak na prawdę to żona podjęła tą decyzję.
Konik ma 6 lat. Teraz czeka nas zakup wyprawki  🤔 (siodło itp.). Będzie problem  🏇
Fajny myszak 🙂
Miło nam , że się podoba. Konik chodzi za swoją panią jak piesek.
a co ma na grzbiecie? co to za siodlo?
Siodło mojej roboty. Na zdjęciu w trakcie przymiarki.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
10 stycznia 2015 11:48
Szamaan - cudne 🙂😉. tyle myszaków 🙂.
Ja juz nie moge doczekać sie zmiany aury. U mnie albo błoto albo ślizgawica. Kucka, która niegdyś mogła korzystać z hali w ŁKJ - chyba zaskoczona takim brakiem cywilizacji 😉
Koniki jak mustangi 🙂 pasą się na leżąco 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
25 stycznia 2015 13:37
u nas zimowo 🙂. Lilith coraz bardziej bulwiasta... 😵
witam 🙂 a w tym wątku to tylko czyste koniki polskie czy dla konika biłgorajskiego też się miejsce znajdzie :P
mój ogierusek 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lutego 2015 07:01
tu tak mało wszystkiego, że chyba nikt się nie pogniewa. Moja np. nie ma papierów, ale konik z niej - pod względem charakteru 😉) - pełną gębą.  🏇
Fajny "chopak". I jaki zgrabniutki 😉)
a dziękujemy,
a to twoje to wygląda na czystego kn 🙂 
mój w papierze niestety kuc po tatusiu. ale mama biłgorajska, no i on ma wszystkie cechy biłgorajskiego :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się